LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


market share u Hr je oko 80% sa sladoledom.
sad su se bacili na kugle i mogu reci da im je sladoled jako dobar.probajte ono djubre u vinceku, ili bilo gdje pa onda ledov na kugle.
ali u principu se slazem, sa sladoledom su napravili sve sto su mogli.
ostaju zemlje regeije koje vjerujem, da ce podizanjem kupovne moci, podici i prihode.
tu prvenstveno mislim na BiH, Srbiju, CG i Kosovo.

sto se tice smrznute hrane, mislim da ce tu ponoviti pricu sa sladoledom i da su tek na pocetku.
smrznuta hrana kod nas nije tako zastupljena kao vani, gdje je tempo zivota bitno ubrzaniji, ali mislim da ce udio prodaje rasti. koliko je to dobro za nas je upitno, ali za Ledo kao firmu je odlicno.gotovo sam siguran da ce istisnuti sve iz tog posla, dakle kao sa sladoledom.
treba vidjeti kako ce se i Mlinar uklopiti u tu pricu.

sto se tice same procjene vrijednosti kompanije, znam pouzdano da su ga momci iz ZABE procjenjivali na 18-19 000kn.to nigdje nije izaslo i nije procjena za mase, a la ‘Rvoje Stojic i njegova laprdanja, nego stvar za internu opotrebu.
da li su odustali od toga i jesu li procijenili dobro, ne znam.

isto tako mislim da ce se akvizicije koje agrokor namjerava napraviti, pozitivno odraziti na poslovanje Leda.da li ce to biti Turska, Rusija, nesto peto i kad ce to biti, zaista ne znam.
ipak je ovo proizvodna firma, a ne ko one budalastine koje citam na Konzumu.
po meni je ovo jedna od jacih firmi na ZSE, sa vrlo jakim brandom koji ipak nije valoriziran, a trebao bi biti.Galic je otisao, ne znam hoce li to utjecati, ali mislim da ce ovu firmu biti tesko izbaciti iz kolosijeka uspjesnosti.

nemam Ledo trenutno.

PS-sto se tice kolege Ferengija, sjecam se da je prije koji dan njemu ATPL valjala, pa je prodao, pa onda vise nije valjala, pa je opet kupio, pa je onda opet bila super..a sad ne znam u kojoj je fazi.
[lol]

malo of OT, ali od vinceka je ostalo samo ime.

i ledo kugle su već skoro po svuda (taj dio posla je već odrađen)


ma vidim ja želju agrokora. samo agrokor je u hijerarhiji iznad leda. ako agrokor kupi lentu, to ne znači da će vući ledo proizvode u rusiju. možda kupi tamo tvornicu sladoleda. možda to napravi preko leda, ali možda to napravi preko agrokora.

a najbolje da nece vuci tamo ledo, belje i ostale. pa ne siri belje da bi prodavao proizvode u konzumu samo. radi najvecu tvornicu tovadi u europi da bi drzao te proizvode u konzumu. mos mislit.

blueman, bude kaj od analize?


malo of OT, ali od vinceka je ostalo samo ime.

i ledo kugle su već skoro po svuda (taj dio posla je već odrađen)

[/quote]
Jeli istina da je Vincek prodao "brand"

entetinis, baron i ekipa su previse puta gledali film glup gluplji

da.istina je.

ali kad sam rekao Vincek, mislio sam na sve privatne slasticarne

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



To ferengi.

Precijenjen?
Zasto?
Koliko predvidjas godisnje capexa u nrednim godinama (3-4% salesa ili vise)?
Da li smatras da ce marze padati po smrznutoj hrani ili po sladoledima?
Da li si radio sa 2 diskontne stope na 2 business-a?
Jesi razdvojio 2 businessa.
Koliku senzitivnost na rast inputa imas na vrijednost?

Da li predvidjas jacu konkurenciju u Madjarskoj i u Bosni?
Da li si uzeo u obzir nove salesa pointe kao u Importanne-u?

Koliko si uzeo u obzir potrosnju smrznute hrane i sladoleda u EU i kod nas.
Da li cemo ih stici za koliko godina i kako ce to utjecati na sales Leda?

