Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bilo bi lijepo kada bi na proljeće dobili novi IPO na ZSE koji bi
uz primjerenu medijsku kampanju zainteresirao širu ulagačku
javnost!!

https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/hrvatska-posta-preobrazba-iz-drzavnog-siroceta-u-tvrtku-pozeljnu-za-ipo/

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Zašto nitko nema hrabrosti da izađe pred hrvatsku javnost i otvoreno prizna da smo kao država ekonomski propali, moralno odavno, po broju stanovnika i dalje propadamo, tome se još ne nazire kraj.
Broj stanovnika se smanjio najmanje za 10% od ulaska u EU. I to mladog, zdravog, radnog, reproduktivnog stanovništva. A za isti taj postotak povećan je broj uhljeba po kojekakvim izmišljenim bespotrebnim agencijama koje su sami sebi svrha. Hrvatska postaje jedan veliki dom za stare i nemoćne. Taj biznis jedini cvjeta u RH.
Sa burze je nestalo na desetke firmi, većina u stečaju. Ovo malo npr. građevinara što je preostalo nije ni sjena onoga što su prije bili. Neke i dalje preživljavaju i nadaju se nekom oporavku a proći će još dvije tri svjetske recesije dok se nešto ne pokrene u HR. Domaći vođe koji su se prodali strancima svi redom su samo potpisivali EU direktive ni ne pitajući se kakav će to utjecaj imati na ekonomiju u Hrvatskoj.
A sada da bi opravdali taj lopovluk i svoju pokondirenost pričaju bajke o EU fondovima iz kojih se navodno prilijeva velika lova u Hrvatsku. A situacija je obrnuta, velika lova se i dalje odlijeva iz HR u EU. Samo strane banke su iz HR u posljednjih par godina putem dividendi iznijeli milijarde eura u matične banke koje pripadaju strancima. Isto tako zakoni koji su po naputku EU-a donošeni osiromašili su i raselili zemlju. Uništen je i prehrambeni sektor, zemlja dana u najam Rusima za siću, Agrokor razvaljen, preseljeno sjedište firme, opljačkali je dodatno kojekakvi savjetnici, a rezultati savjetovanja doveli u još gore stanje nego prije propasti Agrogora.
Sve u svemu jad i bijeda koja i dalje traje.

amarananab,

dok normalan čovjek ne može svome djetetu sam kupiti udžbenike, nego mora dati novac raznoraznim Mikijima, putem poreza, prireza i svih ostalih mogućih nameta, da oni dogovore tiskanje i distribuciju “besplatnih” udžbenika neće biti pomaka i smanjenja uhljebarine koju plaćamo, a posljedično tome ni uhljeba, politika se nametnula nad cijelo gospodarstvi i tko ne igra u pravoj ekipi nema njemu naprijed, sve nam je umreženo i korumpirano, a u takvom okruženju sve gubi na kvaliteti, pa tako i obrazovanje, što bi bilo najosnovnije za početak napretka,

imam osjećaj da se vraćamo u indijansko doba i poglavice o svemu odlučuju, a svi ostali dužni su njima predati sav svoj “ulov”

http://www.seebiz.eu/devizna-intervencija-hnb-ubrizgao-u-financijski-sustav-227-milijardi-kuna/ar-197165/

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


amarananab,

dok normalan čovjek ne može svome djetetu sam kupiti udžbenike, nego mora dati novac raznoraznim Mikijima, putem poreza, prireza i svih ostalih mogućih nameta, da oni dogovore tiskanje i distribuciju "besplatnih" udžbenika neće biti pomaka i smanjenja uhljebarine koju plaćamo, a posljedično tome ni uhljeba, politika se nametnula nad cijelo gospodarstvi i tko ne igra u pravoj ekipi nema njemu naprijed, sve nam je umreženo i korumpirano, a u takvom okruženju sve gubi na kvaliteti, pa tako i obrazovanje, što bi bilo najosnovnije za početak napretka,

imam osjećaj da se vraćamo u indijansko doba i poglavice o svemu odlučuju, a svi ostali dužni su njima predati sav svoj "ulov"

Pretplacujem se, mudro zboris!

… zato smo investicijski u blatu, očito vani vlada mišljenje da ćete izgubiti novac, a da nikad ne uspijete ga povratiti natrag … https://www.telegram.hr/politika-kriminal/rekonstruirali-smo-kako-je-nekoc-ugledni-hrvatski-broker-ljudima-otimao-dionice-i-prevario-ih-za-vise-od-16-milijuna-kuna/

Pa to je ziva istina. Mene su u belju prevarili. Htjeli su me prevarit i u rivp.
Ljudi su prosle godine izvarani od strane drzave na svim dionicama agrokora. A bilo je tu mucke i kod franka itd.


Pa to je ziva istina. Mene su u belju prevarili. Htjeli su me prevarit i u rivp.
Ljudi su prosle godine izvarani od strane drzave na svim dionicama agrokora. A bilo je tu mucke i kod franka itd.

Malo pojasni kako su te prevarili ako može.

U belju je todoric morao objaviti ponudu za preuzimanje jer je presao prag, ali nije jer je potkupio ministra i suce. Na rivp bivsem vlho i korfu su htjeli povuci dionice sa burze i objavili sramotno nisku ponudu za preuzimanje pa ih je bakic sprijecio. Bilo je jos hrpa takvih firmi, a ovo za agrokorom je slag na kraju kad sam odlucio vise ne ulagat na zse.

To za BELJE i prag javne ponude je tipični primjer da je Hrvatska korumpirani mulj na dnu Europe. Praktički svakog možeš potplatiti i izokrenuti zakon, samo je pitanje koja je suma potrebna za potplaćivanje.

Zato su skoro sve dionice nisko u odnosu na fundamente, jer je ogromno nepovjerenje u državu i mogućnost brutalne prevare na svakoj dionici.

Ukoliko negdje postoji clanak da HNB ili neki ministar financija objasnjava zasto su cijene dionica danas kakve jesu, a zasto su bile onakve prije 10 godina, molio bih da stavi link.
Americko prenapuhano trziste iz 2008 je danas jos vece, a gdje smo mi?
Kako se i dalje kod nas prelijevaju samo negativni efekti sa inozemnih burzi, na tome svi magistriraju, ali pozitvne efekte nitko ne komentira.

Sad će uskoro i objava rasta BDP-a za II. kvartal na godišnjoj razini. Pa da vidimo kaj budu katastrofičari na to rekli…

_maratonac (registriran od: 05.10.2007.)... neka briše kome smeta!!!

dooosadan dan na burzi.prometi su nikakvi,trgovanje isto tako

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


Sve je to ok. Sad dijelom prodano po 30 možemo kupiti jeftinije jer ovo je potpis fonda, oni jedino znaju po tankom bidu prodavati… meni paše 🙂

ma vidi vraga upalim komp, prošli mi kupovni nalozi na 28, 27 i 26 kuna a zaključna cijena 30?? Šta reći, koju posluku porati, popit ću si pivu i nazdraviti ovoj divnoj dionici, sve više u čvrstim rukama sudeći po top 10.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


dooosadan dan na burzi.prometi su nikakvi,trgovanje isto tako

jako dosadni dani, kad nisi u toku.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

New Report

Close