Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

fakat kaj je s tim jedinicama nije lako ni naciljati za 1, dosta je ,piše se korektno s obzirom na situaciju,valjda ovi naši gosti i pokupe neki savjet… [angry]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Pa dobro jesu li svi analitičari toliko retardirani da ne opažaju vrlo jednostavnu činjenicu – nije moguć neograničen rast (BDP-a, dalje umetnite sami) na ograničenom planetu s ograničenim resursima. Prema tome, ne možemo očekivati da proizvodnja kontinuirano raste i tako unedogled… Zato postoji recesija, kriza, ratovi (umetnite sami dalje),…. Ali vjerujem da smo to već anticipirali i da nas ne bi trebala šokirati skorašnja propast američke imperije za kakvu smo do sada znali (tu računamo i na propast dolara vrlo skoro, možda već sljedeće godine; vidite da kredit u dolarima više nije moguće dobiti, op.a.).

Jedan prosječni amerikanac potroši dnevno energije za 20ak kineza. Što će se desiti kada svaki kinez bude želio lifestyle amerikanca as-we-know-it? Jasno, takve potrebe je nemoguće zadovoljiti. Pratite kakve veze sve ovo ima s naftom. Pri cijeni od 150$ barel, globalna ekonomija je teško održiva, pri cijeni od 300$ globalni kolaps u roku od 2 tjedna cca. Tako smo u zadnjih 13 mjeseci s 70 skočili na 150 te se ponovno vratili na 70$. I nekako baš tada, kad je cijena bila na ATH, počelo se odmotavati klupko, koje se još nije odmotalo ni 10% (premda su burze prve stradale).

Pri cijeni po barelu 300$ doživljavamo kolaps sustava (nitko ne proizvodi), pri cijeni od 20$ doživljavamo također kolaps sustava (nitko ne radi, nezaposlenost ogromna). Rezultat je u konačnici isti.

Hell is Empty and all the Devils are Here


str.6986 — tko otvori tu stranicu i ispravi moju dvicu dajem njemu dionicu(PUNT-1kom), da je čuva ,da je pazi i da iz nje ne izlazi

nije da mi smeta, ali me bode u oči,podsjeća na školu
[tongue]


Kada mogu neki profesori daavati ocjenu na neviđeno onda i ja mogu dati ocjenu(100) na VIĐENO!!!!

Le mensonge passe, la verite reste !

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Stvar se zapravo svodi na ovo :
1) novac je bio jeftin – FED/banke su davale novac svima šakom i kapom (poplava)
2) potegnuta je ručna, novac je posisan (bail-out), kredita nema
3) provodi se konsolidacija banaka uz uništavanje donedavno zdravih firmi
4) za sitniš se preuzimaju donedavno zdrave firme (od strane banaka koje je financirala država, ups. pardon građani)
5) potpaljuju se ratovi globalno, jasno uz financiranje svih zaraćenih strana

D. Rockefeller bi to bolje napisao, ali to je manje više to… Mi (odnosno amerika) smo sada između točke 3) i 4)

Hell is Empty and all the Devils are Here

evo nam i Tomice…

http://www.poslovni.hr/95577.aspx

U petak sedamnaest dionica na meti mirovinaca

Heaven or Las Vegas

Reko ljepo da nam ne gine grobi na 1000…..ja povuko čistu lovu iz osiguranja i čekam…
boli me briga više za sve….
Samo još kad ovi iz osiguranja objave da se povlači lova van a ne nekakvo povečanje premija
o kojem oni sanjaju bit će čuđenja….


Pa dobro jesu li svi analitičari toliko retardirani da ne opažaju vrlo jednostavnu činjenicu – nije moguć neograničen rast (BDP-a, dalje umetnite sami) na ograničenom planetu s ograničenim resursima. Prema tome, ne možemo očekivati da proizvodnja kontinuirano raste i tako unedogled… Zato postoji recesija, kriza, ratovi (umetnite sami dalje),…. Ali vjerujem da smo to već anticipirali i da nas ne bi trebala šokirati skorašnja propast američke imperije za kakvu smo do sada znali (tu računamo i na propast dolara vrlo skoro, možda već sljedeće godine; vidite da kredit u dolarima više nije moguće dobiti, op.a.).

