Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad već spominješ tog thompsona/iveka/ivu/matu/peru… kako god već želi da ga zovemo… Njegova ti je najjača zarada bila na dalekovodu kad je kupovao tamo oko 1400, a prodavao na 800-900, i sad na temi laprda kako je fer vrijednost 600 kn… [lol]

Eto, takvi likovi nam pišu na forumu… a meni moderator briše post u kojem napišem da slovenci na tipkovnici nemaju ć, a nekom janezu se omakne…

Sori za offtopic!

A ovi što daxaju i paxaju, nije da me toliko smetaju, više me smeta što zanm koliko je mladih ljudi ovdje koji ulažu na temelju preporuka s foruma!

preporuka njima: NEMOJTE



@buco

ma najveći je apsurd što kod nas nema onih koji konstantno mogu zarađivati na padu dionica ili indeksa odnosno na kratkoj poziciji. tak da ovi Thompsoni, Kerefeki, Crni Ivani, Dudeki i Lajbeki
samo laprdaju u prazno. ili uopće ne trguju dionicama ili mudro šute kad se ukrcaju ili iznenadno promijene smijer pisanja

Upravo, tržište je bilo precijenjeno to stoji, ali isto stoji da nitko, osim pojedinaca na ovakvom tržištu ne zarađuje, dok se na drugim tržištima može zarađivati na svemu, pa i na kokicama na ulazu burze.

A ove što si nabrojao, ionako kada kupe mijenjaju nick u pozitivnog.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

O, vidim sve ide po prognozama.
Di nam je onaj kolega Sančo?
Nešto je utihnuo.
Još jučer je cijeli forum bio pun njegovih najava o zadnjem vlaku za ukrcaj, o Crobexu na 5000 i sličnim glupostima.
Vjerovatno čuči na asku i čeka Crobex na 5000.
On je dobar prognozer.
Svako ko je njega slušao je lijepo popušio.
A njemu ni traga ni glasa.
Doći će opet da vam proda spiku kad vam to bude najviše trebalo

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



@buco

ma najveći je apsurd što kod nas nema onih koji konstantno mogu zarađivati na padu dionica ili indeksa odnosno na kratkoj poziciji. tak da ovi Thompsoni, Kerefeki, Crni Ivani, Dudeki i Lajbeki
samo laprdaju u prazno. ili uopće ne trguju dionicama ili mudro šute kad se ukrcaju ili iznenadno promijene smijer pisanja


Evo kad se i mene proziva da odgovorim.
Već 2 mjeseca sam 100% u cashu i ne trejdam. Prekjučer sam vidio onu transakciju na Dalekovodu
i uletio odmah poslije sa pola portfelja (koji nije milijunski da odmah kažem).
Izašao jučer sa 6% profita tj 3% na cijeli portfelj. Jedinstvena prilika koja se ne propušta.
Sad sam opet 100% u cashu i čekam daljnji pad koji je neminovan iz već toliko puta objašnjenih
razloga.
Volio bih kupiti i zaboraviti na dionice ali to u bear marketu nije moguće pa eto buljim
u monitor i gledam okolo indexe i sranja koja se događaju.
A da je crno, nije. Bit će još crnje.

Evo jedan banalan primjer [rolleyes]:
Sjediš u birtiji i sa svojim pajdašom piješ pivo.
Upravo si kupio novog npr. Golfa.
Hoćeš li mu reći pod A: platio sam ga 144 tisuće kuna.
pod B: platio sam ga 20 iljada eura.
Eto ti veze! Dokle god je tako bit će ako DAX prdne CROBEX smrdi!


