Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



evo završio sam sa kupnjom za danas

Ja sam završio sa prodajom. Prodao na vrhu vala [thumbsup]
[/quote]
Na vrhu kojeg stoga? Jel u tom sijenu bilo ludih gljiva?

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

Po meni nije ovo nikakvo iznenađenje, pa ljudi moji tko je još spreman prodavati dionice za kikiriki.

Braniti crobex na ovim razinama je ništa lakše a još kada ga nema tko rušiti onda to postaje zajebancija a navest ću i zašto.

1. Stranci su davno svoje prodali i sada pa skoro da ih i nema na našoj burzi zato je likividnost dosta slaba ali velikog rušenja crobexa neće biti.

2. Mali su odavno svoje prodali i strašivi su kao zečevi pa je i to razlog slabe likvidnosti.

3. Oni koji nisu prodali i neće jer s im gubitci veliki i sada im se ne isplati davati dionice za kikiriki a k tome još oni pametniji znaju da je knjigovostvena vrjednost nekih dionica veća od one koja je na burzi, takvi neće prodavati jer znaju koliko im dionice vrjede pa će ih teško netko prevariti i to im u bescjenje uzeti.

4. Osobno mislim da postoji prešutni dogovor da se crobex brani na ovim razinama.

5. Kada se pogleda koliko naši OMF imaju neiskorištenih sredstava na računu pa valjda je svakome jasno da ove razine mogu braniti mjesecima, godinama i da im nitko ne može ništa.

6. Jedini koji može zajebati stvar je Šuker kojem kronično nedostaje novca ali ni OMF nemogu unedogled kupovati obveznice jer postoji granica koja ih u tome prječi.

Ovo je moje razmišljanje, nemam nikakav insajd razmišljam kao razuman čovjek koji zna sračunati koliko je 2+2.



evo završio sam sa kupnjom za danas

Ja sam završio sa prodajom. Prodao na vrhu vala [thumbsup]
[/quote]
Na vrhu kojeg stoga? Jel u tom sijenu bilo ludih gljiva?


Ono što bi domaće ulagače (između ostaloga) trebalo zabrinuti je činjenica kako je razmjere ekonomske krize u Hrvatskoj još uvijek nemoguće predvidjeti, a obzirom da mjesecima kaskamo za globalnim zbivanjima, seriju otkaza, koja se čini neminovnom, i koja je barem donekle otkrila razmjere krize, tek treba očekivati. A u tome nema ništa pozitivno za tržište kapitala, baš kao niti u činjenici da su kamatne stope na tržištu novca opet nadomak dvoznamenkastih okvira, a država, našavši se u gotovo bezizlaznoj situaciji, nema pristupa inozemnim izvorima financiranja, već će još dugo vremena gutati ono malo raspoloživog kapitala pod upravljanjem domaćih investitora. Ostavljajući time tržište na suhom, a u tom kontekstu, zamjetan pad realiziranog prometa na Zagrebačkoj burzi ne doima se nimalo ohrabrujuće.
Vaš link

Sad ti ulaži u dionice…


Bilo bi dobro da se vec jednom uzemljis. Ne bi toliko gluposti bljeskalo.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

na crobexu je poceo mozda i bull market

Aco, na crobexu je vrlo vjerojatno počeo Bull market, ali ekipa to ne kuži jer nisu naučili Kostolanyjevu tehničku analizu i to ne samo pojedinih dionica nego cijelog tržišta. Nego su učili ove neke grafove, oscilatore, ventilatore i šampone. Mislim… dobro je i to, ali oni jednostavno ne kuže zašto danas nije bilo prodaje. I zašto je neće biti bez obzira koliko padali Ameri. Oni ne kuže da mi u najgorem slučaju možemo postati izrazito nelikvidni jedno izvjesno vrijeme dok se ne oporave vanka. Padati(puno) ne možemo. A zašto? E pa da je gospoda naučila Kostolanyjevu tehničku analizu onda bi znali. Najjača stvar mi je kad je cijeli forum u cashu i onda očekuju pad kako bi kupili jeftine dionice. hihihihihi. Mora da misle kako će im marsovci prodat dionice. hehehe, zakon mi je to. Čude se kako nema prodaje, a onda pogledaju u stanje portfelja a ono 100% CASH-R-A. hahahahaha.

