Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@pazipada
Visoka inflacija.
Usporavanje gospodarskog razvoja.
Rast nezaposlenosti.
Odlazak 50% ulagača sa marketa.
Loša situacija u svijetu.
Banke propadaju (osim naših)…itd.

inflacija ce se smanjiti…definitivno ide dole jer je vezana za naftu
situacija u svijetu se poboljsava
banke ne propadaju s obzirom da su rijesiili problem hipotekarnih kredita
odlazak ulagaca ce kompenzirati INA i 5 milijardi kuna na HTovom racunu


Crobex +0,48%
Rasturili smo crobex ko beba zvečku.

Da nije INA spasila, na kraju bi završili na 0,2%.
Ovo danas je dobar odgovor Europi.

Nemate utjecaj na nas. Nemojte misliti da možete utjecati na nas.
Uostalom, nepristojno je oponašati drugoga, zar ne.


Je li to počeo rat na tvom otoku?



@pazipada

Visoka inflacija.
Usporavanje gospodarskog razvoja.
Rast nezaposlenosti.
Odlazak 50% ulagača sa marketa.
Loša situacija u svijetu.
Banke propadaju (osim naših)…itd.

inflacija ce se smanjiti…definitivno ide dole jer je vezana za naftu
situacija u svijetu se poboljsava
banke ne propadaju s obzirom da su rijesiili problem hipotekarnih kredita
odlazak ulagaca ce kompenzirati INA i 5 milijardi kuna na HTovom racunu


kolege dajte odustanite više od rasprave s njim…prvo će vas spustit na svoju razinu a onda dokrajčit iskustvom.



Današnji dan po meni jako loše, spašavnje grobija sa INOM zadnjih pet minuta….uvjek
ista priča. Neznam ko više puši te fore u zadnjim minutama….nastavak agonije po meni.
Moje mišljenje…………………….

Ne samo sa Inom, tu je i Ht, Zaba, Jdpl, Ingra… sve u zadnjim sekundama
[/quote]

Slobodno mi udjelite keca, ali da li smo kolega i ja napisali nešto što je laž? [huh]

http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2008,9,8,ftse_0809,132561.jl

Amerikanci su prošli Rubikon. Sada je samo pitanje vremena i povoda da se i kod nas to javno objavi. Naj vjerojatnije će se čekati neka vijest oko INA-e pa da nam naši vrli menadžeri predskažu sjajnu budućnost. A onda svi u kupovinu do sljedeće korekcije.

who dares, wins

upravo sam gledao prilog u emisiji "potrošački kod"—o tome koliko su mali dioničari zaštićeni od večinskih vlasnika—–
konkretno…
gospođa je imala dionice Našice cementa koje je kupila za 50 000kn….ovih dana dobila je obavijest
od SDA kako su dionice prodane tj. otkupljene za 28000 kn od večinskog vlasnika….
…i to bez njenog znanja i dopuštenja…..i to sve po zakonu
molim da mi netko objasni jel to moguče…ako je… onda tu više nema priče o dugoročnom ulaganju….barem ne kod nekih dionica…..ili se to može dogoditi svakom malom dioničaru?

[thumbsup]Sutra će uslijediti veći rast Hrvatske burze ako se održi do 16 sati mogli bi rasti i cijeli tjedan. [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

upravo sam gledao prilog u emisiji "potrošački kod"—o tome koliko su mali dioničari zaštićeni od večinskih vlasnika—–
konkretno…
gospođa je imala dionice Našice cementa koje je kupila za 50 000kn….ovih dana dobila je obavijest
od SDA kako su dionice prodane tj. otkupljene za 28000 kn od večinskog vlasnika….
…i to bez njenog znanja i dopuštenja…..i to sve po zakonu
molim da mi netko objasni jel to moguče…ako je… onda tu više nema priče o dugoročnom ulaganju….barem ne kod nekih dionica…..ili se to može dogoditi svakom malom dioničaru?


Da. Jer je Ergović ko većinski skupio 95% i onda po zakonu ima pravo isplatiti sve po zadnjim ili prosječnim cjenama, Ništa tu ni je čudno. Ne daj te da skupi toliko.

who dares, wins

upravo sam gledao prilog u emisiji "potrošački kod"—o tome koliko su mali dioničari zaštićeni od večinskih vlasnika—–
konkretno…
gospođa je imala dionice Našice cementa koje je kupila za 50 000kn….ovih dana dobila je obavijest
od SDA kako su dionice prodane tj. otkupljene za 28000 kn od večinskog vlasnika….
…i to bez njenog znanja i dopuštenja…..i to sve po zakonu
molim da mi netko objasni jel to moguče…ako je… onda tu više nema priče o dugoročnom ulaganju….barem ne kod nekih dionica…..ili se to može dogoditi svakom malom dioničaru?

moguće je, a gospođa sada treba na sudu potražiti pravicu….uglavnom treba se tužiti da nije dobila pravičnu naknadu prilikom squeez outa…do sada je sudska praksa u hr išla na ruku malih dioničara.


[thumbsup]Sutra će uslijediti veći rast Hrvatske burze ako se održi do 16 sati mogli bi rasti i cijeli tjedan. [thumbsup]

Nastavak stagnacije, naše nacije.
Nem tko gurati, osim INE, ostale dionice su kao klaonice.


[thumbsup]Sutra će uslijediti veći rast Hrvatske burze ako se održi do 16 sati mogli bi rasti i cijeli tjedan. [thumbsup]

Ako danas nismo značajnije rasli, teško ćemo sutra kad današnji optimizam na svjetskim burzama splasne.

@mikron,
Ni je problem kad te netko ko ima 95% maltretira već je problem kad te gnjavi onaj koji ima 30,40%. Pogledaj koliko vlada ima u INA ili Podravci, a i tamo vodi glavnu riječ.To su male nesavršenosti dioničarstva na koje se moramo nažalost naviknuti ili bolje organizirati.

who dares, wins

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=164b9e4c-37c2-4dee-8509-10b315fd72ef&readcomment=1#comment

Zamisli gdje bi tek onda bio crobex.
A joj kaj nas još čeka!
[pray] [pray] [pray]

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=164b9e4c-37c2-4dee-8509-10b315fd72ef&readcomment=1#comment

Zamisli gdje bi tek onda bio crobex.
A joj kaj nas još čeka!
[pray] [pray] [pray]


vceću glupost nisam odavno pročitao pa sam bio slobodan to i proslijediti cijenjenom novinarčiću

dan je pametniji od noći


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=164b9e4c-37c2-4dee-8509-10b315fd72ef&readcomment=1#comment

Vidi se da MOL intenzivno radi na pumpanju cijene INE na dole.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close