Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Prijatelji dragi,već 3-4 godine tu i tamo pročitam Vaše komentare, par godina sam čak i član, možda imam i jedan post, ali mislim da se tu ipak malo previše filozofira. Stvar je jednostavna. Dionice su trenutno puno jeftinije nego će biti za 3-4 godine. Imate cash, kupite dionice, zaboravite ih, radite nešto drugo i za par godina ste bogati. Nemojte baš svaki dan strepiti idu li taj dan gore ili dolje. Za Vaše dobro.

Super indijanče.

Imamo nekoliko malih problemčića. Vrijednost dionice može ići do nula, pa onda nisi bogat već bez gaća.
Dionice, globalno, a može promatrajući index, će sigurno ići na ATH, a kada to nitko ne zna.
Ako uložiš u fond, on može propasti, loše raditi itd.

Velika depresija je dotakla dno tri godine od Crnog ponedjeljka 1929, i trebalo je preko 20 godina da se vrati na točku iz 1929.

Znači, nije baš to tako jednostavno. Postoji dobra vjerojatnost, ali daleko je od sigurnog.
[/quote]

Ovakve su situacije moguće i sa tvrtkama koje su izlistane na ZSE:
http://www.24sata.hr/news/clanak/ucenici-ocajni-agencija-im-ukrala-novac-od-maturalca/132349/?context=naslovnica&web_page_id=main_page

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.




Poslije 14.30h, deja vue, crobex završava iznad + 1,5% [thumbsup]

zanimljiva situacija na tržištu.
Nenaoramalno jača kupnja, a tko kupuje kad su mali dioničari skoro pa svi u dionicama.
Sad odjednom toliki slobodan keš!!!!I Ovako veliki ne kupuju to je sigurno jer profesionalni novac drugačije skuplja.
Po meni oni koji se iskrcavaju (od jučer i jutros) fiktivno stavljaju naloge na kupnju i tako dižu dionice gore a svoje naloge stavljaju na prodaju, i onda jedno jutro nitko na kupnji.
To je moje mišljenje i nije nagovor na kupnju ni na prodaju dionica već na racionalno razmišljanje.

[/quote]

Gorane,ja bih se mogao s tobom sloziti jer polako jenjava udaranje po asku a sve su odradili mali( ili gotovo sve), cim se malo zacrveni vani odmah staje pumpanje gore.Istina je da nema niti velike rasprodaje ali ce je biti sasvim sigurno kada krene korekcija vani.slusam strane money news ili business pa svi govore o precijenjenosti i nerealnom rastu pa zazivaju dobrodoslu korekciju da izbalansira situaciju.Mislim da treba biti jako oprezan jer ovo mi nikako ne lici na zdravi rast i povrat velikih nego li tek na pokusaj dizanja i iskrcavanja prije znatne korekcije negdje do cca 1600..eh sada da to nacrtam-neznam ali drugi vec jesu na TA.
[/quote]
Ajd nemojte bit naivni, čakao sam neke dionice na bidu i nisam dočekao,čim sam nalog maknuo prošlo je 1000 komada po toj cijeni, pa zatim ovo lupanje po asku, da to odrađuju samo mali 30% likvidnih dionica bi danas završilo u blokadi. Mislite li da bi crobex bio 2000 bodova da mali sve odrađuju?Mi smo 500 bodova ispod austrijanaca, a pri zadnjem doticanju 2200 smo bili jači od njih, ali istina je, po meni su neke dionice precijenjene, a neke su turbo jeftine, ali s druge strane zar se jedna Zdenka nije tržila po 200 kuna na crobexu od preko 5000?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Prijatelji dragi,već 3-4 godine tu i tamo pročitam Vaše komentare, par godina sam čak i član, možda imam i jedan post, ali mislim da se tu ipak malo previše filozofira. Stvar je jednostavna. Dionice su trenutno puno jeftinije nego će biti za 3-4 godine. Imate cash, kupite dionice, zaboravite ih, radite nešto drugo i za par godina ste bogati. Nemojte baš svaki dan strepiti idu li taj dan gore ili dolje. Za Vaše dobro.

upravo tako, danas se stvaraju zalihe koje bi se mogle za 5-7(prije 7 nego 5) godina
udeseterostručiti i to je to. I sam se spremam malu količinu love puknuti u to i zaboraviti na 10ak godina. Problem mi je najveći odabrati par pravih firmi koje bi mogle fino narasti za tih pola desetljeća. Osim HT-a..nisam bas sto posto siguran. Ajmo prijedlozi molim lijepo. pozdrav

strpljen..spašen Time is on my side

Tisuće bogatih ne plaćaju krizni porez

Podrobnija stručna analiza kriznog poreza pokazala je da teret harača nikako ne nose jednako svi hrvatski građani.

Naprotiv, stotinjak tisuća imućnih koji obavljaju tzv. samostalnu djelatnost i sami vode svoje poslovne knjige ne podliježe slovu ovog novog hrvatskog zakona. Naime, vodeći hrvatski stručnjak za poreze profesor Božidar Jelčić kaže kako je Vlada Jadranke Kosor samostalnu djelatnost zaboravila navesti u Zakonu ili ju je čak namjerno zaobišla jer joj ga je previše komplicirano nametnuti.

Iz toga proizlazi da krizni porez ne plaćaju odvjetnici, obrtnici, javni bilježnici, liječnici, stomatolozi i iznajmljivači soba, dok ga plaćaju radnici i umirovljenici. Naravno u ovoj skupini Hrvati plaćaju najveće poreze na svijetu

Hanžeković: Krizni porez pada na Ustavnom sudu

Vlada: Ako zakon padne, vratit ćemo sav novac

povlaštenih ima onih koji plaćaju porez na dobit koji će također plaćati i harač. Međutim, većina su obveznici poreza na dohodak, piše Večernji, vode svoje poslovne knjige i ne moraju plaćati nu kune kriznog nameta.

