Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Iskreno, dragi kolege, ocekivao sam jacu reakciju burze na izbor Ispijaca… Zasto? Zbog ciste psihologije… Ne zato jer on može nesto znatnije napraviti (daj Bože da moze i hoce, kolegama su poznate njegove izjave u vezi burze…) nego, ako nista drugo, onda zbog sindikalog etiketiranja Ispijaca kao predstavnika KAPITALA… Na istinskom bikovskom trzistu, ovakve izjave popravile bi grobex barem za 5%…

Reakcija burze će biti munjevita onda kada Jadranka ukine prvu općinu u RH, koja po svim kriterijima osim glasačkim ne zaslužuje biti općina, počne kresati povlaštene mirovine, ukidati subvencije tzv. poljoprivrednicima i ostalo što najavljuje. Kapital (domaći i strani) hoće vidjeti konkretne poteze jer su tvrtke i privreda na koljenima. [bye]

odličan post,jednostavan a sve je rečeno.Konkretni potezi i onda možemo pričat. [sealed]


Đuri Popijaču……držimo plačeve , da nas sve izvuče iz kaljuže……a Kneževićku i Ribića,
molim da se prime motike i lopate…umjesto svekolikih građanskih, radnih i inih prava …PRAVA..
PRAVA………..PRAVA, ko pokvarena ploča……….zbilja im je vrijeme da svoju demagogiju
povuku u zaleđe i puste POSLODAVCE da vode ekonomiju zemlje..

p.s. naravno, govorim s pozicije poslodavca!

Naprijed.. Željko i Škegro!

Kolegice, zbilja ne razumijem kako bas s pozicije poslodavca sto sam i sam mozete biti sretni izborom za ministra covjeka koji nikad u zivotu nije stvorio bilo proizvodnjom bilo uslugom niti jednu kunu??? Da ne velim da se stosta zna kak se obogato kao sef Fine u Bjelovaru (zanimljivo nadasve).

Kao sto je kolega Veki rekao: dok ne vidimo da je prva opcina delistana i dok ne vidimo da su krenuli kresati broj zaposlenih u drzavnoj birokraciji, place istima i povlastene mirovine ovo sve je na vrbi svirala da se blago izrazim



Đuri Popijaču……držimo plačeve , da nas sve izvuče iz kaljuže……a Kneževićku i Ribića,
molim da se prime motike i lopate…umjesto svekolikih građanskih, radnih i inih prava …PRAVA..
PRAVA………..PRAVA, ko pokvarena ploča……….zbilja im je vrijeme da svoju demagogiju
povuku u zaleđe i puste POSLODAVCE da vode ekonomiju zemlje..

p.s. naravno, govorim s pozicije poslodavca!

Naprijed.. Željko i Škegro!

Kolegice, zbilja ne razumijem kako bas s pozicije poslodavca sto sam i sam mozete biti sretni izborom za ministra covjeka koji nikad u zivotu nije stvorio bilo proizvodnjom bilo uslugom niti jednu kunu??? Da ne velim da se stosta zna kak se obogato kao sef Fine u Bjelovaru (zanimljivo nadasve).

Kao sto je kolega Veki rekao: dok ne vidimo da je prva opcina delistana i dok ne vidimo da su krenuli kresati broj zaposlenih u drzavnoj birokraciji, place istima i povlastene mirovine ovo sve je na vrbi svirala da se blago izrazim
[/quote]

Samo da dodam da je Popijač dok je bio glavni HUP-a davao izjave da je ova Vlada na pravom putu i da HUP podržava nastojanja Vlade da izvuče državu iz krize.
Ej, dok Vlada sistematski uništava poslodavce Popijač hvali rad Vlade.
Zbog toga je naravno i izabran za ministra.
Jer se dobro zna ulizivati.
Uostalom pa ne mogu oni koji su doveli zemlju na rub propasti biti oni koji će je spasiti.
Biće puno gore prije nego bude bolje.
A bit će bolje tek kad dođu potpuno drugi ljudi

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Kolege…
Ako ste uspješni poduzetnici nikakva vas kriza nece ni okrhnuti a kamoli uzdrmati…ko je na vlasti i koji su ministri je nebitno..

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.


Kolege…
Ako ste uspješni poduzetnici nikakva vas kriza nece ni okrhnuti a kamoli uzdrmati…ko je na vlasti i koji su ministri je nebitno..

Bez ljutnje ali ova izjava spada u glupost dana. Cak je i HT-u pala dobit i rezali su sve moguce troskove a ti pricas da ne bu uspjesni poduzetnici ni okrznuti. Jedino tko u krizama ne bu okrznut su grobari. Za njih posla uvijek ima u svim uvjetima.




Đuri Popijaču……držimo plačeve , da nas sve izvuče iz kaljuže……a Kneževićku i Ribića,
molim da se prime motike i lopate…umjesto svekolikih građanskih, radnih i inih prava …PRAVA..
PRAVA………..PRAVA, ko pokvarena ploča……….zbilja im je vrijeme da svoju demagogiju
povuku u zaleđe i puste POSLODAVCE da vode ekonomiju zemlje..

p.s. naravno, govorim s pozicije poslodavca!

Naprijed.. Željko i Škegro!

