Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gledam portfelj…nije ni loše..ako jedna dionica sklizne, druga ju nadoknadi..nekako čvrsto sve stoji
prema gore..optimizam je tu oko nas..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!




Evo jedno hipotetsko pitanje, pa molim vaše mišljenje: Kako bi se na Burzu ( ne mislim na neboder, već na cijenu dionica ) mogla odraziti devalvacija kune od cca 10-tak % ??
Pitam ozbiljno, nije šala…

ako ništa drugo …bit ćeš u prilici za istu količinu eura kupiti veči broj dionica (za onih 10 %)
naravno ukoliko štediš u eurima… ali samo pod uvjetom da i crobex ne ode up
a to bi se lako moglo dogoditi
zar misliš da će biti devalvacije?
[/quote]

Genijalan odgovor, ništa o dobitri firmi vezanih uz izvoz, kredite firmi, i još 100 problema.
Samo, kupit ćeš 10’% više dionica, što je vjerojatno jedina istina, al možda kupiš i 10% dionica više firme koja ide u bankrot zbog toga.
E koji analitičari tu pišu, da čovjek ne povjeruje
[/quote]
nisam nigdje napisao da ulaže u nešto što će "jednog dana otići u bankrot"
kolega Antrax je samo pitao za mišljenje i nije precizirao o kojim dionicama se radi…a niste ni vi..
ulaganje u dionice i koje će to eventualno biti njegova je stvar ….
ovo je slobodan forum za sve koji znaju pisati na Hrvatskom,i sada vam kažem ne samo vama nego svima koji" bdiju" na večini tema
nisam nikakav "analitičar" nego možda poslovan čovjek sa malo slobodnog vremena
koji tu i tamo baci oko na forum
i svjestan sam svojih ograničenja . A tko ste vi ?
Trebam li "vas" idući put tražiti dozvolu za bilo što
nemojte se ljutiti…samo sam alergičan na aroganciju svuda oko sebe
pozdrav

Rast burze u ožujku prvi je znak nadolazećeg stampeda bikova"

Vaš link

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Ja sam se iskrcao na Crobex 5400 bodova, to ti dođe još bolje. [tongue]

– daj nemoj me zahebavati Barone.
– onda je onaj tvoj Von Barun kupovao i vidio crobex na 10.000 bodova,
– a nije ti puno bolji i ovaj Dani54, koliko je on danas izgubio love.
– od svih mi se je ipek najviše svidio onaj majmunčić samo sam mu zaboravila ime.

– I love this game.
Pozdrav !




Pa hebemu sunce, prodao ATPL prije 2 i pol tjedna na 670 kn,

i opet dolje na 650 kn. Pa šta rade ti brodari?

Pogledaj IGH i DLKV, balon do balona. Spreman za prasak.

Glupost, 2 tjedna na tržišta kapitala nije ništa.
[/quote]

Dovoljno da se IGH i DLKV napuše 100% [wink]

Neka netko kaže tko je zaradio više od 5% na ATPL ? Takvog nema.

U petak NE KUPUJ.
[/quote]

Zašto se nerviraš za ATPL (bilo je riječi i o nekom propucavanju) ako si već prodao?

Da li ova teorija o odbijancu rastućih petkom kad krenu prema dole drž vodu i kod brzog pada?
Npr. ako IGH bude i dalje padala da li bi odbijanac i dan za kupnju isto mogao biti petak.

Onda bi tvoje pravilo bilo nikad ne kupuj brzo rastuće ako zastanu u petak i
i nikad ne prodaj brzo padajuće ako zastanu u petak.
Jer petak je dan za metak.
Opet propucavanje.

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.


Rast burze u ožujku prvi je znak nadolazećeg stampeda bikova"

Vaš link

Brzi konji noge lome!!

Uhljebe na ulicu!!!!!



Rast burze u ožujku prvi je znak nadolazećeg stampeda bikova"

Vaš link

Brzi konji noge lome!!

[/quote]

u američko gospodarstvo upumpano je tisuću milijardi poticaja ,u naše niti kunu.90% našeg proračuna ide na plaće penzije zdravstvo,nema se ni kune za strukturne promjene a bez njih nema preokreta.ameri do kraja godine možda i krenu sa laganim oporavkom,mi ne.pumpanje građevinara je nažalost opet bilo šišanje ovčica .ajmo jedinice.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Uh kako me interesira kakav će bit sljedeći tjedan……prošle godine su dani bili
identični, 31.03. utorak zadnji dan GFI i početak rušilačkog stampeda od dva tjedna……
čak je i taj tjedan bila uručena na onom samitu pozivnica za NATO a ovaj put nas
primaju …….

vracaju se investitori…..to je bitno..likvidnost…zse je pocela dobro funkcionirati….malo se frizira promet sa obveznicama ali nije to lose….dapace…. [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak




Slovenija ratifiricala hrvatski Pristupni protokol za NATO
[thumbsup]

***obrisano***
[/quote]

Bit je u tome kako sam svatio da 3.travnja ulazimo u NATO,oće li se šta odrazit na burzu vidićemo [shocked]
[/quote]
Odraziti na crobex?
Možda otprilike isto kao i prošle godine uoči posjeta G.Busha Zagrebu ,
kada je Crobex značajno potonuo uoči same priredbe a isto se mnogo spominjalo članstvo u Nato-u
kasnije smo saznali da su mirovinski fondovi povlačili kapital iz OIF-ova

tisak je bio zauzet dramom koja se odigravala oko hvatanja Korade-a
a o recesiji se tu i tamo nešto malo moglo čuti




Rast burze u ožujku prvi je znak nadolazećeg stampeda bikova"

Vaš link

Brzi konji noge lome!!

