Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

serislav
Hvala na informaciji, medjutim upravo to zelim izbjeci:

1. ne imati uvid u dubinu naloga
2. placati ogromne provizije domacim brokerima

Za usporedbu provizija po transakciji u HR je 0.5% u Norveskoj 0.05%

Može neka preporuka za par brokerskih kuća, otišao bi iz fima vrijednosnica jer koliko vidim imaju dosta visoke naknade a počet će od 1.7 naplaćivat vođenje računa i još neke stvari.

Hita, intercapital, agram?


Može neka preporuka za par brokerskih kuća, otišao bi iz fima vrijednosnica jer koliko vidim imaju dosta visoke naknade a počet će od 1.7 naplaćivat vođenje računa i još neke stvari.

Hita, intercapital, agram?

PBZ Investor

Platforma je OK
Naknada po transakciji: 0.5%
Mjesecna Naknada: Tekuci Racun + PBZ Investor = 10+7 = 17 kuna (bez online bankinga)

Nije preporuka samo za usporedbu s drugim opcijama

Nema zastoja u pripremi mogućeg otkupa udjela u Ini


Zgrozen sam kako ovoj suludoj ideji nitko ne stane na kraj, a sto je jos zalosnije narod ovo smatra pozitivnom transakcijom. Naravno da sve ovisi o cijeni, ali ideja je ocajna i nisam nasao niti jednog strucnjaka koji odobrava ovaj potez. Zanimalo bi me sto to znaci "stratesko" za HDZ, jeli to 5 godina, jer za 50 sigurno vise nece postojati naftna industrija kao sto je danas. Cijeli svijet se okrece obnovljivim izvorima i razmislja 30-40 godina unaprijed, a ove legende nas vracaju barem jedno 25 godina unazad. Od trenutka kad to postane "nase" dajem jos maksimalno 15 godina dok ne zavrsi u stecaju. Nadam se da ce u to vrijeme uspijeti nahraniti svoje nezasitne uhljebe. Uzas…

Da je nafta budučnost onda nam Mađari ne bi nudili INA-u nazad da ju kupimo. Ali tu se povlači drugi problem, a to je najava prodaje HEP-a koji je definitivno budučnost, i Kina i Indija su struju odredili kao budučnost i sada bi netko to prodao, to nije samo ludo i neodgovorno nego je to čisti gubitak suvereniteta za najmanje idučih 100 god., takve ideje su jako opasne….



Može neka preporuka za par brokerskih kuća, otišao bi iz fima vrijednosnica jer koliko vidim imaju dosta visoke naknade a počet će od 1.7 naplaćivat vođenje računa i još neke stvari.

Hita, intercapital, agram?

PBZ Investor

Platforma je OK
Naknada po transakciji: 0.5%
Mjesecna Naknada: Tekuci Racun + PBZ Investor = 10+7 = 17 kuna (bez online bankinga)

Nije preporuka samo za usporedbu s drugim opcijama
[/quote]

Hvala, ti su isti ko i Fima.
Pogledao sam erste brokere pošto tamo imam tekući račun i čine mi se ok.
0,40% je po transakciji i nema nikakvih naknada za vođenje računa.


Nema zastoja u pripremi mogućeg otkupa udjela u Ini


Zgrozen sam kako ovoj suludoj ideji nitko ne stane na kraj, a sto je jos zalosnije narod ovo smatra pozitivnom transakcijom. Naravno da sve ovisi o cijeni, ali ideja je ocajna i nisam nasao niti jednog strucnjaka koji odobrava ovaj potez. Zanimalo bi me sto to znaci "stratesko" za HDZ, jeli to 5 godina, jer za 50 sigurno vise nece postojati naftna industrija kao sto je danas. Cijeli svijet se okrece obnovljivim izvorima i razmislja 30-40 godina unaprijed, a ove legende nas vracaju barem jedno 25 godina unazad. Od trenutka kad to postane "nase" dajem jos maksimalno 15 godina dok ne zavrsi u stecaju. Nadam se da ce u to vrijeme uspijeti nahraniti svoje nezasitne uhljebe. Uzas…

