Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pročitao sam tekst Denisa Alajbega “Dionice su precjenjene”. SRAMOTNO zazivanje korekcije !!!

1. “Dugoročna kunska državna obveznica je nerizični portfelj !!!”

HALO? ZA OVO SE PADA NA ISPITU !!!

2. “Premija ulaganja na hrvatske dionice preuzeta je od Aswatha Damodarana !!!”

HALO? ZAR JU NE ZNAŠ SAM IZRAČUNATI? TVOJ BROJ NEMA VEZE S HRVATSKIM DIONICAMA. TKO ŽELI DA GA NAUČIM KAKO SE RAČUNA, NEKA ME PLATI !!!

3. “Nominalan rast hrvatskog gospodarstva je 7 posto.”

HALO? RAZUMIJEŠ LI RAZLIKU IZMEĐU NOMINALNOG I REALNOG?

Kolega Denis Alajbeg je uspio ilustrirati koliko je “intrinsic value” model opasan za koristiti, kada ga koristi NESTRUČNA OSOBA, makar podučavala studente. Cijenu prije svega oblikuju očekivanja budućnosti, a rezultat svih varijanti “intrinsic value” modela mora biti jednak ako se model ispravno koristi. Kada sam ga koristio prije tri mjeseca, model je pokazao precjenjenost tržišta manje od 15 posto. U međuvremenu je došlo do očekivane blage korekcije, ali i do pojave novih čimbenika rizika… [smiley16]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.


Pročitao sam tekst Denisa Alajbega “Dionice su precjenjene”. SRAMOTNO zazivanje korekcije !!!

1. “Dugoročna kunska državna obveznica je nerizični portfelj !!!”

HALO? ZA OVO SE PADA NA ISPITU !!!

2. “Premija ulaganja na hrvatske dionice preuzeta je od Aswatha Damodarana !!!”

HALO? ZAR JU NE ZNAŠ SAM IZRAČUNATI? TVOJ BROJ NEMA VEZE S HRVATSKIM DIONICAMA. TKO ŽELI DA GA NAUČIM KAKO SE RAČUNA, NEKA ME PLATI !!!

3. “Nominalan rast hrvatskog gospodarstva je 7 posto.”

HALO? RAZUMIJEŠ LI RAZLIKU IZMEĐU NOMINALNOG I REALNOG?

Kolega Denis Alajbeg je uspio ilustrirati koliko je “intrinsic value” model opasan za koristiti, kada ga koristi NESTRUČNA OSOBA, makar podučavala studente. Cijenu prije svega oblikuju očekivanja budućnosti, a rezultat svih varijanti “intrinsic value” modela mora biti jednak ako se model ispravno koristi. Kada sam ga koristio prije tri mjeseca, model je pokazao precjenjenost tržišta manje od 15 posto. U međuvremenu je došlo do očekivane blage korekcije, ali i do pojave novih čimbenika rizika… [smiley16]

Kolega kaj se nervirate? Ako ministar Suker moze drobiti na drzavnoj televiziji da nam je rast BDP-a 7% iako bi trebao znati da je do kraja godine jos olala vremena, sto onda i Alajbeg ne mi mogao lupetati gluposti? Steta sto lupetanje gluposti nikako nemremo pretvoriti u izvozni brand jer bi nam izvoz narastao nevjerojatno brzo. [smiley2]

hahaha …pa …. Denis Alajbega je jedan od jako poznatih teoretičara… no nije se baš proslavio i nije baš na pozitivnom glasu…

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]


Ako ministar Suker moze drobiti na drzavnoj televiziji da nam je rast BDP-a 7% iako bi trebao znati da je do kraja godine jos olala vremena,

točna formulacija dzs glasi: bruto domaći proizvod u prvom tromjesečju 2007. realno je veći za 7,0% u odnosu na isto razdoblje 2006.

