Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ha ha, pa naravno da nece uskoro gore. Mozda do slijedeceg ekonomskog uzleta,priblizno 10 godinica?
Stranci, koji ipak odlucuju, ni u kom slucaju nece ni pomisliti da ih mozda neki nas razmazeni tajkun (opet) opeljesi.Oni bez vecih problema zaobilaze nasu burzu. Mozemo li mi bez njihovog kapitala ?

Ti “stranci” o kojima govoris nisu neki jedinstveni entitet koji sjedi za nekim stolom i odlucuje o nasoj burzi, slobodi, nezavisnosti itd.
To je isto heterogen skup vecih i manjih lovaca u mutnom koji su vec tu, a doci ce u vecem broju kad shvate da se nesto moze zaraditi.
Rejting ce definitivno pomoci.
Ali pocetni impetus trebaju dati nasi fondovi.
Vec dosta dugo struze po dnu i nema smisla to vise.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Mene zanima da li postoji netko tko je trgovao na ZSE-u a da u zadnjih 10 godina nije naletio na neku minu od dionice. Mnoga izdanja koja trenutno kotiraju ovdje na burzi još su prije 8 – 9 godina potonula na povijesne minimume i ne miču se odatle. Nadalje čitav Todex koji se godinama smatrao “sigurno ulaganje” godinama je prkosio slobodnom padu da bi na kraju ove godine dostigao povijesne minimume i još nije završio sa padom jer se nezna po kojem modelu će biti postignuta nagodba, ako bude uopće.
Jedino oni koji su kupovali isključivo turiste danas mogu reći da su prošli neokrznuti ili da su na svome početnom ulogu.
Nadalje sve te godine dok se gubilo na burzi nije bilo zakona o porezu na dionice a sada kad bi se trebalo početi nešto eventualno zarađivati država se dosjetila da i tu otme dio kolača po sistemu gubitak je isključivo Vaš a dobit je naša.
I zašto se onda čuditi da su tako mizerni prometi, tko normalan želi naletiti na minu u vrijeme kada bi trebalo biti sve razminirano a očito je da nije.

Porez sigurno nije stimulativan, ali od dobitaka odbijes gubitke po FiFo sistemu i to je to. Brokeraji ce odraditi automatizirane izracune na zahtjev i to je to.
Mislim da ce biti reda velicine sto kuna. Mozda nesto vise.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Porez sigurno nije stimulativan, ali od dobitaka odbijes gubitke po FiFo sistemu i to je to. Brokeraji ce odraditi automatizirane izracune na zahtjev i to je to.
Mislim da ce biti reda velicine sto kuna. Mozda nesto vise.

kolega serislav,
Kako da odbijemo gubitke zadnjih deset godina? Nemoguće.
Mnogi su izgubili raznorazne povlastice zbog ovih nepostojećih prihoda, jer porezna vam zbroji sve prodaje i to su vaši prihodi u poreznoj kartici bez obzira što ste za isti taj novac odmah kupili druge dionice (i tu izgubili) tj. novac niste dobili na račun.
I dok ne ukinu ovaj klupi i nerazvojni porez tu nema kruha za nikoga pa ni za njih.
A ko želi bezbrižno trejdati tu su strane burze (bitfinex) rade 24 sata i bezbroj drugih koje zadnjih par godina donose solidne prihode bez poreza.

Pazite sada apsurd npr.kupio si JMNC prije 2016. primjerice po100.000 kn sad ju prodaješ po 13.000 kn ti ovom transakcijom nemožeš zabilježiti gubitak jer je dionica kupljena prije stupanja na snagu zakona o oporezivanju kapitalne dobiti.Realno gubiš ali ti nije priznato kao gubitak



Porez sigurno nije stimulativan, ali od dobitaka odbijes gubitke po FiFo sistemu i to je to. Brokeraji ce odraditi automatizirane izracune na zahtjev i to je to.
Mislim da ce biti reda velicine sto kuna. Mozda nesto vise.

kolega serislav,
Kako da odbijemo gubitke zadnjih deset godina? Nemoguće.
Mnogi su izgubili raznorazne povlastice zbog ovih nepostojećih prihoda, jer porezna vam zbroji sve prodaje i to su vaši prihodi u poreznoj kartici bez obzira što ste za isti taj novac odmah kupili druge dionice (i tu izgubili) tj. novac niste dobili na račun.
I dok ne ukinu ovaj klupi i nerazvojni porez tu nema kruha za nikoga pa ni za njih.
A ko želi bezbrižno trejdati tu su strane burze (bitfinex) rade 24 sata i bezbroj drugih koje zadnjih par godina donose solidne prihode bez poreza.

