Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Iako nije tema Može li netko objasniti onaj članak “SDA novm dionicama povećava temeljni kapital…” Ništa ne razumijem ili je umor ili pojma nemam?

pa kaj je tu tako teško za razumjeti. SDA je dd i kao takva poput svih ostalih povecava tem.kapital emisijom novih dionica koje ce moci upisati jedino postojeci dionicari SDA, e sad tko su oni ne znam a nije me ni briga.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Sezona shopinga u amer’ki dobro startala: Vaš link

To bi iduci tjedan trzistima moglo donjeti smirenje.

Dugorocno gledano pitanje je kako ce izgledati ostatak sezone opterecene nedacama kredita i nafte.
Ducani su produzili radno vrijeme i jos vise snizili robu nego prijasnjih godina. Tako da je pitanje da li se moze povlaciti paralela sa prijasnjim godinama…


vodoinst: ” Medo Štedo: ” Ja očekujem IGH na 6k, Inu na 2k, Ulpl na 2k, Thnk na 6k, Ledo na 6k, Ingr na 38k, Lkpc na 3k itd da vam sad ne nabrajam. I to u roku od šest mjeseci od danas. ” Medo, nisi usamljen u svojem razmišljanju[smiley4] ” Vjerojatno jest..kao i svi medvjedi u šumi…[smiley2][smiley2][smiley2]

tržište je i nakon korekcije prilično napuhano, slažem se.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


ja očekujem da je moguća burzovna euforija ukoliko pobijedi hdz, no pa po lojtrici gor i dol sindrom! [smiley2]

moguće, no ulagači će biti oprezniji[smiley8]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Primiti se proizvodnje, primiti se proizvodnje! TO JE JEDINO ŠTO NAS MOŽE IZVUĆI IZ AMBISA!
Drugi imaju privredu ( Amerika, Japan, Njemačka ) koja može NAŠLJAKATI svoj dug, mi nemamo privrede!
To je polazna TOČKA!

Teško da će nas proizvodnja u klasičnom smislu izvući. Pored Kineza, nemamo šanse kao niti itko drugi.
Ali ulagati u tehnologije i znanje, to je već druga priča, tu postoji dosta lufta i mogli bi biti vrlo konkurentni u EU i svijetu.
Izrael i Irska nemaju ništa više stanovnika nego mi, a teško nas je usporediti. Zašto je to tako? Proizvodnja?
Teško.
Društvo znanja, ništa više.[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

A po ovom pitanju je situacija sve gora i gora i ne radi se nista. Dok se to ne krene rjesavati nema na vidiku svjetla na kraju tunela.


Nije samo kod nas tako. Italija i Berlusconi, bivši belgijski premijer (afera helikopteri), Helmut Kohl i ini drugi visoki državni su zapeli na korupciji.
Kod nas je percepcija korupcije puno jača nego je ona realna. Svi znaju za nju a nitko je ne može dokazati.
Osim toga, korupcija ove vrste kao kod nas je naslijeđe bivšeg sustava kada ničega nije bilo i nisi mogao ništa dobiti bez da si nekome gurnuo u džep kakvu proviziju ili šticung…
I sad bi se ta “cijela kultura” trebala riješiti za par godina…teško.[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


mise99:

Iako nije tema Može li netko objasniti onaj članak “SDA novm dionicama povećava temeljni kapital…” Ništa ne razumijem ili je umor ili pojma nemam?

pa kaj je tu tako teško za razumjeti. SDA je dd i kao takva poput svih ostalih povecava tem.kapital emisijom novih dionica koje ce moci upisati jedino postojeci dionicari SDA, e sad tko su oni ne znam a nije me ni briga.

Ako je nekog briga, na SDA upišeš SDA-R-A i imaš dioničare. [smiley2]

No respect

ja mislio neka zaj. a ono gle stvarno ima!

di se to trži i pošto? [smiley2]

al mi nije jasno, nema top 10 neg top 7, a ima free float 7,40% [smiley2]

Kako se čini, sutra rasprodajem 30-50% portfelja [smiley8]

Ignore: KressoM, delux

Bit će sutra svega…..[smiley7]

you think your special you do, i can see it in your eyes

Nadam se samo da neće biti baš previše panike,jer ako dođe do puno panike,idemo dublje nego u utorak i možda tako do kraja godine…malo gore malo dolje,u jednu ruku opet dobro jer ćemo dogodine možda moći ponoviti prinose…[smiley11]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Ako dobije SDP, crobex se vraća na razine od početka 2007 godine, što će reći – opća burzovna kataklizma !!!

Ignore: KressoM, delux

Mmstanicu ocemo li u dokup ili bjezimo istocnije[smiley2]Panike ce bit a ako potonemo dublje nego u utorak,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ja dokupljujem[smiley2]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Za dokup para nemam,ali znam da imam kredu pod zalogom,što znači da u slučaju bežanija ću dobiti po sebi dobro,dok tete u banci zatvore kredite,ali sumnjam u neki veliki pad,što se tiče istoka,nema smislasada o njima niti razmišljati…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Prema prvim nesluslužbenim informacijama hrvatskog državnog povjerenstva HDZ uvjerljivo vodi.
Pulsove ankete ionako nikad nisu bile točne.

I'LL BE BACK

New Report

Close