Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja sam malo shortao i ocekujem nize, nisam ovome sklon, tek da vidim hoce mi proci, iako nisu pogrijesili ni oni koji ne prodaju, mali predah pa nastavljamo prema gore, valjda mi nece pobjeci sve ove finote[smiley1]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


Kao npr. nakon izlistavanja Ine bila je korekcija. Točno ali prema gore , Crobex + 50 %. Kome ti to mažeš oči? [smiley1]

Ja mažem ženici, ujutro kada se probudi još u polusnu.

CROBEX nije porastao u jedan dan ili tjedan 50% nakon IPO INA, čitaj što pišem, rekao sam kada izađe T-HT na burzu i u tjednu što dolazi će se dogoditi, ali ne velikih razmjera.

Valjda sad nece bit korekcije zbog IPO VERN [smiley4]

nekako mi se čini da smo ju imali upravo pred kraj na nekim dionicama.
kolika vrijednost firme, tolika korekcija – ubod komarca [smiley2]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Analitičari Erste: Našoj regiji ne prijeti ozbiljan rizik kreditne krize (28.09.2007)

“Ne vidimo da postoji opasnost od kreditne krize, pada ulaganja ili pretjerane potražnje za stranom valutom koja bi za posljedicu imala nedostatak deviznih pričuva.” S obzirom da je većina gospodarstava srednje i istočne Europe (tzv. CEE zemlje) još uvijek radno intenzivna (za što je pristup kapitalu od ključne važnosti za daljnja ulaganja), a uz previranja na financijskim tržištima (koje se iz SAD širi u Europu), pojavile su se visoke kratkoročne kamate, zajedno s proširenjem ponude kredita i očitom željom za likvidnošću. Svi ti faktori utječu na to da će eksterno financiranje gospodarstava zemalja srednje i istočne Europe biti teže nego u prošlosti. Tržište najviše zabrinjava mogućnost da bi bilo kakva kreditna kriza uzrokovana nedostatkom likvidnosti mogla skrenuti gospodarstva srednje i istočne Europe s putanje snažnog rasta. Analitičari Erste grupe gledaju na to drugačije: “Iako su neka gospodarstva srednje i istočne Europe vrlo otvorena (mjereno opsegom trgovine u usporedbi s BDP-om), njihova konkurentna proizvodnja daje im određeni imunitet. U lošim vremenima, tvrtke koje rade na zrelim tržištima obično su prisiljene poboljšati učinkovitost i prebaciti veći dio svoje proizvodnje u jeftinije regije kao što su zemlje srednje i istočne Europe”, kaže Juraj Kotian, pomoćni voditelj Istraživanja o makro i fiksnim prihodima zemalja srednje i istočne Europe u Erste grupi. Kotian je dodao da je domaća potražnja u gospodarstvima zemalja srednje i istočne Europe, štoviše, u porastu (osim u Mađarskoj zbog stabilizacijskim mjera), što im daje privremenu zaštitu od pada eksterne potražnje. Nakon što se ustanovi što je glavna prijetnja gospodarstvima zemalja srednje i istočne Europe, prema analitičarima Erste grupe ograničenje kreditnog tržišta predstavljalo bi sekundarni efekt krize budući da bi novo zaduživanje ili obrtanje duga denominiranog u deviznim rezervama moglo biti otežano. Bez obzira na to, neki analitičari ukazuju na to da dobiti ne bi trebale značajno pasti zbog veće kreditne ponude, s obzirom na veći povrat uloženog kapitala te relativno niske razine zaduživanja kako bi se ostvarila ulaganja (tzv. debt leverage) u zemljama srednje i istočne Europe. “Da bi se ustanovilo jesu li rizici ozbiljni bolje se usmjeriti na likvidnost i strukturu eksternog duga u zemljama srednje i istočne Europe”, kaže Kotian. U tom smislu Kotian je utvrdio nekoliko uzroka trenutnog rasta eksternog duga, a to su: da izvozno orijentirane tvrtke koriste zajmove u stranoj valuti kao prirodnu zaštitu od aprecijacije valute, negativni kamatni diferencijal (osim u Češkoj) odigrao je ulogu u korist zajmova u stranim valutama i posuđivanja na drugim financijskim tržištima te da su mnogi novi “greenfield” projekti samo su djelomično financirani iz dioničkog kapitala, a većina financijskih sredstava došla je putem zajmova iz nerezidentnih banaka ili interkompanijskih zajmova (zajmova od matičnih tvrtki), što predstavlja dugoročno financiranje. Analitičari Erste grupe ostaju optimistični. Kvaliteta imovine u zemljama srednje i istočne Europe na povoljnoj je razini tako da bi kreditna kriza mogla nastati samo uslijed nedostatka likvidnosti na lokalnim tržištima ili izuzetno visokih kamatnih stopa.

business.hr

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


nekako mi se čini da smo ju imali upravo pred kraj na nekim dionicama.
kolika vrijednost firme, tolika korekcija – ubod komarca [smiley2]

Treba i Svetozara uskoro da se isplati…

No respect

Treba i Svetozara uskoro da se isplati…

ATGR je odlicna firma ali taj cirkus cu vjerojatno propustiti.

skype - ivek1234


ATGR je odlicna firma ali taj cirkus cu vjerojatno propustiti.

Preskočit ću zbog toga što će biti gadnog rezanja paketa nakon prijava. Ali nije isključeno da ako cijena ne bude pretjerana, uđem po izlistanju.

No respect


Analitičari Erste: Našoj regiji ne prijeti ozbiljan rizik kreditne krize (28.09.2007)

business.hr

Dodajmo tome i ovo:

Analitičari Erste grupe najtočniji u procjenama

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=c7fbc9a8-4cc1-4bd6-9b57-312721352be9&ref=rss

Only God, Muammar and Libya!

Di se mogu pratit njihove procjene?Hvala.[smiley2]

mogao bi crobex u pon i ut roknuti zbog vern-a

Hmm, neko urušavanje i u Mikulićima, zbog građenja. Tko prvi sazna ko je to gradio, nek javi hmm
( Kvaternikova ulica)


mogao bi crobex u pon i ut roknuti zbog vern-a

Pa valjda su se naučili ovi koji su prodavali zbog HT-a.
A paket Veterine će dobiti za 500 kuna.[smiley1]

Mogli bi sutra i u utorak ipak malo dolje zbog veterine a i zbog same tehnike(jaki rast u zadnjih 10 dana)

SAM PROTIV SVIH

Tko bude u utorak prodavao samo zbog veterine, taj kasni. Od prodaje u ponedjeljak će neki moći imati koristi.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

New Report

Close