Da je nafta budučnost onda nam Mađari ne bi nudili INA-u nazad da ju kupimo. Ali tu se povlači drugi problem, a to je najava prodaje HEP-a koji je definitivno budučnost, i Kina i Indija su struju odredili kao budučnost i sada bi netko to prodao, to nije samo ludo i neodgovorno nego je to čisti gubitak suvereniteta za najmanje idučih 100 god., takve ideje su jako opasne….
[/quote]

https://shift.newco.co/this-is-how-big-oil-will-die-38b843bd4fe0
ovo mi je jedan od boljih clanaka na tu temu, a imam jos mali milijun od razvoja prodaje automobila u norveskoj do cijena proizvodnje energije u indiji i kini, razvojni projekti u EU, promjena energetske politike u svijetu, napetosti u OPEC, i iskustva s drzavnim vlasnistvom. Iza ove investicije ne stoji niti jedan racionalan razlog osim da postane “nase” sto u prijevodu znaci da opet imamo financirat izumirajuce poduzece s vise direktora od zaposlenih. Uistinu se zgrazavam da ovo nailazi na odobravanje javnosti sto mi govori koliko smo zaostali i koliko cemo zaostati iducih 50 godina. Mozda uistinu treba kolaps turizma da bankrotiramo kako dio strucnjaka zagovara, pa da barem iducoj generaciji bude bolje. Procjena UNa da ce 2100. u Hrv zivit 2,5 mil ljudi mi zvuci optimisticno kad vidim ovakve “ideje”. Zalosno, tuzno, uzasno, djeca ili unuci nam nece zivjeti u ovoj drzavi ali imat cemo “nase” benzinske pumpe, a svi ce vozit EV.



Može neka preporuka za par brokerskih kuća, otišao bi iz fima vrijednosnica jer koliko vidim imaju dosta visoke naknade a počet će od 1.7 naplaćivat vođenje računa i još neke stvari.

Hita, intercapital, agram?

PBZ Investor

Platforma je OK
Naknada po transakciji: 0.5%
Mjesecna Naknada: Tekuci Racun + PBZ Investor = 10+7 = 17 kuna (bez online bankinga)

Nije preporuka samo za usporedbu s drugim opcijama
[/quote]

HIta vrijednosnice.
Godinama sam kod njih i sve ok.
Nema naknade za vođenje računa i 0.3% provizija.
Mislim da je minimalna 15kn po transakciji.




Može neka preporuka za par brokerskih kuća, otišao bi iz fima vrijednosnica jer koliko vidim imaju dosta visoke naknade a počet će od 1.7 naplaćivat vođenje računa i još neke stvari.

Hita, intercapital, agram?

PBZ Investor

Platforma je OK
Naknada po transakciji: 0.5%
Mjesecna Naknada: Tekuci Racun + PBZ Investor = 10+7 = 17 kuna (bez online bankinga)

Nije preporuka samo za usporedbu s drugim opcijama
[/quote]

HIta vrijednosnice.
Godinama sam kod njih i sve ok.
Nema naknade za vođenje računa i 0.3% provizija.
Mislim da je minimalna 15kn po transakciji.
[/quote]

Ako ste trejder i pratite više dionica, svakako HITA… trenutni pregled svih transakcija…..
I da ispravim kolegu minimalni iznos po transakciji 10 kn, pa taman i da vam na kupnji prođe jedna dionica MGME po 0,40 kn.

Agram, bolju proviziju, brža izmjena i realizacija naloga kod kupnje i prodaje…

Osobno u obadvije raspoređen portfelj i ……..

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

ja neplacam nista preko erste brokera jest da im je min.naknada 20 kn ali je besplatno trgovanje





Može neka preporuka za par brokerskih kuća, otišao bi iz fima vrijednosnica jer koliko vidim imaju dosta visoke naknade a počet će od 1.7 naplaćivat vođenje računa i još neke stvari.

Hita, intercapital, agram?

