KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kakve veze ima koliko dionica "stvarno vrijedi"? Pa vi dobro znate da ima milijuna načina da većinski vlasnik isisa lovu iz kompanije, a da mali ne dobiju ništa. Jel Korf ikad isplatio ikakvu dividendu dioničarima? Ima li je namjeru isplatiti? Ne bih rekao. A budite uvjereni da većinski vlasnik itekako izvlači profit odavde. I šta nam onda vrijedi što KORF u portfelju ima 100 milijuna vrijedne dionice Končara ili 600 milijuna vrijedne dionice Riviere Poreč, kad mi nećemo vidjeti ni kune od toga?

Danas iz Lidera:

Valamar za dionicu Dom Holdinga nudi 45 kuna

Dioničko društvo za razvoj turizma Valamar Grupa sa sjedištem u Zagreb objavila je danas u dnevnom tisku ponudu za preuzimanje dionica Dom Holdinga po cijeni od 45 kune po dionici.

U ponudi za preuzimanje Valamar Grupa zajednički djeluje s društvom Epima (sjedište u Zagrebu), u kojem ima 100 postotni udjel, i s kojim ukupno drži 3.734.324 ili 50,01 posto od ukupnog broja dionica Dom Holdinga koje daju 52,54 posto od ukupnog broja glasova.Predmet preuzimanja su sve redovne dionice Dom Holdinga izdane s pravom glasa i na kojima ne postoje nikakvi upisani ni neupisani tereti, a ponuda se upućuje svim dioničarima koji su upisani kao imatelji tih dionica u Središnjem klirinškom depozitarnom društvu (SKDD).Ponuditelj će, kako se navodi, iznose naknada za plaćanje za dionice i druge troškove podmiriti iz vlastitih sredstava.

U vezi ponuđene cijene od 45 kuna po dionici u ponudi se napominje da je prosječna ponderirana cijena dionice Dom Holdinga u zadnja tri mjeseca prije dana od objave namjere za preuzimanje, u razdoblju do 16. listopada 2010. do 16. siječnja 2011. iznosila 42,42 kune.U trgovanju na Zagrebačkoj burzi danas nešto iza podneva cijena dionice Dom Holdinga bila je 48,49 kuna, dok je u petak, 4. ožujka, zadnja cijena te dionice bila 50 kuna.Upisani temeljni kapital Dom Holdinga iznosi 746,7 milijuna kuna i podijeljen je na 7.467.235 redovnih dionica, svaka nominalne vrijednosti 100 kuna.(H)
7.3.2011 13:48


Kakve veze ima koliko dionica "stvarno vrijedi"? Pa vi dobro znate da ima milijuna načina da većinski vlasnik isisa lovu iz kompanije, a da mali ne dobiju ništa. Jel Korf ikad isplatio ikakvu dividendu dioničarima? Ima li je namjeru isplatiti? Ne bih rekao. A budite uvjereni da većinski vlasnik itekako izvlači profit odavde. I šta nam onda vrijedi što KORF u portfelju ima 100 milijuna vrijedne dionice Končara ili 600 milijuna vrijedne dionice Riviere Poreč, kad mi nećemo vidjeti ni kune od toga?

Kad to Todex-u nije problem gdje je maher prelijevanja iz šupljeg u prazno, zašto bi ovdje bio? Na dosta višoj razini cijene dalo bi se i o tome razglabati, na 50kn mi se čini da još uvijek nema smisla.

I gdje je onaj vidoviti Milan šta mu je trebalo slati ispričnicu.. zašto ja nisam uspio dokupiti željenu količinu?! Još su me danas skoro odžeparili na 52,xx kn. Hoću li uspjeti dokupiti na nižim cijenama i kada? Hvala na odgovoru!

Pa ako se nebavis dionicama 10 godina nemozes ni kuziti cijena korifeja je namjerno spustena s ciljem da objave onda ponudu samo im ta fora nije uspjela jer cijena korf presmjesno niska…

http://seekingalpha.com/article/62511-50-lowest-relative-p-e-ratios-in

idemo polako gore…ponuda očito nije polučila uspjeh….pozdrav drukerima koju su zakasnili sa ulaskom,pa su prognozirali pad ispod 45 kn

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!

do 70 izgleda vrlo brzo,
doslo postom.
lijepo sve napisano
nazalost smatram da vrijedi vise.
steta postarine

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Pa ako se nebavis dionicama 10 godina nemozes ni kuziti cijena korifeja je namjerno spustena s ciljem da objave onda ponudu samo im ta fora nije uspjela jer cijena korf presmjesno niska…

Cijena je presmiješno niska, no nekome ili odgovara viša cijena. E sad dali je to da se iskrca ili je nešto drugo posrijedi zaključite sami.

