Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pripremite se da ako kongres podbaci, u ponedjeljak izvučete lovu iz dionica.
Ja najvjerojatnije izlazim iz svega osim BD62 i HT-a.
Sa lovom koju sam izvukao kupujem HT na 200 Kn.


Ako gongres podbaci sigurno neces u ponedjeljak izvuci svoju lovu na ZSE, ako zaista tako misliš onda izvlaci lovu danas.

Meni se čini da su naši FM tjerali lisicu, a istjerali vuka. A šta sad, dragi moji. Kraj godine se bliži, a nema naznaka oporavka.


Sad više nije pitanje da li će Kongres odobriti pa će tržište rasti, sad je pitanje ako ne odobri koliko će ono pasti. I dalje osnovni problem našeg tržišta je što god kupiš, bez neke nove informacije za to duštvo, pada i raste jednako kao i neko drugo društvo s burze.

Kupiš li IGH, INGRU, HT, ATPL potpuno je svejedno (ne u potpunosti), ali rast/pad će biti istovremen kod svih, mogu još nabrojati dionica, potpuno nebitno. I to će sve biti tako dokle god društva ne dođu prema fundamentima na neku razinu tipa

P/E 1
P/B 0,2
P/S 0,2

tada će nastati stampedo prema gore, prije vrlo teško. Ovdje ne mislim na valove kojih uvijek ima, ali to su špekulativne kupnje, govorimo o potencijalnom dnu i ponovnom rastu.

ONAKO OD OKA, mislim da po ovome IGH onda još ima dosta prostora za pad…..

zasto je Buffet opet ulozio 3 milijarde dolara u dionice?
sta je tom covjeku?
pa sve ide dole, a on kupuje dionice…
ljusi su u panici, nema se novca, a on bestija kupuje….

jel on mozda radi po logici:
"kad svi prodaju, ti kupuj!"? [wink]

Na azijskim su burzama cijene dionica jutros snažno pale jer novi podaci ukazuju na daljnje slabljenje američkog gospodarstva, što bi ga moglo odvući u recesiju, a to bi pogodilo i ostala najveća svjetska gospodarstva.

Nadam se da naše gospodarstvo nije jedno od največih!!!!! [lol]

Nemojte se obazirati na Vranu. Vrana, i to crna, uvijek ostaje vrana.
Nadamo se da ćemo stići do ponedjeljka.

Bolje pametno ležati nego ludo raditi. (F.D.)


zasto je Buffet opet ulozio 3 milijarde dolara u dionice?
sta je tom covjeku?
pa sve ide dole, a on kupuje dionice…
ljusi su u panici, nema se novca, a on bestija kupuje….

jel on mozda radi po logici:
"kad svi prodaju, ti kupuj!"? [wink]

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/buffett-ulazi-u-ge-unatoc-ekonomskom-pearl-harboru,26582.html

Buffet ima novac i strpljenja, niti može pogoditi dno samo tako, niti mu to nije ni za cilj niti vršiti usporedbu naših investitora s njim, polupijanih, needuciranih itd.

Ako imaš novac kupuješ jeftino, što znači da trebaš napraviti analizu onoga što kupuješ i odlučiti da ili ne kupiti, i naravno, čekati više od jednog dana da to prodaš. Hvatanje padajućevih noževa djeluje na psihu, što znači da ako kupiš nešto po tebi jeftino, a sutra bude 10-20% još jeftinije, a nisi spreman podnijeti takav rizik, ili si stavio stop loss nalog na -10%, jednostavno gubiš bez obzira koliko dionica jeftina bila. Moraš odlučiti između: kupio sam jeftino i spreman sam trpjeti minus ali znam da će se vratiti on ili čekaš preokret trenda. Teška odluka kod kupnje pri padajućevim noževima.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Evo gledam predotvaranje i nema paničnih prodajnih naloga u bescijenje kao prošli puta, jel moguće da danas nećemo slijediti ju es of ej? [rolleyes]



zasto je Buffet opet ulozio 3 milijarde dolara u dionice?
sta je tom covjeku?
pa sve ide dole, a on kupuje dionice…
ljusi su u panici, nema se novca, a on bestija kupuje….

jel on mozda radi po logici:
"kad svi prodaju, ti kupuj!"? [wink]

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/buffett-ulazi-u-ge-unatoc-ekonomskom-pearl-harboru,26582.html
[/quote]
Možemo se samo nadati da nije prolupao. Ipak je on čovjek u godinama

Bolje pametno ležati nego ludo raditi. (F.D.)



