Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

gradjevinci moraju popraviti neto dobit pa onda mozemo ocekivati jaci pomak.

a do tada uzivanje u turistima. nakon toga cemo na industriju, prehranu/transport pa tek onda na gradjevinu.

@moller
naravno da sad po ovim cijenama više ne kupujem, ali ništa me ne priječi napisati svoje mišljenje kako je ovo vrh vala i kako treba očekivati jaču korekciju na ZSE….a drukerima koji su još u dionicama naravno da ne odgovara da netko napiše istinu jer im je cilj uvaljati svoje dionice naivnima prije pada tržišta

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

@belupo
ima li koje tržište drugačije ?
ovo je spremno do 2130-2150

moller
ma može se sa 10-ak fondovskih dionica i dići na te razine, ali nitko drugi ne kupuje ostale dionice osim malih koji su već unutra i koji će prvi rasprodati cijeli portfelj na prvi znak crvenila…ovaj rast nema zdrave temelje, to je problem

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

huh… CROBEX 2071..

Koji rally!!!

Da, rally ali ja sam očito u nekim malo lošijim dionicama pa baš i ne osjetim. Za sad me šiša Crobex u ovoj godini. Ponajviše zbog RIVP.

使用を信頼し、あなた自身の能力の





belupo
Ništa ne kupujem, kupio sam već.
Ništa ne prodajem, prodao sam što sam mislio.
Gledam i uživam, takav jer trenutak, koji ti nikako da skužiš.
I tu i tamo postam nešto da objasnim zašto i ja i svijet i mi svi skupa mislimo tako kako mislimo.
Naivci su oni koji čekaju 10% korekcije da uđu.
To je sve.

mene to tvoje laprdanje uopće ne tangira, samo nastavi, glas istine kontra drukera nećeš zaustaviti!
[/quote]

E sad , pitanje je , tko je glas istine , a tko druker ? Odgovor mislim svi znamo .
[/quote]

navlačite ljude da kupuju skupe dionice nakon što ste se natrpali dionicama po nižim cijenama! zaista nije teško zaključiti tko je drukerčina
[/quote]

Moglo bi se isto reći da ti navlačiš ljude da prodaju , dok ti istovremeno kupuješ 🙂 Oladi malo , da ti srce ne otkaže .


Moglo bi se isto reći da ti navlačiš ljude da prodaju , dok ti istovremeno kupuješ 🙂 Oladi malo , da ti srce ne otkaže .

ne laži! nigdje ne savjetujem ljude da prodaju, samo savjetujem da se sada ne kupuju dionice nakon višemjesečnog rasta, tj. na vrhu cijene jer se očekuje jača korekcija

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Ja imam i dionice po vlastitom izboru i debeli udjel u jednom fondu. Diverzifikacija…
Ali ide ko grom, a tek je počela godina. Tek kad dođe GDP pa kreditni rejting pa dolazak stranaca pa … Jooooooj…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

vidim da je 99% forumaša “ALL IN” u dionicama….odlično! :-))

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Mislim da treba svemu pristupiti staloženo i smireno. Niti je sada potrebna prevelika euforija, niti je bila potrebna prevelika depresija kao do sada. Sve su ovo normalni ciklusi koji dolaze i prolaze. Treba se nastaviti baviti svojim poslom i marljivo “delati” a novac mora biti isključivo posljedica, a nikako primarni cilj jer zamagljuje moć rasuđivanja. Vrućeg srca i hladne glave rekli bi neki…
Pozdrav svima!



Moglo bi se isto reći da ti navlačiš ljude da prodaju , dok ti istovremeno kupuješ 🙂 Oladi malo , da ti srce ne otkaže .

ne laži! nigdje ne savjetujem ljude da prodaju, samo savjetujem da se sada ne kupuju dionice nakon višemjesečnog rasta, tj. na vrhu cijene jer se očekuje jača korekcija
[/quote]

Ma kakva jača korekcija kolega? O čemu pričate? I kolika je to jača korekcija?
Hoćete li molim Vas nestati s foruma ako ne dođe do te jače korekcije?
Pa Crobex je u korekciji već 8-9 godina (izuzev turista i još par dionica)…konačno se gospodarsvo u Hrvata malo oporavlja i makroekonomski pokazatelji su sve pozitivniji…ovo je konačno nakon toliko godina suza i škrguta zubiju točka preokreta i svjetlo na kraju tunela, a Vi ne sugerirate kupnju dionica….
Pa kada ćete kolega kupovati ako nećete sada?!? Ovo je trenutak koji čekamo već skoro 10 godina….halo , 10 godina..


