Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Baš gledam na moje dionice, izlaze iz cros, ulaze u atpl. Ne zna kaj bi rekel o tim stručnjacima koji vode ovaj fond.


Gledam malo ovaj Slavonski fond, pa to je strašno. Izaći iz pozicije Cros-p-a koja je vrhunska, dugoročno održiva, dividendna, a ulagati u brodare koji se raspadaju već desetljeće je za mene vrhunska svinjarija.
Kad malo pogledam koliko su love upucali u Konzum pitam se jeli ovi igraju onu tko manje. Isto tako bilo bi zanimljivo znati tko je skrbnički na Crosu kojem su prodali. Uglavnom strava za članove ovog nesretnog fonda.

taman su ušli prije ovog potopa vozarina….a vozarine tonu iz dana u dan po par %… dionice brodara neće moći još dugo ignorirati ovakve padove vozarina pa će i one morati jače prema dolje….koma

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

https://www.vecernji.hr/premium/nakon-dva-desetljeca-stednje-drugi-stup-krece-u-vatru-1297672

Ignore: KressoM, delux


https://www.vecernji.hr/premium/nakon-dva-desetljeca-stednje-drugi-stup-krece-u-vatru-1297672

Zarsdili 2-3 %. Pa da su oročili u banci bi više zaradili.
A ne bi im morali plaćati te ogromne naknade za ništ delanja.



https://www.vecernji.hr/premium/nakon-dva-desetljeca-stednje-drugi-stup-krece-u-vatru-1297672

Zarsdili 2-3 %. Pa da su oročili u banci bi više zaradili.
A ne bi im morali plaćati te ogromne naknade za ništ delanja.
[/quote]

glupost, u kojoj banci možeš dobiti 3% godišnje??

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Gledam malo ovaj Slavonski fond, pa to je strašno. Izaći iz pozicije Cros-p-a koja je vrhunska, dugoročno održiva, …

gdje se to vidi?
na skdd ne vidim, a mojedionice kazu nema promjena
hvala

slijedi nam precesija




https://www.vecernji.hr/premium/nakon-dva-desetljeca-stednje-drugi-stup-krece-u-vatru-1297672

Zarsdili 2-3 %. Pa da su oročili u banci bi više zaradili.
A ne bi im morali plaćati te ogromne naknade za ništ delanja.
[/quote]

glupost, u kojoj banci možeš dobiti 3% godišnje??
[/quote]

Kolega ovdje g.luposti govorite samo Vi.
Prije 10 godina bilo je i 5,5 godišnje.
Ovdje oročavate na cca 30 godina sa stalnim uplatama.
Naravno da je kamata bolja u tom slučaju.

Nešto Vam je dužina ulagačkog puta nekak kratka.

A zakaj Fondovi nemaju 10% prihoda godišnje ili ništ od naknade.

kakve veze ima koliko je bilo prije 10 godina??…SADA su kamate ispod 1% pa je 3% prinosa na toliku imovinu koju imaju sasvim pristojan rezultate, pogotovo kad uzmemo u obzir da su tu i nulovanja na todeks dionicama….lako je na ulog od 10000 kn napraviti 20% prinosa godišnje, ali na ulog od 100 milijardi kuna je to nemoguća misija! zato, dosta lupetanja…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


racunaj 240 miliuna x3 ,povlacenje ostatka sredstava van tk nulovanih od borgovaca koji se vise nikad nece vratiti plus povlacenje ostalih koji su eto imali srece da nisu nulovani..ali tko zna iz kojeg ćoska vreba novo nulovanje.
dakle ostali ste vi skupina koja je zaglibila u minusima i potrosili ste sav slobodan cash dokupljivanjem.
i cekate neke nove kojih NEMA niti ce ih bit sljececih 20 godina…do nove generacije .ako ikad uopce .

Istina jedino nas moze izvuci novi IPO poput Elektroprivrede a dali ce do toga ikada doci upitno je…

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao



Bajke i basne.
Mi smo već u bearu. Otvorite teletrader, – performance.
U godinu dana sve je u minusu. 20%,30%,50%,75%.
U plusu Atlantic i Podravka.
Olovka i papir. 6000 malih ulagača u agrokor, prosječan ulog cca 40 tisuća kuna, sa tržišta je izbrisano 240 milijuna kuna i taj nam novac nedostaje za likvidnost.
O izgubljenom povjerenju da ne govorimo.