Alo ekipo, di su vam dionice?? mane štani mane vulo [lol] [lol]

I'LL BE BACK

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Prema svemu sudeći moguće da ćemo vrlo brzo do 1880 bodova, naravno uz oscilacije.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Prema svemu sudeći moguće da ćemo vrlo brzo do 1880 bodova, naravno uz oscilacije.

Naravno, najmanje toliko, ako bog da.

Ako ne daju Ameri, onda se vraćamo nazad na 1500, i to odmah.

CROBEXA na 1000 BODOVA SE TREBAMO NAJMANJE BOJATI !!!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


na crobexu je poceo mozda i bull market

Aco, na crobexu je vrlo vjerojatno počeo Bull market, ali ekipa to ne kuži jer nisu naučili Kostolanyjevu tehničku analizu i to ne samo pojedinih dionica nego cijelog tržišta. Nego su učili ove neke grafove, oscilatore, ventilatore i šampone. Mislim… dobro je i to, ali oni jednostavno ne kuže zašto danas nije bilo prodaje. I zašto je neće biti bez obzira koliko padali Ameri. Oni ne kuže da mi u najgorem slučaju možemo postati izrazito nelikvidni jedno izvjesno vrijeme dok se ne oporave vanka. Padati(puno) ne možemo. A zašto? E pa da je gospoda naučila Kostolanyjevu tehničku analizu onda bi znali. Najjača stvar mi je kad je cijeli forum u cashu i onda očekuju pad kako bi kupili jeftine dionice. hihihihihi. Mora da misle kako će im marsovci prodat dionice. hehehe, zakon mi je to. Čude se kako nema prodaje, a onda pogledaju u stanje portfelja a ono 100% CASH-R-A. hahahahaha.

Alo ekipo, di su vam dionice?? mane štani mane vulo [lol] [lol]
[/quote]
nema prodaje – nema predaje [thumbsup]

NEMA PREDAJE

s obzirom na situaciju mislim da mozemo jedino UP narednih dana


Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

na crobexu je poceo mozda i bull market

Aco, na crobexu je vrlo vjerojatno počeo Bull market, ali ekipa to ne kuži jer nisu naučili Kostolanyjevu tehničku analizu i to ne samo pojedinih dionica nego cijelog tržišta. Nego su učili ove neke grafove, oscilatore, ventilatore i šampone. Mislim… dobro je i to, ali oni jednostavno ne kuže zašto danas nije bilo prodaje. I zašto je neće biti bez obzira koliko padali Ameri. Oni ne kuže da mi u najgorem slučaju možemo postati izrazito nelikvidni jedno izvjesno vrijeme dok se ne oporave vanka. Padati(puno) ne možemo. A zašto? E pa da je gospoda naučila Kostolanyjevu tehničku analizu onda bi znali. Najjača stvar mi je kad je cijeli forum u cashu i onda očekuju pad kako bi kupili jeftine dionice. hihihihihi. Mora da misle kako će im marsovci prodat dionice. hehehe, zakon mi je to. Čude se kako nema prodaje, a onda pogledaju u stanje portfelja a ono 100% CASH-R-A. hahahahaha.

Alo ekipo, di su vam dionice?? mane štani mane vulo [lol] [lol]
[/quote]
nema prodaje – nema predaje [thumbsup]
[/quote]

tako je zborio i Zdravko Mamić.
[rolleyes]

Bit će prodaje i ako krene gore ( ovih dana vrlo vjerovatno ), a ako nakon toga rasta krene dolje i crobex padne na 1600 ( isto tako moguć scenarij nakon "procjene" kreditnog rejtinga HR, opće nelikvidnosti, itd ) vjerujem da će mnogi junaci krenuti stopama " našeg " Zlatka.

