Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A što je s nama koji živimo ovdje na kršu, bura dere a posolica uništi i ono malo vrtla što imamo? Kome ćemo se mi žaliti. Zar i mi ne bi trebali živjeti. Vi imate zemlju a mi ništa! Ostavite se vi blokada i budite malo skromniji jer vi zemlju imate a mi nemamo ništa nego krš i buru!

Nema tu skromnosti, to je čisti debilizam!
Saditi pšenicu za koju zmaju da će imati problema sa otkupom i tako već deset godina umjesto da sade duhan ili bilo što drugo što se da prodat.
Ali ne sadim pšenicu blokiram ceste svake godine.

Dakle, građani RH se nemaju šta buniti jer je građanima RH vjerojatno u životu dobro? Ništa im ne smeta, sve je za 5 !
Dignu cijenu benzinu kada cijena dolara i nafte vani pada, dignu cijenu plinu, struji, vodi, kruhu, RTV pretplati, smanje porezne olakšice, uvedu krizni porez, izmišljaju toplu vodu …. nitko se ništa ne buni !
Zar je stvarno svima u ovoj državi tako dobro da se nitko nema potrebu pobuniti, izraziti svoje nezadovoljstvo, prosvjedovati ?

Crumarix kaže da bi sve koji misle da imaju pravo remetiti normalni život i funkcioniranje građana RH, a u cilju postizanja sebi bitnih ciljeva trebalo zatvoriti.
A ja vas pitam tko ima normalan život i tko još normalno funkcionira u ovoj državi u kojoj se radom postaje siromašan, a politikom i mešetarenjem bogat ?
Ma neka se bune, neka traže svoja prava, neka barem netko pokaže zube pa makar i za svoje uske interese. Na koncu, neka im ispune što su obećali, a ako to ne mogu ispuniti – izbori pa neka blesavi narod odluči tko će nas ugnjetavat iduće 4 godine, da li isti biseri ili neki drugi genijalci.
Sve dok šutimo i trpimo ovdje neće biti sreće. [cry]


Crumarix,

A iz Vašeg pisanja mogu zaključiti samo da vjerojatno niste seljak po profesiji ,ali po zaključivanju i kulturi pismenog izražavanja izgleda da jeste.

Lijepo mišljenje imate o svojim suseljanima . Što se tiče mog zaključivanja i kulture pismenog izražavanja, vjerujte mi da sam uspio maksimalno zatomiti osjećaje koji mi naviru prilikom čitanja vaših i sličnih izjava i pamfleta o seljačkim zahtjevima i prosvjedima .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Ovim našim seljacima treba samo malo informatičke pismenosti i praćenja svjetskih trendova. Maniti se politike i iskorištavanja samih sebe od strane svakojakih lezilebovića odnosno pljunuti u ruke i uhvatiti se posla i sav kapital uložiti u proizvodnju, a manje u obnovu kuća i voznog parka (tu ne mislim na traktore). [cool]

ma joj ja samo vidim da se sada sije psenica ko luda jer je skupa za prodaju. u jesen (kadgod) se pobere bice je ko dreka a onda ce biti pas mater drzavi ocemo zastitnu cjenu 1,20 kn jer je prosle godine bilo 2,xx kn.
mislim zadnji biser kojeg se sjecam je. pas mater drzavi jer je dala poticaje za vinograde a cjena grozdja je niska pa se uvozi iz makedonije.

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!



A što je s nama koji živimo ovdje na kršu, bura dere a posolica uništi i ono malo vrtla što imamo? Kome ćemo se mi žaliti. Zar i mi ne bi trebali živjeti. Vi imate zemlju a mi ništa! Ostavite se vi blokada i budite malo skromniji jer vi zemlju imate a mi nemamo ništa nego krš i buru!

Nema tu skromnosti, to je čisti debilizam!
Saditi pšenicu za koju zmaju da će imati problema sa otkupom i tako već deset godina umjesto da sade duhan ili bilo što drugo što se da prodat.
Ali ne sadim pšenicu blokiram ceste svake godine.
[/quote]
Ne blokiraš ti čovječe Božji cestu nego nas koji nemamo ništa. Znači da mi koji nemamo zemlju nemamo pravo ni na cestu! Jako konstruktivno razmišljanje nema što. Ako ti se ne isplati ti ne memoj sijati ni saditi a što se poticaja tiče to bi trebalo podhitno ukinuti jer kad nekoga naučiš na to da mu daješ njemu nikad dosta!

