LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


scoop1: ” jedino ne razumijem zašto bi itko htio gledati svoje dionice kako padaju?! ak pretpostavljaš da će padati šta nije bolje prodati i čekati da se tržište smiri? uđeš jeftije i iz početka a ne gledaš kako pada, onda dok će drugi zarađivati ti ćeš tek čekati da se vratiš na nulu kriva vam je matematika, ustvari to je više psihologija, matematika je rekla svoje, DCF kaže 9.000kn, pa vi procijenite koju premiju LEDO zaslužuje zato što je od Agrokora! pozdrav ja sa ” Jako pametni savjeti, sad prodat a kad poraste kupit i prodat opet kad padne [lol]

sad prodaj, pa kupi kada bude 10.000[lol]


@scoop To Vi meni pricate da ulazem u znanje Pa jaga za tebe imam I previse al ajmo ovak dajte mi recite kaj ste to vi procitali par knjiga onak iy lave pa da malo prokomentiramo nasa znanja. Dalje kaj da uopce odgovorim kad neko pit zakaj nekom odgovara da njegova dionica padne… Boze me sacuvaj znanja

pročitao sam sve relevantne knjige prevedena na hrvatski, po nekoliko puta, tj čitam ih svaki dan i dalje

uz toliko vaše znanje poštovani kolega trebali ste uvidjeti prve znakove završetka faze rasta ili prekupljenog tržišta (koje po meni još traje)

pozdrav

nabrojite mi barem jednu firmu u regiji da je ozbiljan konkurent LEDU[bye]

NEMA PREDAJE


zaključak za ubuduće jer očito ni ja nisam naučio kao i mnogi! na 9800 kad sam ga kupovao niko nije htio… al kad pol foruma negdje uđe ko u ledo prek 17-18k bjež van glavom bez obzira! [smiley] homo homini lupus!

tako je, ili kao što Buffet kaže kupi tele prodaj kravu


*bingo*: ” scoop1: ” jedino ne razumijem zašto bi itko htio gledati svoje dionice kako padaju?! ak pretpostavljaš da će padati šta nije bolje prodati i čekati da se tržište smiri? uđeš jeftije i iz početka a ne gledaš kako pada, onda dok će drugi zarađivati ti ćeš tek čekati da se vratiš na nulu kriva vam je matematika, ustvari to je više psihologija, matematika je rekla svoje, DCF kaže 9.000kn, pa vi procijenite koju premiju LEDO zaslužuje zato što je od Agrokora! pozdrav ja sa ” Jako pametni savjeti, sad prodat a kad poraste kupit i prodat opet kad padne [lol] ”
sad prodaj, pa kupi kada bude 10.000[lol]

Bome ima vas na bidu koliko oćeš,šta bi sad svi trebali prodavat i spustit cijenu dokle se ne ukrcate pa ćemo onda svi zajedno navijat,mislim da vam je i ovo dobar ulaz
Ja sam dionice kupio po nižoj cijeni nego sad i ako ih nisam prodavao na 20 000 nevidim razloga da to sada napravim,a vama ostalima želim da se čim prije ukrcate i da prestanete sa navlačenje prema dolje[wink]

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

ko već nije prije šorto sad ne znam kolko je pametno!

ja sam žrtva migrosa i lovljenja dna na ledu!

ledo je pametniji od mene! [lol]


Bome ima vas na bidu koliko oćeš,šta bi sad svi trebali prodavat i spustit cijenu dokle se ne ukrcate pa ćemo onda svi zajedno navijat,mislim da vam je i ovo dobar ulaz Ja sam dionice kupio po nižoj cijeni nego sad i ako ih nisam prodavao na 20 000 nevidim razloga da to sada napravim,a vama ostalima želim da se čim prije ukrcate i da prestanete sa navlačenje prema dolje[wink]

Ne bi baš ja ulazio sada kad vidim da divaljuju cijene prema dolje.
Bid je pretrpan. Ljudi skaču jedni preko drugih[lol]
Top bid
CIJENA KOLIČINA
12.805,11 1
12.801,11 1
12.800,00 1
12.703,00 1
12.702,00 1
12.701,00 3
12.600,00 4
12.503,00 1
12.502,00 2
12.501,01 1

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

dobro ga ruše, nema šta. Stavljaju se veliki nalozi na ask, a onda mali lupaju po bidu.