Periculum in mora.

e da mogu davao bih 0 samo tako :)…jebemu, kaj bas svaki dudek mora naglas razmisljat. Neke bisere zadržite za sebe

Kod nas na TK se svkodnevno mjenja panika i euforije.
To znači malo gore,pa malo dole.
Jučer su svi mislili da idemo dole i to jako,mi na kraju narasli,danas svi pišu da idemo gore,a ….
Tehničari se više uopče ne javljaju,jer su se i oni potpuno izgubili u sadašnjoj situaciji,razno-razne kružnice,trokuti,klinovi,šaponi,nemaju nikakvu ulogu na sadašnje stanje crobexa,a ni na svijetsko TK.
Ovako stanje se skoro neće promjeniti,i budemo se još dosta dugo mučili na ovim razinama.

Što se mene tiče, može crobex biti ravna crta još 5 godina, u takvom tržištu je najlakše zaraditi.


Po meni nije ovo nikakvo iznenađenje, pa ljudi moji tko je još spreman prodavati dionice za kikiriki.

Braniti crobex na ovim razinama je ništa lakše a još kada ga nema tko rušiti onda to postaje zajebancija a navest ću i zašto.

1. Stranci su davno svoje prodali i sada pa skoro da ih i nema na našoj burzi zato je likividnost dosta slaba ali velikog rušenja crobexa neće biti.

2. Mali su odavno svoje prodali i strašivi su kao zečevi pa je i to razlog slabe likvidnosti.

3. Oni koji nisu prodali i neće jer s im gubitci veliki i sada im se ne isplati davati dionice za kikiriki a k tome još oni pametniji znaju da je knjigovostvena vrjednost nekih dionica veća od one koja je na burzi, takvi neće prodavati jer znaju koliko im dionice vrjede pa će ih teško netko prevariti i to im u bescjenje uzeti.

4. Osobno mislim da postoji prešutni dogovor da se crobex brani na ovim razinama.

5. Kada se pogleda koliko naši OMF imaju neiskorištenih sredstava na računu pa valjda je svakome jasno da ove razine mogu braniti mjesecima, godinama i da im nitko ne može ništa.

6. Jedini koji može zajebati stvar je Šuker kojem kronično nedostaje novca ali ni OMF nemogu unedogled kupovati obveznice jer postoji granica koja ih u tome prječi.

Ovo je moje razmišljanje, nemam nikakav insajd razmišljam kao razuman čovjek koji zna sračunati koliko je 2+2.


slazem se ,samo bih jos malo nadopunio,ovdje prisutni bi trebali biti upoznati s realnom odnosno stvarnom vrijednoscu crobexa.kad bi to znali tada im nebi bile toliko bitne sitnice oko kojih raspravljaju.znaci u sljedecih 6 mjeseci se grade pozicije za velike kapitalne dobitke u sljedecih 2 do 3 god.svi mi to znamo ,tako da strasenja tipa ide dole ,kriza,ovo,ono su potpuno bespotrebna.npr ako znamo da ptkm realno vrijedi 200 kn onda je svejedno jel je platis 110,100 ili 95 i ulagaci nebi trebali cekat dno dna vec pomalo kupovat jer se mogu zeznut tako pa je na kraju platit i 200 .,jer ce uvjek mislit jos nije dno.


Kod nas na TK se svkodnevno mjenja panika i euforije.
To znači malo gore,pa malo dole.
Jučer su svi mislili da idemo dole i to jako,mi na kraju narasli,danas svi pišu da idemo gore,a ….
Tehničari se više uopče ne javljaju,jer su se i oni potpuno izgubili u sadašnjoj situaciji,razno-razne kružnice,trokuti,klinovi,šaponi,nemaju nikakvu ulogu na sadašnje stanje crobexa,a ni na svijetsko TK.
Ovako stanje se skoro neće promjeniti,i budemo se još dosta dugo mučili na ovim razinama.

bojim se da ćemo se na ovim razina ma +/- 500 bodova mučiti još duže vrijeme

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


Što se mene tiče, može crobex biti ravna crta još 5 godina, u takvom tržištu je najlakše zaraditi.

Da, zaraditi 50-100 kn,ali neku pravu lovu,sigurno ne.

New Report

Close