Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@beholder

to sto ti sad govoris ja trubim stalno, ali otkad si ti promijenio plocu?
dosad si zajedno sa RBom puhao u istu tikvu?[lol] [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Sančo:

O kojim to prinosima Stojić govori ( nije mi jasno ), godina se računa ( obično ) od 01.01. a ne od 02.03.?????[tongue][tongue]

Mi smo ovu godinu počeli sa crobexom na 5.245, a on priča o prinosu od 5-10% na sadašnju vrijednost!!!

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=16b8c78b-66bf-4259-ad82-f8c3f635a187&open=sec

Pa ne zarađuje se samo na rastu [wink].

To svi mi zna da se bude dalo toliko zaradit!
meni je prihvatljivije mjesečno zaradit 4-6% sa lovom od cca 30% kapitala [wink]

Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku


ali zato dividenda od 9% ne valja ?

Lijepa je to dividenda, a kolika će biti sljedeće pa za pet godina. A obveznica uvijek 9% u padže [cool]

A ako firma (optima, plodine) propadne prvo se oni koji drže dug namire, a ovi koji drže vlasništvo će malo plakati

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju



@beholder
to sto ti sad govoris ja trubim stalno, ali otkad si ti promijenio plocu? dosad si zajedno sa RBom puhao u istu tikvu?[lol] [lol]

Pa znaš da sam ja i ti jedini iskreni na forumu. Ja crno ti bijelo bez obzira na pozicije. Ovi drugi ovisno jesu li u cashu ili su se nakrcali [proud]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju


Pa znaš da sam ja i ti jedini iskreni na forumu. Ja crno ti bijelo bez obzira na pozicije. Ovi drugi ovisno jesu li u cashu ili su se nakrcali [proud]

Ne pihdi, medo. Ima tu još poštenih ljudi, samo gledaju svoja posla i ne da im se natezat i raspravljat.
Prate “bioprognozu” foruma i mirno se ravnaju.

Hvala vam na raspravama.

No respect

sorry svima, ono ‘jedini’ je bilo poetski račeno… ali da ima par onih koji sa žarom brane suprotne pozicije u kratkim intervalima, ima

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju


beholder: ” ali zato dividenda od 9% ne valja ? ” Lijepa je to dividenda, a kolika će biti sljedeće pa za pet godina. A obveznica uvijek 9% u padže [cool] A ako firma (optima, plodine) propadne prvo se oni koji drže dug namire, a ovi koji drže vlasništvo će malo plakati

samo što su ove izdane obveznice u drugom isplatnom razredu…a i isplaćuje se ako se ima iz čega isplatiti…a tu plodine ne stoje baš sjajno…općenito ne vjerujem u tvrtku koja ide u dugove jer ne može plaćati radnike…što se tiće HTa, napisao sam na temi zašto mislim da je pozicija HTa zacementirana na 10 godina…nema ozbiljne konkurencije, niti takvu možemo očekivati u bliskoj budućnosti…VIP koji jedini nekako održava korak, je u takvim problemima, a bilanca napumpana da se sakrije činjenica da povrata investicije neće biti još idućih 20 godina…

kolega karoje miga (sorry morao sam [lol] )
nisam ja na ničijoj strani…samo me nervira kada netko tvrdi da je ht loša investicija u trenutku kada je dionica minimalno 40% podcjenjena u odnosu na prosjek slićnih kompanija


sorry svima, ono ‘jedini’ je bilo poetski račeno… ali da ima par onih koji sa žarom brane suprotne pozicije u kratkim intervalima, ima

Slažem se.

No respect

Naravno da ja HT dobra defanzivna dionica, čisti fixed-income.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju


MiG29: ” @beholder to sto ti sad govoris ja trubim stalno, ali otkad si ti promijenio plocu? dosad si zajedno sa RBom puhao u istu tikvu?[lol] [lol] ” Pa znaš da sam ja i ti jedini iskreni na forumu. Ja crno ti bijelo bez obzira na pozicije. Ovi drugi ovisno jesu li u cashu ili su se nakrcali [proud]

pa ja sam kolega iskreno očekivao da će dow već sada testirati 10.000 ali to se još nije desilo…

