Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sve su to naklapanja i razmisljanaj pojedinaca , nema tu mudrolije ili si IN ili OUT .
oni koji su u dinicam su na kraju korekcije i ocekuju uzlazni trend ,
a za one koji su u novcu korekcija jos nije niti pocela . Vjecita bitka .
A svaki iskusniji špekulant ce se nalazi u poziciji da mu pase i pad i rast trzista . [thumbsup]

najvrednije stvari u životu su besplatne

nevera, ti si zaboravio nas ulagače kojima je sasvim svejedno. nisam kupio nešto u 2007 da bih prodao u 2008 nego da prodam 2015, a do tada će biti još vrhova i jama, no to me ne dira niti najmanje.

bush, ja nisam govorio ništa u studenom. ovo je malo jača korekcija, već dugo traje, ali što dulje traje, to ćemo prije doći do kraja. ovo više i nije korekcija nego prava letargija…ni gore, ni dolje, nikakvi prometi…to je sve dio igre…

...povijest se ponavlja...

Evo podigli su nam kreditni rejting a to se nije dogodilo od 2006.god.
To su samo stvari koje govore u prilog da se zna da ulazimo u Nato i da dolaze sigurno novi invetitori a i domaci fondovi su se dobro nabrali jeftinih dionica.Pa nasi analiticari govore da je ovo najveca korekcija u zadnjih 15 godina.
Mislim da je to sve napuhano i da ce trziste krenuti uzlaznim putem ( ali ne ovako kao danas ) nego jace i na vecim volumenima.Izasla su izv. od HT i mislim Adrisa a sad tek dolaze od jakih firmi poput Ericsona,Plovidba,Koncara,Agrokora,Ine,Ingre,IGH,Hotela……
Ovo stanje sigurno nikome ne odgovara ( osim par pojedinaca koji se ismijavaju na forumu ) a veliki minvestitori ili ti fondmangeri jako vole novac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Evo podigli su nam kreditni rejting a to se nije dogodilo od 2006.god.
To su samo stvari koje govore u prilog da se zna da ulazimo u Nato i da dolaze sigurno novi invetitori a i domaci fondovi su se dobro nabrali jeftinih dionica.Pa nasi analiticari govore da je ovo najveca korekcija u zadnjih 15 godina.
Mislim da je to sve napuhano i da ce trziste krenuti uzlaznim putem ( ali ne ovako kao danas ) nego jace i na vecim volumenima.Izasla su izv. od HT i mislim Adrisa a sad tek dolaze od jakih firmi poput Ericsona,Plovidba,Koncara,Agrokora,Ine,Ingre,IGH,Hotela……
Ovo stanje sigurno nikome ne odgovara ( osim par pojedinaca koji se ismijavaju na forumu ) a veliki minvestitori ili ti fondmangeri jako vole novac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uz HT nije Adris izašel nego Viro i CO. Još ih je par izašlo, a od vrijednih spomena tu je JANAF (ali to izvješće još nije revidirano).

You either do it right or you get eliminated!

Do sad su izlazila samo dobra izvješća, pa ne mičemo nikud.

A što kad počnu stizati loša?? A što onda?

Stampedo!!!!!!

BLOG UČITELJA: HTTP://KAROJE.BLOGER.HR


Slijede dobra financijska izvješća, koja će potvrditi da Hrvatska nije USA i nije u recesiji! Ameri nisu i ne mogu biti više razlog da mi idemo dole! Ok, oni sami misle da su u shit-u, ali mi nismo i stoga paralela s njima ne drži vodu! Ako pogledamo indexe, onda možemo vidjeti da je njihov uz loša financijska izvješća 10-12% u minusu, a naš CROBEX uz dobra izvješća (plus što tek slijedi ulazak u EU, NATO,…) je pao dobrih 19-22%. Dakle nerealno! Pogledajte primjer Brazila, on je sličniji nama nego Ameri! Crobex relano mora biti na 5000. Sve dionice su podcijenjene dobrih 15-16% da bi bili realni! Ok, postoje neki izuzeci,ali nije korektno reći koji, oni bi mogli ostati ovdje,ali postoje i neki koji bi trebali se korigirati 30% gore! Ove godine CROBEX će se vratiti na 5200, a ako budu dobra izvješća, mir u regiji idemo i preko rekorda! Budite strpljivi i pričekajte, tako je i dosada bilo, isplatit će se!

Ma naravno. Nakon 11 mjeseci stagnacije i 5%/god. rasta Crobexa neki pričaju o korekciji.
Ma ljudi probudite se, budite pametni i zatvorite ovu temu.