Alien:

Ako ministar Suker moze drobiti na drzavnoj televiziji da nam je rast BDP-a 7% iako bi trebao znati da je do kraja godine jos olala vremena,

točna formulacija dzs glasi: bruto domaći proizvod u prvom tromjesečju 2007. realno je veći za 7,0% u odnosu na isto razdoblje 2006.

Ja jako dobro znam kak glasi tocna formulacija ali se isto tako sjecam pompoznog Sukerovog nastupa na HRT. Isto tako, doticni je zaboravio da je Racanova vlast tamo 2001 (ili mozda 2003 ne sjecam se vise tocno) postigla do sada rekordnih 7,1% za 1Q ali je godina ipak zavrsila sa 4,8%. Treba uvijek imati u vidu da se na kraju bitke broje mrtvi a ne usred.


ali je godina ipak zavrsila sa 4,8%. Treba uvijek imati u vidu da se na kraju bitke broje mrtvi a ne usred.

osim za povijesne statistike koje broje po godinama, SVEJEDNO je da li se mjeri od ožujka do ožujka ili od prosinca do prosinca, sve je to ista tzv. “međugodišnja” stopa rasta i uvijek se radi o porastu bdp-a u posljednjih 12 mjeseci. tzv. “godišnji” rast je godišnji samo po tome jer se mjeri u posljednjem kvartalu.

a slažem se da nema razloga da se vlada posebno hvali tim stopama. jednostavno je dobra konjunktura. ali uza hrvatsku je već velika stvar kada vlast ne ometa jahanje na valu, što bi neki drugi rado činili.

Korekcija završila.


Korekcija završila.

Pokupovao si i sad da bi završila. baš kako tebi paše![smiley2] A dobro, paše i meni.

Onda sve 5 idemo gore cijene up up.


hahaha …pa …. Denis Alajbega je jedan od jako poznatih teoretičara… no nije se baš proslavio i nije baš na pozitivnom glasu…

Ne mogu se sjetiti što ono znači “alajbegova slama” ?
Što se tiče gornje diskusije o stopama rasta, statistika se uvijek “frizira, prilagođava i manipulira”.
Puno se toga i “zamrači”… svi znamo da nam “siva ekonomija” popravlja standard ovako ili onako.

[color=black][/color]

Ljepo se zaključuje popravek (korekcija, koja ne more da se ji kaže korekcija) na hrvatski burzi.
Ravno pravi čas, kada su svi na godišnom.

A što se tiče razvitih burznih trga ljepo, vidjet čemo u sledečih pola godine. Što kažu prognozu, svi indeksi nekako da stoje do kraja ove godine.
http://www.forecasts.org/stpoor.htm
http://www.forecasts.org/stock-index/index.htm

A što se tiče hrvatskog burznog trga, kaže da če biti neodvisan od svetskog trga (to pokazuje o ovih remena kada ide svi UP a kod vas DOWN), jer če biti u drugom pola godine IPO na velike akterje koji čejo biti na burzi IN (T-HT, ipd.).
Skratka CROBEX če da se vrati na staro maximalno vrednost oko 5.200.


1. što se tiče hrvatskog burznog trga, kaže da če biti neodvisan od svetskog trga
2. CROBEX če da se vrati na staro maximalno vrednost oko 5.200.

Cijenim vaše mišljenje jan30 !!!

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

Znam da ovdje nije mijesto, ali vidim forumase koji umiju i razumiju na ovom topicu, pa pitanje koje me zanima-kad ce option trading na zse i sto mislite kako ce u pocetku djelovati na nas market?


A što se tiče hrvatskog burznog trga, kaže da če biti neodvisan od svetskog trga (to pokazuje o ovih remena kada ide svi UP a kod vas DOWN), jer če biti u drugom pola godine IPO na velike akterje koji čejo biti na burzi IN (T-HT, ipd.). Skratka CROBEX če da se vrati na staro maximalno vrednost oko 5.200.

Tko kaze?
Nisam na linkovima nasao informacije specificne za Hrvatsku…

New Report

Close