Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


EKSKLUZIVNO ! TEŠKA SITUACIJA : FIMA – VARAŽDIN

FIMA -Varaždin , na žalost ovaj mjesec- nije svojim djelatnicima isplatila plaće do 15.11. za protekli mjesec, na opću žalost i jad zaposlenika .-Situacija je teška, neizvjesna …….. pitanje je hoće li je
i kada – moći isplatiti..Takodjer, tehnološki višak zaposlenika,
dodatno pritišće donedavno uspješnu financijsko-konzultantsku kuću….

slusaj… sta su skuvali sad sami kusaju… a je malo ljuto s ebat ga mate

Kakva je situacija u sličnim kućama možemo samo zamisliti……

/ Mali dioničari, jel Vam lakše..kada vidite da drugima ne cvjetaju ruže…zato, mirujte ……/

Za Goldy:


Sada nešto pročitao da će se na Crobexu ispod 2000 ponovo aktivirati – margin call-ovi

Kako je moguće .. Pa zar ih još ima…

Neznam nek mi to netko pojasni – odkud sad opet m.call.

i kako je moguće da se nisu aktivirali ranije…Kada je taj potencionalni uzimatelj morao
uzeti margin kredit a da mu se do sada nije probio 2006. ili?

možda je i stari ako je dopunjen kešom

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


Sada nešto pročitao da će se na Crobexu ispod 2000 ponovo aktivirati – margin call-ovi

Kako je moguće .. Pa zar ih još ima…

Neznam nek mi to netko pojasni – odkud sad opet m.call.

i kako je moguće da se nisu aktivirali ranije…Kada je taj potencionalni uzimatelj morao
uzeti margin kredit a da mu se do sada nije probio 2006. ili?


Ma plaše vas.
Ma kakvi margini,Gluposti.
Ovakav pad burze jedva izdržavaju ovi koji rade sa svojom lovom,a ne da su još u igri ovi sa kreditima.
Nema toga više na našoj burzi.
Ti su ili rasprodali,ili ih već odavno zatvorili.

Simone, sto ti to vrijedi kada nitko niti vidi niti slusa sto se dogadja. Tvrtke u Hrvatskoj lagano otpustaju radnike. Ljudi ostaju bez posla, zamrzavaju se place. Vlada je prisilno izazvala recesiju kao u svrhu preventive. Koja preventiva. Ljudi su digli kredite i sad dobili otkaze. Pa ne mogu vjerovati da svi zajedno kao ovce gledamo sto se dogadja. Ministar Suker prije mjesec dana na TV-u izjavi da su Hrvatske banke sigurne i nema govora o problemima a gle sad. Pa tog covjeka trebaju maknuti isti tren. Neka stave Jajana na njegovo mjesto i nema razlike.
Sto se tice Hanfe, treba stvoriti Hanfu za Hanfu.

neka mi netko objasni Hrvatske banke imaju novaca ali ne daju http://www.einvestitor.com/vijest.aspx?rb=7386
pa neka tvrtke propadaju.



samo se vi borite protiv vjetrenjaca.svako iole pametan izlazi dok jos moze.a one price da ce inflacija popapati kes objesite macku o rep.osobno sam izasaao iz svega sta sam mogao.na zalost ostale su mi neke supersmece dionice koje niko nece.uci cu ponovo tek kad se trend okrene,ili kad ce sve biti po pet kuna.ako sam do sada ista naucio to je da je puno lakse dionice kupiti nego prodati.niko ne misli na vas,zato oprez.

Stvar nije baš tako jednostavna. Da bi se izašlo iz recesije i spriječilo otpuštanje radnika te možda i potaknulo zapošljavanje novih treba upumpati cash na tržište, dati jeftine kredite kojima će se širiti poslovanje. To ameri i eu upravo radi, smanjili su kamate na najniže razine u posljednjih xx godina kako bi novac bio što jeftiniji.

[/quote]

Ako u Amera bankrotira GM teško da će se tako brzo izvući iz krize:

http://www.seebiz.eu/hr/burze/propast-gm-a-srusila-bi-dow-za-2.000-bodova,30221.html



Sada nešto pročitao da će se na Crobexu ispod 2000 ponovo aktivirati – margin call-ovi

Kako je moguće .. Pa zar ih još ima…

Neznam nek mi to netko pojasni – odkud sad opet m.call.

i kako je moguće da se nisu aktivirali ranije…Kada je taj potencionalni uzimatelj morao
uzeti margin kredit a da mu se do sada nije probio 2006. ili?


Ma plaše vas.
Ma kakvi margini,Gluposti.
Ovakav pad burze jedva izdržavaju ovi koji rade sa svojom lovom,a ne da su još u igri ovi sa kreditima.
Nema toga više na našoj burzi.
Ti su ili rasprodali,ili ih već odavno zatvorili.
[/quote]
imam tri portfelja.dva pod marginom,ali kes pozicija.ulazim samo ako ce biti sve po 12 kuna.ne bude li veceg pada vracam novce.margina ima vise nego sta mozete zamisliti.da napomenem i treci mi je racun kes pozicija.ne zivim u iluziji da ce dionice sutra biti skuplje.

