Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Teško je ujediniti 100.000 ljudi da misle i da se ponašaju isto. Kad se radi o HRvatima, onda mislim da je to zbilja NEMOGUĆE! [embarass] Proučite povijest…

Ma možda bi putem Foruma trebalo okupljati male dioničare da imaju u dioničarskim društvima svoje predstavnike i tako utječu na rad d.d. / investicije, dividende, reorganizacije, izbori u upravu i nadzorne odbore /. Ovako svak za sebe nemamo nikakvog utjecaja, a kada bi jedan predstavnik malih dioničara u INA-i izrazio naše interese imalo bi to adekvatnu težinu. A to vrijedi i za sva ostala dioničarska društva, pogotovo ona gdje nema večinskog vlasnika.
Znam primjer okupljanja malih dioničara kada je dolazilo do preuzimanja društva, nakon sustavnog uništavanja, a to je tada kasno.

Inače, voljan sam podržati "štrajk pasivnošću" od nekoliko dana, ili kako se već točno dogovorite.

Ja štrajkam već 3 mjeseca [lol]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


U pola minute crobex je sa 0,6 došao na 1.09%


Ovaj podatak me naveo na razmišljanje… što bi bilo da se u određeni dan, u određeno vrijeme maknemo sa prodaje, ili da se pomaknemo 10ak % na više te da cijelo TK stjeramo u pozitivnu blokadu ili bar dignmo bolinger za par %?
Možemo li se mi mali dioničari dogovoriti i organizirati nekakav svojevrstan prosvijed od kojeg možemo imati jedino koristi?

Mislim da to ne bi trebao biti neki problem, jednostavno se na razini poslovnih portala i foruma postavi inicijativa da se u određeno vrijeme povučemo ili pomaknemo sa prodaje te riskiramo koju kunu i lupimo po asku……….

Što bi bilo??Došao bi svizac i zamotao čokoladu………..Obavezno javite kad namjeravate lupati po asku,prodao bi nešto sitno [lol] [lol]

Djeco što je vama? [shocked]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

podrzavam,sljedeci tj.takodjer….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Zbilja neki ovdje ne shvaćaju, ili provociraju, nema veze, očekivao sam to od nekog kao lavgar

Zato ću ponovit

Mali dioničari kao hrpa frustriranih individua koji se svađaju međusobno imaju političku snagu ravnu nula.

Veća grupa malih dioničara koja je u stanju ovako nešto organizirati i sazvati konferenciju za štampu ima malu političku snagu ali ipak veću od nule.

Kad se samo sjetim što se sve moglo izboriti samo preko studentske udruge. Ostavite se glupih rasprava o bidu/asku. Poanta je da prvu put mali dioničari nešto organizirano naprave.

Osnovno pravilo kod ulaganja na burzi je-uložite samo višak sredstava i to samo toliko koliko ste spremni izgubiti.To što je pohlepa jača od razuma pa ste ulazili u svakojake kredite a dionice skidali s aska kao da nema sutra,to je druga priča.U Mađarskoj ima jedna izreka,glasi otprilike ovako:ako si na večer bio muškarac i ujutro budi muškarac [lol]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


Zbilja neki ovdje ne shvaćaju, ili provociraju, nema veze, očekivao sam to od nekog kao lavgar

Zato ću ponovit

Mali dioničari kao hrpa frustriranih individua koji se svađaju međusobno imaju političku snagu ravnu nula.

Veća grupa malih dioničara koja je u stanju ovako nešto organizirati i sazvati konferenciju za štampu ima malu političku snagu ali ipak veću od nule.

Kad se samo sjetim što se sve moglo izboriti samo preko studentske udruge. Ostavite se glupih rasprava o bidu/asku. Poanta je da prvu put mali dioničari nešto organizirano naprave.

Jeste smislili parolu, kolega zmrklic?

@lavgar – jel to mene išlo – kredit nemam 2007 +90%, 2008 -25%
ja ću preživjeti sasvim dobro, ali zašto bi organiziranje malih dioničara bilo loše – ajde barone i lavgare objasnite mi



@lavgar
– jel to mene išlo – kredit nemam 2007 +90%, 2008 -25%
ja ću preživjeti sasvim dobro, ali zašto bi organiziranje malih dioničara bilo loše – ajde barone i lavgare objasnite mi

Zato kaj nece postici bas nis sve i da se svi odazovu


Ja štrajkam već 3 mjeseca [lol]

a ja štrajkam preko 6mjeseci

daj zmrklić neki skype adresu, pa da chatamo….zainteresirani

PONEDELJAK I UTORAK su prekretnice crobexa ako zaronimo idemo po mom misljenju do 3150 ako potegne gore idemo do 3450 i sljedi cekanje oko raspleta INE

SKYPE za ovu temu ?????

New Report

Close