Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/index-doznaje-brokeri-koji-su-pisali-lex-todoric-u-isto-su-vrijeme-prodavali-agrokorove-dionice/997132.aspx

Sad znam od koga sam kupio dionice Leda. Nisam sretan. Ajmo pravnici, kako ih tužiti? Koji članak kojeg zakona?

Možeš im staviti soli na rep. Oni su samo posrednici, a ne nužno i prodavatelji.

Nadam se da će pravnik biti fer i korektan i da će ti pojasniti da si popušio zahvaljujući svojem neznanju, a možda i pohlepi. Uglavnom, nije ispalo dobro. Al lakše je uvijek uperiti prstom u nekog drugog… i kao da ti je netko držao pištolj pod vratom i naredio ti da ih moraš kupovati.

Možda si zaboravio. Al kad si sklapao ugovor s brokerom on ti je dao papir koji si popunio i na kojem si potpisom posvjedočio da razumiješ rizike ulaganja na burzi.

izgleda da cemo jos jedan tjedan roniti..umjesto da su objavili izvjesca i pokrenuli trgovinu da se ova trakavica bez mozga napokon okonca..pretpostavljam da se radi o nekim sitnim neslaganjima sa prvotnim izvjescem kada su morali odgoditi 5do12..a posto imamo novog blogera, mozda dobijemo i kakav savjet za investiranje dok cekamo..o tempora o mores..

p.s. ovi majstori sto su jednom rukom skladali intevencionizam kojeg se nebi posramili u venezueli, a drugom rukom vršili iskrcaj zaslužuju zlatnu kunu za poduzetnika godine..


Malo o trgovinskom traderu.
Ovo je smiješno da se postotak trenutne cijene računa i iskazuje od jučerašnje zadnje, a ne od jučerašnje prosječne kako je bilo prije. To veze s mozgom nema. Jučer je netko kupio u zadnji čas jednu dionicu i danas se po njoj gleda rast ili pad te dionice. Smiješno.
Usto, i ovo da se ne mogu vidjeti ask i bid nalozi izvan radnog vremena je isto nečija opaka umotvorina. Što je falilo onome od prije?

to je stvarno strašno. prije sam znao zadati nalog u pola noći pa nek se realizira kad se realizira. sad ovo na slijepo i ne pokušavam. cijeli svijet implementira neke bolje stvari samo mi gore. ko da na novi mercedes staviš drveni kotač. onu gažićki treba napucati nogom u zna se gdje i onog malog ljigavca iz hanfe razapeti na jelačić placu.

who dares, wins

To i ja kazem.

Ona promjena na Xetru je jedan veliki korak unatrag.
Morali su se unaprijed dobro upoznati s time kako to funkcionira i onda sumnjam da bi se odlučili implementirati takvo što.


Nego kolege ulagači… kao ozbilji investitori vjerujem da pratite knjige dioničara :),,, pa ako netko želi malo izmjenjati neku knjigu nek se javi na PP

Dakle, toliko znalaca, ulagača, svi znaju puno, sa velkom cifrom ulažu 🙂 , a koliko ih mi se javilo da imaju neku knjigu dioničara? NULA !!!!! Jel stvarno nitko ne kupi svako toliko knjigu svojih pozicija da vidi malo strukturu, broj dioničara, malo da vidi tko ulazi/izlazi??..


izgleda da cemo jos jedan tjedan roniti..umjesto da su objavili izvjesca i pokrenuli trgovinu da se ova trakavica bez mozga napokon okonca..pretpostavljam da se radi o nekim sitnim neslaganjima

prije će biti da su to krupna neslaganja jer u FI planirali su vrijednost brandova, goodwilla i know how drastično srezati i uglavnom na tome prikazati gubitak imovine od 15-ak milijardi kuna, ali nakon žestokih kritika od strane gazde blogera, zakočili su i sad se češkaju po glavi

Ignore: KressoM, delux

Pa i treba drasticno srezati jer je 2015. drasticno napuhao.

Ali da, muljaju i oni i on.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

S obzirom da je ovo topic o trgovanju, bojim se da se ovo nece najsjajnije odraziti na isto.
Osim ako veci ne prikoce na bidu.
Naprosto se odgadja dno.
Nikako pa nikako da se cirkus krene rasciscavati.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Pa i treba drasticno srezati jer je 2015. drasticno napuhao.

Ali da, muljaju i oni i on.

ma OK, vjerojatno je napuhao vrijednost nematerijalene imovine, ali sigurno je nije napuhao za oko 15 milijardi kuna za koliko su je sada novi revizori planirali srezati…morat će se to staviti u neke realne okvire, a onda će FI bitno drugačije izgledati

p.s. a što se burze tiče, svaka dodatna prolongacija objave FI i dalje će gurati burzu prema dolje i kočiti svaku šansu za oporavak

Ignore: KressoM, delux


prije će biti da su to krupna neslaganja jer u FI planirali su vrijednost brandova, goodwilla i know how drastično srezati i uglavnom na tome prikazati gubitak imovine od 15-ak milijardi kuna, ali nakon žestokih kritika od strane gazde blogera, zakočili su i sad se češkaju po glavi

bio sam sarkastičan:) ali isto kao sto mislim da je ivica napuhavao, mislim i da ante ispuhuje, tj. svatko radi sto mu pase, a PwC su malo ozbiljniji i od jednih i od drugih pa nece stavit svoj potpis na bilošto..bilo bi zanimljivo da novi bloger u potonuću povuče još par njuški, ali vjerovatno da će na kraju svi ostat iznad vode..dakle, kao što rekoh, ostajemo taoci gluposti i plaćamo svojim novcem tuđu nesposobnost..

Već smo platili, i to dosta.
Prvo kroz oportunitetni trošak ne-rasta.
Pa kroz gubitke.
Pa sad opet kroz oportunitetni trošak.
Pa opet vjerovatno kroz gubitke. Ovaj put valjda manje.
Relativno je mala utjeha jeftiniji dokup, koji ponegdje radim, kad se ne vidi svjetlo na kraju rupčage, ovaj tunela.
Dok oni to raspetljaju, izmrcvare, neće ostati kamen na kamenu.
Što je najbolje, na većini dionica je situacija niti za kupiti, a bogme, osim nekih (polu)stečajnih, niti za prodati. Ako kupiš, nastavi klizati, a ako prodaš, sva je vjerovatnost da će se netko sjetiti da to napuše prema gore.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

promet na otvaranju je kao na placu… ova ponovna odgoda FI baš nam nije trebala

Ignore: KressoM, delux

Pa bolje da su ju odgodili, nego da su ju objavili, a da još nije bila tip-top. Iako, pitanje je da li će i drugi tjedan biti tip-top.
Ovaj tjedan se bavimo s time što je obitelj i tko ima pravo obrazovati djecu po kojim i čijim uvjerenjima.


promet na otvaranju je kao na placu… ova ponovna odgoda FI baš nam nije trebala

danas ne možemo očekivati nekakav prometni dan, više će biti kao prometni kolaps, jer veliki neće ulaziti, a mali ne ulaze već dugo, samo izlaze, jer držati ozbiljniji novac na ZSE, ravno je držanju leda na suncu, ako bi netko poželio izaći s većom količinom novca, srušio bi ovo za dodatnih 100-150 bodova, možemo danas zaključiti da nas je I.T. koštao za sada 450, a dodatni doprinos oko 200 bi mogli dati A.R i politika, tek tada bi mogli krenuti u lagani rast i oporavak, ali to će već biti proljeće 2018

Ako nas onda ne poklopi vanjski pad.

New Report

Close