Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


što se građevinara tiče i po ovim cjenama sam još uvjek u debelom minusu na njima da me Mol nije izvuko bio bih bankrot. Što se mirovinskih fondova tiče oni uglavnom kupuju državne obveznice a kad mi budemo išli u mirovinu država ce biti prezadužena pa neće moći izdati nove obveznice i tako vratiti mirovnjacima pa onda možete misliti šta će biti od naših mirovina. Stvarno ne razumjem zašto će nam takvi MF . Mogli smo odmah uplaćivati u državni proraču bilo bi manje troška jer na kraju nam se isto piše ako nebudu mogli izdati nove obveznice jer su prezaduženi nema ni naših mirovina. Ako se sami ne pobrinemo za sebe ovi političari neće sigurn.

Ma kaj se brigaš kume. Kad pođeš u mirovinu više neće biti ni država ni mirovina. Sve će da bidne jedan veliki Raj prepun djevica.

who dares, wins


Milina za gledati kako se troše novci od mirovina. Dvije godine je mafija mogla kupovati po cijeni od 900-1700 kn. Sada treba još povećati izdvajanja za drugi stup da se ovce ošišaju do zadnje kune. [lol] [lol]

Pa kolega, zar vam ne puni dušu što se vašim parama čuvaju nacioninalni interesi, doduše nisam još shvatio kako, ali to nije bitno.
Kako to lijepo finim potezom čvrste desnice parafira, a zatim pošalje tuđe pineze u reparafiranje vlastite zvrljotine. Nice. [thumbsup]

Mene zanima što zauzvrat mironici dobivaju?

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Ima na zse onaj dohvat pov. podataka trženja i kad se uzme ina od 10 mj 08 do danas, tj. do zadnjeg dana trženja prije ovih 2800+ kuna, dobija se ukupno protrženih 311 tisuća komada ili 3.1 posto cijele firme (prosječna cijena ispada 1560), odnosno u kunama 484 milja. Danas je promet bio 65 k komada uz promet 185 milja kuna. Ne treba previše razmišljati koju od ovih količina su kupovali mirovinci…
Upravo je fascinantno da je danas napravljeno 20 posto od ukupnog količinskog prometa ino-m u proteklih 26 mjeseca. Mislim, ne radi se o nekoj seoskoj firmi nego o najvećoj ili drugoj najvećoj firmi u državi. Valjda bi ljudi koji su plaćeni da upravljaju našom lovom mogli otprilike naslutiti koliko to vrijedi bez da im netko to veli… Ali ne, oni za nas zarađuju u inozemstvu i još se time hvale, ali ne daju podatke o portfeljima i slično.

"these fat arrogant overpaid overfed overpriviliged overindulged white-collar business-criminal asshole c..ksuckers"


Ima na zse onaj dohvat pov. podataka trženja i kad se uzme ina od 10 mj 08 do danas, tj. do zadnjeg dana trženja prije ovih 2800+ kuna, dobija se ukupno protrženih 311 tisuća komada ili 3.1 posto cijele firme (prosječna cijena ispada 1560), odnosno u kunama 484 milja. Danas je promet bio 65 k komada uz promet 185 milja kuna. Ne treba previše razmišljati koju od ovih količina su kupovali mirovinci…
Upravo je fascinantno da je danas napravljeno 20 posto od ukupnog količinskog prometa ino-m u proteklih 26 mjeseca. Mislim, ne radi se o nekoj seoskoj firmi nego o najvećoj ili drugoj najvećoj firmi u državi. Valjda bi ljudi koji su plaćeni da upravljaju našom lovom mogli otprilike naslutiti koliko to vrijedi bez da im netko to veli… Ali ne, oni za nas zarađuju u inozemstvu i još se time hvale, ali ne daju podatke o portfeljima i slično.

Zato sam dao otkaz prije 4 godine, nisam htio više budalama davati novce.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/jurcic-mirovinci-zele-spekulirati-dionicama-ine%2c-trebala-bi-reagirati-hanfa!,100843.html

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Konačno da je Ljubo rekao nešto otprilike kao što ja mislim ( osim prodaje molu ) ja bih još dodao da su mirovinci već jednom zaobišli zakon.Bilo je to 2007 kada su preko IF srušili burzu,sada je dižu,naravno uvjek s tuđom lovom.
http://www.seebiz.eu/hr/burze/jurcic-mirovinci-zele-spekulirati-dionicama-ine%2c-trebala-bi-reagirati-hanfa!,100843.html

obožavam strvine-posebno ovce

Mene samo interesira kako bi Hanfa reagirala da se nas par udružimo i počnemo lupati po jednoj od dionica; mislim da ne bi prošli lišo sigurno.
Na razvijenim tržištima kapitala odnosno u pravnim državama ovo bi bio kartel radi stvranja određenih kapitalnih interesa a završilo bi se u ćuzi.
Drago mi je radi dioničara Ine u ovoj situacije ali mi nije drago da mlate s lovom od naših mirovina.
Druga stvar mislim da je na tržištu kratkoročno formiran super efekt.

Samo super efekt uvijek ima dva smjera.

