Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




knjiga : IZAZOV BURZE: "dionice se uvijek oporavljaju prije gospodarstva" [thumbsup]

Hrvatsko gospodarstvo je u jako dobrom stanju i kao zemlja imamo na čemu biti zahvalni. Nema razloga za slabost burze jer nas najbolje tek čeka, turistička sezona, EU, oporavak svjetskog gospodarstva. Nema straha, samo naprijed.
[/quote]

ako nam je gospodarstvo super, zašto svaka i malo veća firma ima rok plaćanja od 90 dana … također zašto država ne podmiruje svoja dugovanja? ..

[/quote]

Zato jer zakon to dopušta, pa zašto u tih 90 dana ne okrenuti malo tuđe novce..
Država nikome nije ostala dužna nikada niti itko državi a uvijek netko izgubi na sudu i taj je u krivu

Valjda ćemo danas završiti u plusu

Kaj je to bili dogovorena transakcija na ERNT, neko pokupio 500 kom..


Kaj je to bili dogovorena transakcija na ERNT, neko pokupio 500 kom..

Fondićim fali casha pa prodaju mirovincima.
Očito je da će mirovinci pokupovati pola burze.
Croby +0,29%

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7





knjiga : IZAZOV BURZE: "dionice se uvijek oporavljaju prije gospodarstva" [thumbsup]

Hrvatsko gospodarstvo je u jako dobrom stanju i kao zemlja imamo na čemu biti zahvalni. Nema razloga za slabost burze jer nas najbolje tek čeka, turistička sezona, EU, oporavak svjetskog gospodarstva. Nema straha, samo naprijed.
[/quote]

ako nam je gospodarstvo super, zašto svaka i malo veća firma ima rok plaćanja od 90 dana … također zašto država ne podmiruje svoja dugovanja? ..

[/quote]

Zato jer zakon to dopušta, pa zašto u tih 90 dana ne okrenuti malo tuđe novce..
Država nikome nije ostala dužna nikada niti itko državi a uvijek netko izgubi na sudu i taj je u krivu

Valjda ćemo danas završiti u plusu

[/quote]

naravno i to je znak dobrog stanja u gospodarstvu! … ljudi moj brodogradilišta će propast, turizam će kupit stranci, banke su njihove itd … to je super

Cookie Monster


Država nikome nije ostala dužna nikada niti itko državi

Top 5 najprodavanijih knjiga

Psihologija burze
Andre Kostolany

Tehnička analiza financijskih tržišta
John Murphy

Zloupotrebe u knjigovodstvu
Ernest G. Jenni

Financijska matematika (+CD)
Boško Šego

Izazov burze
Andre Kostolany

http://www.heroturko.org/movies-dvd/230272-learn-to-do-nude-yoga-in-the-privacy-of-your-home.html

Crobi nam je sve tanji


Konzum ima najduzi rok placanja. Plate nikad. [lol]
Eventualno mozes dobit banane ili wc skoljke kao kompenzaciju.

banane me ne zanimaju, lako su pokvarljiva roba..
a wc školjke kao kompenzacija ne ćine se loš izbor, tim više što svi oko mene puno seru pa bi
takva investicija rezultirala visokim povratom [tongue]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Jesam li rekao da ćemo danas završiti oko nule.

@febo
A na ovoj temi se stvarno može čuti dosta stvari.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Crobi nam je sve tanji

Bogme je.
Oporavka naravno nema, ali htio sam Vas pitati, ste i vi sada u cashu?

Ili ste pred matom i neznate kaj ćete?

Ako ništa drugo barem se promet malo popravio premda je i to još jedna velika žalost

NISAM JA SAMPRAS KOJI VIĆE UP UP UP, JA SJEDIM NA CASHU, TRPIM INFLACIJU KOJA MI GRICKA CASH I ČEKAM CROBEX NA 3000

Žalim ljude danas koji su kupovali ,gledam i vidim sebe kako sam nasjedao i nasjedao.Život(burza) je škola dok si živ.Ljudi pamet u glavu



Država nikome nije ostala dužna nikada niti itko državi

Top 5 najprodavanijih knjiga

Psihologija burze
Andre Kostolany

Tehnička analiza financijskih tržišta
John Murphy

Zloupotrebe u knjigovodstvu
Ernest G. Jenni

Financijska matematika (+CD)
Boško Šego

Izazov burze
Andre Kostolany
[/quote]
Po meni samo izazov burze i inteligentni in vestitor igraju neku ulogu, premda za naše tržište treba napisati neku posebnu knjigu [lol] [lol]

NISAM JA SAMPRAS KOJI VIĆE UP UP UP, JA SJEDIM NA CASHU, TRPIM INFLACIJU KOJA MI GRICKA CASH I ČEKAM CROBEX NA 3000

ANRICOM, kad si rasprodao? Što je sa HDEL?


Vrijeme je novac


Obicno je kod nas sve obrnuto tako da bih ja to rekao" VREMENA IMAMO,ALI NOVCA NEMAMO"
[/quote]

Smjer "vrijeme je novac" vrijedi jer se kvalitetnim ulaganjem vremena moze zaraditi novac. Suprotni smjer, odnosno "novac je vrijeme" ne vrijedi. Naime, novcem ne mozemo vratiti nesto iz proslosti… A najcesce to bude ono najdragocjenije.

Preživljavamo od onoga što dobijemo, a živimo od onoga što dajemo.


ANRICOM, kad si rasprodao? Što je sa HDEL?

Da… i mene zanima…što se događa sa HDEL?

Nije sve tako sivo.....



ANRICOM, kad si rasprodao? Što je sa HDEL?

Da… i mene zanima…što se događa sa HDEL?
[/quote]
Samo se topi.
Isto kako se topi igh i slične dionice ili kako će se topiti ingra.

Pa kada se pogleda na koliko su ih fondovi kupovali onda im je ovo još uvijek ogromna zarada.

NISAM JA SAMPRAS KOJI VIĆE UP UP UP, JA SJEDIM NA CASHU, TRPIM INFLACIJU KOJA MI GRICKA CASH I ČEKAM CROBEX NA 3000

New Report

Close