[color=blue][/color]vizionar

šta ne može opstati na tržištu ne treba nam [thumbsup]
da me ne bi krivo shvatili ne odnosi se na invalide, vojsku, policiju, vatrgoasce, zdravstvo i sl.




A što je s nama koji živimo ovdje na kršu, bura dere a posolica uništi i ono malo vrtla što imamo? Kome ćemo se mi žaliti. Zar i mi ne bi trebali živjeti. Vi imate zemlju a mi ništa! Ostavite se vi blokada i budite malo skromniji jer vi zemlju imate a mi nemamo ništa nego krš i buru!

Nema tu skromnosti, to je čisti debilizam!
Saditi pšenicu za koju zmaju da će imati problema sa otkupom i tako već deset godina umjesto da sade duhan ili bilo što drugo što se da prodat.
Ali ne sadim pšenicu blokiram ceste svake godine.
[/quote]
Ne blokiraš ti čovječe Božji cestu nego nas koji nemamo ništa. Znači da mi koji nemamo zemlju nemamo pravo ni na cestu! Jako konstruktivno razmišljanje nema što. Ako ti se ne isplati ti ne memoj sijati ni saditi a što se poticaja tiče to bi trebalo podhitno ukinuti jer kad nekoga naučiš na to da mu daješ njemu nikad dosta!
[/quote]

Ove koji blokiraju treba blokirati također, na neki način.

Jedno od osnovnih postulata modernog managmenta:
Proizvodi ono što možeš prodati.
Naši seljaci se drže one druge nažalost – Prodaj ono što možeš proizvesti.

Kad ćete već jednom naučiti?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


A što je s nama koji živimo ovdje na kršu, bura dere a posolica uništi i ono malo vrtla što imamo? Kome ćemo se mi žaliti. Zar i mi ne bi trebali živjeti. Vi imate zemlju a mi ništa! Ostavite se vi blokada i budite malo skromniji jer vi zemlju imate a mi nemamo ništa nego krš i buru!

je zato vi u dalmaciji imate kuće na 3 kata , u njima po 5 apartmana, vještiji malo bace udicu ili rone pa hopa jedan zubatac ili neka ribica, a odi u slavoniju pa vidi od čega su kuće- 75% su prizemnice, u dvorištu blato do koljena, rad s stokom i zemljom da ne govorim
cjena kvadrata na moru i u slavoniji i ko je tu lud
rješenje za tebe: prijavi se za socijalnu pomoć kod države možda ti daju, jer oni tak i onak daju neradnicima i probisvjetima a ne pravim seljacima i radnicima

Mislim da se oni trebaju probuditi i shvatiti da su došla neka druga vremana a to su vremena otvorenog tržišta gdje vlada zakon ponude i potražnje a ne zakon balvana.Ovoj našoj Hrvatskoj je dosta blokada i balvana. Nadam se da su oni koji koji su postavljali balvane izvan Lijepe naše!

[color=blue][/color]vizionar



A što je s nama koji živimo ovdje na kršu, bura dere a posolica uništi i ono malo vrtla što imamo? Kome ćemo se mi žaliti. Zar i mi ne bi trebali živjeti. Vi imate zemlju a mi ništa! Ostavite se vi blokada i budite malo skromniji jer vi zemlju imate a mi nemamo ništa nego krš i buru!

je zato vi u dalmaciji imate kuće na 3 kata , u njima po 5 apartmana, vještiji malo bace udicu ili rone pa hopa jedan zubatac ili neka ribica, a odi u slavoniju pa vidi od čega su kuće- 75% su prizemnice, u dvorištu blato do koljena, rad s stokom i zemljom da ne govorim
cjena kvadrata na moru i u slavoniji i ko je tu lud
rješenje za tebe: prijavi se za socijalnu pomoć kod države možda ti daju, jer oni tak i onak daju neradnicima i probisvjetima a ne pravim seljacima i radnicima
[/quote]

ovo je jako opasno generaliziranje i još dodaj da su dalmatinci lijeni i to je to. u dalmaciji rijetki žive od apartmana a oni koji imaju do 5 apartmana više su izgubili na njima nego što im je prihod. [bye]

iskrcavanje na mnogim dionicama

New Report

Close