Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/hr/banke/kranebitter-hypo-za-pet-godina-spreman-za-prodaju,77419.html

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/aluminij-ugovor-s-hep-om-i-tlm-om-sklopljen-na-poticaj-vlade-rh,77428.html

Ljudi moji ovo nemam nikakvog smisla.ODLUČIO SAM da idem sa burze
čekam skok od 10-ak posto i stavljam se na prodaju al u smislsu da neću biti na asku već ću tuć po bildu tako da se ovog sranja riješim što prije,a Vama kolege koji ostajete želim puno…puno UP-a jer je ovo previše za men da sjedim ispred PC 2 godine i nema pomaka.

Nemogu da vjerujem da firme koje imaju budućnost i koje rade pozitivno unatoć krizi da one padaju ili stagniraju kao i ostale bez obzira na fundamente.
Nikad ama baš nikad nisam dao novac da netko upravlja sa njim al ovdje se izgleda to dešava.
kupite dionice koje smatrate da imaju budućnost i sad treba čekat mafiju da one dignu tu dionicu.
Možeš imati sreće da je dignu u roku mjesec dana,a možeš čekat kao i ja dvije godine.

Druga varijanta:

Kupiš dionicu i smatraš da je to cijena ok i naravno firma stoji odlićno i mafija ti je sruši 30% bez ikakvog razloga i opet čekaš kad će je vratiti .

Neznam što bi više napisao i pišem iz očaja jer ovo nije za mene,a veliki su novci u pitanju da bi ih prosipao bez-veze.
Ovih dana mi je portfelj tako pao da ga nesmjem ni pogledati.

Ekipa pozz i stojte mi dobro [bye]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


Ljudi moji ovo nemam nikakvog smisla.ODLUČIO SAM da idem sa burze
čekam skok od 10-ak posto i stavljam se na prodaju al u smislsu da neću biti na asku već ću tuć po bildu tako da se ovog sranja riješim što prije,a Vama kolege koji ostajete želim puno…puno UP-a jer je ovo previše za men da sjedim ispred PC 2 godine i nema pomaka.

Nemogu da vjerujem da firme koje imaju budućnost i koje rade pozitivno unatoć krizi da one padaju ili stagniraju kao i ostale bez obzira na fundamente.
Nikad ama baš nikad nisam dao novac da netko upravlja sa njim al ovdje se izgleda to dešava.
kupite dionice koje smatrate da imaju budućnost i sad treba čekat mafiju da one dignu tu dionicu.
Možeš imati sreće da je dignu u roku mjesec dana,a možeš čekat kao i ja dvije godine.

Druga varijanta:

Kupiš dionicu i smatraš da je to cijena ok i naravno firma stoji odlićno i mafija ti je sruši 30% bez ikakvog razloga i opet čekaš kad će je vratiti .

Neznam što bi više napisao i pišem iz očaja jer ovo nije za mene,a veliki su novci u pitanju da bi ih prosipao bez-veze.
Ovih dana mi je portfelj tako pao da ga nesmjem ni pogledati.

Ekipa pozz i stojte mi dobro [bye]

Ajme koja kuknjava…
A što bi rekli ameri neki dan?
Imaš automatski stop loss na -10% -20% cijene a cijena rokne sa 40 dolara na 0.5 centi u sat vremena (čitao sam o nekim primjerima).
Kaskadni pad ti napravi gubitak da i ne znaš….
Što bi onda rekao? Tko bi ti onda bio kriv?
Jel čuješ da tamo neko kuknjavi po forumima?

a da i vi pocnete malo rusiti cijene prodajom svog portfelja? pa da malo kupite iste dionice nakon toga, ali vjerojatno ste u onima koje ne mozete tek tako srusiti. ako mozete, to vam je isto jedan od nacina vracanja novaca, malo riskantniji no eto….treba znati prodati, jer ste i vi sigurno imali porast portfelja prije div day ht-a…hm…kad prodate, imat cete mnogo casha, onda mozete i dizati dionicu koju zelite, ali nadjite ligu za sebe…tamo gdje sa svojim cash/dionice mozete kontrolirati situaciju, inace cete imati problema s neodredjenom "mafijom". Ako se ne radi o velikim novcima, onda nema razloga za brigu, a ako ste u dobrim dionicama, a onda opet nema razloga za brigu, jednostavno makroekonomija nam je losa, grcka, itd itd…ali doci ce i pozitiva…ulazak u eu itd…Hm 2 godine, ali to su najgore dvije godine…prodajte dio portfelja, ostatak sto vam se pojavi visak na sigurno, a ako su te dionice sto valjale, ono sto ostavite, doci ce njihovo vrijeme.

Kupiš dionicu i smatraš da je to cijena ok i naravno firma stoji odlićno i mafija ti je sruši 30% bez ikakvog razloga i opet čekaš kad će je vratiti .

Zato jednostavno povuces imovinu iz opticaja u nesto opipljivo a oni neka si igraju koliko hoce. Na kraju se moraju poceti gristi medjusobno. Ja bojkotiram ove manipulacije vec dugo. Jednostavno necu. Samo da mi se jos omoguci da dodjem do onog dijela koji utrpavamo mirovincima. Zasto ja za svoje novce ne bi imao izbora???? Zasto to MORAM dati mirovinskom fondu kada sam ionako izgubio mirovinu na kraju???? Samo jos jedan oblik reketa i poreza!! Trpamo mirovincima municiju da tuku po nama – mrak nema sto!

