Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Največe razočaranje FI 2008.je TODEX.Jedino JMNC nešto bolja nego lani.
Kako su se sve Todine dionice tržile uz veliki p/E i veliki P/Bv ,a kao firme koje su trebale biti brzorastuće a vidimo da stagniraju ili čak postaju po dobiti brzopadajuće,možemo zaključiti da su
od balona postal i balončine.Čast špekulantima koji su u ovim dionicama,ali dok ove dionice ne
dođu na svoju fair vrijednost,a ona se konzervativno -matematički određuje tako da famozni
P/E puta P/Bv ne bude veći od 22,5 i to minimalno u vremenu od tri godine.
Preporuka neiskusnim:U ovom trenutku kada su dionice podcijenjene možete ovaj umnožak i smanjiti.

Banke su u IH 2008 ostvarile izvrsne rezultate.U ovakvoj krizi i padu cijena dionica ZABA je
povečala dobit za nevjerojatnih 48%,a PBZ je nakon lošijeg IQ kada je ostvarila dobit od 10 kuna
po dionici i bila gora nego lani,u II Q ostvarila dobit od 22 kn po dionici tj.120% više nego u IQ.TO nije brzo rastući nego eksplozivan rast. Dakle,banke su stabilizirajući faktor našeg tržišta kapitala.
Napomena neiskusnima:Ako vlastitom analizom utvrdite da vaš favorit brzo raste i da ima šanse
da tako bude i ubuduće onaj gornji umnožak može biti i veći,ali ako griješite platit ćete.

Građevinari uglavnom potvrđuju prošlogodišnje rezultate.HIDRA i VIADUKT su ostvarili izvrsne rezultate/ili prikazali/ u IIQ.Samo da tako i nastave.DLKV puno radi,ali ima katastrofalnu dobit i
nikako da se makne sa mrtve točke.IGH ,INGR i THNK su se do sada pokazali kao firme koje rade i
zarade,pa će tako vjerovatno biti i u ovom izvještaju.

Turisti ko turisti Rade i ne zarađuju,a ovu godinu bi mogli i manje,jer su troškovi skočili više nego lani.Prošle godine oko pozitivne nule,a ove godine oko negativne nule.Možda je to upravo prilika za
ulazak naročito ako nanjušimo preuzimanje/SUNCE i LUCIDUS ili LRH/.

Brodari svi do jednog su podcijenjeni,jer svi do jednog su tvornica novaca.ULPL mi je sumnjiv i
špekulantski ali za prave majstore špekulacija možda najbolji.Neiskusni trebaju biti što dalje od ULPL.
Ako bi svi brodari napravili revalorizaciju flote prema stvarnoj vrijednosti flote/ne NAV/imali bi
idealnu kombinaciju.Pokriće cijene u BV/slično JDPL/ i visoku dobit unazad nekoliko godina,dobit
u tekućem razdoblju i izvrsna očekivanja.Ne može bolje.

Preporuka neiskusnima:Čuvati se brodara.Njih treba dobro proučavati/trajni glagol/,jer ćete ostati bez gaća.



Čuo sam se sad sa Dinkom…

Bogdanićem?
[/quote]

Jel to onaj Dinko koji je šef najvećeg mirovinskog fonda u državi koji ima najviše para, i koji je rekao onako bahato u javnost da je Crobex precijenjen 30-50%?
A isti taj je izazvao pad Crobexa iza Nove godine, izvukavši 500 mil kuna iz ostalih fondova?

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"




Čuo sam se sad sa Dinkom…

Bogdanićem?
[/quote]

Jel to onaj Dinko koji je šef najvećeg mirovinskog fonda u državi koji ima najviše para, i koji je rekao onako bahato u javnost da je Crobex precijenjen 30-50%?
A isti taj je izazvao pad Crobexa iza Nove godine, izvukavši 500 mil kuna iz ostalih fondova?

[/quote]

Nije.


Čuo sam se sad sa Dinkom i veli da je lijepo vrijeme, da se kupa i da je baš sad na kavi na Stradunu.
Pitao sam ga za burzu i to, i veli da nema potrebe da se vraća u ZG prije devetog mjeseca,
jer da bi onda Crobex trebao biti na svojoj fair vrijednosti.
Inače veli da mu je i kava na Stradunu preskupa.
Čovjek pazi na svaki novčić.
Zato valjda i ima

I kod nas u Splitu lijep i sunčan ljetni dan.Biti će i danas vruće,ali kako možemo očekivati osvježenje
sa ZSE i lagani rast CROBEX lakše ćemo prebroditi ovu vrućinu.S obzirom na kraj mjeseca nebi trebalo biti pada ,ali ako fondovi odluće možda bi mogli malo i potegnuti radi uljepšavanja mjeseca.U
kolovozu bi trebalo doći do malo jaćeg oporavka,pa nebi škodilo da se malo pridoda i julu.Dakle,
samo rast dolazi u obzir,utoliko prije jer bi INA mogla malo povući radi rasta nafte.



Čuo sam se sad sa Dinkom…

Bogdanićem?
[/quote]

Dobar
[thumbsup]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Na INA-i na kupnji se povuklo 5000 kom.
Trenutno je 3.100/18.700 kom K/P
Jel to neki znak?

A evo vratili ga….sad je kupnja opet 8100 kom.

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"

Da nije Pajdo otišao na godišnji odmor?

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

zbilja mislim da bi trebalo odmoderirati LOPINU. Čovjek uvijek piše pametno i konstruktivno.


zbilja mislim da bi trebalo odmoderirati LOPINU. Čovjek uvijek piše pametno i konstruktivno.

Ja sam za. [thumbsup]

Danas bi mogo bit promet 20 milja .

Samo da dodam malu ispravku: link na najnovije promjene je Vaš link
Na tom linku će uvijek biti promjene stanja na zadnji datum dohvata u odnosu na stanje na prethodni datum dohvata. Trenutno su to promjene od 25.7 u odnosu na 24.7, ali inače će to obično biti tjedne promjene. Datume za usporedbu možete odabrati i sami.


Vrlo korisno

[LINK]

Prijedlog poslovnom: napravite nešto slično.

MojeDionice.com - stock screener, fundamentalna analiza, vođenje portfelja...

Jučer je ono sa INOM jebena igra da se danas zroka crobi, žrtvovali tamo nekog
brokerčića za kraljicu.

Netko opalio po asku na Viru i digao cijenu za 18 KN (2%). Trenutno je 878,48KN. A ja čekao na nižim razinama. Nemam sreće. [embarass]

Ukupan promet na ZSE do sada 2,4 mil.kn, od toga na ADPL otpada 1,1 mil.kn,a to je već treći dan ovaj tjedan da ADPL prometom prelazi 1 mil.kn.
ADPL se na velika vrata vraća u fokus ulagača [thumbsup]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

E konačno se netko smilovao i poklopio mi nalog na kupnji Vir-a. Tooo. [wink]

New Report

Close