Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@forumas
Pisete,citiram:
“Dobro znate da su sve burze na svijetu puno prenaapuhane (ili samo realne) u odnosu na Zse, i da nas nije zakočio Agrokor već bi bili 50% gore!”

Ja trgujem na stranim burzama i nije tocno sto ste gore napisali.Prije svega,sve burze nisu iste,a vecina ima daleko bolji izbor dionica,daleko bolju likvidnost i daleko bolji omjer P/E nego ZSE.


A zašto bi ulagao u rumunjske i češke dionice?

Zbog veceg rasta ekonomije? Da ti nekaj znaš o tome onda bi vidio da je sve to već vise-manje ukalkulirano u cijenu.

Naucio sam da je bolje biti tamo gdje je rast. Gdje je rast? Kod nas ili u Ceskoj i Rumunjskoj?
Ako je na ZSE tako dobro, kako to da ne dolaze strani fondovi i kupuju ?

Inozemni fondovi ne dolaze jer nije dobro. No, neće biti loše za sva vremena. I Agrokor i tržišno raščišćavanje treba gledati kao reformu, sustava i načina poslovanja te ponašanja. A ne samo kao gubitak, nepremostiv problem ili beznadje.

I stav da treba kupovati nešto u trendu je dobar, al ne govori ništa o tome je li nešto precijenjeno ili nije odnosno na kojoj se cjenovnoj razini tržišta nalaze.

I Češka i Rumunjska su dosta vece gospodarstvo od našeg 3-3,5X mjereno BDP-om.

Ja uopće ne tvrdim da treba ovo ili ono tržište kupovati već da treba kupovati ono sto ima potencijal rasta na trzistu koje takodjer raste. Kod nas postoje dionice koje skrivaju zanimljiv potencijal za rast, a morat ćemo još neko vrijeme pričekati da se promjeni i tržišni sentiment. Dakle treba kupovati ono sto ima potencijal rasta i sto je u trendu (tehnički gledano) te ono sto nije, a zbog manjkavosti tržišta i drugih specifičnih okolnosti, može značajno rasti. Generalno govoreći, ovdje ima dionica vjerojatno sa većim potencijalom rasta nego u Češkoj i Rumunjskoj, ali su zato i rizičnije.

Vauvau
Slozio bih se da je Agrokor velika reforma.
Koja je nezeljeno dosla, ali odradit ce se.
A onda ostaje cista ledina s relativno lijepim broj potencijalnih dionica.
Svim nevjernim Tomama: u listopadu ce Agrokor biti kao i ovaj snijeg prije par tjedana. Otopljen, ozrcaljen i zaboravljen. Oni koji su popusili ce kukati, a ostali traziti druge prilike.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=82559

držimo se ljudi
evo spasa 2019
ako izdrži burza do tada

Ovo je da čovjeka uhvati dešperija….
Svoje prodala, pred par tjedana, grga i jovan…još je netko vikao da je sve prodao. I kad ovo vidim, nije mi žao.
Opte sam zadržala 🙂
Nas će poklopiti bear vani, hvala Todoriću, hvala lexu, ostali smo bez završnice ciklusa.
Ništa, za par godina startamo opet.
Kažu na tragingeconomics da je 82% ispitanih uvjerenja da će Dow pasti do kraja aprila.
A onda ide sell in may.


http://www.zse.hr/default.aspx?id=82559

držimo se ljudi
evo spasa 2019
ako izdrži burza do tada

Tko živ tko mrtav 2019….
Na redovnom tržištu možda će se trgovati sa desetak izdanja ostalo prebaciti u dražbu.
Ako se fondovi ne uključe poslije 10.07. i ne bude nekih novih izlistanih izdanja, instrumenata trgovanja ZSE bi lagano mogao prestati s radom…
Ali dok je gažićki i co dobro neće se oni brinuti o ulagačima i unaprjeđenju trgovanja

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Uvesti trgovanje od 10-13h

Ma sve će biti ok.
Fundamenti su dobri i oni sprečavaju da masovan potop koji se zbiva bar ne bude jako dubok.
Proći će i taj Bagrokor. U rujnu je to već lanjski snijeg.
Sjećat će ga se samo todeksovci i njihovi advokati.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Uvesti trgovanje od 10-13h

Trebaju na mjesec dana svi povuci sve naloge, nek Gazicka sama trguje!

Poslije 16 sati postaje sve “mracno”, stvarno nam to pomaze pri trgovanju.


Uvesti trgovanje od 10-13h

pa što bismo radili puna 3 sata?!? 10 minuta dnevno je uvrh glave

U svakom slučaju dionice su jače pale i stvarno kad se stvari pokrenu moći će se zaraditi. Do 2200 ćemo doći… kad tad.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Serislave,jeftinija kupnja .To bi bilo super da nema i protustavku tj.prodaju.
Imam ideju.Neka se dogovore vjerovnici i nas male dioničare Todexa uključe u nagodbu.Kakav bi to bio
vatromet.Naravno ,todex bi skočio na stotine posto,a i ostali bi imali rast.A ovako samo nula ili minus
Gore ne može.
Likvidna izdanja padajuu manje Crobex10 -0,40%,Crobex -,o45, Crobex plus -1,80.
A oni koji su u kotacijama bez Indexa padaju sve više.
Nije dobro,a izgleda da će biti lošije.Ali ovo je vrijeme za ulov kapitalaca!

1. gazda ivica
2. ramljak i peruško
3. gažićka i njena ekipa

3 sastojka = ovo što imamo.

Predlažem burzi da podignu naknade 860 posto kao z anautičare, to će zacijelo oživjeti tržište. da sam ja uhljeb i da se natječem z anaslov anj uhljeba, ja bih to odmah napravio.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close