Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


da nema ništa od deflacije..

Neš ti deflacije. To su lumeni iz HUP-a čuli kako su ovi van počeli govriti o deflaciji pa krenuli i oni. Ja kako vidim kod nas ništa nije pojeftinilo – čak ni krpice u shoping centrima iz kojih vrište najave sniženja cijena koje su identične onima prije sniženja (jeftini trgovački trikovi). [lol]



da nema ništa od deflacije..

Neš ti deflacije. To su lumeni iz HUP-a čuli kako su ovi van počeli govriti o deflaciji pa krenuli i oni. Ja kako vidim kod nas ništa nije pojeftinilo – čak ni krpice u shoping centrima iz kojih vrište najave sniženja cijena koje su identične onima prije sniženja (jeftini trgovački trikovi). [lol]
[/quote]
Jedni pričaju o inflaciji drugi o deflaciji treći o devalavaciji.



[Što je bilo na proljeće 2009?

Boooom od 1250- 2300.
Tada je to bila reakcija na rast razvijenih tržišta, sada se stvaraju pretpostavke za održiv rast Crobexa.
U zadnjih godinu od naših političara moglo se samo vidjeti prepucavanje i bježanje od suočavanja s problemima u gospodarstvu.
Konačno se nazire jedna nova slika i želja da se nešto napravi, ne treba puno da se kotač pokrene. Kriza je ionako stanje uma.
[/quote]

[pray]

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."



[Što je bilo na proljeće 2009?

Boooom od 1250- 2300.
Tada je to bila reakcija na rast razvijenih tržišta, sada se stvaraju pretpostavke za održiv rast Crobexa.
U zadnjih godinu od naših političara moglo se samo vidjeti prepucavanje i bježanje od suočavanja s problemima u gospodarstvu.
Konačno se nazire jedna nova slika i želja da se nešto napravi, ne treba puno da se kotač pokrene. Kriza je ionako stanje uma.
[/quote]

Ništa od toga. Nelikvidnost i dalje raste, a fond za pomoć gospodarstvu već debelo kasni. Slijede samo nova zaduženja koja ovu državu drže na životu i uskoro (na proljeće) prvi rebalans proračuna.
Nadajmo se da ćemo bar uspjeti refinancirati dospjele obveze, bez toga ni ovo što sada imamo nije održivo.

Nažalost, ništa se još nije pomaknulo sa najkritičnijom stavkom proračuna: financiranje državne uprave i ostalih agencija i ministarstava, za koju svi znaju da je neodrživa, a nitko se ne želi sa tim uhvatit u koštac jer je to velika glasačka ekipa, a izbori dolaze, možda i prijevremeni.

Također, omjer zaposlenih i umirovljenika (bez obzira o kojem tipu mirovine se radi) je katastrofalan i Hrvatska je po tome na samom svjetskom dnu, bez promjene ovog omjera dugoročno nema stabilnosti proračuna.

Ako ne bude nove globalne financijske krize (a mislim da neće), prvi nagovještaj oporavka kreće na jesen ove godine, pogotovo zbog približavanja Hrvatske EU-u, ali svjedno BDP po meni u 2010. negativan, oko -1%.

Kolega vi samo čekajte jesen kad kreće oporavak onda čete kupovati po tri puta skupljim cijenama.Burza je pala godinu dana prije krize a tako če se i opravljati




[Što je bilo na proljeće 2009?

Boooom od 1250- 2300.
Tada je to bila reakcija na rast razvijenih tržišta, sada se stvaraju pretpostavke za održiv rast Crobexa.
U zadnjih godinu od naših političara moglo se samo vidjeti prepucavanje i bježanje od suočavanja s problemima u gospodarstvu.
Konačno se nazire jedna nova slika i želja da se nešto napravi, ne treba puno da se kotač pokrene. Kriza je ionako stanje uma.
[/quote]

Ništa od toga. Nelikvidnost i dalje raste, a fond za pomoć gospodarstvu već debelo kasni. Slijede samo nova zaduženja koja ovu državu drže na životu i uskoro (na proljeće) prvi rebalans proračuna.
Nadajmo se da ćemo bar uspjeti refinancirati dospjele obveze, bez toga ni ovo što sada imamo nije održivo.

Nažalost, ništa se još nije pomaknulo sa najkritičnijom stavkom proračuna: financiranje državne uprave i ostalih agencija i ministarstava, za koju svi znaju da je neodrživa, a nitko se ne želi sa tim uhvatit u koštac jer je to velika glasačka ekipa, a izbori dolaze, možda i prijevremeni.

Također, omjer zaposlenih i umirovljenika (bez obzira o kojem tipu mirovine se radi) je katastrofalan i Hrvatska je po tome na samom svjetskom dnu, bez promjene ovog omjera dugoročno nema stabilnosti proračuna.

Ako ne bude nove globalne financijske krize (a mislim da neće), prvi nagovještaj oporavka kreće na jesen ove godine, pogotovo zbog približavanja Hrvatske EU-u, ali svjedno BDP po meni u 2010. negativan, oko -1%.
[/quote]
A dionice rastu, dakle uračunato. A ovo kako svi vide kad kreće oporavak i čekaju da krene možete zaboravit jer će te sa sjetom gledat na crobex 2150. Kad svi ocekuju najtezu godinu i oporavak krajem iste uvjeren sam da će fulat. Opravak polako kreće već sad i svi imaju prilike pomalo se ukrcat.
Naravno sve to mozemo objesit macku o rep ako dodje neka loša loša vijest ali to je rizik burze..

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Do sada sve pare iz Mirovinskih Fondva uzimao je Šuker a za uzvrat im nudio obveznice evo sada se javljaju ovi iz Podravke kad su je lijepo opljačkali kažu da bi MF pare koje skupe trebali dati njima i dokapitalizirati Podravku tako da bi oni imali dovoljno novaca za nove pljačke jer izgleda da im je ponestalo svježeg kapitala, jadna naša burza i naše mirovine.

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/hrvatska-skocila-za-24-mjesta-na-ljestvici-ekonomskih-sloboda,66316.html

ovo nam puno znači, pogotovo meni osobno

jesmo li otvorili? [yawn]

Sad kad smo otvorili trebali bi zatvorit


jesmo li otvorili? [yawn]

Samo jedno oko, do 12 ćemo valjda ustati iz kreveta

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/hrvatska-skocila-za-24-mjesta-na-ljestvici-ekonomskih-sloboda,66316.html

ovo nam puno znači, pogotovo meni osobno

Šuki, ti si?

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Imam osjećaj da je ovo zatišje pred buru!

[color=blue][/color]vizionar



jesmo li otvorili? [yawn]

Samo jedno oko, do 12 ćemo valjda ustati iz kreveta
[/quote]
samo da gospodin nenad bakic ne preskoci danasnji burzovni dan jer ce ovo biti najmanji promet koji smo vidjeli
pofuk

Ništa treći dan za redom. Šta nam je ova Hanfa napravila sa onom blokadom Podravke to je čudo jedno. Možda se čeka da Rumenigea zablokiraju?

who dares, wins

New Report

Close