Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ljudi moji RBA CE je sa jučerašnjim datumom zatvorila sa -10%, sad je udio 85 eura
a početni je bio 100 i to nakon tri i pol godine…..bio je jedan od najvećih fondova nekad
al ovo nemre nikak završit nego ključ u bravu….

a do tada se treba riješiti više stotina milijuna kuna papira koji se nalaze u fondu! Oprez!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

ono što nije dobro je čak 270 milijuna utučenih u obveznice! Oprez!


uslo ili izaslo?
u eur Vk ili HRK?
u kratkorocne ili dugorocne?
u trezorce?!

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

zlato pada lagano, možda se ekipa priprema za početne pozicije

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

INA zavrsila u pulsu 2.31% sa 2.875.836,62kn a HT u minusu 4.42% sa 32.022.562,92 kn prometa, kako nas hebu, ali nadam se da ce mi bog jednog dana vratiti zbog toga…sve ovo kaj se desave kod nas ovih dana je umjetno stvorena situacija da bi drzava namirila svoje prazne racune ( prodajem godinu dana star auto 25% ispod cijene [proud])

Unatoc padovima, prometi uglavnom iznad prosjeka. Kupuju ljudi!

http://www.eportfelj.com

Najcrnji petak na Zagrebačkoj burzi

Šokanatan dan na Zagrebačkoj burzi završio je padom Crobexa za 10,2 posto. Već na otvaranju bilo je jasno da je burza pred slomom. Nakon šokantnog otvaranja Crobex je potonuo za više od 13 posto, a većina dionica završila je u blokadi. U nastavku trgovanja vodeće dionice su se pomaknule s minimuma, ali nije bilo snage za značajniji oporavak

(+ Kliknite na sliku za uvećanje )

Redovni dionički promet dostigao je 167,7 milijuna kuna, a daleko najviše trgovalo se dionicama T-HT-a i Ericssona Nikole Tesle. T-HT-ova dionica završila je na 218 kuna, nakon jutrošnjeg potonuća na 201 kunu, a dionica Ericssona Nikole Tesle oporavila se do 1.410 kuna, nakon dostignutog minimuma na 1.300 kuna.

Panika je neselektivno poharala cijelo tržište, a na drastični pad Crobexa najveći su utjecaj imale dionice Atlantske plovidbe, Đuro Đaković holdinga, Diokija, Dalekovoda, Hodroelektre, Instituta građevinarstva Hrvatske (IGH), Ingre, Jadroplova, Dom holdinga, Leda, Luke Ploče, Tehnike, Tankerske plovidbe i Uljanik plovidbe.

Stručnjaci naglašavaju da neviđena psihoza koja trese tržišta uzrokuje to da fundamentalne vrijednosti kompanija više nemaju veze s cijenama na burzi, već je na cijeni samo likvidnost. Predsjednik Uprave T-HT-a Ivica Mudrinić smatra da pad cijene dionice T-HT-a nema veze s poslovanjem kompanije. ‘U ovoj godini u razvoj infrastrukture i usluga ulažemo više nego lani, a dogodine ćemo uložiti još i više jer smo sigurni u ono što radimo’, rekao je Mudrinić na današnjoj konferenciji Zagrebačke burze, ustvrdivši da će se dionica HT-a vratiti na fer vrijednost.

Govoreći o krizi na hrvatskom tržištu kapitala, guverner HNB-a Željko Rohatinski naglasio je da je riječ o malom i plitkom tržištu, koje je unazad dvije-tri godine ekspanzivno raslo inicirano uglavnom javnim ponudama udjela u državnim poduzećima po ‘promotivnim cijenama’, dodavši da nije na njemu da sudi zašto se to radilo. Istaknuo je i da je na hrvatskom tržištu kapitala veza između cijena i fundamenata mala, znatno manja nego na zapadnim burzama.