O Clinte… daj molim te pročitaj što si napisao još jednom… [lol]
Ako već i želiš diskusiju na tu temu…
Nedavno je za 20 iljada eura trebalo dati par tisuća kuna više nego danas, tako da ako hoćeš sad smo i malo bogatiji po toj tvojoj teoriji… a nije da to što pišeš ima ikakve veze s bilo čim! [huh]


tak da ovi Thompsoni, Kerefeki, Crni Ivani, Dudeki i Lajbeki
samo laprdaju u prazno. ili uopće ne trguju dionicama ili mudro šute kad se ukrcaju ili iznenadno promijene smijer pisanja

Nema se tu što mudro šutjeti. Evo reći ću ti odmah. Kupujem početkom slijedećeg tjedna kada će ovdje očigledno biti Armageddon. Prodavati ću kada krene ovakav rally. Piramida uvijek mora biti postavljena i u UP i u Down smjeru bazirana na geometrijskoj progresiji. Jedini problem je što će biti sve veći intervali između rally-a i trajati će sve kraće. Trenutno smo vrlo blizu kapitulacije i masovne rasprodaje. Ako dođe do toga onda ću lagano ulaziti u dulje pozicije. Ima još cijeli šleper loših vijesti za istovar. Tek onda ćemo blizu dna a do tada treba provesti još neko vrijeme "In The House Of Pain".

ATH većine dionica neće biti dosegnut dulji vremenski period zato treba paziti gdje se ulazi i kako. Također trebali ste do sada dobro proučiti nova pravila Hanfe jer ima jako mutnih stvari.

Nisam siguran da će ti cinizam pomoći da se opernatiš.


Evo jedan banalan primjer [rolleyes]:
Sjediš u birtiji i sa svojim pajdašom piješ pivo.
Upravo si kupio novog npr. Golfa.
Hoćeš li mu reći pod A: platio sam ga 144 tisuće kuna.
pod B: platio sam ga 20 iljada eura.
Eto ti veze! Dokle god je tako bit će ako DAX prdne CROBEX smrdi!


O Clinte… daj molim te pročitaj što si napisao još jednom… [lol]
Ako već i želiš diskusiju na tu temu…
Nedavno je za 20 iljada eura trebalo dati par tisuća kuna više nego danas, tako da ako hoćeš sad smo i malo bogatiji po toj tvojoj teoriji… a nije da to što pišeš ima ikakve veze s bilo čim! [huh]
[/quote]

Pa dobro zar ti misliš da smo Sjeverna Koreja !?!


Primjer, kako ide HT-u? kako INI? Što ne valja sa ATPl ili ULPL u odnosu na prethodno razdoblje? ERNT ima neke velike probleme?! Dolazi li u RH do pada potrošnje?

Ajde, genijalci… prestanite se kur..ti sa daxevima i paxevima i mad maxevima i ukratko objasnite meni i sličnim antitalentima za globalna zbivanja!


…he,he…slazem se sa tobom u dosta toga – narocito sa ovim dax,pax i maxevima [lol] …istina dodje li do globalne recesije definitivno niti mi ne prolazimo neokrznuti…npr. zamisli pad prihoda od turizma u 2009 za recimo 10% poradi recesije i pada kupovne moci u europi…ne mozes reci da to ne bi pogodilo nasu ekonomiju…ali dobro je pitanje kako bi utjecalo na recimo poslovni rezultat recimo ULPL…odgovor – BSN [wink]
…tu dolazimo do onoga sto je po meni kljucni problem funcioniranja TK u hrvata – nelikvidnost i plitko trziste koje dovodi do mogucnosti manipulacija trzistem i ukupno neselektivnosti trzista…drugim rijecima u americi banke popuse silan novac i banke grunu za xx%, ode DJ u bananu ali u isto vrijeme brodari tuku silne pare i lete u nebo…a kod nas GROBI ode dolje – ode dolje gotovo sve, bez obzira na rezultate, poslovanje firme i perspektivu…al svemu dodje kraj…i dobromu i losem…strpljenja samo…
…i za kraj stvarno iritiraju ovi nickovi koji nicu ko gljive poslije kise i pilaju li ga pilaju…dovraga i demokracija [angry]

[url]http://melaman2.com/cartoons/singles/mp3/mumbly.mp3[/url]

Ode nafta na rekordne razine [bye]



Evo jedan banalan primjer [rolleyes]:
Sjediš u birtiji i sa svojim pajdašom piješ pivo.
Upravo si kupio novog npr. Golfa.
Hoćeš li mu reći pod A: platio sam ga 144 tisuće kuna.
pod B: platio sam ga 20 iljada eura.
Eto ti veze! Dokle god je tako bit će ako DAX prdne CROBEX smrdi!


