Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




recimo prodaja automobila je pala,ali mi nemamo d.d.-a koji se s time bavi

a čime se onda bavi Auto Hrvatska d.d.?? (zadnja cijena dionice joj je 83,20 % ispod od ATH… prodaja im nije a mislim niti dobit pala toliko [lol] )
[/quote]

Kolega, kolegica mi radi u auto kući i prodala im je pala za više od 50%, osim toga isto toliko je pao i IGH, pa se pitajmo zašto, pao je i ht na 50% od ATH jadničak nema love ni za ribicu, a ni za teretanicu [lol] btw. ne znam kako mi je promakla Auto Hrvatska d.d. inače vrlo bitan čimbenik na ZSE, da ne kažem glavni indikator kretanja burze
[/quote]

Pa malo je firmi na ZSE sa godišnjim prihodom većim od milijardu kn a ovako kvalitentim biznisom (ROE godinama 15-20 % a uz ne veliku razinu duga, ne puno više od 50 % kapitala, sve to možda i održivo obzirom na respektabilan položaj frime u svojoj industriji), danas sa dosta keša, a da se radi o firmi velikog free-floata (preko 50 %) i danas zanimljive cijene (EV/EBITDA oko 3-4 odnosno P/EBITDA od čak oko 1,5!!!, odosno P/E oko 2,5… uz trenutni P/S oko 0,15) firme koja isplaćuje dividende o čiji je dividendni prinos (gledajući prema dividendama zadnje dvije godine) unatoč malom payout (cca. 20 % zarade) danas obzirom na ovako depresevine cijene već oko 8,5 % u odnosu na cijenu dionice…

Naravno da se ovdje za razliku od prošlih godina kada je firma doživljavala veliki rast prihoda i u skladu sa time dobiti, očekuje kroz narednih godnu-dvije zbog recesije i time manje kupovine osobnih i gospodarskih vozila jedan oštar pad prihoda firme i možda topljenje gotovo cijele dobiti a time i privremeno smanjenje ili čak moguće i ukidanje dividendi, ali ipak obzirom na cijenu dionice za kompaniju ove veličine i free-floata i kvalitetne vlasničke strukture (top menadžement ima blizu 50 %, ostali preko 50 %…) ovo po meni izgleda kao vrlo zanimljiv sudionik našeg TK 😀

Ovo danas po ovim cijenama ima smisla kupovati ako se očekuje kratkoročni (sljedećih godinu-dvije) pad prihoda i za cca. 70 % (i dobiti prema pozitivnoj nuli) uz uvjet da se misli da će se nakon 2-3 godine izlaskaom RH iz recesije prihodi i dobit ove firme oporavati na prema starim razinama…(ne nužno u kratkom roku nakon izliska iz krize nazad do ovih rekordnih iz sezone 2007./2008) i u tom smislu ovo može dugoročno biti vrlo vrlo zanimljiva kupnja iskorištavajući ovo privremeno stanje te industrije kao posljedice trenutnog stanja i očekivnog stanja u gospodarstvu i opčenito kretanja na tržištu kapitala koji su cijenu dionice lijepo odgurali preko svake mjere na dolje, pa i više obzirom na realnu vrijednost nego mnoogih drugih naizgled "bolje stojećih, u boljim industrijama, manje ovisnim o receseciji.."…

@Lynx

Svako svog konja hvali, nego jeste li probali Zdenkine sireve? Nevjerojatan okus [lol] [lol]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Našem tržištu potrebni su MARKET MAKERI….. da drže stvar u svojim rukama…. ovo natezanje
sa malim dioničarima, koji ne mogu izdržati da ne zarade za cigarete i pivu..postalo je neizdrživo !!!
Kako ih nije sram, bestidno pričati o ciljevi i pravednim cijenama dionica, a onda prodati za tako
sitnu razliku i sitnu dobit ….. ovaj sirotinjsko- ciganski pristup zaradama , nikud nas neće odvesti.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



@Lynx

Svako svog konja hvali, nego jeste li probali Zdenkine sireve? Nevjerojatan okus [lol] [lol]


reci ti meni kad je Zdenka poslovala pozitivno??, je li "ikada"? Ja se ne sjećam, već puno godina stvara gubitke.

AUHR nije nikada poslovala s gubitkom, koliko ja znam, godinama već posluje pozitivno, od prije ovog buma kroz ovaj bum… a sasvim bi mi bilo prihvatljivo da u ovoj najvećoj krizi koja slijedi posluje i sa doslovno nulom malo za promjenu, ipak je vrlo specijalno vrijeme pred nama. Ma i gubitak je na kratko podnošljiv, i debelo uračunat u ove cijene.

Inače, nisam vlasnik niti jedne dionice AUHR, to možda tek postanem… jednoga dana (kad još padne :rotfl:, ja uvijek tražim i više nego besramno niske cijene, sada je AUHR besramno jeftina, kada postane i više od toga… možda uskočim).