Nisi nista od ovoga gledao jer neznas i zato ne pricaj o precijenjost/podcijenjnosti.

bilo bi lijepo kolega kad bi jednom umjesto da se ovako raspišete mogli nesebično podiijelit jednu vašu analizu s nama!

mislim da će se sigurno mnogi složit samnom jer bi rado nešto i naučili!
[/quote]
Tako je.podijeli s nama.želimo malo naučiti kako se diskontira!!
Tržište i samo pokazuje kako to ide ali nas zanima ono….one stvari šta Stojić voli prikazati.Mislim da je DCM metoda ili tako nešto gdje je ingra prije godinu dana bila podcijenjena na 55000 a ina precijenjena na 2300.

...pig slayer...

Ledo bolji dani tek dolaze.

Meni ovaj skrb. račun Zagrebačke neide nikako u glavu,24.7. imali su 10.638 dionica i cijena je bila 11.650 kuna i od onda su počeli prodavati,i do sad su prodali 395 dionica ili 3.85%,sad je cijena njihovom zaslugom 9.040 kuna,zbog konstantnog stavljanja velikih naloga na ask šta plaši male investitore,tako su uspjeli sami sebi spustit vrijednost dionica za 2610kuna pa puta 10243 komada koliko sada imaju,vrijednost im je manja za više od 26 miliona kuna,a za prodane dionice dobili su nešto više od 4 miliona kuna

Inače nisu ništa prodali zadnjh 5-6 dana,izgleda da im je cijena preniska,ali i dalje imamo nalog na prodaji koji se nadam da će neki mirovinac pojesti za doručak

09.09.2008.

1.AGROKOR D.D. 173.606 78,85 Osnovni račun
2.ZAGREBAČKA BANKA D.D. 10.243 4,65 Skrb. račun
3.INVESTCO VRIJEDNOSNICE D.O.O. 4.821 2,19 Osnovni račun
4.HPB D.D. 2.783 1,26 Skrb. račun
5.PBZ D.D. 2.669 1,21 Skrb. račun
6.ZAGREBAČKA BANKA D.D. 1.435 0,65 Skrb. račun
7.BAHOVEC SREČKO 1.162 0,53 Osnovni račun
8.HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1.057 0,48 Skrb. račun
9.PBZ D.D. 524 0,24 Skrb. račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 454 0,21 Skrb. račun
Ukupno:90,27

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


Meni ovaj skrb. račun Zagrebačke neide nikako u glavu,24.7. imali su 10.638 dionica i cijena je bila 11.650 kuna i od onda su počeli prodavati,i do sad su prodali 395 dionica ili 3.85%,sad je cijena njihovom zaslugom 9.040 kuna,zbog konstantnog stavljanja velikih naloga na ask šta plaši male investitore,tako su uspjeli sami sebi spustit vrijednost dionica za 2610kuna pa puta 10243 komada koliko sada imaju,vrijednost im je manja za više od 26 miliona kuna,a za prodane dionice dobili su nešto više od 4 miliona kuna


keš je keš,a fata je fata…

da su mogli prodati po 15 000,prodali bi po 15 000…ali nisu.Neznam zašto ti nije jasno,da teoretska vrijednost dionice nije i praktična. hebiga,između "mogao sam" i "jesam",ponekad je razlika ogromna.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

ZVZD skuplja od LEDA….a donedavno razlika bila dvije do tri tisuće kn za ledo.


ZVZD skuplja od LEDA….a donedavno razlika bila dvije do tri tisuće kn za ledo.

Dogodilo se vec jednom svojedobno kad su se margini istresali, ali na kratko samo..
Ono kak ja vidim stvari je..ako krene up up, Ledo ce odbit jace i opet stvoriti tu razliku, no ako je ovo njesra generalno (nadam se da nije), onda ipak Ledo ima veceg prostora za pad, bez obzira na bolje poslovanje.
p.s.imam oboje vec ohoho, nista ne diram i cekam svojih 5 minuta..

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

ma kakvo diranje…dionice imaju svoje ljepo i ruzno doba..sta je sve ericssonova dionica prosla u svom postojanju to je jazovka…sad ne izgleda nista dobro i neka..i to treba dozivit..oporavit ce se trziste i opet ce to na puno bolje grane…zao mi samo sta nemam kesa za dokup..mozda jos malo padne al ne vjerujem da ce to jos puno dolje..

New Report

Close