Jedan prosječni amerikanac potroši dnevno energije za 20ak kineza. Što će se desiti kada svaki kinez bude želio lifestyle amerikanca as-we-know-it? Jasno, takve potrebe je nemoguće zadovoljiti. Pratite kakve veze sve ovo ima s naftom. Pri cijeni od 150$ barel, globalna ekonomija je teško održiva, pri cijeni od 300$ globalni kolaps u roku od 2 tjedna cca. Tako smo u zadnjih 13 mjeseci s 70 skočili na 150 te se ponovno vratili na 70$. I nekako baš tada, kad je cijena bila na ATH, počelo se odmotavati klupko, koje se još nije odmotalo ni 10% (premda su burze prve stradale).

Pri cijeni po barelu 300$ doživljavamo kolaps sustava (nitko ne proizvodi), pri cijeni od 20$ doživljavamo također kolaps sustava (nitko ne radi, nezaposlenost ogromna). Rezultat je u konačnici isti.


Manipulacija tržištem od strane ujedinjemih tajkun političara ionako je sramota za sistem koji smo izabrali. Izabrali smo ga ali nekako se on i ne slaže sa planetom po kojoj hara. Mislim ništa protiv kapitalizma ali dajmo mu malo prostora. Tek se počelo širiti interes i špekulacije na alternativno marsovsko tlo a vi tako umorni od ovih par postotaka vam tamo.
Kapitalizam ima trzavice jer se zakonodavstvo modernog svijeta nije prilagodilo njegovim prohtijevima a oni su dinamični. Nekad nafta gori a nekad suklja mi nismo ti koji ćemo dočekati propast državnih valuta, zlato je zakon. Ono je i kroz više recesija a i političkih sistema pa i povijesnih razdobla uvijek bilo barometar odnosa na tržištu. Od kurve i toljage do Busha i čipa

KULEN NIJE SALAMA

Evo lopova!

AZ OMF blok transakcijama stekao je 45.000 povlaštenih dionica Adris grupe po cijeni 240,00 kuna za dionicu (transakcija je vrijedna 10.800.000,00 kuna), 34.900 dionica Atlantic grupe po cijeni 430,00 kuna za dionicu (transakcija je vrijedna 15.007.000,00 kuna) te 2900 dionica Plave Lagune po cijeni 1750,00 kuna za dionicu (transakcija je vrijedna 5.075.000,00 kuna). Kroz redovan promet dionicama kupio je 15.914 povlaštenih dionica Adris grupe po cijeni između 230,75 i 253,91 kuna, 2000 dionica Belišća po cijeni između 540,00 i 557,00 kuna, 7370 dionica Dalekovoda po cijeni između 500,01 i 547,00 kuna, 27.892 dionice HT-a po cijeni između 201,00 i 222,30 kuna, 702 dionice Instituta građevinarstva Hrvatske po cijeni između 5517,00 i 6200,00 kuna, 854 dionice Ine po cijeni između 2000,00 i 2176,99 kuna, 30.490 dionice Ingre po cijeni između 99,99 i 114,00 kuna, 21.862 dionice Končar elektroindustrije po cijeni između 355,00 i 385,00 kuna, 533 dionice Plave Lagune po cijeni između 1750,00 i 1995,00 kuna, 174 dionice Podravke po cijeni između 270,00 i 299,00 kuna, 5710 dionica Petrokemije po cijeni između 175,00 i 188,00 kuna te 18.466 dionica Riviere Poreč po cijeni između 275,00 i 320,00 kuna. Sa 19.354 dionice Ericsson Nikola Tesle na svom računu vratio se u top deset, a sa 622 dionice Leda na svom računu vrijednosnih papira mjesto u top deset izborio je po prvi puta.

