Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rooster

Razumjeh,burza ima svoje tokove koji se ne smiju dirati "nekim" restrikcijama koji ih remete,metaforički:"voda uvijek nađe svoj put…".



Ne čudi me pad povjerenja u financijski sustav, nečudi me pad indeksa u sad-u japanu, njemačkoj, ne čudi me pad crobexa, ali ne mogu shvatiti pojedinačan pad cijena pojedinih dionica. Primjerice danas su gotovo najviše pali kodt i ckml. Ne mogu shvatiti kako poduzeća koja posluju sve lošije (ili čak posluju s gubitkom) padaju isto kao i firme koje posluju iznadprosječno dobro kao što su kodt i ckml. Samo brzoplet pogled na fin izvještaje od 2003 do danas bit će dovoljan da shvatite o čemu govorim.
Svašta.

A koliko je bila cijena CKML one 2003.?Koliko mici?????
[/quote]
Ti vjerojatno misliš na cijenu 2003 i danas. To je tolioko široko razmišljanje da bi prošlo krozključanicu. Ne razumiješ. Ja govorim o poslovanju, o tome koliko su rasli dobit i prihodi, pokazatelji… Raslo je sve od 2003. Znači li to da sve jednako valja. Molim te….



Mislim da sutra na otvaranju bude pad ali tokom dana ( pogotovo ako futuresi budu pozitivni-a morali bi biti nakon ovakvog pada ) idemo prema nuli.Jer i EU je jako danas pao,tak da neće ni oni otvoriti u velikom minusu (možda 1-2% ).
Sutra je zadnji dan za kupovinu bez INA novaca a to još mogu mirovinci i privatni investitori(koji imaju puno para ).Takda mislim da se neće baš sutra štediti sa kupnjom jer je to zadnja prilika ovako jeftino doći do dionica.samo se pitam tko su ti glupani koji će sutra panično prodavati? Kupujte kad pada…..Nikoga ne želim navlačiti,ovo je samo moje razmišljanje.Možda je krivo.

Po mom sslobodnom uvjerenje, jedan od mirovinaca napravi u startu blokadu recimo na IGH, a drugi na INGRI,onda ovaj koji je blokirao IGH kupuje masovno INGRU, ovaj koji je blokirao INGRU kupuje IGH, prometa ko u priči, a manje ribice sam ulaze
[/quote]
Ako nakon odblokade u istom danu opet vrijedi % klasifikacije dionice po kojoj je blokirana onda vrijedi da uredbe od Samodola reguliraj stvar upravo samo na dol.

KULEN NIJE SALAMA



I još nešto. Neki su ljudi na ovom forumu, da prostite, glupi što se tiče investiranja. Da crobex poraste u tjedna dana 30 posto oni bi očekivali još dodatnih 30 pa još pa još…. A da ne govorim svakodnevnim pokušajima da se predvidi (čak nekada i u decimalnim iznosima!) kretanje crobexa u sljedećih 1,2,3,4 dana (nikako ne više jer je za burzu i poslovanje firme bitno ono šte će se dešavati sljedećih par dana).
Čitajući komentare naših i stranih portala, gledajući emisije, prateći ovaj pad gosp. imam osjećaj da su Hrvati najmanje svijesni krize koja dolazi. Nisu svijesni da kava koja košta deset će koštati 20 kuna, da svi direktori i fin stručnjaci nagovještavaju vrlo tešk godinu pa i više dana… Ljudi moji budimo sretni ako u sljedeće godine crobex bude rastao više od 7-8%.

nismo s istog planeta.
ovdje ekipa prica o rastu svog portfelja a ne o rastu crobexa.
broji se samo ako si uspio kupiti jeftinije, a prodati skuplje.
kapisi?
[kiss]
[/quote]
Jasno. Neki pišu i o tome. Ako ih to veseli neka pišu. I pogađaju koliko će im padati i rasti portfelj i neka cijeli dan gledaju i prate kako im se kreće dionica….


Treba nam opća nacionalizacija i jedna dobra,nova, čvrsta diktatura hhehehe. Ne shvaćajte me ozbiljno, zaj….m se

Ja se ne šalim. Mrtvo sam ozbiljan. Samodol je smiješna marioneta i bolje bi mu bilo da se ode baviti hortikulturom. A tek naš ministar Paulson… Takva su pravila igre, takav tim je izabran na izborima, takvi su i rezultati. Tko god misli da je ovo slobodno tržište, taj je u strahovitoj zabludi

Hell is Empty and all the Devils are Here


Napisati ću uskoro knjigu "Kako prodati nacionalno blago za džabe – for dummies" ili "Kako smo porobljeni u 10 brzih godina". Što mislite, koji je bolji naslov?