ne razumijem čemu se čudite warrenu buffetu. to je osoba izrazito optimistično raspoložena. on je samo rekao ono što ostali prešućuju i odgađaju….stalno nam pune glavu da je strah u americi i EU od nadolazeće recesije, a taj strah od dolaska recesije je kao da čekamo godota…mi čekamo a on nikako da dođe. Konačno je buffet rekao da je recesija već došla, upravo traje i to je to. Što se dogodilo dramatično? Ništa. A znamo i zašto je to Buffet rekao. Zato što se dionice kupuju upravo u vrijeme recesije. To je vrijeme za kupnju, a dok ona samo “dolazi” ali još nije došla, tada strašljiviji od nas ulagača prodaju svoje dionice. Sada smo negdje pri dnu kostolanyjevog jajeta, koji btw. isto kaže da je recesija odlična za dioničare i kupce jer cijene mogu samo prema gore. Inflacija je neminovna, a dok je inflacija nema boljega od biti u dionicama. One jedine koliko-toliko štite novac od depricijacije. Zato čista petica za W. Buffeta…[thumbsup]

...povijest se ponavlja...


ne razumijem čemu se čudite warrenu buffetu. to je osoba izrazito optimistično raspoložena. on je samo rekao ono što ostali prešućuju i odgađaju….stalno nam pune glavu da je strah u americi i EU od nadolazeće recesije, a taj strah od dolaska recesije je kao da čekamo godota…mi čekamo a on nikako da dođe. Konačno je buffet rekao da je recesija već došla, upravo traje i to je to. Što se dogodilo dramatično? Ništa. A znamo i zašto je to Buffet rekao. Zato što se dionice kupuju upravo u vrijeme recesije. To je vrijeme za kupnju, a dok ona samo “dolazi” ali još nije došla, tada strašljiviji od nas ulagača prodaju svoje dionice. Sada smo negdje pri dnu kostolanyjevog jajeta, koji btw. isto kaže da je recesija odlična za dioničare i kupce jer cijene mogu samo prema gore. Inflacija je neminovna, a dok je inflacija nema boljega od biti u dionicama. One jedine koliko-toliko štite novac od depricijacije. Zato čista petica za W. Buffeta…[thumbsup]

Slažem se, ali mislim da fali još do dna… ne puno, ali ipak
Vaš link

pa rekao sam da ima još do dna, ali indexa, a neke dionice se već sad fino oporavljaju i nema lažnih bull-runova, dakle ipak je na kraju krajeva izvješće mjerodavno. druge dionice će naravno i na žalost ostati na dnu još dugi niz mjeseci, a neke i par godina. sada su izvješća presudna u tome hoće li ljudi zadržati dionicu ili neće. ja sam svoje pozicije davnih dana u RH smanjio, a i u srbiji sam napravio rezove i ostavio svega 2-3 dionice. Ostalo mi je casha nešto i to sam uložio u neke dionice koje su fino pale, a ljudi ih baš ne primjećuju, kako u RH, tako i u srbiji, dok za nekoliko godina planiram širenje u neke nove regije svijeta, naravno, ovdje neću ništa prodavati – bit će mi dosta 10-15% godišnje za 2-3 godine…[thumbsup]

...povijest se ponavlja...

delboy ne sumnjam da imate više znanja od mene, moram primjetiti ovu tvrdnju da smo trenutno pri dnu nisam siguran kako ste došli do tog podatka , možda ste i u pravu ,ali sjetite se studenog prošle godine kada su mnogi govorili da je to dno ,danas vidimo koliko su bili u pravu.UVJEK MOŽE NIŽE.

Slijede dobra financijska izvješća, koja će potvrditi da Hrvatska nije USA i nije u recesiji! Ameri nisu i ne mogu biti više razlog da mi idemo dole! Ok, oni sami misle da su u shit-u, ali mi nismo i stoga paralela s njima ne drži vodu! Ako pogledamo indexe, onda možemo vidjeti da je njihov uz loša financijska izvješća 10-12% u minusu, a naš CROBEX uz dobra izvješća (plus što tek slijedi ulazak u EU, NATO,…) je pao dobrih 19-22%.
Dakle nerealno! Pogledajte primjer Brazila, on je sličniji nama nego Ameri! Crobex relano mora biti na 5000.
Sve dionice su podcijenjene dobrih 15-16% da bi bili realni! Ok, postoje neki izuzeci,ali nije korektno reći koji, oni bi mogli ostati ovdje,ali postoje i neki koji bi trebali se korigirati 30% gore!
Ove godine CROBEX će se vratiti na 5200, a ako budu dobra izvješća, mir u regiji idemo i preko rekorda!
Budite strpljivi i pričekajte, tako je i dosada bilo, isplatit će se!

New Report

Close