Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ukoliko ste oštećeni od strane večinskih dioničara javite se na: http://www.hrud.hr

obožavam strvine-posebno ovce


Do kraja lipnja Varteks očekuje ulazak države u vlasničku strukturu radi stabilizacije poslovanja, ali i razvoja. „Očekujemo hitnu realizaciju programa u sklopu modela C, koji je jedna od antirecesijskih mjera Vlade RH.

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Varteks-zeli-da-ga-drzava-nacionalizira


poznato je da je ulazak ili prisustvo države u firmi donosilo stabilizaciju. Jadroplov, Luka Ploče, INA, i druge

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Trese se pomalo cijelo tržište, uskoro možemo očekivati jači porast kvalitetnih dionica.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Trese se pomalo cijelo tržište, uskoro možemo očekivati jači porast kvalitetnih dionica.

lp


fali Ina, da se doda kerozina

Naše tržište samo pokazuje kako je neefikasno, i kako je moguće da hrabrost i lucidnost jednog velikog investitora povuče za sobom masu, i na taj način utječe na trendove i kapitalizira svoja ulaganja. Dovoljno je samo slijediti psihologiju mase, nikakvi fondumenti tu baš ne igraju ulogu. KORF. VLHO, ARNT su najsvjetliji primjeri

@superfly
Što ti znači "…nikakvi fondumenti tu baš ne igraju ulogu. KORF. VLHO, ARNT…" ?
Hoćeš reči da navedene dionice nemaju dobre findamente?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Naše tržište samo pokazuje kako je neefikasno, i kako je moguće da hrabrost i lucidnost jednog velikog investitora povuče za sobom masu, i na taj način utječe na trendove i kapitalizira svoja ulaganja. Dovoljno je samo slijediti psihologiju mase, nikakvi fondumenti tu baš ne igraju ulogu. KORF. VLHO, ARNT su najsvjetliji primjeri

a to ti je balkanski s&p antilogika d.d

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Treba samo pratiti sektore i nemožeš profulati. Koliko sam ja na tržištu prvo su išle male banke, pa građevinari, pa brodari, pa onda jedno vrijeme ništa, sad je kao turizam. Otkad pratim masu ide mi sve bolje i bolje. Otkad ne računam ništa i nevodim nikakve tablice najbolji rezultati 🙂

da sad je turizam totalno in, a onda dolazi prehrana, pa brodari, pa građevinari [lol]

Mislim reći da svakako ima i podcjenjenijih prilika, i boljih firmi na našem tržištu kapitala, ne obezvrjeđujući navedene firme. Međutim vidljivo je kako uz ogromni kapital možeš usmjeravati tržište, braniti i dizati cijene pojedinih dionica, zbog slabe likvidnosti, a da te ništa ne ograničava,za razliku od fondova koji imaju svoje regule. Ta sposobnost uz naravno i znanje, povlači mase,mislim da veliki postotak investitora ide u tom smjeru i to se trenutno dešava kod nas.

Mi smo prilagodljiv narod. Zato kad omf-ovi hebu nas već par godina sad im vraćamo.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


da sad je turizam totalno in, a onda dolazi prehrana, pa brodari, pa građevinari [lol]

Kako može biti " totalno in" sektor koji egzistira niti 100 dana u godini [shocked]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Kako može biti " totalno in" sektor koji egzistira niti 100 dana u godini [shocked]

1.Nije 100 dana, 100dana je samo najintenzivniji period
2. Turizam nosi 20% BDPa Hrvatske
3.Koju mi to onda privredu imamo i gdje mi to imamo potencijala za razvoj ako ne u turizmu?

...



da sad je turizam totalno in, a onda dolazi prehrana, pa brodari, pa građevinari [lol]

Kako može biti " totalno in" sektor koji egzistira niti 100 dana u godini [shocked]

[/quote]



da sad je turizam totalno in, a onda dolazi prehrana, pa brodari, pa građevinari [lol]

Kako može biti " totalno in" sektor koji egzistira niti 100 dana u godini [shocked]

[/quote]

Po toj logici turizam nikada ne može biti in? Zapravo čemu onda bavljenje turizmom??
[huh]

1.Nije 100 dana, 100dana je samo najintenzivniji period
2. Turizam nosi 20% BDPa Hrvatske
3.Koju mi to onda privredu imamo i gdje mi to imamo potencijala za razvoj ako ne u turizmu?


1. turistička sezona traje najviše 100 dana 15.06-30.09 a najintezivniji period je oko 30 dana 15.07.-20.08
2. na žalost, to pokazije koliko nam je privreda slaba
3. Hrvatska privreda je devastirana pretvorbom, privatizacijom te korupcijom svih segmenata društva i institucija a potencijale treba tražiti u proizvodnji novih vrijednosti kao poljoprivreda i industrija koje će zapošljavati cijelu godinu dok jadranski turizam treba njegovati kao geostrateški jack-pot a ne kao potencijalnu bazu privrede


Po toj logici turizam nikada ne može biti in? Zapravo čemu onda bavljenje turizmom??
[huh]

Možda sam se malo šturo izjasnio, naime, želio sam reći da dionice turističkih društava, kojima trgujemo na ZSE, ne mogu biti bitnije atraktivne dok im sezona traje 100 dana.

Na jadranu ima još mnogo hotela koji propadaju ili su propali upravo zato jer je povrat ulaganja, zbog kratkog trajanja sezone, mnogo duži od ulaganja u neke druge sektore…što ne znači da u turizmu nema profita.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close