LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dobra večer,Ledaši! Imam jedno pitanje: “Tko se natječe osim Agrokora za Migros?” (za administratora; znam da je ovo pitanje možda bolje postaviti na temi “Agrokormanija”,ali ova tema je aktivnija)

2 private equitya.
Koji traze IRR od 20%.
I sta mislis tko moze vise ponuditi?
POgotovo sa dodanom vrijednosti Todorica.
Njemu je IRR 20% kao PE-u 5%.
Barem tako mislim.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Hti bih da malo raspravimo o brojkama leda!!!! Koliko se očekuje rast prihoda na godišnjoj razini? znam da smo uvjerljivo nadmašili poslovne rezultate u 2006.-oj godini?
Može li netko postat na ovoj cijeni pokazatelje tj.fundamente? aj podijelite sa nama stavite linkove da mogu početi skupljati sve o ledu jer to do sada nisam radio…. [undecid]

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

Ja očekujem da ćemo znati ishod Sa Migrosom do 16.2.—da li sam u pravu?!
[proud]

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

STANJE NA DAN 31.1.2008. TOP 10 :

1. AGROKOR D.D. 173.606 78,85 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 10.011 4,55 Skrb. račun
3. INVESTCO VRIJEDNOSNICE D.O.O. 4.821 2,19 Osnovni račun
4. HPB D.D. 4.512 2,05 Skrb. račun
5. PBZ D.D. 2.713 1,23 Skrb. račun
6. BAHOVEC SREČKO 1.166 0,53 Osnovni račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 747 0,34 Skrb. račun KUPILI 8 KOMADA
8. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 517 0,23 Skrb. račun
9. DAMJANIĆ LORENCO 449 0,20 Osnovni račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 379 0,17 Skrb. račun
Ukupno: 90,35

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

50,

Ja očekujem da ćemo znati ishod Sa Migrosom do 16.2.—da li sam u pravu?! [proud]

Da i ja sam čuo otprilike taj datum.


Bravo LEDO!

Vaš link

Ovaj članak je jako star ali već tada mi je nagovijestiO koji je smjer LEDA!!!
U njemu je rečeno da je FRIKOM ledov-pročitajte… [thumbsup]

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

50,

Hti bih da malo raspravimo o brojkama leda!!!! Koliko se očekuje rast prihoda na godišnjoj razini? znam da smo uvjerljivo nadmašili poslovne rezultate u 2006.-oj godini? Može li netko postat na ovoj cijeni pokazatelje tj.fundamente? aj podijelite sa nama stavite linkove da mogu početi skupljati sve o ledu jer to do sada nisam radio…. [undecid]

Iz 3Q izvještaja:
P/E 33.67
P/B 8.09
P/S 5.05
Netto marža 14,51 % – ovaj dio najviše volim. [thumbsup]

A šta nas očekuje……..Pa ako bi nam 4Q prošao maestralno pri ovoj cijeni P/S bi nam ponešto pao, book narastao.
Sve zajedno bez Migrosa i pri cijeni 19 k.
I najbolji dio – pričamo nekonsolidirano. [thumbsup]

Pozdrav LEDioničari!

Show me the Money!

I da vam kažem da mi je dosta i vas i vražjeg Frikoma, briga me više ćiji je.
Ali…ali morate znati da mi hranimo Srbe sladoledom preko crnogorskog SUN-a i time ostvarujemo 7 milja eura koji nisu u izvještaju, a plan je za godinu dana 10 milja eura. [smiley]

[color=blue]Kupnjom konkurenta Ledo postao tržišni lider i u Crnoj Gori
Među gospodarstvenicima koji su u sklopu državne delegacije prošli tjedan posjetili Crnu Goru bio je i Mislav Galić, predsjednik Uprave zagrebačkog Leda. Međutim, Galić nije, kako se navodilo u materijalima HGK, išao u Podgoricu testirati mogućnosti potencijalnog vlasničkog širenja na tom tržištu, nego je išao u obilazak najnovije Ledove tvrtke na tržištu regije.
Mislav GalićNaime, Ledo je još sredinom prošle godine u Crnoj Gori kupio tamošnjeg tržišnog lidera u sladoledu, brend Sun i vrlo razvijenu distribuciju koju je imala ta tvrtka. Iako je imao čak 60 posto udjela na tržištu, donedavni vlasnik Suna, objašnjava Mislav Galić, shvatio je da će teško održavati razvoj na tržištu na kojem su već prisutna dva velika konkurenta – Ledo i Delta. Stoga je obostrani interes bilo preuzimanje brenda, odnosno njegove tržišne pozicije. Sljedeći korak bilo je objedinjavanje svih Ledovih i Frikomovih operacija na crnogorskom tržištu pod krov jedne tvrtke – Ledo Crna Gora. Uz brendove, objedinjene su i distribucije te distributivni centri; jedan u Podgorici, a jedan na crnogorskom primorju. Cijela investicija, kaže Galić, Ledo je stajala manje od 10 milijuna eura. Unatoč činjenici da su Sunovi sladoledi bili niže cjenovno pozicionirani od Ledovih, prvi čovjek Leda kaže da se nadomještanje Sunovih Ledovim sladoledima na tržištu nije odrazilo na pad udjela. Štoviše, kompanija je podigla tržišnu poziciju u Crnoj Gori na razinu kakvu Ledo ima u Hrvatskoj pa se trenutni tržišni udio na tamošnjem tržištu kreće između 70-80 posto. Dodatno je ojačan položaj na tržištu Kosova gdje je Ledo također preuzeo lidersku poziciju, ali i u Srbiji u kojoj je prijašnji vlasnik Suna imao vrlo dobro organiziranu distribuciju. Upravo s preuzimanjem 30-ak novih vozila te oko 7000 rashladnih škrinja Ledo je na pravi način umrežio Srbiju i postigao svoju poziciju na tom tržištu. Ukupna prodaja Leda na crnogorskom tržištu u ovom trenutku iznosi sedam milijuna eura, a plan je kompanije da u roku od dvije godine prodaju podigne više od 10 milijuna eura. [/color]

http://www.poslovni.hr/31596.aspx

Show me the Money!

borism
pa nemojte tako kolega svatko ima svoje razloge a možda mu i treba sitno da kupi neke druge
a u ledo ce se opet vratiti

Pitanje po kojoj će se cijeni moći vratiti.

Di je problem momci

SAM PROTIV SVIH


Di je problem momci

Jesu te malo ameri razveselili? Nadam se da će i nas …

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"

Samo da kažem da sam danas skužio na čemu se temelje planovi leda za budućnost ali mi se čini da su malo pretjerali s poskupljenjima.
Nego kupovao sam danas neke gluposti i između ostalog kesten pire-onaj u čašici-i skužim da su mu u odnosu na prošlu godinu cijenu digli za 50%!!!!
50%!!!
Nisam ga kupio iz principa.

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

New Report

Close