O Clinte… daj molim te pročitaj što si napisao još jednom… [lol]
Ako već i želiš diskusiju na tu temu…
Nedavno je za 20 iljada eura trebalo dati par tisuća kuna više nego danas, tako da ako hoćeš sad smo i malo bogatiji po toj tvojoj teoriji… a nije da to što pišeš ima ikakve veze s bilo čim! [huh]
[/quote
Pa dobro zar ti misliš da smo Sjeverna Koreja !?!
[/quote]
Ne, ali očito ti misliš da smo Njemačka! Iskreno, očekivao sam da će netko ponuditi neko objašnjenje, pa da ću malo razmisliti i da ćemo diskutirati oko toga, a ovako, o golfovima i to… to mi se ne da…

Idem ja, dosta mi je ekrana za danas!

Lijep pozdrav svim katastrofičarima i onima koji bi to željeli biti ali nemaju argumenata!

Ako mogu ja probati odgovoriti, dakle, koliko god tržište ( burza ) bila nepredvidljiva , neke tzv. zakonitosti korelacije gospodarstva i dionica ipak postoje, a proizašle su od naravno povijesnih podataka trgovine na USA burzama još tamo sa početka prošlog stoljeća.
Kako je jedna od najbitnijih stavki o kojima ovisi tržište upravo gospodarstvo, tako imamo određene zakonitosi o korelaciji :
1. Gospodarstvo je u uzlaznoj putanji (kod nas zadnjih godina)- tržišni porast ca. 40 % godišnje
2. Gospodarstvo je u laganom porastu ( slučaj sa USA i EU zadnjih godina ) – tržišni porast ca. 20 % godišnje
3. Gospodarstvo u recesiji – tržišni pad ca. 15 %

Depresija je nešto drugo.
E sad, ovo su neke zakonitosti , koje to ustvari i nisu, koje su proizašle iz povijesti trgovanja.
KAo što znamo USA i EU indexi su ove godine oko 15 % u minusu. Po tome tržište percipira da je gospodarstvo tih zemalja već u recesiji, a je li? Nastavno na ovo sve treba nadodati naravno izvanredne situacije , a koje mogu utjecati na tržište kapitala, recimo 11. rujna, ili možda u novije vrijeme čak i cijena nafte.
Naime do sada u poviejst , znamo da je posebno zadnjih godina nafta imala samo jedan smjer a to je prema gore, međutim korelacije između cijena nafte i cijena dionica nije bilo, do nedavno. Naravno ovdje ne mislim sektorski nego ukupno gledajući. Index koji mjeri transportne dionice ili aero u USA naravno da ima veze sa ciejnom nafte već poduže vrijeme , jer direktno ovisi o ovome energentu.
Postavlja se pitanje da li će i do kada cijene nafte imati uzročno posljedične veze za ciejnama dionica, dokle će taj trend ? Iako se trenutno ne čini tako , osim multinacionalnim kompanijama , proizvođačima nafte . i pojedinim bogatašima koji imaju direktne koristi oko ovoga, dobro, možemo tu špekulirati i da je nafta oružje djela muslimanskoih ekstremista, jer na taj naćin misle potkopati zapadnu ekonomiju , ali to je priča za sebe, trenutno nikome nije u interesu da ciejna nafte raste. PA čak i spmenute multinacionalke proizvođaći nafteviše namaju direktne koristi, već čak i štetu od ovakvih cijena, jer dešava se da su počeli gubiti naftne izvore, neke zemlje su naime uvidjevši da je nafta postala zlato novog doba nacionalizirale neke svoje kompanije ili pak nametnule neke otežavajuće okolnosti stranim kompanijama koje su dovele do ili povečanja troškova proizvodnje ili gubitka dijela proizvodnje. Kome nije u interesu porast cijene nafte?
Sigurno nije Americi u cijelini, pitanje je da li je to u interesu Busha, jer zna se iz kojeg on lobija dolazi, odnosno čiju je podršku imao. Nije niti Kini i zemljama Azije, polako dolazimo i do mogučnosti tzv. deglobalizacije, naime svjedoci smo da se dešava ono što je do nedavno bilo nevjerojatno, neke zapadne kompanije zatvaraju svoje tvornice u Kini i sele dio proizvodnje natrag u svoje zemlje. Zašto? Cijena nafte dovela je do toga da su proizvodi, bez obzira na jeftinu radnu snagu naglo poskupjeli , naime velika većina tog prijevoza u Europu ili SAD ide brodovima koji znamo , troše upravo naftu kao pogonsko gorivo. DA ne govorimo o kvaliteti i percepciji proizvoda proizvedenog u Kini ili npr. u Njemačkoj.Sve ovo o Americi vrijedi i za Europu. Visoke cijene nafte nisu u interesu niti arapskom svijetu proizvođačima najvećeg dijela nafte, slaba ekonomija i recesija u svijetu dovela bi do naglog pada potražnje za naftom, a o tome možemo i čitati ovih dana. Zato ne čudi kada imamo izjave od arapskih čelnika da problema sa odnosom ponude i potražnje , nema , navodno svijetom kruže tankeri puni nafte i samo čekaju poziv u koju luku da iskrcaju. Kažem nije niti njima u interesu , ovdje naravno mislim na saveznike zapada, dakle to se ne odnosi na Iran. Tko zna do kraja mandata možda Bush i napadne Iran, kratkoročno to bi dovelo do prasta ciejne nafte sigurno, ali dugoročno , naravno ako pobijeda bude očekivana i relativno brza, to bi dovelo , po mom mišljenju do laganog ispuhavanja ovih cijena na tržištu koje trenutn