Kolegice, zbilja ne razumijem kako bas s pozicije poslodavca sto sam i sam mozete biti sretni izborom za ministra covjeka koji nikad u zivotu nije stvorio bilo proizvodnjom bilo uslugom niti jednu kunu??? Da ne velim da se stosta zna kak se obogato kao sef Fine u Bjelovaru (zanimljivo nadasve).

Kao sto je kolega Veki rekao: dok ne vidimo da je prva opcina delistana i dok ne vidimo da su krenuli kresati broj zaposlenih u drzavnoj birokraciji, place istima i povlastene mirovine ovo sve je na vrbi svirala da se blago izrazim
[/quote]

Samo da dodam da je Popijač dok je bio glavni HUP-a davao izjave da je ova Vlada na pravom putu i da HUP podržava nastojanja Vlade da izvuče državu iz krize.
Ej, dok Vlada sistematski uništava poslodavce Popijač hvali rad Vlade.
Zbog toga je naravno i izabran za ministra.
Jer se dobro zna ulizivati.
Uostalom pa ne mogu oni koji su doveli zemlju na rub propasti biti oni koji će je spasiti.
Biće puno gore prije nego bude bolje.
A bit će bolje tek kad dođu potpuno drugi ljudi
[/quote]

True, tak je i Merkelica rekla…….prije nego kah bude bolje biti će još gore! [sealed]

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!



Kolege…
Ako ste uspješni poduzetnici nikakva vas kriza nece ni okrhnuti a kamoli uzdrmati…ko je na vlasti i koji su ministri je nebitno..

Bez ljutnje ali ova izjava spada u glupost dana. Cak je i HT-u pala dobit i rezali su sve moguce troskove a ti pricas da ne bu uspjesni poduzetnici ni okrznuti. Jedino tko u krizama ne bu okrznut su grobari. Za njih posla uvijek ima u svim uvjetima.
[/quote]

Bez ljutnje ti al meni rekordna zadnja 2 mjeseca u mom poslu..
Ajmo rec da imam srec [wink]

A uredno placam sve obveze drzavi i sve radim transparentno

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Dizel,

kaj ti onda veliš up or down?

nekako se meni čini da bi mogli poletiti, ali samo pod uvijetom da ameri zatvore iznad 1102-1103

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

http://www.net.hr/novac/page/2009/11/13/0127006.html?pos=n0

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Zagrebačka burza: Građevinari spustili CROBEX i četvrti tjedan zaredom

http://seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-gradevinari-spustili-crobex-i-cetvrti-tjedan-zaredom,61058.html


http://www.net.hr/novac/page/2009/11/13/0127006.html?pos=n0

Pazi bankarsku bagru. Oni bi da država jamči, a oni i dalje imaju lihvarske kamate od 5 % za stambene kredite, hipoteke na stanovima i duplo veću cijenu stanova nego što vrijede. Pa neće valjda Jadranka pristati na ovakva prijedloge bankarskog i građevinskog lobija. Dečki bi prošli ovu krizu bez kune gubitka dok cijela država i ostatak privrede grca u problemima. [bye]



http://www.net.hr/novac/page/2009/11/13/0127006.html?pos=n0

Pazi bankarsku bagru. Oni bi da država jamči, a oni i dalje imaju lihvarske kamate od 5 % za stambene kredite, hipoteke na stanovima i duplo veću cijenu stanova nego što vrijede. Pa neće valjda Jadranka pristati na ovakva prijedloge bankarskog i građevinskog lobija. Dečki bi prošli ovu krizu bez kune gubitka dok cijela država i ostatak privrede grca u problemima. [bye]
[/quote]
zasto bagru, imaju solidnu poziciju i zasto bi sebe ugrozavali?
zbog trazenja smranadera da smanji kamate ili sukera koji je pitao bankare zasto je kapital tako skup?
imaju oni svoje vlasnika kojem odogovaraju, i mi imamo HPB koji jedini broji gubiteke…
to su vam neka socijalisticka promisljanja…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Da nismo banke prodali strancima sada bi drzava morala ukucavati milijarde kuna u njih.

Toliko o tome da su stranci lose.

A to da su visoke kamate na kredite.

Nisu, s obzirom koliko je rizika kod nas one su ok, a drzava ako zeli smanjiti kamate naka subvencionira pola.

Ionako je ta drzava i kriva sto se doslo do toga rizika..

Ovo sto je los HPB, HBOR je duplo gori..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Čim Čedo počisti mangupe iz Hpb-ea biti će to ok banka, jer nije problem u vlasništvu nego u kvaliteti upravljanja!
Pogledajte samo što su radili ovi u Hpb investu i Hpb brokeraju!! Pa to je užas. Trebali bi svi skupa sjediti sa Marincem i tetom Barom u Remetincu!!

Iako trebalo bi se zapitati kuda nas sve skupa vode ovako visoke lihvarske kamate?
Ako banke ne spuste kamate na depozite i na plasmane, otići će svi u pm na kvadrat, skupa sa gospodarstvom, državom i svima ostalima. Ostati će im samo epitaf………..ovdje počivaju pohlepni bankari – imali su previsoke kamate!!

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!

New Report

Close