@ migra
samo sam iskren po pitanju ulaganja u građevince, ništa drugo, te shodno tome prihvaćam odgovornost, kritike, nisam nikada napisao da u mom žitu nema kukolja, ali ga čistim koliko mogu, za sada ga je sve manje, ali sve neću nikada počistiti, jer se pojavljuje na drugim dionicama, osim da krenu svi odjednom, lp



@migra
građevinci su toliko duboko da je i mali pomak kad se izrazi u postotcima ogroman. imam neke od prije sa minusom i još nisam zagrijan da tamo vršim dokup. sve u svoje vrijeme. pogrešno bi bilo misliti da su za ovaj rast zaslužno mali ulagači koji su se gle čuda od jednom osvijestili. po veličini naloga se vidi da su institucionalni igrači malo otpustili kočnicu. samim time ovaj rast je ponuđena mrkva malima. na kraju krajeva nije bitno kako raste dok raste.

dečki ja vas čekam na temi građevinski sektor za raspravu avi ovdje,dobro da nema i više tema kako bi se tek tada “našli” 🙂

svi mi vidimo svojim očima iste stvari drugačije,u tom paketu idu i velike prednosti.
napisao sam tamo pa ću ovdje …


1.EU fondovi(potencijal 70mlrd kn)
2.turizam 5mlrd kn kratkoročno a tek srednjeročno,dugoročno…
3.domaća industrije koja u naizgled malim ali brojnim investicijama…
rast prizvodnje će ubrzati investicija
4.stanogradnje…
5.javna potrošnja se takoder budi a i tu leže investicije mjerrljive na skali u mlrd-ama

Uskoro kreće gradnja nove dnevne bolnice od 23.000 kvadrata vrijednosti 250 milijuna kuna

puno jakih,iznimno močnih generatora investicija
tsunami poslova je na putu kolikogod mi šutili o tome
izgledno neviđen na ovim prostorima
proći će još nešto vremena dok se to ne pretoči u nešto konkretno ali[/b]
dali će trenutne promotivne,akcijske valuacije čekati ?
ovisi o više faktora ali bitno izglednije da neće.
isplati li se riskirati pri imovini koja se može kupovati značajno ispod Bv što rizik čini gotovo zanemarivim a sve pri činjenici da je rast profitabilnosti neizbježan???
time will tell

meni vrijeme nije presudni faktor,ulazim često prerano,ne žalim se…
rast je bio i biće skokovit ,za ukrcavanje “na vrijeme” jaaaaako riskantno je odgađanje
možda griješim,nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


vidim da je 99% forumaša "ALL IN" u dionicama….odlično! :-))

šteta da nemaš za prodati.
šta ćeš kad je život okrutan i kada na zse nemožeš prodati prije nego kupiš.
jako dobro za tebe da je tako jer bi do sada bio jedan od najvećih gubitnika u zadnjih 8 godina.
s druge strane tko je tebe pravilno “protumačio” mogao se je hebeno obogatiti.
evo mogao je i danas nemalo ugrabiti.
izdrži,trebamo te…
ako ćeš biti i dalje tako uspješan pokrenuti ćemo ovdje peticiju kandidature za predsjednika države,vlade…
sam izaberi…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



Moglo bi se isto reći da ti navlačiš ljude da prodaju , dok ti istovremeno kupuješ 🙂 Oladi malo , da ti srce ne otkaže .

ne laži! nigdje ne savjetujem ljude da prodaju, samo savjetujem da se sada ne kupuju dionice nakon višemjesečnog rasta, tj. na vrhu cijene jer se očekuje jača korekcija
[/quote]

Ko laže ?! Iz tvojih postova se to tako može tumačit. Isto si pisao ako se sjećam i prošle godine , tijekom zadnjih par mjeseci , zato……..

New Report

Close