Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Samo tko mu je sročio prvi paragraf jeb… ga u glavu![smiley15]

Crvena opasnost dolazi: -svjetske burze su bile crvene u ćetvrtak i petak
– svi naši balkanski susjedi /BIVŠE REPUBLIKE/ su još crveniji
-u Bosni pala vlada
– jedino CROBEX stoji stabilno,jer je burza bila zatvorena ova dva crvena dana
-svi dionički fondovi će se u ponedjeljak crveniti od srama

Objektivno nepovoljna oćekivanja za sutra.A onda i ovakav ćlanak u Slobodnoj i to
na pola naslovne stranice i to u crvenoj boji i to baš u ovom trenutku.Ništa nije slućajno.Najlakše se stvara strah i panika među needuciranim ulagaćima,a poslije ovakvih IPO-a većina je takvih ,te bi se mogla pojaviti
velika kolićina dionica HT na prodaji,a to bi nama malo iskusnijima moglo otvoriti mogućnost još jeftinije
kupovine ovog bisera i ostvarenja dodatne zarade.A još iskusniji su fondovi koji bi isto htjeli kupovati puno i
jeftino,te je ovaj ćlanak u Slobodnoj možda njihovo maslo.I ZBOG TOGA KUPUJMO HT jer će uskoro biti
SKUPLJI.

super24:

pa uglavnom ako je free float takav da udio fonda u njemu nije velik dionica je vjerojatno likvidna? jel mozes dati neki primjer?

Ajmo uzeti neku hipotetičku firmu i situaciju za primjer. Ima čvrste vlasnike koji drži 60%. Par fondova i igrača se skupilo te kupilo 10%. Ostatak od 30% drže mali i radnici.

U lijepim vremenenima fondovima je lako dignuti cijenu 200%-300% posto kupujući sitniš od radnika i vrteći između sebe. Mali će ih sustizati i sve je lijepo i ružičasto. Firma nije baš nešto po fundamentima, ali tko te pita kad cijena ide gore.

E sad kad tržište ide dolje, mali i radnici se uspaničare i htjeli bi prodati. Trezor nema kune a fond manageri moraju procijeniti na kojoj razini će im se isplatiti braniti. Na početku će kupovati dosta jer nitko ne može biti siguran da je do promjene smjera došlo. Ali ako se uđe u pravi bear market cijena može ići čak i ispod one po kojoj su fondovi ušli jer će npr. HT biti jeftin do bola i to će im biti isplativije kupovati.

to mi je isto jasno.. imas kakve primjere tih firmi.. osim INE.. i HT-a..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Krize postoje, ali tržište se uvijek vraća na razinu iznad prethodnog vrhunca.
Prosječno raste petnaestak posto godišnje. Godine natprosječnog rasta zajedno s godinama negativnog rasta (pada) uvijek daju taj prosječni rast u dužem vremenskom periodu.
Krize se obićno javljaju svakih 9-10 godina i traju i do više od dvije godine. Zatim dolaze faze poleta, prosperiteta i stagnacije. Pa opet kriza i sve ispočetka.

Ako je u svijetu u pitanju početak stagnacije (ako), onda je kod nas još uvijek faza prosperiteta.
Dok se ne smanji razlika razvijenosti u odnosu na zapad.

Kod južnih susjeda vjerojatno može doči do scenarija “sloma tržišta” zbog nerazvijenosti njihovih burzi i nestabilne političke situacije (neriješene).

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Jasno mi je da večini forumaša smeta sama činjenica da će se kad tad operezivati kapitalna dobit,ali mogući dolazak “crvenih” na vlast ne znači smak svijeta, kraj zarada na burzi ili krah ekonomije.
Također, ako vam se ne sviđaju crveni i nećete glasti za njih, ne znači da drugi neće. Uostalom šanse su 50-50. U svakom slučaju ne sviđa mi sve vrijeđanje Ljube i Zokija koje se čita u prosjeku svakom trećem postu o korekciji i svakom drugom potpisu.
Uostalom, moguće je da će njihova gospodarska politika napraviti iskorak u stvarnoj proizvodnji i našim (u prosjeku napuhanim) dionicama dati fundamente.
Smatram da sve ozboljnije stranke imaju točaka kojima bi se mogla dati potpora i da nijedna kombinacija apriori ne znači katastrofu kao za državu, pa tako i za nas male dioničare, a korekcije ko korekcije, bilo ih je i bit će ih još, svakakvih (izazvanih krizama, ovim onim, umjetno izazvanih itd..).

