Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovdje upišite svoj komentar…



Što se Ingre tiče..Trin analiza , ili ti Trading analiza pokazuje da je ovo trenutno best buy na našoj burzi.

Ma nismo ni mislili drugacije [smiley]
[/quote]

Mislim da je INGR malo van fokusa.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Oprostite dragi kolega ali dokazano je da prosjecni citatelj internet poratla trosi maksimalno dvije minute po clanku… buduci da ja nisam isao na tecaj brzog citanja a i nekako sam se pomucio s nekim vasim jezicnim konstrukcijama, zapeo sam negdje kod ‘kada se pogleda taj statisticki pokazatelj’… a i do tada sam skoro zaspao

[lol]

Uh isprike, krivo kliknuo, ionako samo gledam jel kolega sisoje sta napisao , ostalo je dosadno [proud]

Ko što je rekao onaj američki Medo, Tim, market is at the permanent state of waiting.


Oprostite dragi kolega plavi ali dokazano je da prosjecni citatelj internet poratla trosi maksimalno dvije minute po clanku… buduci da ja nisam isao na tecaj brzog citanja a i nekako sam se pomucio s nekim vasim jezicnim konstrukcijama, zapeo sam negdje kod ‘kada se pogleda taj statisticki pokazatelj’… a i do tada sam skoro zaspao

Inace, ja se drzim one stare – da postoji laz, prokleta laz i statistika.

A takodjer drzim se i one gdje se uprava vise brine za poslovanje nego cijenu dionice sto u Ingrinom primjeru nije slucaj pa cu je i u buducnosti izbjegavati u sirokom luku.

Vama ipak zelim puno srece

Upravo si me podsjetio dodatno, dakle u pravilu bi trebalo prihvatiti u zagrljaj dionice koje imaju perspektivu a gdje je Uprava ili NO, nakrcan s dionicama. PA upravo je njima prvima u interesu da se vrijednost tih dionica podigne zar ne? A oni iz prve ruke mogu utjecati na to.
Takva je u prvom redu INGRA, ali i neke druge poput recimo VART ili ADPL.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

postovani idragi gospodine plavi
da li bi mi mogli reci kada ingra nije best buy pa da je konacno prestanem kupovati
unaprijed hvala
srdacno Vas pofuk



naravno da uvijek moze nize.
samo je pitanje kako se do toga "nize" dodje.
vi ste kontinuirano nekoliko mjeseci pisali kako sve ide dole i nize.
sada se moze ocekivati jos par takvih kao ti koji ce pricati da sve ide dole i do tada sjediti u CASHu.
Meni se cini da se ovdje radi samo o beskrupuloznoj pohlepi bez imalo obzira i morala…

Moj dragi tigricu, dok god ti vjerujes da ‘ovakvi kao ja’ ruse tvoju dragu burzu dotad ti na njoj nije mjesto… daj Boze da neko srusi moj ADRS ili HT pa da ga piknem jos, i nisam u nekom tko-zna-kakvom cashu – oko 20-35% portfelja koliko najcesce i drzim u cashu za specijalne prilike. dakle teorija ti ne drzi vodu

Samo sam svratio javiti se i pozdraviti ekipu buduci da mi je prijatelj Tima svrnuo pozornost na redizajnirani poslovni… cist sumnjam da bute me dugo morali trpiti
[thumbsup]
[/quote]

Moj dragi tigricu, dok god ti vjerujes da ‘ovakvi kao ja’ ruse tvoju dragu burzu dotad ti na njoj nije mjesto…

"ovakvi kao ti puta 20" mogu itekako napraviti rusvaj na burzi…

sentiment se ne dogadja slucajno – netko ili neki ga kreiraju.
ti si sudjelovao u kreiranju panike prosli put – pasalo ti to sada ili ne.
da nije tako ne bi nas dvojica sada o tome diskutirali…

Sisoje ne pise kad vi zelite,nego kad ima sta da se kaze o hartijama i svetskom poredku.