Sve po špranci – prvo ide po asku soma i neš komada, pa se onda postavi sa izrazito debelim bidom da potjera prodaju, pa se lagano kipa. S druge strane tko skuži igru i ima petlje može fino zaradit, ali i spušit – ne znam dali je tko primijetio kako je praktički nestalo bida onaj dan kad je bilo 58,xx i dan kasnije. A do tad je bid bio debeo ko Šuker.


do 70 izgleda vrlo brzo,
doslo postom.
lijepo sve napisano
nazalost smatram da vrijedi vise.
steta postarine

Nažalost? 😛 A ja na sreću smatram da vrijedi puno više 😉
Osobno sam u petak nekim sretnicima i dao više: cca. 49,50 kn 😛

Eto kad sam njih na Dukatu izvijestio da više nisam dioničar, ovdje vas mogu izvijestiti da sam postao dioničar 🙂

A sad neka cijene idu kamo god žele… ja sam ovo kupio kao i sve da bih držao dugoročno. Dukat sam morao prodati već za godinu i pol (stvarno nisam očekivao da će to doći tako brzo…) zato što više nije bio podcijenjeniji od tržišta kao cjeline, dok mi je ova dionica pak puuno više podcijenjana i morao sam učiniti tu zamijenu. Inače mi je teško prodati podcijenjenu dionicu, ali kupnja druge još podcijenjenije ipak je dostojna utjeha. U žaljenju za Dukatom ovdje je sad moja utjeha 😀

Jedno pitanjce

Sto mali dionicari imaju od korfa?
I zasto je cijena "niska"?
Tko je vlasnik valmar grupe?
I cudi me da je sad odjednom svima niska , a po 20 je niste ni pogledat htjeli…
al vas je nbadruka , alal mu čufte

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

čim se na kupnji pojave ovako veliki nalozi koji NE kupuju, znači da netko gura cijenu gora i iskrcava se. čim proda to što želi, kupnja-potpora odjednom će nestati


Jedno pitanjce

Sto mali dionicari imaju od korfa?


Kao i od svake dionice: vrijednost koja se mora kad-tad naći sa cijenom tj. obratno.


I zasto je cijena "niska"?

Kao i kod drugih podcijenjih dionica – posljedicom kaotičnih tržišnih fluktuacija 😀 (na koje netko možda nekad malo utječe – manipulira, ali stvar je i dalje ista, može se ponašati kao da je "slučajno")


Tko je vlasnik valmar grupe?

EPIC iz Austrije 😀


I cudi me da je sad odjednom svima niska , a po 20 je niste ni pogledat htjeli…

Meni je trebalo vremena da sve proučim, neke stvari su me pozitivno iznenadile, ova novo iskazana vrijednost u obliku KOEI dionica i sl. meni također puno znači (obzirom da KOEI vjerojatno cijenim puno više nego većina vas ostalih – mislim da ga masovno podcijenjujete) i trebalo mi je keša za kupnju. Sad sam ga nabavio od prodaje LURA-R-A.

U ono doba sam radije kupovao LURA-R-A po 270 kn nego KORF po cca. 40 kn koliko je bio u to doba jer tada nisam znao niti za ove "sitnice" tipa KOEI a niti ostalo nisam dovoljno razumio.

Sad kad sam unovčio dobitak od LURA-R-A i sa svim ovim spoznajama ovo mi je najbolje mjesto za to plasirati.

Na cijenam od 20-ak kn sam zaista imao drugih briga, tada sam dokupljivao KODT po ondašnjih 1080 tj današnjih 540 kn, kao i ADRIS po 139 kn za P-A! :D, i sl. tada nisam mogao sve a KORF mi nije bio niti blizu jasan kao ove stvari koje sam tada imao u fokusu.


čim se na kupnji pojave ovako veliki nalozi koji NE kupuju, znači da netko gura cijenu gora i iskrcava se. čim proda to što želi, kupnja-potpora odjednom će nestati

tko ti brani lupit po tim velikim nalozima.



čim se na kupnji pojave ovako veliki nalozi koji NE kupuju, znači da netko gura cijenu gora i iskrcava se. čim proda to što želi, kupnja-potpora odjednom će nestati

tko ti brani lupit po tim velikim nalozima.
[/quote]
Bilo bi to prelagano, taj koji je na debelom bidu zna da ga nitko nece lupiti jer je vidljivo iz proteklih dana da ovi koji trenutno drze KORF ne zele izlaziti na trenutnim razinama , njega interesiraju ovi koji ga preskaču da ih po malo trpa. Ja si cijelo vrijeme mislim dali da mu utrpam , ali isto tako znam da ocigledno necu mocu kupiti ponovo na razinama ispod trenutne.

Chill the fuck out, Jules, this shit happens.

Ja sam ponovno unutra.

Prosli put sam bio od 46 do 56.
Sad mi se cini da bi mogli i do 70.

Nema tu puno zainteresiranih za prodaju ispod 50.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

ovom današnjom transakcijom se samo potvrđuje da netko pumpa cijenu za iskrcaj

New Report

Close