@dbaričević

Kod hrvata je sve obratno. Možda ako dođu loša izvješća, tek tada odemo gore.[thumbsup]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Nije mi jasno o kakvim losim izv. govoris? Samo da napomenem sto sam zaboravio a to je izv. bankarskog sektora – Zaba,PBZ,Podravska,HPB…..pa oni su rasturali u 2007.god.A ostale firme su radile odlicno.Kaj ti mislis da je Agrokor imao losu godinu ili bilo koja plovidba? Koncar ili nasi hoteli…..Gradevinari……Ina……

Asralis: Nisu izašla izvješća za VIRO i CO


Asralis: Nisu izašla izvješća za VIRO i CO

Sorry… nisam videl brojeve 2006., 2005. itd… Znači dosad su izletili HT i JANAF od važnijih izvješća… tu su još i Ilirija i Drvenjača, ali ove dionice su izrazito nelikvidne tak da ne znam baš da nekog zanimaju. Od njih jedini HT dosad ima revidirano i konsolidirano izvješće.

You either do it right or you get eliminated!

ja mislim da Amerika uopće nije u tako velikoj recesiji kako se tvrdi…. pričekajmo rezultate prvog kvartala pa ćemo biti pametniji, ali po meni su sve to pomalo igre velikih svjetskih burzovnih igrača, kao i kod nas kad se na sve moguće načine pokušava spustiti tržište i uvjeriti ulagače da nije uopće tako dobro kako izvješća pokazuju tako mislim da i vani određenim grupacijama paše plašiti raju i jeftino dokupljivati…. naravno nebih volio da griješim ali kad svi viču recesija meni to smrdi na podvalu, plašenje malih ulagača…..


ja mislim da Amerika uopće nije u tako velikoj recesiji kako se tvrdi…. pričekajmo rezultate prvog kvartala pa ćemo biti pametniji, ali po meni su sve to pomalo igre velikih svjetskih burzovnih igrača, kao i kod nas kad se na sve moguće načine pokušava spustiti tržište i uvjeriti ulagače da nije uopće tako dobro kako izvješća pokazuju tako mislim da i vani određenim grupacijama paše plašiti raju i jeftino dokupljivati…. naravno nebih volio da griješim ali kad svi viču recesija meni to smrdi na podvalu, plašenje malih ulagača…..

sve do sada pročitane knjige govore da su najveće zarade veliki igrači na burzi napravili kada je bila recesija.
kako je nije bilo dulji niz godina velikim igračima dojadilo isčekivanje te je sami potiču kako bi ponovno uvećali svoj kapital 30i više postotaka u kratkom vremenu a poslije opet na spavanje desetak godina.
A tko u ovj i ovakoj računici je gubitnik pa zna se(ne HDZ) nego oni mali igrači (koji su glasovali za HDZ) i njihove tanke boršice.

I to je to!
[thumbsup]

dan je pametniji od noći

http://www.seebiz.eu/hr/burze/strahovanja-od-gubitaka-citigroupa-srusila-trziste,10057.html

nekako mi se čini da idemo dalje
[cool]

Niz loših vijesti potopio Wall Street
Business.hr/Hina
07.03.2008 08:12
Pročitaj komentare(0)
Cijene dionica na Wall Streetu osjetno su u četvrtak pale nakon niza loših vijesti, pri čemu je Standard & Poor’s 500 indeks zaronio na najnižu razinu u 18 mjeseci.

S&P 500 indeks pao je 29 bodova ili 2,2 posto, na 1.304 boda, najnižu razinu još od 2006. godine i 16,7 posto ispod rekordne razine dosegnute u listopadu prošle godine. Dow Jones indeks pao je 1,75 posto, na 12.040 bodova, dok je Nasdaq indeks potonuo 2,3 posto, na 2.220 bodova.

Loše raspoloženje na Wall Streetu izazvala je vijest da Thornburg Mortgage, jedan od najvećih hipotekarnih kreditora u SAD-u, ne može ispuniti sve obveze prema svojim kreditorima. Stoga je cijena dionica Thornburga potonula više od 51 posto.

Kako će to nama pomoći???[lol] [lol] [lol]

BLOG UČITELJA: HTTP://KAROJE.BLOGER.HR

PBZ mi je puno dava kredita po Texasu i također je izložen po Wall Streetu pa me takve vijesti strašno uznemiruju.Moga brata također.

New Report

Close