Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prestalo se lupat po bidu, sada se malo tuče po asku.

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
1.457,77 -3.03% 19.221.190,32 kn 19.221.190,32 kn 0,00 kn 0,00 kn

Ajmo, ajmo, udrite…
A jadni li smo…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

krenuo je odbijanac na ZSE [yawn]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Ova prestrašna tišina od strane HANFE i odgovornih institucija je naprosto nevjerovatna. Umjesto da sazivaju konferencije i izdaju priopćenja za javnost da malo smire ovaj stampedo, oni ne rade apsolutno ništa da stabiliziraju burzu. Svi se prave kao da nije njihov problem, i da je kriza u cijelom svijetu, a posljedice ovoga što su dopustili da se dešava će i oni sami snositi još dugo, dugo vremena. Na žalost, i ja skupa s njima. A isto tako i svi oni koji su u kešu ovih dana, nemojte misliti da se to na vas neće odraziti.

Crobex se vratio 4 godine unazad. Jeste li vi toga svjesni?

Budući već imaš 100ku, moja ti ne bi ništa promijenila.. pa ču te samo citirat jer se u potpunosti slažem sa tobom i nema ništa za dodat.

Danas će u informativnim emisijama biti kako su ameri jučer strašno pali, kako se režu kamatne stope, kako se upumpava lova u bankarski sustav amera i EU, kako je neka hebena banka u banani te možda neće opstati, pa zar NITKO VIŠE NEMA ŠTO REĆI ZA ZSE????!!!! ZAR ZSE U NAŠOJ DOMOVINI VIŠE NIKOGA NE ZANIMA ILI GA NE SMIJE ZANIMATI???!!!

Surround all arround when it hits the ground

Europa raste. Uz malo sreće mogli bi završiti i u plusu. [thumbsup] Trenutno -2.84%. Javim se kad bude ispod 2% [lol]

Ako ništa drugo bar malo optimizma. [proud]

Samo tko će dići našu burzu kada smo u BANANI!

Teško onome koji gleda, a ne vidi.


krenuo je odbijanac na ZSE [yawn]

Baš me zanima.
Do prije 5 min, nitko nije kupovao.

I da li je taj rast održiv?

To fond menađerčići malo udaraju po asku da navuku male , kojima će predati vrući kesten.

SA FOND MANAGEROM NA KAVU, PA GA ONDA BACIM U DRAVU !!!

Misliš li da je navlačenje?

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho

Castro, 02.12.2008. u 12:00

Ova prestrašna tišina od strane HANFE i odgovornih institucija je naprosto nevjerovatna. Umjesto da sazivaju konferencije i izdaju priopćenja za javnost da malo smire ovaj stampedo, oni ne rade apsolutno ništa da stabiliziraju burzu. Svi se prave kao da nije njihov problem, i da je kriza u cijelom svijetu, a posljedice ovoga što su dopustili da se dešava će i oni sami snositi još dugo, dugo vremena. Na žalost, i ja skupa s njima. A isto tako i svi oni koji su u kešu ovih dana, nemojte misliti da se to na vas neće odraziti.

Crobex se vratio 4 godine unazad. Jeste li vi toga svjesni?

Slazem se. Cak se u pocetku i Vlada nesto petljala. Pa gdje su najavljivane mjere za smirivanje TK, gdje su neki konkretni potezi odgovornih institucija i ljudi koji bi mogli malo primiriti trziste!? Sada se svi ljudi poput Motusica,Karduma&co skrivaju i cekaju da se nesto dogodi pa ce opet izaci u javnost sa nekim ohrabrujucim vijestima. Mislim da je vrlo vidljivo da odredeni ljudi i institucije ne rade ono sto bi trebali. I misljenja sam da bi trebala udruga malih dionicara (koja takoder ne radi nista) poslati ostar upit u odgovarajuce inst. sa odredenim pitanjima sta se poduzima u ovo tesko vrijeme kao protumjere. Jer ovo vec postaje navika da kada svi padaju mi padamo jos jace, a kada svi rastu mi i dalje padamo. Cak nema vise ni kratkotrajnih odbijanaca koja su normalna za svako zdravo TK. Prosli tjedan je DAX zavrsio (kao i sve EU burze) u plusu oko 14,5%, USA takoder u plusu dok smo mi (a kod nas jos nije ni dosla kriza u svojoj punoj mjeri) zavrsili u debelom minusu. Sta ce se dogoditi sa Crobexom sljedece godine kada kriza u potpunosti dode? To pitanje treba postaviti sada odgovornim ljudima jer ce biti prekasno i onda nam nikakve mjere nece pomoc.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!