Hell is Empty and all the Devils are Here


Mislim da sutra na otvaranju bude pad ali tokom dana ( pogotovo ako futuresi budu pozitivni-a morali bi biti nakon ovakvog pada ) idemo prema nuli.Jer i EU je jako danas pao,tak da neće ni oni otvoriti u velikom minusu (možda 1-2% ).
Sutra je zadnji dan za kupovinu bez INA novaca a to još mogu mirovinci i privatni investitori(koji imaju puno para ).Takda mislim da se neće baš sutra štediti sa kupnjom jer je to zadnja prilika ovako jeftino doći do dionica.samo se pitam tko su ti glupani koji će sutra panično prodavati? Kupujte kad pada…..Nikoga ne želim navlačiti,ovo je samo moje razmišljanje.Možda je krivo.

Po mom sslobodnom uvjerenje, jedan od mirovinaca napravi u startu blokadu recimo na IGH, a drugi na INGRI,onda ovaj koji je blokirao IGH kupuje masovno INGRU, ovaj koji je blokirao INGRU kupuje IGH, prometa ko u priči, a manje ribice sam ulaze

Surround all arround when it hits the ground

Da ne duljim, ono što imamo prilike gledati iz dana u dan jest kupovanje najvrednijih hrvatskih poduzeća za sitniš od strane stranaca. Gornje brojke govore više od 1000 slika.

Otišlo je sve k vragu, lagano postajemo roblje.

JPM bi bio sretan i ponosan!

Hell is Empty and all the Devils are Here

Napisati ću uskoro knjigu "Kako prodati nacionalno blago za džabe – for dummies" ili "Kako smo porobljeni u 10 brzih godina". Što mislite, koji je bolji naslov?

Hell is Empty and all the Devils are Here


Kolega Rooster ,napišite taj primjer makar na PM pa i da ja nešto novo saznam.

Hint: Islandska burza, bila je zatvorena na 3 dana da se spriječi panična rasprodaja uslijed bankrota države. Onda je opet otvorena i što se dogodilo isti dan?

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Evo lopova!

AZ OMF blok transakcijama stekao je 45.000 povlaštenih dionica Adris grupe po cijeni 240,00 kuna za dionicu (transakcija je vrijedna 10.800.000,00 kuna), 34.900 dionica Atlantic grupe po cijeni 430,00 kuna za dionicu (transakcija je vrijedna 15.007.000,00 kuna) te 2900 dionica Plave Lagune po cijeni 1750,00 kuna za dionicu (transakcija je vrijedna 5.075.000,00 kuna). Kroz redovan promet dionicama kupio je 15.914 povlaštenih dionica Adris grupe po cijeni između 230,75 i 253,91 kuna, 2000 dionica Belišća po cijeni između 540,00 i 557,00 kuna, 7370 dionica Dalekovoda po cijeni između 500,01 i 547,00 kuna, 27.892 dionice HT-a po cijeni između 201,00 i 222,30 kuna, 702 dionice Instituta građevinarstva Hrvatske po cijeni između 5517,00 i 6200,00 kuna, 854 dionice Ine po cijeni između 2000,00 i 2176,99 kuna, 30.490 dionice Ingre po cijeni između 99,99 i 114,00 kuna, 21.862 dionice Končar elektroindustrije po cijeni između 355,00 i 385,00 kuna, 533 dionice Plave Lagune po cijeni između 1750,00 i 1995,00 kuna, 174 dionice Podravke po cijeni između 270,00 i 299,00 kuna, 5710 dionica Petrokemije po cijeni između 175,00 i 188,00 kuna te 18.466 dionica Riviere Poreč po cijeni između 275,00 i 320,00 kuna. Sa 19.354 dionice Ericsson Nikola Tesle na svom računu vratio se u top deset, a sa 622 dionice Leda na svom računu vrijednosnih papira mjesto u top deset izborio je po prvi puta.

[thumbsup]

Rušili da bi više kupovali, tko je najviše kupovao biti će najviše je i rušio.
Tko je nastradao, nek pamti pa … [angry]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Treba nam opća nacionalizacija i jedna dobra,nova, čvrsta diktatura hhehehe. Ne shvaćajte me ozbiljno, zaj….m se

New Report

Close