Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zanimljivo kako su u zadnjih 30 sekundi s par dionica skinutih s aska na INA, ADRS-P, KOEI,HT, …. digli crobex na +0,5% da zavaraju ulagače.koji jad i bijeda od burze

moje poruke nisu investicijski savjeti niti preporuke za kupoprodaju dionica!

popravlja se mjesec, nema još puno vremena


zanimljivo kako su u zadnjih 30 sekundi s par dionica skinutih s aska na INA, ADRS-P, KOEI,HT, …. digli crobex na +0,5% da zavaraju ulagače.koji jad i bijeda od burze

I PTKM i ATPL

Za to dobivaju 20 000 kuna plaću,

Zahtijevna je to operacija ljudi,

Ipak treba moći na 5 različitih dionica lupiti po asku u zadnjoj minuti,

Za to se školuju u inostranstvu

“A man's got to do what a man's got to do”


zanimljivo kako su u zadnjih 30 sekundi s par dionica skinutih s aska na INA, ADRS-P, KOEI,HT, …. digli crobex na +0,5% da zavaraju ulagače.koji jad i bijeda od burze

sutra će ulagači zavarati njih malo niže


zanimljivo kako su u zadnjih 30 sekundi s par dionica skinutih s aska na INA, ADRS-P, KOEI,HT, …. digli crobex na +0,5% da zavaraju ulagače.koji jad i bijeda od burze

Pa možda i nije da zavaraju ulagače. Uzrok bi znao biti ovdje, a ako je istinit, onda je to dovoljan razlog zašto je Crobex podugnut, posebno građevinari:
http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/suker-ebrd-daje-60-milijuna-eura-za-nastavak-autoceste-prema-dubrovniku,86989.html



zanimljivo kako su u zadnjih 30 sekundi s par dionica skinutih s aska na INA, ADRS-P, KOEI,HT, …. digli crobex na +0,5% da zavaraju ulagače.koji jad i bijeda od burze

Pa možda i nije da zavaraju ulagače. Uzrok bi znao biti ovdje, a ako je istinit, onda je to dovoljan razlog zašto je Crobex podugnut, posebno građevinari:
http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/suker-ebrd-daje-60-milijuna-eura-za-nastavak-autoceste-prema-dubrovniku,86989.html
[/quote]

Tako je,

Zbog autoceste prema Dubrovniku su narasli Adris, Končar,Petrokemija,Ina i HT

Vjerovatno će i BDP porasti zbog te autoceste

“A man's got to do what a man's got to do”




zanimljivo kako su u zadnjih 30 sekundi s par dionica skinutih s aska na INA, ADRS-P, KOEI,HT, …. digli crobex na +0,5% da zavaraju ulagače.koji jad i bijeda od burze

Pa možda i nije da zavaraju ulagače. Uzrok bi znao biti ovdje, a ako je istinit, onda je to dovoljan razlog zašto je Crobex podugnut, posebno građevinari:
http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/suker-ebrd-daje-60-milijuna-eura-za-nastavak-autoceste-prema-dubrovniku,86989.html
[/quote]

Tako je,

Zbog autoceste prema Dubrovniku su narasli Adris, Končar,Petrokemija,Ina i HT

Vjerovatno će i BDP porasti zbog te autoceste
[/quote]
Pa i BDP će rasti kad autocesta bude završena u potpunosti. Uzmimo samo luku ploče. Mislim da je za njen razvoj primarno da autocesta bude dovršena!

[color=blue][/color]vizionar

Lijepo je to vidjet da se radovi nastavljaju, ali mi ovaj naslov bode u oci.U naslovu pise da oni "daju" nama pare, a to mi nije jasno.Valjda nam posudjuju ili tako nesto?

WWW.THEVENUSPROJECT.COM

ništa oni ne "daju"!
sve je tu,poček,kamatne stope ….
kak’ se kaže "ni u stare babe …………………………."!
http://www.vecernji.hr/biznis/luka-gruz-kraja-godine-stajat-ce-bok-najboljim-lukama-eu-clanak-172995

Tako je,

Zbog autoceste prema Dubrovniku su narasli Adris, Končar,Petrokemija,Ina i HT

Vjerovatno će i BDP porasti zbog te autoceste

Pa gledaj, dionice uvijek prednjače realnom gospodarsvu i BDP-u 6 do 9 mjeseci. Kad su dionice počele 2008. godine padati, realno gospodarstvo i BDP je bio na rekordnim razinama i u realnom gospodarstvu se nije osjećala ama baš nikakva kriza, no dionice su ipak padale i posljedično padanju dionica kasnije se dogodio i pad BDP-a, jer su ljudi puno igubili na dionicama i više nije imao tko trošiti, znači bila je manja potrošnja. Isto tako i sada BDP može narasti samo ako se stvori klima rasta dionica i njihovo povećanje vrijednosti i posljedično tome poveća potrošnja. Da bi se taj porast dionica počeo osjećati i u realnom gospodarstvu potrebno je 6 do 9 mjeseci. BDP sam od sebe neće nikada početi rasti. Prvo mora reagirati burza, a porast BDP će kasnije automatski doći.
I u svijetu kad su dionice počele rasti, gospodarsvo je bilo na koljenima, a eto danas skoro svi izašli iz recesije, jedino još mi u njoj, a zašto, zato jer ne stvaramo klimu za rast dionica. A tu klimu može stvoriti samo politika.

Kolega admina vi ste ocito pobrkali loncice. Ima odlicnih firmi na ZSE a dionice su im jako nisko. Da bi porasao BDP mora porasti proj zaposlenih i proizvodnja a ne cijena dionice.

Nije bolest sve što boli

ne stvaramo klimu za rast dionica. A tu klimu može stvoriti samo politika.

Gospon admin, paprike i krastavci rastu zbog klime. Dionice rastu kad ima kupaca i novaca.

Admina, ima nešto logike u svemu….. Kad poraste burza pojedini prihodi dioničkih društava narasti će do neprepoznatljivosti……

Rast dionica je nevjerojatna inercija za ulagače..polazim od sebe. Mnoge moje planirane investicije su u stanju mirovanja zbog niskih cijena dionica i zarobljenog kapitala….

Drugi, oni koji imaju novaca, to su elegantnije riješili…INFUZIJAMA ! I život im teče dalje
normalnije… Samo smo mi ekonomski osvješteni, pa zakone ekonomije pratimo kroz prirodnu
selekciju !….a to jako boli…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@miami,
točno to. Sve mi ovisi od Burze (pa i raspoloženje) i par nekretnina koje su na još duuužem štapu. I da to sve likvidiram pojma nemam šta bi novo započeo raditi kad je drugo još i gore. Jedino riješenje mi je da promijenim Burzu.

who dares, wins


Admina, ima nešto logike u svemu….. Kad poraste burza pojedini prihodi dioničkih društava narasti će do neprepoznatljivosti……

Ne, nego će burza porasti kad pojedini prihodi dioničkih društava narastu do neprepoznatljivosti.

New Report

Close