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.



samo se vi borite protiv vjetrenjaca.svako iole pametan izlazi dok jos moze.a one price da ce inflacija popapati kes objesite macku o rep.osobno sam izasaao iz svega sta sam mogao.na zalost ostale su mi neke supersmece dionice koje niko nece.uci cu ponovo tek kad se trend okrene,ili kad ce sve biti po pet kuna.ako sam do sada ista naucio to je da je puno lakse dionice kupiti nego prodati.niko ne misli na vas,zato oprez.

Stvar nije baš tako jednostavna. Da bi se izašlo iz recesije i spriječilo otpuštanje radnika te možda i potaknulo zapošljavanje novih treba upumpati cash na tržište, dati jeftine kredite kojima će se širiti poslovanje. To ameri i eu upravo radi, smanjili su kamate na najniže razine u posljednjih xx godina kako bi novac bio što jeftiniji.

[/quote]
da su to namjeralavali napraviti do recesije ne bi ni doslo.sad ne mogu pumpat kolko treba.malo su zakasnili.

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.


Svatko ko je sada u kešu,izišao je sa velikim minusom i sada se nada kupiti još jeftinije,a tko je u dionicama može iziči van sa velikim minusom i opet čekati …..
Ali mene veseli da je sve više njih u kešu,a sve manje u dionicama.
Ja sam tu školu davno prošao!
Sve je manje onih koji žele prodati svoje dionice,a sve više onih što su u kešu.
Kolebnjivi na kraju imaju nešto malo keša,a dionice se nalaze u čvrstim rukama.
Pametnom dosta,da skuži!

ovo je doktorat,a ne neka skolica

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.


EKSKLUZIVNO ! TEŠKA SITUACIJA : FIMA – VARAŽDIN

FIMA -Varaždin , na žalost ovaj mjesec- nije svojim djelatnicima isplatila plaće do 15.11. za protekli mjesec, na opću žalost i jad zaposlenika .-Situacija je teška, neizvjesna …….. pitanje je hoće li je
i kada – moći isplatiti..Takodjer, tehnološki višak zaposlenika,
dodatno pritišće donedavno uspješnu financijsko-konzultantsku kuću….

Kakva je situacija u sličnim kućama možemo samo zamisliti……

/ Mali dioničari, jel Vam lakše..kada vidite da drugima ne cvjetaju ruže…zato, mirujte ……/

Istina. Sada rade na nekim pripajanjima da preliju iz praznog u šuplje. Ne budu oni propali ali situacija ni je ugodna. Ja bi tamo radio i bez plaće. Informacija radi.

who dares, wins



EKSKLUZIVNO ! TEŠKA SITUACIJA : FIMA – VARAŽDIN

FIMA -Varaždin , na žalost ovaj mjesec- nije svojim djelatnicima isplatila plaće do 15.11. za protekli mjesec, na opću žalost i jad zaposlenika .-Situacija je teška, neizvjesna …….. pitanje je hoće li je
i kada – moći isplatiti..Takodjer, tehnološki višak zaposlenika,
dodatno pritišće donedavno uspješnu financijsko-konzultantsku kuću….

Kakva je situacija u sličnim kućama možemo samo zamisliti……

/ Mali dioničari, jel Vam lakše..kada vidite da drugima ne cvjetaju ruže…zato, mirujte ……/

Istina. Sada rade na nekim pripajanjima da preliju iz praznog u šuplje. Ne budu oni propali ali situacija ni je ugodna. Ja bi tamo radio i bez plaće. Informacija radi.
[/quote]

Postoji li mogućnost da ONI naštete klijentima?

NPR. da potroše keš ili šta sam već negdje pročitao da prodaju dionice klijenata pa vrte.

Ja nevjerujem da to mogu , ali sam pročitao nečiji tuđi post.

smanjuje se minus.......

Što nas očekuje slijedeći tjedan? Mali redovni promet? Pad? Rast? Nula?

Danas pročitao u Jutarnjem da PBZ – nedaje već odobreni kredit mislim 30mil.
brodogradilištu 3.Maj i još da traže da plati već uzete kredite a potonji nema za plaće radnika.

Znači da je vidljivo da ————-ZABA – prodaje sve dionice skoro bez obzira na ulaze ,
PBZ – isto u zadnje vrijeme prodaje dosta u skoro svim vidljivim (top 10) i neda odobren kredit 3Maj-u
ERSTE – neda čovijeku već odobren kredit za zgradu,
FIMA – nema plaća za radnike .

Neka netko nadopuni listu…

smanjuje se minus.......


Simone, sto ti to vrijedi kada nitko niti vidi niti slusa sto se dogadja. Tvrtke u Hrvatskoj lagano otpustaju radnike. Ljudi ostaju bez posla, zamrzavaju se place. Vlada je prisilno izazvala recesiju kao u svrhu preventive. Koja preventiva. Ljudi su digli kredite i sad dobili otkaze. Pa ne mogu vjerovati da svi zajedno kao ovce gledamo sto se dogadja. Ministar Suker prije mjesec dana na TV-u izjavi da su Hrvatske banke sigurne i nema govora o problemima a gle sad. Pa tog covjeka trebaju maknuti isti tren. Neka stave Jajana na njegovo mjesto i nema razlike.
Sto se tice Hanfe, treba stvoriti Hanfu za Hanfu.

Šuker će sam odstupiti čim Sanader ukine "reprezentaciju" za državne jasle. Vidjet ćete… [wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

New Report

Close