moram reći onaj drugi

KULEN NIJE SALAMA



I još nešto. Neki su ljudi na ovom forumu, da prostite, glupi što se tiče investiranja. Da crobex poraste u tjedna dana 30 posto oni bi očekivali još dodatnih 30 pa još pa još…. A da ne govorim svakodnevnim pokušajima da se predvidi (čak nekada i u decimalnim iznosima!) kretanje crobexa u sljedećih 1,2,3,4 dana (nikako ne više jer je za burzu i poslovanje firme bitno ono šte će se dešavati sljedećih par dana).
Čitajući komentare naših i stranih portala, gledajući emisije, prateći ovaj pad gosp. imam osjećaj da su Hrvati najmanje svijesni krize koja dolazi. Nisu svijesni da kava koja košta deset će koštati 20 kuna, da svi direktori i fin stručnjaci nagovještavaju vrlo tešk godinu pa i više dana… Ljudi moji budimo sretni ako u sljedeće godine crobex bude rastao više od 7-8%.

Molim pojašnjenje za kavu od dvadeset kuna? Hoće li to značiti da kvadrat stana u Zagrebu ide na 4000 eura? Kruh ide na dvadeset kuna? Kolko se sjećam alibi za porast cijena određenih proizvoda je bila nafta, ali ista ta nafta je sa 140 pala duboko ispod 100 dolara, a cijene su ostale iste.
[/quote]
Kava je simbol, hiperbola ako hoćeš. Mislim da sam bio dovoljno jasan. To nije moja izmišljotina već procijene određenih ljudi, točnije direktora banaka od kojih sam posredno dobio info. Pa i strane međ org nam predviđaju 7% inflaciju….


mici da jel ti to drukas za franck [lol]

Ne, ja pijem ness. [proud]

@ budd

dal bih ti stotku, al u "blokadama" sam, pa eto bar ovako: 100 % [wink]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Neki dan u A popio kavu i platio 22 kn pa zašto ne bi to doživio i u Zgb ili Dbx? Zaboravljate temelje ekonomske misli: ponudu i potražnju. Da, i sklonost ka potrošnji prema samo nekim odabranim robama. E, zato će četvorni metar stana biti ispod 1700 EUR, a opet na Jarunu preko 2500. Tko voli nek’ izvoli.
Možda će kruh biti jeftiniji jer će ga svi početi doma peći i sl.
Valjda vam je jasno zašto će biti tako ili tako nekako sve dok se tržište(a) ne stabiliziraju i dođu na neku novu razinu?!!

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?


Razumjeh,burza ima svoje tokove koji se ne smiju dirati "nekim" restrikcijama koji ih remete,metaforički:"voda uvijek nađe svoj put…".

Bravo! Točno to sam htio reći. Čak si to još ljepše, metaforički opisao.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Strah se uvukao u kosti.Ali uvijek može biti i gore.

Po lošem kišnom vremenu ,kasno navećer, prolazi slućajni putnik pored groblja,i sreće prolaznika skrivenog lica u kapuljači i kaže mu:"Gospodine,znajte,da je mene strah." A ovaj mu odgovara:"
I mene je bilo
strah dok sam bio živ."

Ovo mi je ispričao moj poznanik kao istiniti događaj.Pa ako je on ostao živ,ostat ćemo i mi.

Kad sam prije 2 dana u trajanju največe evforije zbog porasta pisao "ljudi oprez" bio sam moderiran (mislim da isto i Vrana). Danas čete vidjet klaonicu , najprije u Evropi i onda i na ZSE .


Strah se uvukao u kosti.Ali uvijek može biti i gore.

Po lošem kišnom vremenu ,kasno navećer, prolazi slućajni putnik pored groblja,i sreće prolaznika skrivenog lica u kapuljači i kaže mu:"Gospodine,znajte,da je mene strah." A ovaj mu odgovara:"
I mene je bilo
strah dok sam bio živ."

Ovo mi je ispričao moj poznanik kao istiniti događaj.Pa ako je on ostao živ,ostat ćemo i mi.

Pa to je stvarno gore od potopa na burzi, koliko vjeruješ tom frendu?

Surround all arround when it hits the ground

Otprilike 300 000 dioničara i udjelničara se nada povratku crobija na 5000 ili bar na 4500, da bi mogli barem izaći s minimalnim minusom i to je ono što uljeva optimizam pri svakom rastu poslje potopa, ali čini mi se da te razine nećemo još dugo, dugo vidjeti. Blago onima koji trebaju dobiti cash od INA-e , još ako su dovoljno hrabri za surfing,uz dosta opreza ovo bi mogla biti njihova godina.

Surround all arround when it hits the ground

New Report

Close