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ode nafta na rekordne razine [bye]

rekordne tek dolaze

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Nastavak:

Do ispuhavanja bi moglo doći poslije ere Busha. Demokrati su već najavili razno razne istrage.

DA se vratim na početak, recesija, pa kaže pad – 15 %. A mi smo ove godine preko 30 % u minusu.
Jesmo li u receciji? Istina nismo, ali da je rast sporiji top je. Istina je da smo rasli preko ovih ca. 40 % sada je na svakome da procijeni da li je preveliki porast toliko da je pad ove godine " zaslužen " , te ima li još nekih olakotnih ili možda otegnutih okolnosti koje bi dodatno ukalkulirali u cijenu Crobex-a. Samo sam zaboravio nadodao bih , zemljama proizvođačima nafte nije u interesu, barem im ne bi trebao biti, po meni, porast ciejne nafte i iz razloga sve većih istraživanja u području alternativnih izvora energije, a to naravno u konačnici može dovesti do toga da nafta postane drugorazredno ili trećerazredno gorivo, naravno jednog dana..auti na alternativna goriva postaju polako stvarnost, itd. itd.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ok plavi lijepo pisano..

ali daj zavrsi tj poentiraj – ta kome je uistinu onda visoka cijena nafte toliko potrebna a ima moć ju održavati takvom? Rusiji?

nema mi druge nego se zae..ti


[
Nema se tu što mudro šutjeti. Evo reći ću ti odmah. Kupujem početkom slijedećeg tjedna kada će ovdje očigledno biti Armageddon. Pain".
ATH većine dionica neće biti dosegnut dulji vremenski period zato treba paziti gdje se ulazi i kako. Također trebali ste do sada dobro proučiti nova pravila Hanfe jer ima jako mutnih stvari.

Nisam siguran da će ti cinizam pomoći da se opernatiš.

-armagedona neće biti barem dok je aktualna priča o INI
-ATH većine dionica neće biti uskoro dosegnut no to nam i nije od presudne važnosti (tko god je mogao dobrano je imao vremena popraviti ulazni ponder)

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close