KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

i evo ga konačno, 370 kom na prodaji ispod 38 koja mu je bila jučerašnja cijena ulaza. o bože dragi sačuvaj nas od ovakvih investitora… [huh]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Market makeri kao sto rekoh, odrzavaju likvidnost ali na svoju stetu

Nije bolest sve što boli

Nisu mi jasni i prihvatljivi komentari nekih kolega koji sa izrazitim potcjenjivanjem komentiraju tzv.
"burek investitore" ili daily tradere na ovoj dionici,a veličaju tzv. investitore.
Prije svega,ova dionica kao i niz drugih slabije likvidnih dionica na TK bi bez ovih investitora bile
nelikvidne i krajnje neprivlačne potencijalnim investitorima.Oni praktično figuriraju kao "market makeri"
i povećavaju promet na slabo likvidnom tržištu.
Ovaj način trgovanja također smanjuje rizike većih gubitaka i čini mi se neuporedivo razumnijim na
našem plitkom tržištu na nizu slabije likvidnih dionica od tzv. investiranja koje često završava
sa ogromnim gubicima i "prisiljenim čekanjem bez kraja".
Pozdrav

Kolega nije potcijenjivanje neg je smjesno da jedan dan kupe a drugi dan prodaju s minusom. To sto nema adekvatnog bida pa se pojedinci plase i prodaju s minusom samo pogoduje daljnjem rusenju cijene dionica. Da nema rasprodaje mozda bi doslo i do rasta cijena ili barem ne kretanja cijena silaznom putanjom, a pogotovo kad nema nekih materijalnih cinjenica za pad cijene dionica.
Ljudi moraju shvatit da se trziste krece ciklicki i da ce ono sto su danas kupili, sutra biti jeftinije ali preksutra ce biti skuplje i tada ce zaraditi.

Po meni najgluplja stvar sto rade pojedinci, nazovimo ih buregdjije, je da kupe po nekoj x cijeni i odmah stave to sto su kupili na ask sa 1-2% zarade. Time samo stvaraju prividnu sliku ogromnog aska i pritiska na cijenu koji to nije i tjeraju one iz prvog paragrafa na prodaju.
Bolje bi im bilo sacekati da ask dostigne njihov zamisljeni target u dovoljnoj kolicini dionica da mogu prodat svoje dionice bez rusenja cijene.

Nije bolest sve što boli

potpuno se slažem…od bureka samo brokeri imaju koristi.

evo još marketmakera [lol]
629 14:01:36 37,65 7.900 297.435,00

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

ode buregdžinica [lol]


nevjerovatno da dok sve raste korf je u minusu 2%. može li netko to objasniti ikako

Kolega, na INGRi se truditi drukat na dole,a ovdje na gore
budite realni

i evo ga konačno, 370 kom na prodaji ispod 38 koja mu je bila jučerašnja cijena ulaza. o bože dragi sačuvaj nas od ovakvih investitora… [huh]

KORF cete vidjet puno ispod ove cjene,samo strpljivo
svakako ispod 30 ( hint pogledajte graf)

pozdrav

Mislim da Mićko izlazi. Samo polako!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



nevjerovatno da dok sve raste korf je u minusu 2%. može li netko to objasniti ikako

Kolega, na INGRi se truditi drukat na dole,a ovdje na gore
budite realni

i evo ga konačno, 370 kom na prodaji ispod 38 koja mu je bila jučerašnja cijena ulaza. o bože dragi sačuvaj nas od ovakvih investitora… [huh]

KORF cete vidjet puno ispod ove cjene,samo strpljivo
svakako ispod 30 ( hint pogledajte graf)

pozdrav
[/quote]
Mi koji imamo dionice KORFA odavno smo oguglali na ovakve gluposti..padanje i sl..nemoj se ti previše brinut za nas..ti slobodno nemoj kupovat-ima tko će.. [lol]




nevjerovatno da dok sve raste korf je u minusu 2%. može li netko to objasniti ikako

Kolega, na INGRi se truditi drukat na dole,a ovdje na gore
budite realni

i evo ga konačno, 370 kom na prodaji ispod 38 koja mu je bila jučerašnja cijena ulaza. o bože dragi sačuvaj nas od ovakvih investitora… [huh]

KORF cete vidjet puno ispod ove cjene,samo strpljivo
svakako ispod 30 ( hint pogledajte graf)

pozdrav
[/quote]
Mi koji imamo dionice KORFA odavno smo oguglali na ovakve gluposti..padanje i sl..nemoj se ti previše brinut za nas..ti slobodno nemoj kupovat-ima tko će.. [lol]
[/quote]
Kao što rekoh nedavno na cijeni od 42 kune; potpuno mi je svejedno da li je cijena 45 ili 30, ne prodajem prije minimalno 60 kuna, a ovi lažni prometi me uopće ne zanimaju. Realno da nema presipavanja iz šupljeg u prazno od strane fondova tržilo bi se sa 10 dionica i ukupan dnevni promet ne bi bio veći od 2 milijuna,a i to je pretjerano.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Mislim da Mićko izlazi. Samo polako!

tko je mićko?

New Report

Close