Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jako nesiguran start. Slabi prometi na malo dionica. Ne zna se koji će biti trend. Vidi se nesigurnost.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

THNK-R-A pred blokadom, grade robne terminale u kini, sad ce i brodari kad to cuju

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

ZSE EQUITY PREVIEW
Zagrebačka burza: Brodari u samo dva dana izgubili petinu vrijednosti

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-brodari-u-samo-dva-dana-izgubili-petinu-vrijednosti,47316.html

Brodari i građevinari trenutno najbolji ubod na ZSE
normalno ima i drugih .
Da nezaboravim LKRI pala preko 40% odličan ubod
ima još Tisak VIRO itd…

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

@ DATA
Evo rastu brodari, vidjeti će se na kraju dana koliko [thumbsup]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Preslab mi je to rast nakon 2 dana popopa, odoh ja u grad. Ak ne bude + 8 dok se vratim, napuštam ovu burzu.

Fala bogu i moraju
a i Građevinari isto
Ipk su te dvije skupine pale najviše tokom ove korekcije(pljačke)
Što se tiče kraja dana to budemo vidjeli niko nezna
ali bitno da se stvari pomalo vračaju na staro…

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

LKRI blokirana u 12%

Vladavina kelja se vraća?!

Prodajem jeftino, kupujem skupo.


Jako mali promet s obzirom na zadnjih par dana.
Opet mali kupuju i dižu Crobex.

Do kraja moguć okret tranda. To je opcija.
DaX 0,6%, a mi skoro 2%. Opet pumpamo balon.

ovako nešto može napisati samo netko ko je prodao juce pri kraju trgovanja
[lol]

zadnja dva dana dax u plusu, crobex – 10%


ATPL bila na +4%, i sad je opet na -1%
Odbili se od fibboa i padosmo 1% u 20 min.
Neki nikako da nauče.


@Javanian

Pogledaj si promet na tih +12%.

a jučer je s još manjim prometom išo u -13%
i jučer je pošlo dolje s malim prometom

a promet bi se prema ponedeljku trebao povećavati…u plusu naravno

bume vidjeli

Prodajem jeftino, kupujem skupo.


Preslab mi je to rast nakon 2 dana popopa, odoh ja u grad. Ak ne bude + 8 dok se vratim, napuštam ovu burzu.

polako …ne gubi živce …ovi drmatori upravo na to i računaju
ne isplati se njima da cijenu zaštopaju na razini po kojoj su kupili
osim ako …ne sruše još 30 % i onda na tim cijenama kupe troduplo više dionica da poprave prosjek
tog nepotrebnog gubitka …..ali neće …nije vrijeme za to jer od Salzburga do Ulan Batora sve je zeleno ovih dana

ovdje se ciljano radi na stvaranju panike. Netko veliki ciljano radi na tome da se izazove jučerašnji efekt – malo rasta onda pad – idealno za plašenje malih… Ovo je sramota – izgleda da market menađeri imaju zadatak kontrole dionica na način da ih ruše a sa ciljem istjerivanja malih i stalnog rasta velikih igrača… čemu te prodaje po bidu na svim likvidnim dionicama ?? …taman toliko da se za malo para bitno sruši cijena… sramota!

biom75


ovdje se ciljano radi na stvaranju panike. Netko veliki ciljano radi na tome da se izazove jučerašnji efekt – malo rasta onda pad – idealno za plašenje malih… Ovo je sramota – izgleda da market menađeri imaju zadatak kontrole dionica na način da ih ruše a sa ciljem istjerivanja malih i stalnog rasta velikih igrača… čemu te prodaje po bidu na svim likvidnim dionicama ?? …taman toliko da se za malo para bitno sruši cijena… sramota!

Točno. veliki već 3 dana istjeruju male s marketa. vidio sam to na više dionica. ogledni primjer je atpl gdje su, po mojoj procjeni, veliki namjestili malima gubitak 30% + 10%. prosjek -20%. Jednako rade na igh. dionica počne rast ko luda a onda se stavlja ponuda ispod cijene tržišta od 50 komada – navlakuša. potom mali, u umjetnoj panici, ponude dionicu za manje, veliki je kupi i povuče svoju ponudu. prljava igra istjerivanje malih i kupovanja svega živog čekajući bum

i to će tako ići sve dok se ne zainteresiraju veliki strani igrači s kojima se neće moći dogovarati… ..hm, a tko zna možda i s njima već dogovaraju igru – balkan je mjesto na kojem i drugi rade prljavo…mi smo za njih stoka koju treba istrošiti, izmučiti, iscrpiti zadnju kap krvi .. ko ih ..be misle oni…a misle i naši !!!????

biom75


ovdje se ciljano radi na stvaranju panike. Netko veliki ciljano radi na tome da se izazove jučerašnji efekt – malo rasta onda pad – idealno za plašenje malih… Ovo je sramota – izgleda da market menađeri imaju zadatak kontrole dionica na način da ih ruše a sa ciljem istjerivanja malih i stalnog rasta velikih igrača… čemu te prodaje po bidu na svim likvidnim dionicama ?? …taman toliko da se za malo para bitno sruši cijena… sramota!

Zašto prodaja po bidu? Iz vrlo jednostavnog razloga. Za to što se velika većina ulagača rukovodi time da kad krene padajući trend brzinski to otpališ i onda se postaviš niže na kupnji kupiš više dionica za iste pare i zaradiš. Stvar prolazi u bar 90% slučajeva. Malo je ljudi koji pokušavaju odrediti vrh ili dno pa slijede trend i to vrlo uspješno. Isti je slučaj kod naglog raste. Opališ po prodaji te odmah uračunaš svoju zaradu i postaviš na prodaju. Takvih je tu more.

who dares, wins

New Report

Close