Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mogli bi sutra i u utorak ipak malo dolje zbog veterine a i zbog same tehnike(jaki rast u zadnjih 10 dana)

Ne tehnike kao tvrtke nego TA

SAM PROTIV SVIH

GERONIMO:

Mogli bi sutra i u utorak ipak malo dolje zbog veterine a i zbog same tehnike(jaki rast u zadnjih 10 dana)

Ne tehnike kao tvrtke nego TA

Pa kužimo, napisao si malim slovom. Ali ne mogu vjerovati da ima tako jako naivnih da sad nešto rasprodaju za Vern. Za nešto o čemu nemaju pojma. Buffet bi se prevrnuo u grobu. Pardon, u krevetu.
Sad sam se sjetio da je još živ.[smiley2]

tenkista:
Buffet bi se prevrnuo u grobu. Pardon, u krevetu.
Sad sam se sjetio da je još živ.

[smiley2][smiley2]
Inače, ne znam baš da bi mu VERN bio zanimljiv.
Da, crobex bi mogao lagano nizbrdo skroz dok ne dođu preplaćeni novci od HT-a. A i ova sva sila IPO-a sumnjam da će dozvoliti jači rast čak i uz veći priljev novca na burzu. A da će doći do pomame za dionicama to je izgleda van svake sumnje jer su najavili da će cijena dionice HT biti ispod 300kn, što će svima omogućiti zaradu. Veća zarada znači i jaču zlatnu(dioničku) groznicu.
Nekako me je strah previsokog leta crobexa jer bi u suprotnom slučaju pad mogao biti veći. To ne mora biti točno, ali osjećam se bolje uz stabilniju situaciju. Zato su ovi IPO-i dobro došli. Da rashlade pregrijanu atmosferu, da dobijemo dubinu, tromost, a i u krajnjoj liniji da se pomogne privredi/proračunu da dođe do sredstava, a i mi malo da zaradimo.
Čak je i Jurčić omekšao stavove, a za SAD i njihove hipotekarne kredite boli nas ona stvar.:-) Ionako je svj. velesila postala KIna, a ne tamo neki SAD. Zanimljivo je to kako se netko nepromišljenom potrošnjom, gomilanjem duga, može dovesti u situaciju da ovisi o drugome kao što sad Amerika, koja slovi kao velesila, ovisi o tome hoće li se Kina riješiti dolarskih rezervi i baciti SAD na koljena.
pozdrav!

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Mislim da čemo gore. Ovo s veterinom premalo je novaca. Očekujem rast zbog povratka novaca od THT, pa če investitori loviti startne pozicije. No vidijet čemo danas. Možda pa nisam u pravu.[smiley6]


Mislim da čemo gore. Ovo s veterinom premalo je novaca. Očekujem rast zbog povratka novaca od THT, pa če investitori loviti startne pozicije. No vidijet čemo danas. Možda pa nisam u pravu.[smiley6]

o kojem ti povratu novca govoris, pa lova ce se vracat tek iduci tjedan

Veterina je pusiona. Mali investitori su gotovo 100% iskljuceni. Pogledajte alokaciju:

skype - ivek1234

VERN

Mali investitori = 0,00 kn
ajde hvala ti bože
možemo zatvorit temu VERN
sad je jasno zašto ovo prolazi u sjeni ht-a i bez reklame

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Mali investitori = 0,00 kn
ajde hvala ti bože
možemo zatvorit ovu temu
sad je jasno zašto ovo prolazi u sjeni ht-a i bez reklame

A cuj, tko zeli “orociti” lovu kroz IPO Veterine i dobiti je nazad kroz cca 2 tjedna uz bankarsku proviziju – most welcome.

skype - ivek1234

A cuj, tko zeli “orociti” lovu kroz IPO Veterine i dobiti je nazad kroz cca 2 tjedna uz bankarsku proviziju – most welcome.

Ja ne oročavam bez 100-200 % godišnje kamate, a ak mi neka banka more dati tolke kamate i am here

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Nitko ne piše da je Jurčić jučer u dnevniku rekao da porez na kapitalnu dobit ide od 1.1. 2009.
Znači ništa prije 2010 a tada će već biti u pitanju oporezivanje na recimo 200000 kn a ne na 50000.
A treba i doći na vlast prije svega. Daleko smo mi još od toga , zato udri po dionicama.

Uh, barem ne spominju nas. [smiley10]

Previranja na financijskim tržištima pogodit će i istočnu Europu – EBRD

ZAGREB, 1. listopada 2007. (Hina) – Previranja na svjetskim financijskim tržištima pogodit će i istočnu Europu, uzrokovati probleme s financiranjem u većini ranjivih gospodarstava i usporiti njihov rast, prenosi londonski The Financial Times u ponedjeljak upozorenje glavnog ekonomista Europske banke za obnovu i razvoj (EBRD) Erika Berglofa.