PBZ Investor

Platforma je OK
Naknada po transakciji: 0.5%
Mjesecna Naknada: Tekuci Racun + PBZ Investor = 10+7 = 17 kuna (bez online bankinga)

Nije preporuka samo za usporedbu s drugim opcijama
[/quote]

HIta vrijednosnice.
Godinama sam kod njih i sve ok.
Nema naknade za vođenje računa i 0.3% provizija.
Mislim da je minimalna 15kn po transakciji.
[/quote]

Ako ste trejder i pratite više dionica, svakako HITA… trenutni pregled svih transakcija…..
I da ispravim kolegu minimalni iznos po transakciji 10 kn, pa taman i da vam na kupnji prođe jedna dionica MGME po 0,40 kn.

Agram, bolju proviziju, brža izmjena i realizacija naloga kod kupnje i prodaje…

Osobno u obadvije raspoređen portfelj i ……..
[/quote]
ErsteBroker zakon za sve…! Sve vam je to loše i skupo…

Kolika je sad komplikacija prijeći iz od jednih u druge?
Znam da prvo treba otvoriti račun kod koga već odaberem i što poslije?
Da li to ide nekim automatizmom ili moram raditi neke dopise?

@pongy
Nisam razumio dal je erste ok ili je loš i skup?


Nema zastoja u pripremi mogućeg otkupa udjela u Ini


Zgrozen sam kako ovoj suludoj ideji nitko ne stane na kraj, a sto je jos zalosnije narod ovo smatra pozitivnom transakcijom. Naravno da sve ovisi o cijeni, ali ideja je ocajna i nisam nasao niti jednog strucnjaka koji odobrava ovaj potez. Zanimalo bi me sto to znaci "stratesko" za HDZ, jeli to 5 godina, jer za 50 sigurno vise nece postojati naftna industrija kao sto je danas. Cijeli svijet se okrece obnovljivim izvorima i razmislja 30-40 godina unaprijed, a ove legende nas vracaju barem jedno 25 godina unazad. Od trenutka kad to postane "nase" dajem jos maksimalno 15 godina dok ne zavrsi u stecaju. Nadam se da ce u to vrijeme uspijeti nahraniti svoje nezasitne uhljebe. Uzas…

Da je nafta budučnost onda nam Mađari ne bi nudili INA-u nazad da ju kupimo. Ali tu se povlači drugi problem, a to je najava prodaje HEP-a koji je definitivno budučnost, i Kina i Indija su struju odredili kao budučnost i sada bi netko to prodao, to nije samo ludo i neodgovorno nego je to čisti gubitak suvereniteta za najmanje idučih 100 god., takve ideje su jako opasne….
[/quote]

Kao prvo ne prodaje se cijeli HEP , već 25% na IPO-u , a kao drugo zašto putem IPO-a ne bi svi mi sudjelovali u toj svijetloj budućnosti HEP-a !? Do sad a samo “uživamo” u sve većoj i većoj cijeni struje koju možemo “uživati ” da država i nije većinski vlasnik .

@twrr
ErsteBroker odlican, meni se ne cini skup!

Ja sam u Agramu. Provizija 0,4, a ak radiš više prometa onda je 0,3 posto. Zasad nisam primio obavijest da planiraju uvesti naplatu vođenja računa. Jedino su mi sa računa uzeli 50 kuna za izradu JOPPD obrasca. Ostalo ok. Ak negdje nešto zašteka, zovem i odmah riješavaju.


Kolika je sad komplikacija prijeći iz od jednih u druge?
Znam da prvo treba otvoriti račun kod koga već odaberem i što poslije?
Da li to ide nekim automatizmom ili moram raditi neke dopise?

@pongy
Nisam razumio dal je erste ok ili je loš i skup?

Otvoriš račun kod novog brokera, kod sadašnjeg odregistriraš dionice koje imaš i registriraš ih kod novog. Lovu sa brokerskog prebaciš na tekući i potom ponovo na brokerski račun novog brokera. I to je to.

New Report

Close