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Zapamtite samo 1 stvar i UVIJEK ju imajte na pameti: SVE NA SVIJETU JE SINUSOIDALNO.


Zapamtite samo 1 stvar i UVIJEK ju imajte na pameti: SVE NA SVIJETU JE SINUSOIDALNO.

Gledam svoje “airbagove” i mogu reći da si u pravi…[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Jasno mi je da večini forumaša smeta sama činjenica da će se kad tad operezivati kapitalna dobit,ali mogući dolazak “crvenih” na vlast ne znači smak svijeta, kraj zarada na burzi ili krah ekonomije. Također, ako vam se ne sviđaju crveni i nećete glasti za njih, ne znači da drugi neće. Uostalom šanse su 50-50. U svakom slučaju ne sviđa mi sve vrijeđanje Ljube i Zokija koje se čita u prosjeku svakom trećem postu o korekciji i svakom drugom potpisu. Uostalom, moguće je da će njihova gospodarska politika napraviti iskorak u stvarnoj proizvodnji i našim (u prosjeku napuhanim) dionicama dati fundamente. Smatram da sve ozboljnije stranke imaju točaka kojima bi se mogla dati potpora i da nijedna kombinacija apriori ne znači katastrofu kao za državu, pa tako i za nas male dioničare, a korekcije ko korekcije, bilo ih je i bit će ih još, svakakvih (izazvanih krizama, ovim onim, umjetno izazvanih itd..).

Vidim da si svoj nick odabrao prema političkom svjetonazoru. [smiley2]
Lijepo.
Možda bi nam jedan takav trebao i ovdje u HR.
Da nam nacionalizira sve strateške grane ekonomije kao npr. bankarstvo, telekomunikacije, naftni biznis….[smiley1]

La vita e bella!


HugoChavez: ” Jasno mi je da večini forumaša smeta sama činjenica da će se kad tad operezivati kapitalna dobit,ali mogući dolazak “crvenih” na vlast ne znači smak svijeta, kraj zarada na burzi ili krah ekonomije. Također, ako vam se ne sviđaju crveni i nećete glasti za njih, ne znači da drugi neće. Uostalom šanse su 50-50. U svakom slučaju ne sviđa mi sve vrijeđanje Ljube i Zokija koje se čita u prosjeku svakom trećem postu o korekciji i svakom drugom potpisu. Uostalom, moguće je da će njihova gospodarska politika napraviti iskorak u stvarnoj proizvodnji i našim (u prosjeku napuhanim) dionicama dati fundamente. Smatram da sve ozboljnije stranke imaju točaka kojima bi se mogla dati potpora i da nijedna kombinacija apriori ne znači katastrofu kao za državu, pa tako i za nas male dioničare, a korekcije ko korekcije, bilo ih je i bit će ih još, svakakvih (izazvanih krizama, ovim onim, umjetno izazvanih itd..). ” Vidim da si svoj nick odabrao prema političkom svjetonazoru. [smiley2] Lijepo. Možda bi nam jedan takav trebao i ovdje u HR. Da nam nacionalizira sve strateške grane ekonomije kao npr. bankarstvo, telekomunikacije, naftni biznis….[smiley1]

Ja ne vidim gdje si to isčitao moj politički svjetonadzor ili možda čitaš misli?[smiley1]

Što se tiče Huga, možda i ne bi bilo loše da netko kod nas razmišlja kako zadržati strateške resurse u domaćim rukama.[smiley1]
Bend over ionako često činimo, pa nam je već ušao u naviku.[smiley1]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Gdje se može kupiti zlato? U banci, bankomatu…?
Znam da ima riblja burza, ima li burza zlata ?[smiley2][smiley2][smiley2]


Krize postoje, ali tržište se uvijek vraća na razinu iznad prethodnog vrhunca.
Prosječno raste petnaestak posto godišnje. Godine natprosječnog rasta zajedno s godinama negativnog rasta (pada) uvijek daju taj prosječni rast u dužem vremenskom periodu.

Samo sto nekad treba 10-30 godina da se vratis na nulu. Ako nisi imao srece [smiley5]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

http://www.bullionvault.com/?referrer=GOOGW&kw=gold%20buy&fl=109270&gclid=COWQodSIxI8CFRy_Xgod_DNLSA

http://www.gcitrading.com/gold.htm?gclid=CMa69emIxI8CFRBLXgodVQEiPw

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

New Report

Close