Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@crni ivo
Naravno da će sve biti oke, jedino kaj će litra benge biti 10-12 kuna a samim time će poskupiti sve.
A onda ćemo vidjeti dali ta cijena nafte nema utjecaj na market.

stavi plin. litra 3,35kn [cool]
ako se ne varam, ima neka EU direktiva prema kojoj cijena plina ne smije preci 50% cijene benzina.
plus, cijna plina ne ovisi o cijeni nafte.
moj Jagy trosi 20 litra po gradu, ali imam plincinu! [lol]


stavi plin. litra 3,35kn [cool]
ako se ne varam, ima neka EU direktiva prema kojoj cijena plina ne smije preci 50% cijene benzina.
plus, cijna plina ne ovisi o cijeni nafte.
moj Jagy trosi 20 litra po gradu, ali imam plincinu! [lol]

Ima direktiva EU, baš kao što si napisao, plin ne smije biti skuplji od 50% cijene benzina. I još puno toga što ćemo morati uvesti kad udjemo u EU, porezne olakšice na ugradnju, jeftiniju cestarinu za vozila s plinom, besplatna parkiranja u blizina centra gradova…
Ali to je za neku drugu temu pa neću duljit!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


crni Ivo bila nekad benga i 4kn pa se zivjelo losije nego sada kad je 9kn [wink]

ma ko je zivio losije???
meni je bilo super, imo sam jugo 55 i svaki ponedjeljak i petak cugao po tulumima…
a subotom se iso van…
sjedio po birtijama i glumio da kao studiram…
[thumbsup]
a sad… moram tu nesto raditi svaki dan, plus nema vise divljih tuluma… [bye]
sad glumim ozbiljnog debila u odijelu… [bye]

vec sam Vam rekao da industriju ne zabrinjava to povecanje cijene nafte jer se prodajne cijene dizu po 20%.i to ne preko direktnog pregovaranja sa pojedinim kompanijama (kupcima) nego firme (lideri) daju priopcenja u javnost o povecanju cijena.
i sto je najbolja stvar cini se da konkurencija slijedi, tako da mozemo ocekivati da ce sve biti u redu ako nafta ode cak preko 150…
relax, sve cool…
[cool]

Ovo zvuči vrlo učeno. Jel to škola Enrona ili Worldcomma? Ti izgleda ganjaš Benovo mjesto.


crni Ivo bila nekad benga i 4kn pa se zivjelo losije nego sada kad je 9kn [wink]

Ma sve pet.
I ako bude 10 opet ću voziti auto kao i do sada, ali znate i sami kako će ta cijena utjecati na sve.
Mislim da se nema smisla prepirati i raspravljati ovdje.

Pokazao sam da sam bio u pravu kada sam govorio da pravo s…. u USA tek dolazi a vi radite kaj hoćete.
Ja ću 100$ dočekat razine koje čekam i to je to.
Pozz


Kaj se pokusava siriti strah….ok nafta je na 139.Neki govore da ce na 150 ali mnogi misle da ce ubrzo na 100.Pa budite malo prisebni pa kome to odgovara? Nikome.Nijednoj zemlji,prodavacima isto….Stavi ti kolu u kaficu na 30 kn i prodat ces 10 komada, ako?
Uprkos tolikom skoku nafte danas je Dow dole nekih 2,30 %.Jucer je iso gore 1,80% i sta se je desilo bitno kod nas? Nista.Mi imamo svoju burzu,ekonomiju i nismo toliko ovisni o USA.
Kod nas su glavni mirovinski fondovi i kad oni osijete da je vrijeme za kupovinu tad igra pocinje.
a ovo sa naftom se bude brzo stabiliziralo.

Ma da, sad odjedanput nas ne zanima Amerika.

Ok ako nas hrvatska zanima…evo jedne poveznice sa Amerikom….
Broj zaposlenih u hrvatskoj industriji pao 1,2 posto
Business.hr/Hina
06.06.2008 11:43

Broj zaposlenih u hrvatskoj industriji u travnju ove godine ostao je na istoj razini kao i u prethodnom mjesecu, dok je u odnosu na stanje iz travnja prošle godine njihov broj smanjen 1,2 posto, objavio je Državni zavod za statistiku.
Vaš link

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


crni Ivo bila nekad benga i 4kn pa se zivjelo losije nego sada kad je 9kn [wink]

Bilo je i par nepar i duple tablice

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

@ baron

i di je problem?

uloži u firmu koja stalno zapošljava i stvara sve veću dobit i dodatnu vrijednost!

wtf!?!? [smiley]


živio vjeko!

Smrt fašizmu, sloboda narodu!

U trenutku uspjeha ne zaboravljaj svoje neuspjehe.

Republikansko-teksaški-naftni lobi hvata panika jer demokrati šalju Obamu u kampanju. Izgleda će morati napucavati naftu i dalje kako bi izvukli što više jer di ćeš dopustiti da prvi put u povijesti indijanci dobiju crnog predsjednika. Bit će ovo vrlo skupa kampanja. [bye]


Republikansko-teksaški-naftni lobi hvata panika jer demokrati šalju Obamu u kampanju. Izgleda će morati napucavati naftu i dalje kako bi izvukli što više jer di ćeš dopustiti da prvi put u povijesti indijanci dobiju crnog predsjednika. Bit će ovo vrlo skupa kampanja. [bye]

odavno nisam procitao ovako dobar post ovdje. evo stotka

two bad....milosh dead


Kolega Simone, a kako ce to nama pomoci? [lol]

Baš nikako, isto kao što nam ne pomaže ni kad se sve zeleni, ali morate priznati da je komentar zanimljiviji od svih trosjedovih skupa u posljednja 3 mjeseca [wink]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


vec sam Vam rekao da industriju ne zabrinjava to povecanje cijene nafte jer se prodajne cijene dizu po 20%.i to ne preko direktnog pregovaranja sa pojedinim kompanijama (kupcima) nego firme (lideri) daju priopcenja u javnost o povecanju cijena.
i sto je najbolja stvar cini se da konkurencija slijedi, tako da mozemo ocekivati da ce sve biti u redu ako nafta ode cak preko 150…
relax, sve cool…
[cool]

Ovo zvuči vrlo učeno. Jel to škola Enrona ili Worldcomma? Ti izgleda ganjaš Benovo mjesto.
[/quote]

Vignalieva skola.stvarno je.
ne ganjam nista i nikoga.
cilj mi je doci do 5 milja u cashu i otic na more zivit.
naravno da cu trgovati na burzi.
i bit na forumu.
sjediti u lokalnoj birtiji i pit bijelu kavu s vise mlijeka bez pjene.
a po zimi idem u frnacusku u svoj apartman u Tignesu.
i trgujem malo na burzi.
ma nek zaradim 1% mjesecno to je 50000kn.
sasvim DOVOLJNO! [thumbsup]

@thompson

pa sto fali ovoj analizi?
sve je istina…



crni Ivo bila nekad benga i 4kn pa se zivjelo losije nego sada kad je 9kn [wink]

ma ko je zivio losije???
meni je bilo super, imo sam jugo 55 i svaki ponedjeljak i petak cugao po tulumima…
a subotom se iso van…
sjedio po birtijama i glumio da kao studiram…
[thumbsup]
a sad… moram tu nesto raditi svaki dan, plus nema vise divljih tuluma… [bye]
sad glumim ozbiljnog debila u odijelu… [bye]
[/quote]
tigrus ti si zakon [thumbsup]

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

New Report

Close