(+ Kliknite na sliku za uvećanje )

‘Takve burze s velikom volatilnošću bez puno veze s fundamentima podložne su raznim utjecajima s kojima ne moraju imati izravne veze’, rekao je guverner, ističući da se trenutno na Zagrebačkoj burzi zapravo događa efekt čistog preslikavanja, upitavši kakva je zapravo veza između onoga što se događa u New Yorku i Zagrebu.

‘Ovo je odraz događanja na svjetskim burzama. Mislim da je već prekasno za paniku jer ove cijene za dugoročne investitore mogu biti veoma interesantne’, smatra Igor Kos iz brokerske kuće To-One.

Prema nekim analitičarima, ovakvo stanje potrajat će još dva do tri dana, ali nitko ne želi prognozirati kada će doći do značajnijeg oporavka burze.

Panika je danas zahvatila i vodeće europske i azijske burze. U prijepodnevnoj trgovini londonski Ftse indeks potonuo je 7 posto, na 4.008 bodova, francuski indeks CAC 40 za 7,68 posto, kliznuvši na 3.178 bodova, dok se frankfurtski DAX stropoštao za 8,31 posto, na 4.475 bodova. Indeks Tokijske burze Nikkei potonuo je gotovo 10 posto, što je njegov najveći pad u jednom danu od krize u 1987. godine, a u proteklom je tjednu izgubio čak četvrtinu svoje vrijednosti.

Dnevni pregled cijena dionica na Zagrebačkoj burzi pogledajte ovdje.

Z. Korda
petak, 10.10.2008.

jel moze netko preracunat koliko je to u ovozemaljskim novcima [huh]

Russia’s lower house of parliament, the Duma, also approved measures worth $86 billion to assist banks hit by the credit freeze.

Elsewhere, Canada and Spain announced plans to spend $21 billion and $41 billion respectively on purchasing assets from banks starved of liquidity.

In London banking shares which had regained some ground following the British government’s $87 billion bailout announcement earlier in the week, suffered heavy falls.

In Asia Japan’s Nikkei Exchange closed down 9.6 percent, its biggest one-day percentage loss since the stock market crash of October 1987, to close out its worst week in history despite the Bank of Japan injecting 4.5 trillion yen ($45 billion) into financial markets.

India’s central bank also tried to boost markets, making 400 billion rupees ($8.2 billion) available for the financial system

i naravno za amere znamo …700
___________________________________________________________________________________
Kad se malo zastane i pogleda….pa jos se odlicno drzimo….
ovi nasi lupezi ni lipe…( samo znaju uzimat , povrat je nepoznat pojam u njihovim knjigama ) [huh]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Evo ja sam napravio svoj "ratni portfelj" nema više mrdanja i na još -50% i na +50%. cijelo vrijeme gađam dno, pa prodam s minusom, pa opet iznova. E sad nema više, ovo je ako treba i do mirovine, a sad se idem nacvcit da zaboravim na minuse, dowove, ftse i ostale. [embarass]

Surround all arround when it hits the ground


što je gospodo radi guza ko meduza,trebali ste se već davno zbrisat sa burze(kao ja)!!!
Sve će ovo proć, niš se ne sekirajte,malo će te popapati normabelčića i koju pivu, jebo novce, nisu novci najbitniji na svijetu…

kolega ja bih ipak rekao da je vas zbrisala blberza..jer sječam se kako ste urgirali da idemo ondje preko, ovo je još dobro u odnosu na ono jer je ondje sve ravna crta———————nema kupnje! [thumbsup]

Motušić: Nema potrebe za obustavom trgovanja!

