KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sad su neki forumaši počeli uspoređivat ATLN sa KORF…blago ulagačima..mogu birat 2 balona [lol]

Ono što je danas bilo skupo sutra će biti jeftino i zato gđo miami radije nešto kupite nego da se ovdje živcirate zbog propuštene prilike za zaradom.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Što je to fer cijena dionice i dali to postoji ? Možda je to sredina izmeeđu podcijenjene i precijeenjene dionice ?

Vaš link


……..obična banda…tko, gdje …nije bitno.

Evo i za vas nesto

Vaš link

...


Sad su neki forumaši počeli uspoređivat ATLN sa KORF…blago ulagačima..mogu birat 2 balona [lol]

ATLN se trži iznad BV i portfelj se jako razlikuje od korf, korf niti pola booka, a tko se može uspoređivati s korf, mogu turističke arnt, mais, lrh, dok sve osim jedne imaju tržišnu veću book vrijednost od korf dok jedino od nabrojanih samo arnt ima duplo manju valuaciju booka

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Je, sve 5, ali baš zbog te činjenice mi se više sviđa ATLN-R-A, jer nije čisto turistička dionica. Nekako još uvijek mislim da kod nas teško turističke dionice mogu postići profitabilnost, produžiti sezonu uz adekvatne cijene. To mogu top destinacije, a volio bi da se razuvjerim, pa da nam od Pule do Dubrovnika svi posluju pozitivno. Iz istog razloga mi se i Proficio jako sviđa uz sve svoje probleme, a trži se daleko ispod book-a.

Kolega, ja ipak ne bi uspoređivao korf ni sa jednom od tih dionica…ipak je korf daleko likvidnija dionica od spomenute dvije i po meni ima bolju perspektivu (pritom ne mislim samo na ovo zadnje vrijeme).
korf je zlatna koka samo treba znati s njom

Vec smo na 92,50, a ljeto jos nije ni pocelo. Vrijeme je suncano i toplo, sve cvate od turista sto govori i prebookiranost hotela, a mislim da ce i ulazak u EU imati ogroman utjecaj na ovu dionicu koja puca od perspektive. Probijamo li 100kn vec iduci tjedan?

Nekad me cudi koliko ljudi imaju energije za pljuvanje i ocjenjivanje drugih, a nemaju energije, volje a cini mi se i znanja za malo se potruditi i istraziti dionice….

Evo samo onako kratka analiza vezana za price o "pumpanju" od strane 4tog dionicara…Dakle sam 4ti dionicar je prije nekih mjesec dana napisao da ima preko 4% KORFa na osnovnom+skrbnickim racunima…Ukoliko bi presao 5% morao bi obavjestiti ZSE o tome i obavjest bi bila na ZSE kao sto je bilo u slucaju kupnje VART-R-1..

E sada koliko je to u dionicama razlika izmedu 4% i 5%+1 dionica pitate se? 74673 dionica…
A koliko je dionica protgrgovano samo ovaj tjedan? Samo ovaj tjedna 59330, a od proslog cetvrtka do danas 82843…ko ne vjeruje nek ode na mojedionice i zbroji ponovno te provjeri

Dakle da je tocna tvrdnja da ovu dionicu samo "netko pumpa" i da je to taj broj 4 onda bi on morao to pumpanje objaviti na zse nakon stjecanja vise od 5% …Posto vidimo da mu do tog praga treba manje od 75 000 dionica a da samo u zadjih 8 trgovinskih dana je protrgovano sa 82843 dionice i da nikakve obavjesti nema zaključak je jasan…

Mislim jel vam moram crtati ili cete otici u SKDD i kupiti taj magicni CD?

...

Meni se čini kolega kako je trejdanje išlo danas prema kraju da su ovi veliki lagano počeli iskrcavat, otvorilo se puno drugih prilika na burzi pa očito žele to iskoristiti.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]


Meni se čini kolega kako je trejdanje išlo danas prema kraju da su ovi veliki lagano počeli iskrcavat, otvorilo se puno drugih prilika na burzi pa očito žele to iskoristiti.

Pred kraj je vjerovatno s iskrcajem nastavila Credo Banka sto je nebitno posto je dionica nastavila s rastom i tjedan prije kada su izlazili.

20.05.2011 T: 17.05.11 Pros. cijena: 76,59
RB Dioničar Broj %
1. VALAMAR GRUPA D.D. 2.903.776 38,89%
2. EPIMA D.O.O. 1.131.615 15,15%
3. DOM HOLDING D.D. (1/1) 360.172 4,82%
4. BAKIĆ NENAD 197.419 2,64%
5. PBZ D.D. 132.029 1,77%
6. VOLKSBANK D.D. 109.513 1,47%
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 92.671 1,24%
8. CREDO BANKA D.D. 70.625 0,95%
9. BILBIJA IGOR 50.096 0,67%
10. PBZ D.D. 46.271 0,62%
UKUPNO 5.094.187 68,22%

27.05.2011 > T: 24.05.11 Pros. cijena: 81,96
RB Dioničar Broj %
1. VALAMAR GRUPA D.D. 2.903.776 38,89%
2. EPIMA D.O.O. 1.131.615 15,15%
3. DOM HOLDING D.D. (1/1) 360.172 4,82%
4. BAKIĆ NENAD 211.332 2,83%
5. PBZ D.D. 132.029 1,77%
6. VOLKSBANK D.D. 109.513 1,47%
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 92.671 1,24%
8. CREDO BANKA D.D. 60.625 0,81%
9. BILBIJA IGOR 50.096 0,67%
10. PBZ D.D. 46.271 0,62%
UKUPNO 5.098.100 68,27%

Ako uzimas margin kod agram.brokera (a mozda i kod jos nekih) onda je banka partner CREDO BANKA i na njihovom skrbnickom racunu su pohranjene dionice…Dakle ovo nije nikakvo iskrcavanje CREDO BANKE nego jednostvno istek margin kredita…

A pogodite tko je prosle godine kupovao KORF na margin (cak su ovdje na 60 drukeri poksavali plasiti s ljude da tom nekom "pucaju margini" i kako "pumpa dionicu da bi se iskrcao)…takoder usporedite promjene u TOP 10 odnosno smanjenje jednog i povecanje drugog racuna…

...

Ovo je preprekrasna dionica za ulaganje.
Po meni najbolja ovogodišnja investicija i prilika.
Vidjet ću da li sam bio u pravu.

New Report

Close