Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@ jubito
Ja vidim da pada.

Vaš link …
Vaš link …
Vaš link …

Za nas je bitna cijena BRENT nafte.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

obzirom na ovaj smiješan novi trgovinski sustav i smiješno trgovanje na ZSE trebalo bi CROBEX preimenovati u SPRDEX

Ignore: KressoM, delux


Kolega trial,
pa o tome i govorim…34 miliona za 2017 i opet 34 milona za 2018 duga i nije malo…..to nije za podcjenjivanje, Spavam ja ali ne mogu mirno…kada to otplate opet ide novih 19 miliona za 2020.-u ali to već lakše zvući.

Pa jel rečeno da ih neće moći izservisirati ili da će moći?


obzirom na ovaj smiješan novi trgovinski sustav i smiješno trgovanje na ZSE trebalo bi CROBEX preimenovati u SPRDEX

:):)



Kolega trial,
pa o tome i govorim…34 miliona za 2017 i opet 34 milona za 2018 duga i nije malo…..to nije za podcjenjivanje, Spavam ja ali ne mogu mirno…kada to otplate opet ide novih 19 miliona za 2020.-u ali to već lakše zvući.

Pa jel rečeno da ih neće moći izservisirati ili da će moći?

[/quote]
Kolega,
jedno je reći a sasvim drugo realizirati…
Napominjem, ja sam fan i imatelj dionica IGH ali da predtoji veliko iskušenje, definitivno da i treba biti oprezan…
Može li korektnije kolega ili želite navlakački?

Imaš pravo na svoje viđenje stvari.
Kad bi svi razmišljali isto, značilo bi da nitko ne razmišlja ništa.
Ovako, ima se o čemu raspravljati.
Ja mislim da je IGH dionica sa najvećim potencijalom rasta na cijeloj zse. Ti ne misliš i OK.


Imaš pravo na svoje viđenje stvari.
Kad bi svi razmišljali isto, značilo bi da nitko ne razmišlja ništa.
Ovako, ima se o čemu raspravljati.
Ja mislim da je IGH dionica sa najvećim potencijalom rasta na cijeloj zse. Ti ne misliš i OK.

Definitivno!

Uskoro stižu revidirana izvješća i povratak todexa pa bi burza mogla malo oživjet.

Bitniji je clanak u dansnjem VL.
Do kraja 2018 javni dug na 78%.
Vec sad pisu proracun jer je S&P u rujnu.
Napinje se pracka…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ipak nije sve tako crno
Vaš link …[/url]

who dares, wins


nakon 2 sata jadnog trgovanja, ukupan promet na ZSE još nije prebacio milijun kuna, hahaha

kako će i prebaciti kad recimo ja ni ne mogu trgovati zbog prekrasnog Hita-inog sučelja. Kako se vratiti u srednji vijek? Sučeljem HITA.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

4,2 mil. ne vidim toliko trgovanih, opet nešto ne pokazuje , da nije OMF RH


@ MiaIII

Evo da se ne mučiš sa traženjem. Ova i slijedeća godina po 37 milijuna, potom 19, a potom sve manje i manje.
A ova i slijedeća nisu problem za servisiranje tih obaveza jer posla ima koliko hoće. Usto svaki FI od početka ove godine bit će zelen. Kraj godine plus oko 25 milijuna kuna. I gdje ti tu vidiš problem?

Rekli ste i da je 2017. teška godina u finacijskom smislu. Što biste istaknuli kao glavni razlog?
Ne treba smetnuti s uma, bez obzira na značajna poboljšanja i stabilnu situaciju, da je ova i sljedeća godina značajna po pitanju obveza iz predstečajne nagodbe. Dobavljačima, Poreznoj upravi i ostalim vjerovnicima redovito vraćamo dug te je dosad podmireno nešto više od 120 mil. kuna, uključujući i kamate financijskim vjerovnicima, od čega više od 100 milijuna u gotovini. No, ove godine počinje obveza vraćanja glavnice. Riječ je o našim obvezama iz PSN, po 34 mil. kuna godišnje za 2017. i 2018. Oko 13 mil. kuna godišnje trebamo vratiti dobavljačima i Poreznoj upravi, a nešto manje od 21 milijun financijskim institucijama. Unatoč činjenici da nam se već od kraja 2018 (nakon ove dvije godine visokih obveza) godišnje obveze po PSN značajno smanjuju i za 2019. iznose oko 19 mil. kuna i potom su svake godine sve niže, Uprava je u posljednjih 7-8 mjeseci, što smo i najavili u GFI, uložila iznimne napore da se operativni cash flow tvrtke rastereti tih obveza i da se njihov iznos značajno smanji. Radimo na dodatnom financijskom restrukturiranju i moram priznati da sam u ovom trenutku vrlo optimističan u pogledu ishoda. No, još ne mogu iznijeti pojedinosti.

Tko sada uđe ili je već ušao, treba samo dovoljno strpljenja, i za nekoliko godina biti će bogato nagrađen.

blok na HT 9 mil. a ukupan promet stoji na 4,22 mil ? prikazuje li Xetra blok u zbroju ili je opet pukla


ipak nije sve tako crno
Vaš link …[/url]

Naravno da nije.
I još da nema ovih spamera koji ne znaju pričati o ničemu osim o “utegu Agrokora” pa gdje bi nam bio kraj.
Rezime:
– gdp raste,
– izvoz raste,
– turizam raste,
– potrošnja raste,
– deficit mali,
– dug pada (!!! znači svi parametri rastu u kontekstu RAZDUŽIVANJA. Zamislite potencijal rasta na valu novog kreditnog ciklusa koji se isto izgleda budi: stanovi, hoteli itd.),
– većina kompanija pokazuje bolje rezultate nego prije,
——> evo lagano se i burza budi. promet još mršav, ali indeksi se bude, razni blokovi idu itd.

Spameri, lažljivci, bijednici, odj…te!!!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close