racunaj 240 miliuna x3 ,povlacenje ostatka sredstava van tk nulovanih od borgovaca koji se vise nikad nece vratiti plus povlacenje ostalih koji su eto imali srece da nisu nulovani..ali tko zna iz kojeg ćoska vreba novo nulovanje.
dakle ostali ste vi skupina koja je zaglibila u minusima i potrosili ste sav slobodan cash dokupljivanjem.
i cekate neke nove kojih NEMA niti ce ih bit sljececih 20 godina…do nove generacije .ako ikad uopce .
[/quote]

bedastoće pišete – baš će cros ili artgr ili podr biti nulovan

todomor je nulovan jer mu dugovino višestruko premašuju imovinu. baš kao i uljaniku. a gle ćuda – ekipauijeće i izlijeće s dionicom koja vrijedi 0000000000000000000000000000000000000000000000000000, 0000000000000000000000 kn

i onda im je netkoddrugi kriv

todomor je svinjarija velika, ali tko je čitao izvješča znao je sve – tvrtkesu potpisale jamstva, plati. drćžava je potpsiala jamstva uljaniku, plati.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

To je državi zlatna kokica, teško će se toga odreći.


bedastoće pišete – baš će cros ili artgr ili podr biti nulovan

todomor je nulovan jer mu dugovino višestruko premašuju imovinu. baš kao i uljaniku. a gle ćuda – ekipauijeće i izlijeće s dionicom koja vrijedi 0000000000000000000000000000000000000000000000000000, 0000000000000000000000 kn

i onda im je netkoddrugi kriv

todomor je svinjarija velika, ali tko je čitao izvješča znao je sve – tvrtkesu potpisale jamstva, plati. drćžava je potpsiala jamstva uljaniku, plati.

Koja izvješća smo trebali čitati, ona lažirana ? Nije bilo točnih FI.

Kako znate da izvješća tvrtki koje ste naveli nisu lažirana ? Hanfa vam to očito ne kontrolira, a ni porezna.


todomor je nulovan jer mu dugovino višestruko premašuju imovinu. baš kao i uljaniku. a gle ćuda – ekipauijeće i izlijeće s dionicom koja vrijedi 0000000000000000000000000000000000000000000000000000, 0000000000000000000000 kn

i onda im je netkoddrugi kriv

todomor je svinjarija velika, ali tko je čitao izvješča znao je sve – tvrtkesu potpisale jamstva, plati. drćžava je potpsiala jamstva uljaniku, plati.

je, država je potpisala jamstva i svi mi smo sada platili, ali uljanik će svejedno završiti kao todeks, tj., s nulovanjem jer strateški partner treba dati 3 miliajrde kuna da bi preuzeo uljanik….pa tko normalan bi to napravio!?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


kakve veze ima koliko je bilo prije 10 godina??…SADA su kamate ispod 1% pa je 3% prinosa na toliku imovinu koju imaju sasvim pristojan rezultate, pogotovo kad uzmemo u obzir da su tu i nulovanja na todeks dionicama….lako je na ulog od 10000 kn napraviti 20% prinosa godišnje, ali na ulog od 100 milijardi kuna je to nemoguća misija! zato, dosta lupetanja…

O čemu Vi pričate. Pa nisam počeo jučer raditi već prije 10 godina.
Znači mogli su mi ugovoriti fiksnu kamatnu stopu na 7% na 30 godina.
3 % je katastrofa jer ja napravim 10% .

Pa neka mi daju odmah natrag lovu a ja ću sam sebi plaćati za upravljanjem pa će mi prinos biti 15% godišnje.
Agrokor? Pa tko ih je ucijenio da vrši dokap. LEDA na 8.000 kuna ( još nitko iz mirovinskih fondova nije za to odgovarao).
Ja recimo amater kaj besplatno delam nisam imal ni jednu dionicu od Agrokorki.

Toliko o tome.

Nek nam vrate novce jer plaću nisu zaslužili a kamoli bonuse.

Bljak.



Gledam malo ovaj Slavonski fond, pa to je strašno. Izaći iz pozicije Cros-p-a koja je vrhunska, dugoročno održiva, …

gdje se to vidi?
na skdd ne vidim, a mojedionice kazu nema promjena
hvala
[/quote]

Prodavali Cros u 11. i 12. mj. 2018., a krcali Atpl čitavi 12.

Imaš na MD, odvrti malo unazad, trebaš biti pretplatnik da bi vidio top 10. Oni su upravo na br. 10 u Atlanskoj.
Skandalozno, prodavati Cros na p/e 7.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

New Report

Close