Zahvaljujući rekordnim stopama gospodarskog rasta i protržišnim reformama, zemlje u istočnoj Europi i na području nekadašnjeg Sovjetskog Saveza dosad su se vrlo dobro nosile s aktualnim previranjima na financijskim tržištima, konstatirao je Berglof u bilješci zaposlenicima EBRD-a.

Njegovo predviđanje podudarilo se s ocjenom Svjetske banke, koja je u prošlotjednom izvješću konstatirala da su nove članice EU iz istočne Europe dosada ostale relativno pošteđene negativnih posljedica previranja na financijskim tržištima. Ali, ona je istodobno upozorila da bi kriza još mogla pogoditi zemlje s velikim manjkovima u platnoj bilanci.

Pet zemalja s velikim manjkovima u platnoj bilanci našlo u određenom trenutku pod pritiskom, ističe stručnjak EBRD-a, imenujući Latviju, Mađarsku, Bugarsku, Rumunjsku i Srbiju.

Pojačana svijest o riziku mogla bi ipak uroditi plodom i usporiti kreditima pokretanu ekspanziju gospodarskih aktivnosti u pojedinim državama, dodaje on.

“Blago usporavanje gospodarskih aktivnosti moglo bi biti dobro za neke od tih zemalja. Posebno u sektorima nekretnina i građevinarstva njihova gospodarstva bilježe brz, možda i prebrz rast, koji mjestimično doseže i neodržive razine”, naglasio je on.

“Sigurni smo da će kriza na Zapadu biti ozbiljna te da će potrajati neko vrijeme”, naglasio je Berglof, dodajući da će se njezine važnije posljedice osjetiti na dulji rok, i to u obliku usporavanja gospodarskog rasta zbog teškoća s dobivanjem zajmova i dugoročnijeg rasta pripadajućih troškova.

No respect

I svicarci podlegli:

http://business.guardian.co.uk/story/0,,2180965,00.html

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


I svicarci podlegli:

http://business.guardian.co.uk/story/0,,2180965,00.html

Da, evo i “prijevoda” švicaraca sa HINA-e.

ZUERICH, 1. listopada 2007. (Hina/Reuters) – Švicarski div bankarske industrije UBS objavio je 3,4 milijardi dolara gubitaka, poduzeo promjene u upravi i ukinuo brojna radna mjesta pod utjecajem posljedica krize na tržištu kredita, priopćeno je u ponedjeljak iz tog najveće svjetske banke za upravljanje imovinom bogatih pojedinaca.

UBS je najavio otpis približno četiri milijarde švicarskih franaka (3,42 milijardi dolara) zbog gubitaka u svojem portfelju fiksnog prihoda i drugdje, što je rezultiralo poslovnim gubitkom u trećem tromjesečju od 600-800 milijuna švicarskih franaka. Riječ je o prvom bančinom tromjesečnom gubitku u devet godina.

U svojoj investicijskoj banci UBS je najavio ukidanje 1.500 radnih mjesta. Čelnik investicijske banke Huw Jenkins, koji je proveo brzu ekspanziju u bančinim nastojanjima da se svrsta u red pet najvećih investicijskih banaka u svijetu, napustit će banku. Iz banke će otići i glavni financijski dužnosnik grupe Clive Standish.

Marcel Rohner, koji je bio imenovan izvršnim direktorom kompanije u srpnju nakon neočekivanog odlaska čelnika Petera Wufflia uslijed gubitaka u hedge fondovima, preuzet će kontrolu nad investicijskom bankom. Stručnjak za upravljanje rizicima Marco Suter postat će glavnim financijskim direktorom.

Ulagače sve više zabrinjava da bi sve veći broj banaka mogao objaviti gubitke povezane s kreditnom krizom prilikom zaključenja rezultata poslovanja u burnom trećem tromjesečju. Nepopustljive zabrinutosti oko zdravlja bankarskog sustava pritišću financijska tržišta diljem svijeta.

No respect

Ovo sa UBS-om nije definitivno dobro,impact se širi, odbija se po evropi.UBS pada već tjednima 18% minus ove godine,samo danas 1%

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Evropa u podne
Last Time %
AEX 540,95 11:54 0,00
BEL20 4 301,45 11:54 -0,55
CAC 40 5 705,64 11:54 -0,17
DAX 7 858,46 11:54 -0,03
FTSE 100 6 476,00 11:54 0,14
MIB 30 40 378,00 2007-09-28 -0,46
NASDAQ 100 2 091,10 2007-09-28 -0,25
OBX 423,43 11:54 0,07
OMXC20 502,78 11:53 0,57

[smiley3]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

New Report

Close