KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Porastom cijene sa 400 na 1100 kn profitirali su dioničari, srpski tajkun,
a cijeli ceh bi trebala platiti MI Braća Pivac.

Njihov godišnji profit je bio 35 milijuna kuna. Za 5 godina skupe 175 milijuna i po cijeni od 400 kn su mogli dati ponudu od 150 milijuna kuna za preuzimanje dodatnih 20% dionica.

Sada moraju dati ponudu od 450 milijuna kuna, i otkud njima ekstra 300 milijuna kuna??

Kada Agrokor nije mogao platiti dobavljačima obaveze, Podravka je zbog 50 milijuna kuna izgubila 1/3 vrijednosti na Burzi.
Ovo je 6x veći iznos a MI BP je naspram Podravke patuljak.

Može li se dogoditi da MI BP jednostavno kaže, nemamo pola milijarde kuna sitno, ništa od ponude?

ja bi mu prodao sve po ovoj cijeni i onda iz temelja izgradio novu modernu tvornicu, povukao radnike, pozicija na tržištu je već tu i još bi mi ostalo 30% keša likvidnosti

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


može on to napucat i na 2000kn,para ima. al nitko od nas to ne bi radio na ovakav način svojim novcem, baš nitko

A zašto bi Šaranović kupovao svojim novcem? Zato i kupuje, a većina vas ne razumije zašto.

Možda je komičnije to da neki od vas misle da je dizao cijenu Kraša, a radio je upravo suprotno. Volumen od oko 20 tisuća danas dovoljno govori.


ja bi mu prodao sve po ovoj cijeni i onda iz temelja izgradio novu modernu tvornicu, povukao radnike, pozicija na tržištu je već tu i još bi mi ostalo 30% keša likvidnosti

Je, a brendovi? Da izbaciš sada najfiniju i najbolju cokoladu na svijetu, bez brenda i prepoznatljivosti na polici i u želucu i ocima…. to ti vrijedi: nulu! A da bi se izgradila kvaliteta, prepoznatljivost i lojalnost potrosaca, potrebna su desetljeća. To ne možeš stvoriti iz ničega, al možeš kupiti na burzi. Kako? Tako da platiš debelu premiju.


Porastom cijene sa 400 na 1100 kn profitirali su dioničari, srpski tajkun,
a cijeli ceh bi trebala platiti MI Braća Pivac.

Njihov godišnji profit je bio 35 milijuna kuna. Za 5 godina skupe 175 milijuna i po cijeni od 400 kn su mogli dati ponudu od 150 milijuna kuna za preuzimanje dodatnih 20% dionica.

Sada moraju dati ponudu od 450 milijuna kuna, i otkud njima ekstra 300 milijuna kuna??

Kada Agrokor nije mogao platiti dobavljačima obaveze, Podravka je zbog 50 milijuna kuna izgubila 1/3 vrijednosti na Burzi.
Ovo je 6x veći iznos a MI BP je naspram Podravke patuljak.

Može li se dogoditi da MI BP jednostavno kaže, nemamo pola milijarde kuna sitno, ništa od ponude?

Hajde razmisli malo i pitaj se zašto onda nisu Braća Pivac kupovala zadnjih par godina pomalo dionice Kraša po 380kn do 400kn. A mogli su, kao i mi svi drugi koji smo kupovali na zse.


baš sam oko 12 gledao naloge na kupnji i tu definitivno nešto ne štima tj, totalno devijantno trgovanje…lik već danima razvaljuje prodaju, sam diže vrijednost skoro 200% i onda na ATH još bilda bid postavljanjem 5k na 1000 pa 5k na 1020 pa 5k na 1040…pa ig makne ali ostavi osigurač na od 5k na 1000 da slučajno ne procuri ispod… da li je to neka zahebancija ili što je, jer ozbiljni investitor sa namjerom preuzimanja renomirane tvrtke ne bilda sam sebi tržište a niti se ne qurči očitim agresivnim nabildavanjem kao kakav short trejder …što taj lik u stvari hoće?

Mislim možda da iznad tisuću skuplja sada netko tko racuna na premiju moguce nasi mirovinci upalilo im se lampica… cak sam misljenja da šaran nije iznad tisucu nist kuoio ..tj danas

pepe7


baš sam oko 12 gledao naloge na kupnji i tu definitivno nešto ne štima tj, totalno devijantno trgovanje…lik već danima razvaljuje prodaju, sam diže vrijednost skoro 200% i onda na ATH još bilda bid postavljanjem 5k na 1000 pa 5k na 1020 pa 5k na 1040…pa ig makne ali ostavi osigurač na od 5k na 1000 da slučajno ne procuri ispod… da li je to neka zahebancija ili što je, jer ozbiljni investitor sa namjerom preuzimanja renomirane tvrtke ne bilda sam sebi tržište a niti se ne qurči očitim agresivnim nabildavanjem kao kakav short trejder …što taj lik u stvari hoće?
nije ih uopće maknuo nego se ti skriveni nalozi vide samo od 12:00 do 12:10 i od 15.55 do 16 sati. Ne vide se ni ujutro u predotvaranju između 9:00 i 9:30…

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Jel mi može netko povrtditi da li šaran kad predje 25 posto mora odmah dati ponudu za preuzimanje, ili mora čekati posto je u tijeku ponuda koju priprema pivac? Hvala.

Koliko vidim pivceva ponuda je dobrovoljna o ova bi bila obvezna

Drzi li tu netko dionice duze, ili od sunca do mjeseca …
Evo nekih koje su jos kod mene.
20.7.2012 14:57 KRAS-R-A ZSE.UT
20.7.2012 14:57 KRAS-R-A ZSE.UT
20.7.2012 14:57 KRAS-R-A ZSE.UT

je li ovdje moguce da Pivci i Saranovic igraju zajedno, izbace Krasovce, podjele trosak preuzimanja i to je to.

Ljudi, riješite se dionica dok možete. Sve je to igra velikih, ostat će vam samo papirići u ruci
Vidjet ćete.

lojtra,
-pa mali i nemaju vise tih “zivotinjsko carstvo” papirica… samo je nekolicina ostala!

ja se odavno rijesio sa lijepim plusom u jednom danu…

@lojtra
Jel to Belje signal… bjeste noge g..ica vas p…ala!🤣😂

@dionicar
Ja sam tvrdoglav… hocu vidjeti naloge iznad 1300 kuna!

New Report

Close