MY PRECIOUS!!!!


Jel čuješ da tamo neko kuknjavi po forumima?

Kako da kuka na forumu kada se klati na banderi????

MY PRECIOUS!!!!


Ljudi moji ovo nemam nikakvog smisla.ODLUČIO SAM da idem sa burze
čekam skok od 10-ak posto i stavljam se na prodaju al u smislsu da neću biti na asku već ću tuć po bildu tako da se ovog sranja riješim što prije,a Vama kolege koji ostajete želim puno…puno UP-a jer je ovo previše za men da sjedim ispred PC 2 godine i nema pomaka.

Nemogu da vjerujem da firme koje imaju budućnost i koje rade pozitivno unatoć krizi da one padaju ili stagniraju kao i ostale bez obzira na fundamente.
Nikad ama baš nikad nisam dao novac da netko upravlja sa njim al ovdje se izgleda to dešava.
kupite dionice koje smatrate da imaju budućnost i sad treba čekat mafiju da one dignu tu dionicu.
Možeš imati sreće da je dignu u roku mjesec dana,a možeš čekat kao i ja dvije godine.

Druga varijanta:

Kupiš dionicu i smatraš da je to cijena ok i naravno firma stoji odlićno i mafija ti je sruši 30% bez ikakvog razloga i opet čekaš kad će je vratiti .

Neznam što bi više napisao i pišem iz očaja jer ovo nije za mene,a veliki su novci u pitanju da bi ih prosipao bez-veze.
Ovih dana mi je portfelj tako pao da ga nesmjem ni pogledati.

Ekipa pozz i stojte mi dobro [bye]


ovakve kuknajve sto vise…i znat ce da je vecina prodala….tek tada ce dizati…..u usa su iso kontrolirane cjene dionica…..al ako rokne i sto tako se i vrati u roku par dana ako ne i sati……i opet si u igri……ova prcija me nece tako brzo vidit…..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Danas dvije dobre stvari:

1. Vidim-iživljavanje na burzi traje. Ako neće biti oscilacija- nema naknada …nema love..brokerske
kuće propadaju… zdravog otkupa dionica za čuvati ..NEMA..!
2. Tko veli da je građevina u propadanju taj ne poznaje naše tržište..investitor lijepe nove stambene
zgrade u mojoj okolici-kupit će još dva zemljišta za nastavak gradnje stanova…. što čekamo…ma samo manje cijene po kvadratu…pa ljudi bi kupili , naravno…samo još malo spustite cijene stanova i ići će.. kakva propast građevine…niti slučajno…!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



ne znam čemu sva ta EUforija?!
pa ovo kako ti indeksi rastu i padaju je nerealno…
ovaj paket pomoći je čisto mazanje očiju…kao i ovaj rast…
u ovom trenutku očito je da je nekome u interesu da se na paket pomoći gleda kao na dobru vijest koja će podići svjetske burzovne indekse…a isto tako bi se moglo gledati i kao lošu vijest s obzirom da taj paket pomoći govori u kakvom se sranju nalazimo…
ali…stvari se postavljaju drugačije…i gleda se da nije donesena ovakva odluka, indeksi bi zaronili još dodatnih 10%…
dakle, stvar je u tome kako masu uvjeriti da je ovo dobra stvar, a zapravo nije…i da nekome u ovom trenutku odgovara ovo prezentirati kao lošu vijest (što i zapravo jest, jer da stvari funkcioniraju ne bi trebala nikakva pomoć) to bi se sigurno i prezentiralo javnosti kao nešto negativno…
pitanje je samo koliko je ovaj rast i ovakav rast održiv…do iduće manipulacije…do idućeg rezanja kreditnog rejtinga nekoj od zemalja EU…a trenutno je stanje takvo da bi se svakoj mogao rejting srezati…a onda ćemo gledati iste ove brojčice, samo obojane u crveno…
tako da vam je sve to jedan veliki bullSHIT…a ne bull run…
[bye]

…netko je u keshu…
[/quote]

ne dragi filija…baš suprotno…u dionicama sam i žalim zbog toga…
a vidim da nisi jučer ozbiljno shvaćao moj post, nego si se opterećivao da li sam u cashu ili dionicama…
eto ti danas…
a ne samo danas, nego će bit još svačega narednih dana…
nemojmo zaboraviti Španjolsku, Portuga i Italiju…to su sljedeći targeti MMF-a….rezanje kreditnih rejtinga…i ostala sr…
naravno, uvijek postoje nepopravljivi optimisti koji ne žele to vidjeti…al treba biti realan i objektivan…u banani smo…kratkoročno i dugoročno…
jedino rješenje je da se svima otpišu dugovi i da se ukine MMF koji sve još dodatno zadužuje…a šanse da se to dogodi ne postoje…
[bye]

evo podatak za ADRS-P-A
11.05.2009 prosječna cijena 208,29 kn
11.05.2010 prosječna cijena 280,63 kn
narasla je 34,73% [sealed]

JDPL-R-A
rast u godini dana od 35,76% [sealed]


JDPL-R-A
rast u godini dana od 35,76% [sealed]

aj sad za HT…i uračunaj dividendu…dobit ćeš interesantnu brojku…

KOEI-R-A
+28,92 u godini dana [sealed]

Jos nam samo fale opci strajkovi i neredi, pa da burzu zatucemo do kraja.
Sindikat Preporod poziva na generalni štrajk
Vaš link

WWW.THEVENUSPROJECT.COM

New Report

Close