P.S. A jeste li vi kolega probali neki proizvod Podravke? Jednako "pozitivno" posluje te dvije firme, samo što ova velika za razliku od jadne male Zdenke u stečaju svoje gubitke spretno skriva i lažira cijelu sliku, koristeći pri tome obilno i svoju farmaceutsku tvrtku kćer kao kravu muzaru, ne mlijeka što bi možda Zdenki dobro došli da joj netko daje free, nego keša za preljevanje iz šupljeg u prazno – tj. za pokrivanje gubitaka iz poslovanja divizije "prehrana i pića".

Čudno ali bit će da je kod nas pametnije trgovati automobilima nego proizvoditi hranu, osim u slučaju ako se ne zoveš Agrokor d.d.

@Lynx

Šala kolega,nemam ni jednu, ni drugu, ni treću btw.ovo o AUHR ima smisla. U svom portfelju imam jednu takvu.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Našem tržištu potrebni su MARKET MAKERI….. da drže stvar u svojim rukama…. ovo natezanje
sa malim dioničarima, koji ne mogu izdržati da ne zarade za cigarete i pivu..postalo je neizdrživo !!!
Kako ih nije sram, bestidno pričati o ciljevi i pravednim cijenama dionica, a onda prodati za tako
sitnu razliku i sitnu dobit ….. ovaj sirotinjsko- ciganski pristup zaradama , nikud nas neće odvesti.

samo treba ozakoniti short-selling i ukinuti blokadu pa da vidiš likvidnosti, ovako nam svi lovaši odoše na US TK

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Sanader: Ako ne možemo upravljati financijama, zna se što slijedi – bankrot i raspad sustava

Dodao je kako je to prijelomni trenutak za Hrvatsku u kojem treba odgovoriti na pitanje možemo li ili ne upravljati svojim javnim financijama.

"Mi moramo voditi računa o tome da nas svijet promatra kao i svaku drugu zemlju u Europi, te da će ključno pitanje statusa Hrvatske u međunarodnoj zajednici i financijskim institucijama biti može li ili ne upravljati svojim javnim financijama. Ako ne može onda se zna što nam slijedi – bankrot i raspad sustava. Mi to ne možemo i nećemo dopustiti", zaključio je pozivajući sve aktere socijalnog dijaloga na odgovornost.
Vaš linkhttp://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=5d4e6272-4218-40d4-802b-

http://www.seebiz.eu/hr/nekretnine/sektor-u-krizi-gradevinski-radovi-u-padu-prvi-put-od-studenog-2007.,40907.html

gledam dnevnik i vidim jadne umirovljenike koji kažu da ako treba državi pomoći nek uzimaju od mirovine,a ima jedva 1500kn.Dok je banda opustošila državu i kojekakvi truli menađeri.



Našem tržištu potrebni su MARKET MAKERI….. da drže stvar u svojim rukama…. ovo natezanje
sa malim dioničarima, koji ne mogu izdržati da ne zarade za cigarete i pivu..postalo je neizdrživo !!!
Kako ih nije sram, bestidno pričati o ciljevi i pravednim cijenama dionica, a onda prodati za tako
sitnu razliku i sitnu dobit ….. ovaj sirotinjsko- ciganski pristup zaradama , nikud nas neće odvesti.

samo treba ozakoniti short-selling i ukinuti blokadu pa da vidiš likvidnosti, ovako nam svi lovaši odoše na US TK
[/quote]
ukinuti blokade da……da se okrene malo vise love,nakon ove pljacke to bi bila sitnica….a svima dobro….ukrcaj-iskrcaj [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Samo da zabiljezim da ni danas nisam vidio post od strebera vlada. Znaci opet idemo gore:)

VIVA LA REVOLUCION !!!


Samo da zabiljezim da ni danas nisam vidio post od strebera vlada. Znaci opet idemo gore:)

Znači po tebi je samo nebo limit i pičimo vertikalu gore (pošto je Vlad objavio da se povlači s foruma, pa ga više nećemo čitati).

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=7ff07e93-73c4-469a-9af1-2389e474196c&open=sec

Dok je ovakvog "businessa" ostat će crobex na začelju kolone sa prometom bolje auto praonice…


Samo da zabiljezim da ni danas nisam vidio post od strebera vlada. Znaci opet idemo gore:)

…mislim da bi Vlad rekao sljedeće-prvo ono što nebih previše razumio(-ioajfn akjfio jfni ajrfj nrj io), a onda bi nam pojednostavio i rekao:PADAMO DO CCA 1300 A ONDA ODBIJANAC…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=7ff07e93-73c4-469a-9af1-2389e474196c&open=sec

Dok je ovakvog "businessa" ostat će crobex na začelju kolone sa prometom bolje auto praonice…

a šta bi htio da ti pričaju bajke ko sanader.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

New Report

Close