Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da svima treba Ferrero Rocher!, za malo smiriti živce! (potražite u bilo kojem boljem dućanu!)
Mislim, kakve su to sad gluposti da bi Italija bankrotirala? Zbog toga tolika nervoza na svjetskim burzama pa onda i našoj ZSE??

Zar to nije malo smiješno? Italija ima unatoč svim problemima, itekako jako gospodarstvo, itekako konkurentno, da ona svoj akumulirani dug bez problema može nositi. Niti je trenutni deficit javnih financija jako strašan (i ići će na bolje), niti je taj dug problem.

Pa ne možemo valjda u isti koš svrstavati konkurentno i nekonkurentno gospodarstvo? Ono koje nije konkurentno, njemu je i 20 % u odnosu na BDP previše duga (a nakupi preko 100 %, to je problem, a ne ovo), a ono koje je dovoljno konkurentno može sa manje problema nego ovaj svojih 20 % nositi i 200 %.
Ne može se uspoređivati kruške i jabuke. Nekome je stvarno i 20 % "velika" brojka a drugome ne bi bila velika niti 5-10 puta veća. To bi se doduše trebalo i naše političare naučiti, oni svi misle da mi "nismo strašno zaduđeni", pa ako se netko treba brinuti zbog duga i ako zbog nečije mogućnosti bankrota treba brinuti i Crobex padati onda prije radi Hrvatske. Prije će RH bankrotirati nego Italija pa i Španjolska. Od RH su u težoj situacija samo Grčka, Irska, Portugal. Ali neće niti RH, tako da nema razloga za brigu.

A razlike u prinosima na državne obveznice moraju postojati, ne može Italija imati sličnu cijenu zaduživanja kao Njemačka. Talijani samo malo više moraju izdvajati za kamate, i to je to, ništa strašno, na to se moraju priviknuti i s time uskladiti buduća zaduživanja. Prošlo je vrijeme besplatnih ručkova. Oni nisu čuli za onu "there is no such thing as a free lunch"? E pa to je tako, ali to nije ništa strašno, samo treba svatko pošteno platiti svoj ručak (ili kao ja, malo na dijetu kada nema dosta para za pošteno se najesti), i to je to.


Crobex minus 1,44%

TALIJANI minus 0.32%

Pa vidite koji je to kriminal


Aj pogledaj bid i ask



SVi indexi SVIJETA narastu za nekih 10% u dva zadnja tjedna a naši tad stagniraju

A sad ajmo u pljačku imaju alibi


A ako ne kupuješ neće ni rasti jel tako ??
Zašto bi naš index rastao ako su općenito mali prometi ?
Da bi index- tvoja dionica rasli moraš kupovati jel tako ?
Ako nitko ne kupuje po nekim određenim cjenama vrlo vjerojatno će se cijene korigirigi na neke niže razine.
Tako da ne treba sve pljačkom prikazivati, e sad mi reci da mnoštvo malih danas odluči ne prodavati dionice bi li index pao?

[/quote]

Naravno da bi pao kao što je i danas pljusnio jer mali NE PRODAJU nego veliki koji pljačkaju male a ti to znaš kao i ja

Pa pobogu CROBEX je NA RAZINI CROBEXA 10 izbaci INU i par gubitaša fondovskih
[/quote]
Evo nedavno sam bio u društvu i neznam ni ja kako završili smo na dionicama. Među njima nije bilo iskusnih trgovaca nešto HT-a i to je to bilo od burze. U jednom trenu u žaru rasprave postavim pitanje
kupio si dionicu po 100 a cijena joj je sad 80 i sve pada što ćeš uraditi ostaviti dionice u miru nadokupljivat ili prodavat. Odgovori su bili prodat dok ne padne još više i jedan nema prodaje nema predaje. Manje više svima nam je normalna reakcija prodat dionicu dok gubiš, razlike kod trgovaca se stvaraju kad se reže pozicija tako da sam ja uvjerenja da na otvaranju prodaju trgovci koji su vidjeli velike minuse u europi i na malom prometu zakucaju dionice u pedalu.
Kad pogledaš malo BID i ASK "velikima" stvarno ne bi bio problem spustit cijene dionica na neke određene cijene ali pitanje je koliko je isplativ posao s obzirom na generalno male promete, odnosno koliko bi dionica mogli prikupii na nižim cjenama.


tako da sam ja uvjerenja da na otvaranju prodaju trgovci koji su vidjeli velike minuse u europi i na malom prometu zakucaju dionice u pedalu.