Sto puta viđeno. Vjerovatno na asku čekaju oni čiji su veliki nalozi na bidu.

moj vunder,
ovdje ledolomaca kao u priči.

al’ tko lomi ledo,
u **pe ti gledo,
jer je i njeg medo,
kao i nas redo’.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


scoop1: ” *bingo*: ” scoop1: ” jedino ne razumijem zašto bi itko htio gledati svoje dionice kako padaju?! ak pretpostavljaš da će padati šta nije bolje prodati i čekati da se tržište smiri? uđeš jeftije i iz početka a ne gledaš kako pada, onda dok će drugi zarađivati ti ćeš tek čekati da se vratiš na nulu kriva vam je matematika, ustvari to je više psihologija, matematika je rekla svoje, DCF kaže 9.000kn, pa vi procijenite koju premiju LEDO zaslužuje zato što je od Agrokora! pozdrav ja sa ” Jako pametni savjeti, sad prodat a kad poraste kupit i prodat opet kad padne [lol] ” sad prodaj, pa kupi kada bude 10.000[lol] ” Bome ima vas na bidu koliko oćeš,šta bi sad svi trebali prodavat i spustit cijenu dokle se ne ukrcate pa ćemo onda svi zajedno navijat,mislim da vam je i ovo dobar ulaz Ja sam dionice kupio po nižoj cijeni nego sad i ako ih nisam prodavao na 20 000 nevidim razloga da to sada napravim,a vama ostalima želim da se čim prije ukrcate i da prestanete sa navlačenje prema dolje[wink]

trenutno čak i nije stvar same cijene, to je manje bitno, više mi je do globalnih kretanja tržišta i raspoloženja mase
kao što sam rekao bio sam spreman dati 13.000, ali palo je do toga prije nego što sam mislio
tako da mislim još malo pričekati da se stvari po okolo primire i malo ojača kupnja

korak do blokade

ako 12 i po nije dno propucat ću si glavu, a ak ikad više ijednog todorića kupim režem grkljan! [angry]

[lol]

Kakve pokvarene igre na Ledu…..ako treba poklonit cu koju dionicu bez da se plati!
Ovo je kamatarenje.

Došlo je proljeće i u naše krajeve, temperatura raste, LEDO nam se topi…[lol]
op bid
CIJENA KOLIČINA
12.550,00 1
12.503,50 1
12.503,15 1
12.503,11 1
12.503,00 1
12.502,00 1
12.501,01 1
12.500,01 1
12.500,00 5
12.396,00 5

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Vidim napeto je na LEDU, pa da se malo priključim:
na kretanje cijene dionice utječe monogo stvari, no ja ih volim razvrstavati u mikroekonomiju (poslovanje samog poduzeća) i makroekonomiju (globalna kretanja tržišta)
Da bi dionica rasla ova dva elementa moraju biti pozitivna, ako je bilo koji od njih negativan cijena neće rasti, tj. padati će.

Trenutno na LEDU koliko vidim poslovanje ide ok, te će vjerojatno i FI biti ok. Fundamenti jesu malo visoki, no recimo da je to radi neke sigurnosti koju daje Managament.

No s druge strane u ovakvoj globajnoj situaciji iluzorno je očekivati porast cijene neke dionice. Jedno od obilježja prekupljenog tržišta je i to da više ne reagira na dobre vijesti.
Tu je još razočaranje od Migrosa, kriza na Kosovu, Amerika ne može odlučiti da li je u recesiji ili ne…

uglavnom moj savjet: još čekati s kupnjom dok se ne poklope oba pozitivna elementa (tj. ne bude naznake da će se poklopiti)

New Report

Close