[/quote]

Tocno, ne mozes odbiti gubitke na starim dionicama. Meni je to s Rizo i Snba.
Medjutim mozes na novim. I to je sve.
I gleda se znaci od 01.01.2016. netto dobici po FiFo sistemu te netto gubici, oduzme se jedno od drugoga i to je to.
Napravio sam to prosle godine s udjelima u fondovima, prijavio, platio 12% plus prirez na netto dobici minus netto dobici. I sve 5.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Pazite sada apsurd…..

– ništa vam nije apsurd ako živite u Apsurdistanu.

– I love this game.
Pozdrav !


nerazvojni porez

– a vi ono kao fol živite u razvojnoj državi.

– I love this game.
Pozdrav !


Pazite sada apsurd npr.kupio si JMNC prije 2016. primjerice po100.000 kn sad ju prodaješ po 13.000 kn ti ovom transakcijom nemožeš zabilježiti gubitak.

– pazite sada apsurd np. kupili ste JMNC 2017. primjerice po 13.000 kn, dogodine ju prodate po 100.000 kn vi ovom transakcijom nemožete zabilježiti gubitak.

– I love this game.
Pozdrav !

Zna li tko je li dividenda do 12 000 knjos uvijek neoporeziva?

Na temi “Porez na kapitalnu dobit” sam pisao o apsurdnosti tog zakona, ali po komentarima se dalo vidjeti da ima čak i zagovornika istog što je još veći apsurd!
Zakon treba pod hitno mijenjati jer je “pravedan” koliko i privatizacija iz 90-ih!!

Možda tko zna kada ide ocjene o (kretanju) kreditnog rejtinga!?
Ovaj dolazeći tjedan!?

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Dobro vodene kompnije – plag, rivp, atln, atgr, pbz, cklm, viro, lrh, jnaf(apsolutni pobjednik, obzirom da je u drzavnom vlasnistvu)

Kriminalno vodene kompanije – podr, aci, adrs, atpl

Sredina – auhr, zaba, koei, adpl, ht

evo, sve koje sam se sjetio iz “glave”….


Pazite sada apsurd npr.kupio si JMNC prije 2016. primjerice po100.000 kn sad ju prodaješ po 13.000 kn ti ovom transakcijom nemožeš zabilježiti gubitak jer je dionica kupljena prije stupanja na snagu zakona o oporezivanju kapitalne dobiti.Realno gubiš ali ti nije priznato kao gubitak

Istina, ali da si kupio po 13k a prodao po 100k nebi platio porez, šta nije jasno?
Da ubija tržište kapitala, ubija, al hbga, kad frikovi donose zakne, a nemaju pojma sta rade po običaju 🙂


Možda tko zna kada ide ocjene o (kretanju) kreditnog rejtinga!?
Ovaj dolazeći tjedan!?

kakve pomake burze očekujete od tih ocjena?
sa 250 000 prometa u pola sata, postavlja se pitanje, treba li Hrvatskoj uopće burza ?

http://www.seebiz.eu/veca-transparentnost-i-zastita-ulagaca-glavni-ciljevi-novog-zakona-o-trzistu-kapitala/ar-167149/

nisam čuo da se bilo gdje raspravlja o tržištu kapitala, naši dometi su NU2 kod Ace, Otvoreno s većinom političkim temama i gotovo uvijek istim gostima, koji svako malo rotiraju, ŽIvot na vagi, Tri, dva, jedan, kuhaj, Šoping kraljica, Na kavi kod Doris( njajnovija zajebancija i sprdačina na n-tu), U svom filmu( ovdje mi se čini da je Čeljuska dobila priliku da pronađe neku novu “partiju” za sebe , jer joj je povjerenik Ante izmakao taman malo prije funkcije, možda i njega pozove za gosta) i tako te teme,
nisam dugo vidio bilo gdje neku smislenu emisiju ili raspravu u političkim krugovima o tržištu kapitala, njima je najveći domet bio kupiti HT i držati ga trajno, pogledajte koliko je političara i koju količinu dionica, udjela u fondovima i sl. prijavilo u svojim karticama, blago rečeno, boli njih kuki dok državna sisa dobro doji

New Report

Close