Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Najtragičnije u svemu ovome da će mali i neiskusni ulagači tek danas popušiti pravu lovu.
Najvjerojatnije ćemo početi dan sa gadnim blokadama,koje će biti izazvane upravo panikom među malim ulagačima dok će fondovi spremno skupljati na neviđenom diskontu.Sutra ili najkasnije prekosutra Ameri će izglasati ZA bailout plan i ponoviti će se onaj petak od prije koji tjedan.Mali će opet kupovati,ali po 20-30 % većim cijenama i to od onih koji će kupovati danas i sutra.
Najboli scenario je taj da fondovi održavaju cijene dok ne pristignu bolje vijesti,ali mislim da je to skoro pa nemoguće.Ja sam 90 % u dionicama i danas ću biti 100 % !
Samo sabrano i bez panike molim,sve će doći na svoje…da sam bar u krivu i da me svi popljuju za koji sat
Pozdrav


Dobro jutro.
Zadnjih 6 mjeseci bez obzira na padove uvijek je bilo bida.
Mislim da će danas naši neiskusniji članovi imati priliku uživo gledati kako to izgleda kad nema bida.

Zašto misliš da neće biti bida?
Ja mislim da hoće, bar OMF imaju još novaca. Azija jest malo crvena, ali ne propada. A futuresi zeleni.
Mogla bi nas naša burza danas i iznenaditi. Jučer i prekjučer svi smo bili uvjereni da bailout prolazi i da sve ide gore, danas smo svi uvjereni da propada u bezdan. Ali pravila nema.

jeftinija nafta znaci i da je nema tko kupiti. A ako je nema tko kupiti, onda i brodari ne posluju dobro.

To se vec dogodilo bulkerima (cijene celika!) tako da ljudi lagano mogu povuci paralelu. Nije lijepo dovoditi ljude u zabludu, svjesno ili nesvjesno.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Pogledajmo stvari s vedrije strane.

Američki FED ubrizgao je 630B $, Bushov plan će sigurno proći, europske središnje banke odlučne su u rješavanju eventualnih problema u samim korjenima, uskoro pristiže ogromna lova od INE. Pa neće valjda jedna glupa baba iz američkog kongresa upropastiti svjetsku ekonomiju? [angry]

Onaj tko ima love neka se postavi na bid, a onaj tko nema neka isključi komp na nekoliko dana.

Onaj tko ima love neka se postavi na bid.

Rano je za postavljanje na bid. The force is too strong on the dark side

Našima nije u interesu da se zaustavi klizanje cijena dionica. Žele ih dodatno oboriti da bi se onda na umjetno stvorenom dnu kupovalo jeftono. 25.09. HANFA je donijela izmjene pravilnika o ulaganjima fondova. No iste pravilnike nije poslala u Narodne novine. Tako da to nije tiskano u NN ni 26.09. ni 29.09. Dakle nije stupilo na snagu. Dakle žele još malo obarati cijene a onda jeftino kupovati.

Bilo bi najbolje trenutno ugledati se na Ruse pa zatvoriti burzu na par dana

Počelo je plašenje na asku?
Koliko će ih nestati u 9.59.58 ?
I da li će ?
Ajmo ATPL po 1000 kn nekih 500 kom.
To dugo nisam vidio. [rolleyes]
Propast se bliži,Armagedon nam dolazi,nema ničega više,samo jad i plač.
Kometa se približava i već je probila stratosferu! [cry]
[pray] [pray] [pray] [pray] [pray] [pray] [pray] [pray] [pray] [pray] [pray]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words


Sutra ce doci na svoj racun trejderi ali nešto mi govori , da ce ameri brzo nešto smisliti i rješiti stvar najkasnije do ponedeljka, a to tada ce bit svašta. Puno srece želim svima koji ce biti aktivni sutra na ZSE ,ja nemam više ni para ni volje za trejdanje,znam samo da jenkiji nece tek tako dopustiti, da jim sve ide u q..,IMHO skori preokret je ispred nas, listopad bi nas mogo razveseliti. [thumbsup]

Ovo ni para ni volje je ključno, mislim da ću se ja skoncentrirati na pokrivanje minusa na tekućima, a
burzu počinjem gledati u listopadu, trebaće mi još ovo malo živaca što je ostalo…

Ajmo mi to zblokat u prvoj sekundi ,pa da na miru možemo otić popit kavicu.
[cool]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words


…..Sutra ili najkasnije prekosutra Ameri će izglasati ZA bailout plan i ponoviti će se onaj petak od prije koji tjedan.Mali će opet kupovati,ali po 20-30 % većim cijenama i to od onih koji će kupovati danas i sutra.
…..

Ne mogu izglasati prije četvrtka , a i onda je pitanje.
S ostatkom tvog posta se slažem.

U Europi na kraju ništa strašno, ali ovo kako su se počeli preslagivati nalozi kod nas izgleda stravično. Prvih desetak minuta moglo bi biti za neke infarktno. Zar OMF-i stvarno imaju namjeru uništiti do kraja OIF-e. S kim će trgovati kasnije kad sve dođe na svoje?

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

gledam malo zadavanje naloga na monitoru. Ovi naši fond menadžeri stvarno, ali stvarno nisu normalni. Tip stavlja iGH na prodaju na 6800, ATPL 1600, JDPL 270, INGRU 146. Stvarno žele unijeti paniku među male ulagače. Bljak, gadi mi se ova naša burza. Ali ju koristim da zaradim, pa mi je OKe [smiley]

Pessimism Is Your Friend

Ovi nalozi su smješni….allllo Hanfa…..idemo suspenzija zse na jedan dan

Kakvi su to nalozi na prodaji .Toga jučer nije bilo ni u Americi….Molim Hanfu preispitati tko daje takve naloge i širi paniku gdje joj nije mjesto!!!

New Report

Close