"Usprkos padu cijena dionica, likvidnost tržišta još je uvijek vrlo visoka, odnosno, očito postoje oni koji u panici prodaju, ali i oni koji, vjerujući u oporavak tržišta, kupuju dionice, izjavio je danas predsjednik Uprave Zagrebačke burze Roberto Motušić u razgovoru s novinarima na 18. konferenciji Zagrebačke burze u Novigradu.
Motušić ističe da pravi problemi za burzu nastaju tek kada nestane likvidnosti jer se tada nema u što ulagati, niti se može "riješiti" neželjenog dijela portfelja.
Upitan da komentira spekulacije bi li zbog visokog pada Crobexa zadnjih dana trebalo u potpunosti obustaviti trgovanje na burzi, Motušić je rekao kako smatra da za time nema potrebe niti postoje uvjeti.
Naime, pojašnjava, s jedne strane time bi se možda trenutačno ublažili padovi, no s druge strane zatvaranjem bi tržište ostalo na istoj poziciji na kojoj je.
Također je istaknuo da se od prestanka njihove blokade događa određeni oporavak cijena, odnosno da je gubitak Crobexa oko 13 posto ipak umanjen na 10-ak posto.
Predstavnici Burze padove zadnjih dana pripisuju "psihološkom momentu", pri čemu je Motušić kazao da hrvatsko tržište "ima sreću jer je prilično nerazvijeno, odnosno na njemu se trguje samo dionicama i obveznicama".

Dakle da rezimiram ovog xxxxx Motušića.
On misli da ne treba prekinuti trgovanje na burzi kad je likvidnost velika a treba ukinuti trgovanje kad likvidnost bude mala.
Dakle kad likvidnost bude mala i teško će se moći kupovati i prodavati onda Motušić još misli i prekinuti trgovanje za svaki slučaj da ne bi netko što kupio ili prodao.
Ajmo dalje,kaže Motušić da kad bi zatvorio burzu da bi se ublažili padovi ali bi tržište ostalo na istom mjestu. [shocked]
Onda nastavlja da se događa određeni oporavak cijena jer smo sa -13% došli na -10%.
I za kraj nam svima poručuje da hrvatsko tržište kapitala ima sreću jer je prilično nerazvijeno.
Eto,nadam se da vam je sad jasnije tko vam je direktor burze i što možete u budućnosti očekivati od njega.
Bojim se da nam kraj takvih ne treba ni financijskih kriza ni elementarnih nepogoda.
Sramotno da sramotnije ne može biti
[bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Nevjerovatno je to što ima dosta ljudi na ključnim pozicijama i daju olako izjave po sistemu
"grunem i ostanem živ"…..
E pa sad, Tarin savjet dana, Motušiću i inima: "prije puštanja jezika u pogon – uključite mozak"

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Prijedlog za novi zastitni znak zagrebacke burze.

Downside risks to growth remain

Ententinis

Daj mi pošalji svoje podatke da te predložim za njegovog zamjenika. Reći ću da ima jedan koji zna bolje kako rukovoditi tržištem kapitala u kriznim situacijama. Evo baš smo malo prije popili kavu s njim. Inače ako je problem u Motušiću, onda izgleda da je problem i sa direktorima burzi diljem planeta. Tko bi rekao da nitko ne zna što ućiniti, možda bi ih ti mogao posavjetovati. Vjeruj mi to bi te proslavilo. Već vidim naslove u novinama.."Čovjek koji je burzu digao iz pepela" ….BTW, Burza ne može zaustaviti trgovanje jer HANFA zasad nema taj institut.

Pozdrav iz Novigrada [bye]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

hebate koji pad zlata

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Nemojmo se nadati da je dno tu negdje.Ovo jednostavno mora ići do kraja.Ako dan dva budu ameri ili eu malo zeleni nemojte da vas zavara.Tržište kapitala nitko nesmije braniti od njega samog.Samo od sebe će se ustabiljiti kad se fondovi isprazne.Znate onu lovačku kad je lovac dotrčao iz šume i prijatelj ga pita zašto trči.On kaže jedva sam pobjegao,medvjed je napao moju ženu.Pa jesi stao u obranu,pita ovaj.Ma koja obrana,sam ju je napao sam nek se brani. [lol]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close