Nadam se da se mirovincima s Molom neće dogoditi izjava doktora Ive u samoj Ini " tko pod drugim jamu kopa sam u nju upada"

LEAVE THE WORLD BEHINED

svuda u vijestima danas euforija zbog INE, rasta crobexa za +9%, promet preko 200 milja…još samo fali da uskoro počnu ljudi opet masovno ulaziti s kešom na TK jer ide to, jelte do neba [lol]

moji postovi osobno su mišljenje bez nagovaranja na kupnju ili prodaju dionica!


Nadam se da se mirovincima s Molom neće dogoditi izjava doktora Ive u samoj Ini " tko pod drugim jamu kopa sam u nju upada"

poanta je sljedeća:
ako OMF-ovi skupa s državom skupe 50% +1 dionica, mogu nakon toga raspisati međunarodni natječaj za prodaju svih 50%+1 i dobit će za to od Rusa odmah 4000 kn po dionici…a onda će ih svi dizat u nebesa [thumbsup]

moji postovi osobno su mišljenje bez nagovaranja na kupnju ili prodaju dionica!



Nadam se da se mirovincima s Molom neće dogoditi izjava doktora Ive u samoj Ini " tko pod drugim jamu kopa sam u nju upada"

poanta je sljedeća:
ako OMF-ovi skupa s državom skupe 50% +1 dionica, mogu nakon toga raspisati međunarodni natječaj za prodaju svih 50%+1 i dobit će za to od Rusa odmah 4000 kn po dionici…a onda će ih svi dizat u nebesa [thumbsup]
[/quote]

Dizat će ih u nebesa jer su prodali stratešku komapniju i sraonicu love jer neznaju gospodariti.

Sumnjam!

LEAVE THE WORLD BEHINED



Nadam se da se mirovincima s Molom neće dogoditi izjava doktora Ive u samoj Ini " tko pod drugim jamu kopa sam u nju upada"

poanta je sljedeća:
ako OMF-ovi skupa s državom skupe 50% +1 dionica, mogu nakon toga raspisati međunarodni natječaj za prodaju svih 50%+1 i dobit će za to od Rusa odmah 4000 kn po dionici…a onda će ih svi dizat u nebesa [thumbsup]
[/quote]

Je kako da ne. Isto kao što su prodali 25% + 1 dionicu za 505 mil. USD i danas tvrde da su napravili jako dobar posao. Možda je bio dobar posao kad bi znali koliko je otišlo na off shore destinacije. [lol]


svuda u vijestima danas euforija zbog INE, rasta crobexa za +9%, promet preko 200 milja…još samo fali da uskoro počnu ljudi opet masovno ulaziti s kešom na TK jer ide to, jelte do neba [lol]

Čemu cinizam, pa otprilike je tako i počelo 2006, onda su se ukljućili strani fondovi, pa su se poćeli otvarati domaći fondovi u koje je prebacivana štednja itd. , da nije puklo u US DLKV bi bio jeftin po 1200, VDKT po 2000, ATPL po 2500, IGH po 7000…

Stvarno ne vidim mjesta cinizmu jer TK uvijek ide 6 mj. unaprijed a 2011. izlazimo iz recesije, vjerojatno ulazimo u EU, ozbiljnije se prišlo povlačenju sredstava iz pristupnih EU fondova…i sl.

Naravno da će još biti loših ekonomskih pokazatelja i da će se ekonomija sporo oporavljati uz rast nezaposlenosti ali naruđbe i privreda bi se trebale oporavljati kako kod nas tako i u regiji.

Indikatori su se posložili i sada se love pozicije a ne za 6 mj kada dobiješ službenu potvrdu od DZS, onda je kasno!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Brigame me za cijenu eurodizela i supera… Ako ovako nastavi se na ZSE ondak ću razmišljati o cijeni – kerozina!!!

Nemoj se samo previše nadati da će ovo predugo trajati…
Sve što brzo raste, još brže zna i pasti…

Mogla bi nam ova ina prisjesti ako fondovi krenu s rasprodajom drugih dionica kako bi došli do novca za kupnju ine, i to već danas. Pitanje je samo što će prodavati? HT? ADRS? ATGR? ERNT?…


Mogla bi nam ova ina prisjesti ako fondovi krenu s rasprodajom drugih dionica kako bi došli do novca za kupnju ine, i to već danas. Pitanje je samo što će prodavati? HT? ADRS? ATGR? ERNT?…

Ma glupost, fondovi neće prodavati ništa zbog INE, dogovoren je iznos slobodnog keša koji će oni utući u INU, nakon toga ulijeće Adris sa svojom lovom. Oni ni ne moraju kupiti svih 8% dionica već puno manje.
Određen broj već imaju od ranije, a sad im je bitno da skupe dovoljnu količinu da spriječe MOL u stjecanju 50%. Osim toga, sve dionice neće niti biti prodavane, neke će ulagači trajno zadržati u svojim rukama bez obzira na javne ponude.
Zato ocjenjujem da ni država (+OMF, ADRIS) neće uspjeti skupiti 50%, kao niti MOL.

Bitno je da se velika količina novca (za naše prilike) oslobađa na našem tržištu prodajom dionica INE, jučer npr. preko 185 milijuna kuna, danas vjerojatno dodatnih stotinjak itd… Većina toga što se prodaje na burzi će opet nazad u druge dionice, tao da teško da ćemo ispod 2000 bodova.
Uz sve navedeno, koncem svake godine imamo lagani rast tržišta koji se ubrza nakon nove godine i potraje cijeli siječanj.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close