KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovdje je tema KORF, tako da…

Hehe, još da se danas trgovalo s KORF-om bio bi to sjajan poduhvat [emo_zloban]

Pogledajte ovdje popis trgovanih dionica danas…
Burza

hint: nađete neku s najvećim porastom cijene i kažete da ste to prodali [emo_smijeh]


ovdje je tema KORF, tako da…

bila je najbolja dionica u mojem portfelju(čitaj najisplativija), nadam se da RIVP
nastaviti KORFovim stopama. AVE KORF!!!

Na koji način će se dionice KORF-R-A pretvoriti u RIVP-R-A..Da li će se to samo promijeniti u portfelju (s obzirom da ga vodi i idržava posebno društvo) ili mi trebamo nešto napraviti (npr.poslati kakav zahtjev SKDD-u??), jer danas još uvijek imam dionice KORF-R-A i VLHO-R-A u svom portfelju!?
Molim pomoć upućenih..

Ništa za sada ne trebaš napraviti. Nekima su brokeri već danas ubilježili dionice RIVP-R-A koji zapravo od danas imaju oni koji su imali KORF ili VLHO. Nekima očito nisu nego se čeka ponedjeljak, a onda ovisno da li će biti automatski registrirane kod brokera trebat će obaviti registraciju ukoliko se s njima želi trgovati. Ali u vezi same zamjene, mi sami ništa ne trebamo niti možemo napraviti. Jedno je samo sigurno, a to je da više nema trgovanja sa KORF i VLHO, a nekima je ONEMOGUĆENO da trguju sa novim dionicama ili zbog nedorečenih propisa i pravila ili zbog neznanja brokera ili institucija. Ali….to je nebitno onome tko ne misli trgovati. Ja sam sebi u svom excellu već napravio zamjenu… 🙂

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ma jednostavno je napraviti zamjenu po onim dogovorenim odnosima, samo mi nije jasno zašto danas nije obavljena zamjena te time omogućena trgovina! Nije da ih mislim prodavat, dapače, samo bi radije vidio da je zamjena odrađena…i btw…zadnja sam osoba na zse koja je kupila izdanje KORF-R-A, da se pohvalim…

rivp/korf/vlho imam sve tri
danas se moglo trgovati samo s rivp tko ima
u skdd su mi na stanju količine za korf i vlho
6.9.2014 iskazat će se stanje rivp+korf+vlho po predviđenim parametrima

skdd/brokeri kako će se to provesti-registracija, ne znam

rezime:nigdje nije rečeno da se s korf/vlho ne će moći trgovati do 6.9.2014.
što nije u redu i nije transparentno jer u tjedan dana se može puno toga odigrati na burzi.


i btw…zadnja sam osoba na zse koja je kupila izdanje KORF-R-A, da se pohvalim…

Baš sam jučer razmišljao kako je sigurno dobar osječaj onome koji je kupio zadnju dionicu KORF-a! [emo_smijeh] [emo_palacg]

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Dali mi može netko izračunat koliko dobijem dionica RIVP..po novom za 1000 dionica VLHO_KORF…..Hvala

Zafrkavaš?

Za 1000 dionica KORF dobiješ 12790 dionica RIVP,
a za 1000 dionica VLHO dobiješ 12006 dionica RIVP.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Ništa za sada ne trebaš napraviti. Nekima su brokeri već danas ubilježili dionice RIVP-R-A koji zapravo od danas imaju oni koji su imali KORF ili VLHO. Nekima očito nisu nego se čeka ponedjeljak, a onda ovisno da li će biti automatski registrirane kod brokera trebat će obaviti registraciju ukoliko se s njima želi trgovati. Ali u vezi same zamjene, mi sami ništa ne trebamo niti možemo napraviti. Jedno je samo sigurno, a to je da više nema trgovanja sa KORF i VLHO, a nekima je ONEMOGUĆENO da trguju sa novim dionicama ili zbog nedorečenih propisa i pravila ili zbog neznanja brokera ili institucija. Ali….to je nebitno onome tko ne misli trgovati. Ja sam sebi u svom excellu već napravio zamjenu… 🙂

Koji su to brokeri napravili zamjenu? Pogledaj stanje u SKDD i koje ti dionice tamo pisu. Koliko ja znam KORF i VLHO se jos uvijek vode na pozicijama, tek u ponedjeljak se prebacuju na RIVP. Tako da mi bas i nije jasno kako su to neki brokeri preregistrirali?!

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."



Ništa za sada ne trebaš napraviti. Nekima su brokeri već danas ubilježili dionice RIVP-R-A koji zapravo od danas imaju oni koji su imali KORF ili VLHO. Nekima očito nisu nego se čeka ponedjeljak, a onda ovisno da li će biti automatski registrirane kod brokera trebat će obaviti registraciju ukoliko se s njima želi trgovati. Ali u vezi same zamjene, mi sami ništa ne trebamo niti možemo napraviti. Jedno je samo sigurno, a to je da više nema trgovanja sa KORF i VLHO, a nekima je ONEMOGUĆENO da trguju sa novim dionicama ili zbog nedorečenih propisa i pravila ili zbog neznanja brokera ili institucija. Ali….to je nebitno onome tko ne misli trgovati. Ja sam sebi u svom excellu već napravio zamjenu… 🙂

Koji su to brokeri napravili zamjenu? Pogledaj stanje u SKDD i koje ti dionice tamo pisu. Koliko ja znam KORF i VLHO se jos uvijek vode na pozicijama, tek u ponedjeljak se prebacuju na RIVP. Tako da mi bas i nije jasno kako su to neki brokeri preregistrirali?!
[/quote]

Hita je prebacila na Rivp

To je malo nategnuta situacija. Jer ako u ponedjeljak ne bude automatizma, dakle ako pozicije KORF i VLHO prebacene u RIVP ne budu odmah registirane s brokerskim kucama gdje su bile registirane KORF i VLHO, mogli bi imati problem.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Dakle, moje razmisljanje, mozda nisam u pravu.

Nije da su imaoci KORF i VLHO kupili RIVP pa sad cekaju da im se to u ponedjeljak u namiri prenese.
Trgovanje KORF i VLHO je blokirano 3 dana jer ce se tad i onaj koji je zadnji kupio KORF ili VLHO namiriti i bit ce cista situacija. U suprotnom, da se sve do ponedjaljeka moze trgovati KORFom i VLHOm onda bi recimo bila situacija da je netko kupio KORF a da mu u namiri pozicija bude RIVP. Sto dosta komplicira stvar.
Preregistracija u brokeraju prije ponedjeljka dovodi do situacije, ako ne bude automatske preregistracije u SKDD, da ce brokerska kuca eventualno imati prodaju vrijednosnog papira koji nije s njom registiran. Sto vise, klijent taj papir, u tom slucaju, mozda moze i registirati s nekom drugom brokerskom kucom.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

nije trgovanje blokirano jer sam imao korf a jucer sam trgovao sa rivp

New Report

Close