Pripremite se da ako kongres podbaci, u ponedjeljak izvučete lovu iz dionica.
Ja najvjerojatnije izlazim iz svega osim BD62 i HT-a.
Sa lovom koju sam izvukao kupujem HT na 200 Kn.


Evo ti 1. Ne prodaješ sada HT po 258 ,a kupuješ ga kada padne na 200. Smiješno. [lol]
[/quote]

A na dodatnih 10% i mogućnost izvanredne si zaboravio?


Meni se čini da su naši FM tjerali lisicu, a istjerali vuka. A šta sad, dragi moji. Kraj godine se bliži, a nema naznaka oporavka.

meni se cini da je ovo slicno onoj nafti na 200 dolara.
sjecate se sta su nasi vrli analiticari govorili?
Ljubo Jurcic npr.: "Nije pitanje hoce li nafta doci na 200, nego je pitanje koliko brzo ce doci na tu razinu…"
(ja sam spomenuo naftu jos u sijecnju, ali samo s razlogom da ekipa bude spramna na oakve glupave analize)
nakon takvih "analiza" je pocela cijena padati.

Sada isti ti (Jurcic i Lovrinovic i slicni…) brljaju sa analizama:
"Pad slijedi , ali je najbolji trenutak za kupnju…"
i takvih likova imas mali milion po svijetu i naravno da se stvara panika.

Američki problemi srušili i azijske burze

Širenje krize s Wall Streeta potopilo američke indekse

Čini se da nema svjetla na kraju tunela. A i pitanje je koliko je "tunel" dugačak?

ATPL
Top ask
CIJENA KOLIČINA
1.800,00 36….FM u điru, skriven iza nezaokruženog naloga.
1.870,00 43
1.871,00 90
1.871,02 9…..prodaja se počela taložiti već sad.



Cijena INE od 2800 kn u javnoj ponudi je fenomenalna,tržišna cijena ADRS – P-A je katastrofalna,treba pitati fondove zašto su plaćali 2900 ili više za INU kada su naftne tvrtke u svijetu izgubile u kratkom roku 50 % cijene? Zašto ignoriraju dionicu ADRS -P-A koja je pala na cijene od prije 5 godina.
Adris je jedina tvrtka u HR koja vraća prije prodane tvrtke stranim vlasnicima ( Duhan Zagreb,Mari mirna, Hoteli Katarina )
Očito da strani špekulanti ruše cijenu ove dionice,domaći investitori su ravnodušni ili su ovisnici koji puše amaričke cigarete i pljuju u tanjur iz koga se hrane.

ADRS ruse stranci koji izlaze. Nasi ljudi to trebaju iskoristiti i nakupovat ga sto vise dok je ovako jeftin, jer kad ga stranci pocnu kupovat bit ce kasno i cijena ce vrtoglavo porast.
Suprotno:
ERNT treba prodat sto prije i koristit situaciju sto mu iz Austrijske RBA banke odrzavaju RSI visoko.
U EU od Tesla ce ostat samo Nikola pola ce biti outsource-sirano pola RTL-u prodano, nesto VOLEX-u a ostalo (Grana,Vrbani,Ciglenica, …)i tako je vec prodano preko milijarde vec izvuceno.

[/quote]
Niti ja nevolim previse nacin poslovanja ERNT jer su limitirani dosta od strane Svedjana a najzanimljivije mi je manipuliranje onim njihovim unutarnjim Ericsson trzistem.
Previse je RTL-u ona zgrada, vise im pase najam ove i sigurno ga nece otkupiti; jednako kao Volex.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close