Ova prestrašna tišina od strane HANFE i odgovornih institucija je naprosto nevjerovatna. Umjesto da sazivaju konferencije i izdaju priopćenja za javnost da malo smire ovaj stampedo, oni ne rade apsolutno ništa da stabiliziraju burzu. Svi se prave kao da nije njihov problem, i da je kriza u cijelom svijetu, a posljedice ovoga što su dopustili da se dešava će i oni sami snositi još dugo, dugo vremena. Na žalost, i ja skupa s njima. A isto tako i svi oni koji su u kešu ovih dana, nemojte misliti da se to na vas neće odraziti.

Crobex se vratio 4 godine unazad. Jeste li vi toga svjesni?

Budući već imaš 100ku, moja ti ne bi ništa promijenila.. pa ču te samo citirat jer se u potpunosti slažem sa tobom i nema ništa za dodat.
[/quote]

Pa ježim ga, jel jel vi znate kaj znači globalna recesija? Manjak love, nemogućnost zaduživanja, lihvarske kamate?
Ako da pišete samo da pišete, kao ja.
Ako ne, onda pišite i dalje ovakve ….

Ljudi još malo treba izdržati i krizi će doći kraj, dakle još 1200 bodova minusa ćemo ovim tempom do idućeg tjedna odraditi i to će valjda biti dovoljno da se u dionice ugrade sva negativna očekivanja, niže od toga ne bi trebalo:)
Kladim se da kad crobex dođe na oko 1000 bodova da će biti onih koji će reći ako tu granicu probije onda jazovka, samo se pitam koliko duboka, jedino od zemlju se može lupiti.
Ovo je već smiješno baš si razmišljam da imam love na bacanje stjerao bi crobex iz fore bukvalno na 0 pa da vidim da li bi itko u ovoj zemlji mrdnuo prstom zbog toga

Crobex se vratio 4 godine unazad. Jeste li vi toga svjesni?


Lako bi mi da se samo Crobex vratio. Ima toga još!?
A kako je krenulo mogli bi ga vidjeti još koju godinu niže!!!

Ipak se nadam da je 4 godine više nego dovoljno!?
[angry]

Pa to ja kažem. Ljudi, burza je srušena skoro 75%!!! EJ! 75%!!! Pa da se to u bilo kojoj civiliziranoj, uređenoj zemlji desilo, zemlji koja u perspektivi ima ulazak u evropsko društvo, vlada bi pala, otkazi odgovornima bi padali na sve strane, fond manageri i insajderi završavali iza rešetaka…

Ali ne. Svjedoci smo spirale događaja koji su krenuli odlukom da mirovinci mogu ulagati na ZSE. Od tada je sve krenulo ka ovoj katastrofi, jer su se kauboji počeli ponašati kao šerifi umjesto da budu podrška i okosnica stabilnosti na našem ionako malom i nelikvidnom tržištu. Ne zaboravimo da se mnoge tvrtke financiraju iz prodaje dionica na burzi, a u kakvom nam je sada stanju, te tvrtke više neće imati tu mogućnost, i počet će propadati, ili u najmanju ruku, stagnirati. Uvijek ću se pitati zašto, kada je već mirovincima bilo dozvoljeno povući uloge iz OIF-ova, i direktno ulaganje na burzi, odgovorni nisu regulirali način, timing i sve do u tančine vezano za podizanje tih pologa, ili jednostavnije, zašto OIF-ovi nisu samo prenijeli dionice na mirovinske fondove.

Za sve mislim da dobar dio odgovornosti snosi vlada koja nam je taman toliko sposobna koliko i moj petogodišnji fikus u pitaru…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Misliš li da je navlačenje?

Ne da mislim, nego znam.
Ako danas uđeš, sutra izlazi.
Preporuka.

Evo opet tonemo ispod -2%
Navuci , iskrcaj

SA FOND MANAGEROM NA KAVU, PA GA ONDA BACIM U DRAVU !!!


Ova prestrašna tišina od strane HANFE i odgovornih institucija je naprosto nevjerovatna. Umjesto da sazivaju konferencije i izdaju priopćenja za javnost da malo smire ovaj stampedo, oni ne rade apsolutno ništa da stabiliziraju burzu. Svi se prave kao da nije njihov problem, i da je kriza u cijelom svijetu, a posljedice ovoga što su dopustili da se dešava će i oni sami snositi još dugo, dugo vremena. Na žalost, i ja skupa s njima. A isto tako i svi oni koji su u kešu ovih dana, nemojte misliti da se to na vas neće odraziti.

Zato i jesam u kešu već dugo, jer će trebat preživjet gladne godine koje dolaze.
Zaboravite na zaradu, ako je crobex pao na 1500 ima li i jedan razlog da ne padne na 500. Ja ga ne vidim, na žalost

Crobex se vratio 4 godine unazad. Jeste li vi toga svjesni?

New Report

Close