Baš. Dva tri uplašena mala zeca zakucaju svojom sićom stvari u pedalu i odmah da im baš ne bude dosadno razvuku mrežu i postave konjicu s ponekim skrivenim nalogom na ask. SF samo takav [yawn]

dulcolax - vidi mi ruku

Današnje trgovanje:

Posudio pare od familije i
Kupio 11000 CHF po 6,25 i zatvorio kredit za auto
(ukupno platio auto skoro 2 puta)

Za sutra srednji tečaj HNBa za CHF 6,36

http://www.index.hr/vijesti/clanak/slavko-kulic-hrvatska-je-vec-bankrotirala/560909.aspx


http://www.index.hr/vijesti/clanak/slavko-kulic-hrvatska-je-vec-bankrotirala/560909.aspx

To je baš pohvalno što možemo odgoditi plaćanjer jer je to znak da samo stabilni i da idemo napred, reko mi Matušić jučer u mjesnoj zajednici na pivi

Cookie Monster

Kulić piše i govori gluposti. Hrvatska neće bankrotirati. Ipak, nismo mi Grčka. Nego, super tko je odolio euforiji i sačuvao neku paru. Dolazi sve bolje vrijeme za lagani dokup!

ima tko kakav komentar na trgovanje? evo imam ja. ovo je fantastično, fan ta sti čno. uživam evo raste portfelj do neslućenih visina, nalozi frcaju prava rapsodija.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


ima tko kakav komentar na trgovanje? evo imam ja. ovo je fantastično, fan ta sti čno. uživam evo raste portfelj do neslućenih visina, nalozi frcaju prava rapsodija.

ajd smiri se, sve će bit u redu.

Cookie Monster



ima tko kakav komentar na trgovanje? evo imam ja. ovo je fantastično, fan ta sti čno. uživam evo raste portfelj do neslućenih visina, nalozi frcaju prava rapsodija.

ajd smiri se, sve će bit u redu.
[/quote]
dokle ovako hebo čse (čir stok eksčejnđ)

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

a gle ovog http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Hrvatska/Samodol-napao-profesora-koji-mu-je-negativno-ocijenio-disertaciju?homesrclink=carousel

čovjek ima tako blagu facu, on je duša od čovjeka.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Ekipa,što ste se zatvorili u ljušture.
NA LCDS bi moglo zakuhati.
Delistiranje,garantirana cijena oko 26,50,preuzimanje izvjesno jer će jako probiti prag od 75%.
Tko prvi pomete ove na 25 zaradio je sigurnih 5%,a uključuje se u igru.

Na LCDS neće biti meda i mlijeka u potocima, jedino, nakon žestoke borbe.
Mislm da sam za borbu spreman.


Ekipa,što ste se zatvorili u ljušture.
NA LCDS bi moglo zakuhati.
Delistiranje,garantirana cijena oko 26,50,preuzimanje izvjesno jer će jako probiti prag od 75%.
Tko prvi pomete ove na 25 zaradio je sigurnih 5%,a uključuje se u igru.

Na LCDS neće biti meda i mlijeka u potocima, jedino, nakon žestoke borbe.
Mislm da sam za borbu spreman.


Ispravak,tromjesečni prosjek je oko 25.

Oprostite!

fino smo uspjeli zatvorit taman prije nego je cijeli svijet okrenuo u debelo zeleno. super super.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


fino smo uspjeli zatvorit taman prije nego je cijeli svijet okrenuo u debelo zeleno. super super.

Ko da bi bilo drugačije da je prije zaokrenuo… [sad]

New Report

Close