Za očekivati je stoga da Ustavnom sudu neće biti teško ocijeniti kako je u ovom obliku krizni porez nepravedan, čim se njime počne baviti. Taj zakon ozbiljno narušava temeljno ustavno načelo o jednakosti svih građana pred zakonom, kao i odredbu članka 51. Ustava koja kaže "svatko je dužan sudjelovati u podmirenju javnih troškova, u skladu sa svojim gospodarskim mogućnostima. Porezni se sustav temelji na načelima jednakosti i pravednosti."

Uz ovakav težak previd kojim su diskriminirani radnici i umirovljenici za očekivati je da će im Vlada biti prisiljena vratiti novac oduzet Zakonom unatoč najavama predsjednice Ustavnog suda Jasne Omejec kako to nije dužna učiniti. (njd)
Jutarnji list

Što kazati na ovo osim da je ovo sramotno! Ova nesposobna Vlada konačno mora sama dati ostavku ili je treba na to prisiliti! Nevjerojatno ali istinito- najbogatije su poštedjeli plaćanja ovog HARAČA! Odvjetnici koji zarađuju milijune kuna godišnje uopće ne plaćaju HARAČ! Stomatolozi koji se enormno bogate i rade čak i vikendima koliko posla imaju, ni oni ne plaćaju HARAČ!
TKo ga na kraju plaća? Jadni radnik koji zaradi 3001 kn njemu uzmu dodatnih 2% HARAČA, a odvjetniku koji zaradi 30.000 kn mjesečno ne uzmu ni lipu!
BIJEDNO I SRAMOTNO!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Dionicu su trenutno jako precjenjene i treba čekati da dođu na svoju realnu razinu i tada kupiti ali prvo sačekati da prođe jesen a mi preživimo.

Što se kriznog poreza tiče stvar je vrlo jasna. S obzirom da u državnim/javnim tvrtkama rade veliki broj glasača, pa umjesto smanjenja plaća (što psihološki djeluje jako loše) uveden je krizni porez koji najviše dodiruje opet te iste koji ovise o proračunu ili rade u nekoj tvrtki u državnom vlasništvu. Na taj način javnosti je predočen krizni porez koji udara na sve, a u stvari to nije tako. Ima puno privatnika koji isplaćuju na ruke, a na račun minimalac, tako da mnoge njih ne dodiruje taj porez. Bez obzira na sve, ipak su izbori za predsjednika vrlo blizu, a nemojte misliti da se o tome ne vodi računa.
Krizni porez je trenutno zamjena za smanjenje plaća u državnim tvrtkama, za sada, pa samim time ostaje više love u proračunu, a raznim direktorima i upravama državnih tvrtki smanjili su plaće za 10% ili više ovisno o kojim se firmama radi. Sve čisto kao suza.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

I da, taj zakon neće pasti na Ustavnom sudu, budite sigurni.

A i da padne, odu plaće najmanje 10% dolje, pa tu ustavni sud više ništa ne može. [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Normalno je da oni koji se nisu ukrcali drukaju za pad. Tako je i uvijek i svugdje, to je bar lako prozreti.
Upravo ti se polako ukrcavaju. [proud]


Dionicu su trenutno jako precjenjene i treba čekati da dođu na svoju realnu razinu i tada kupiti ali prvo sačekati da prođe jesen a mi preživimo.

[lol] [lol] pa bile su ti na nižim razinama, što te je onda spriječilo? sad bi opet jer nisi kupio? e ne može. evo jedna prigodna za tebe…[bye]

http://www.youtube.com/watch?v=yqkn1tviGMM

I'LL BE BACK


Što se kriznog poreza tiče stvar je vrlo jasna. S obzirom da u državnim/javnim tvrtkama rade veliki broj glasača, pa umjesto smanjenja plaća (što psihološki djeluje jako loše) uveden je krizni porez koji najviše dodiruje opet te iste koji ovise o proračunu ili rade u nekoj tvrtki u državnom vlasništvu. Na taj način javnosti je predočen krizni porez koji udara na sve, a u stvari to nije tako. Ima puno privatnika koji isplaćuju na ruke, a na račun minimalac, tako da mnoge njih ne dodiruje taj porez. Bez obzira na sve, ipak su izbori za predsjednika vrlo blizu, a nemojte misliti da se o tome ne vodi računa.
Krizni porez je trenutno zamjena za smanjenje plaća u državnim tvrtkama, za sada, pa samim time ostaje više love u proračunu, a raznim direktorima i upravama državnih tvrtki smanjili su plaće za 10% ili više ovisno o kojim se firmama radi. Sve čisto kao suza.

Naravno da je čisto. samo nek mi neko objasni kako se osjećaju samohrane majke, a koje su sve zajedno prošli mjesec bile oglobljene da bi to bilo dovoljno majstoru na jahti

beti


Dionicu su trenutno jako precjenjene i treba čekati da dođu na svoju realnu razinu i tada kupiti ali prvo sačekati da prođe jesen a mi preživimo.

Hahaha, kupovat češ ti puno skuplje

hoće li naše tržište putem amera i EU zadnjih tjedana koje sa objavama izlaska iz recesije lijepo rastu ?
najave oporavka su tu i biti će ih sve više – bilo bi lijepo da i mi ”zaprašimo” prema gore…

New Report

Close