[/quote]

u američko gospodarstvo upumpano je tisuću milijardi poticaja ,u naše niti kunu.90% našeg proračuna ide na plaće penzije zdravstvo,nema se ni kune za strukturne promjene a bez njih nema preokreta.ameri do kraja godine možda i krenu sa laganim oporavkom,mi ne.pumpanje građevinara je nažalost opet bilo šišanje ovčica .ajmo jedinice.
[/quote]

…volio bih da nije tako ali mi se čini da nažalost je tako…u pon. ak počne padati prodajem ak počne rast kupujem …uz to gledam kak će biti azijati i Američki futuri…bojim se da će ovaj hrvatski balon malo još izdržati jer nama se ništa ne upumpava u ekonomiju za razliku od Amera-kao što već neko reče…a to bi se moglo vidjeti već posle skorašnjih izbora…mislim da će novac od mosta ipak završiti u proračun jer se jedva plaćaju mirovine i plaće… a dugovi pristižu na naplatu… NIJE DRUK KOLEGE, ALI NAŽALOST DO SADA SAM DVA PUTA NASJEO NA VRHOVIMA MALIH VALOVA, ALI OVAJ PUT NEĆU… BAR SE NADAM…volio bi da se varam ali bumo vidili za desetak dana a možda i prije… SRETNO SVIMA…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

@inverter

Da li ti znaš o čemu uopće pričaš??? Obveznice?

Investitori s@ru u gaće više nego ikada. Kako to objašnjavaš?




Rast burze u ožujku prvi je znak nadolazećeg stampeda bikova"

Vaš link

Brzi konji noge lome!!

[/quote]

u američko gospodarstvo upumpano je tisuću milijardi poticaja ,u naše niti kunu.90% našeg proračuna ide na plaće penzije zdravstvo,nema se ni kune za strukturne promjene a bez njih nema preokreta.ameri do kraja godine možda i krenu sa laganim oporavkom,mi ne.pumpanje građevinara je nažalost opet bilo šišanje ovčica .ajmo jedinice.
[/quote]
Potpuno krivo.Rušenje građevinara,a naročito IGH i INGRe je bilo šišanje ovčica.Na niskim cijenama
su se nakrcali inseideri i sada su već izašli sa dobitkom od preko 50%.Međutim,ovi koji su kupovali
IGH na 3000 nisu pogriješili jer on vrijedi i više iako može ići ponovno na 1.500,ali može i na 5.000.
O tome ne odlućuje mali dioničari nego oni gore.Čista dogovorena špekulacija velikih koji će vjerovatno sada napraviti istu stvar na nekoj drugoj dionici.
Oni znaju koja je to ,a mi možemo samo nagađati.Očito da nemaju previše para,, da bi istovremeno
pumpali više dionica nego se odabiru pojedini pikovi.Ali ipak imaju pedesetak posto više.
A mi kao mali moramo samo gledati da naši pikovi fudu fundamentalno zdravi da ne kupujemo ono
što je puno palo,a može i na nula.
Jer ovakve igre bi mogle poslužiti i za otresanje iz smeća velikih.
I zato forumaši.Knjigu u ruke da pored ovolikih gubitaka ne izgubimo i svih 100%.
Obavezno analitzirati bilance i zanemariti tehničke analize.Ove ne vrijede za ZSE.

@ lopina

Po meni je najvažnije gledati perspektivu sektora i pratitit promete na dionicama
– Rast na velikom prometu znači da se znatno mijenja struktura dioničara odnosno da se mali igrači priključuju.
– pad dionice na malim prometima je loš znak,
– a rast dionice na malim prometima znači da nije došlo do promjene strukture dioničara i da ima još prostora za jači rast
– Treba pratiti broj dioničara prilikom svakog slijedećeg izvještaja.
– Rast broja dioničara u pojedinim dionicama predstavlja uteg koji će limitirati rast prilikom oporavka tržišta

Kratkoročno struktura vlasništva je puno važnija za nas dioničare od financijskih izvještaja.
Dugoročno od 5-10 godina fundamenti pobjeđuju.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



Rast burze u ožujku prvi je znak nadolazećeg stampeda bikova"

Vaš link

Brzi konji noge lome!!

[/quote]
A spore konje bregazi stampedo!

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

New Report

Close