Mnogi forumaši imaju multinickove, a samo ja Sisoje imam, bre, multiforumaše


Mislim da je INGR malo van fokusa.

Mislim da je "malo" malo za reći



Oprostite dragi kolega plavi ali dokazano je da prosjecni citatelj internet poratla trosi maksimalno dvije minute po clanku… buduci da ja nisam isao na tecaj brzog citanja a i nekako sam se pomucio s nekim vasim jezicnim konstrukcijama, zapeo sam negdje kod ‘kada se pogleda taj statisticki pokazatelj’… a i do tada sam skoro zaspao

Inace, ja se drzim one stare – da postoji laz, prokleta laz i statistika.

A takodjer drzim se i one gdje se uprava vise brine za poslovanje nego cijenu dionice sto u Ingrinom primjeru nije slucaj pa cu je i u buducnosti izbjegavati u sirokom luku.

Vama ipak zelim puno srece

Upravo si me podsjetio dodatno, dakle u pravilu bi trebalo prihvatiti u zagrljaj dionice koje imaju perspektivu a gdje je Uprava ili NO, nakrcan s dionicama. PA upravo je njima prvima u interesu da se vrijednost tih dionica podigne zar ne? A oni iz prve ruke mogu utjecati na to.
Takva je u prvom redu INGRA, ali i neke druge poput recimo VART ili ADPL.
[/quote]

Pa cuj kad me vec vuces za jezik, ja bih radije, ako vec uprava mora biti nakrcana dionicama da su onda nakrcani po cijenama koje visestruko nadmasuju nominalu a ne da mogu prodavati iste te dionice (kojima su nakrcani op.a.) uz znacajnu dobit i za vrijeme kataklizme, sodome i gomore te sloma trzista

a ti kako ti drago

vise ja vjerujem Mudrinicu koji je HT kupovao prvi dan na 410 nego Closeheimeru ili-kako-mu-je-vec-ime koji se Ingrom krcao djabelabe, djabaleze ili kako-ti-drago – besplatno

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje


Tako je kakav Soros.
Što se Ingre tiče..Trin analiza , ili ti Trading analiza pokazuje da je ovo trenutno best buy na našoj burzi. Dakle simple, radi se o broju trgovanih dionica po ovim ili većim cijenama, u odnosu na tržišnu , ukratko dionicama po sadašnjim ili većim cijenama preko cijelog free floata protrgovano je već odavno dobijemo da je pitanje samo trenutka kada će gore. Jedina takva dionica u HR kada se pogleda taj statistički pokazateljTo je TA analiza , ne BRA analiza. Kad još uz to znamo da na ovim cijenama nema fonda koji bi ovu dionicu mogao prodati , a da zaradi , stvari izgledaju još ljepše. Bez obzira na ostvaren rast prošle godine, ogromni prometi su prolazili na cijenama daleko iznad tržišne tako da je tu situacija zbilja obečavajuča.
Nadalje tvrtka je izbacila rekordno godišnje izvješće , kao i rekordno kvartalno. Usudio bih se reći jedno od najboljih izvješća u HR od tvrtki koje kotiraju na burzi. Od građevinara definitivno. Imamo najave mogućih novih poslova, stime da ovdje govorimo o minimalno tri takva posla, kojih je vrijednost preko ukupnih godišnjih prihoda Ingre u 2007. godini. U stvari ako znamo da su ukupni prihodi u 2007. bili nešto preko 700 milijuna kuna, a ovdje se govori o poslovima o nekoliko milijardi kuna, sve je jasno. Neka samo jedan upali …( sve je na temi INGR ).
Mavrovo je preuzeto za jeftine pare, taman dok su burze u regiji padale , tvrtka je kupljena vrlo jeftino. Ogromna radna snaga, koja je izniman problem građevinara je sada tu, kao i popratna mehanizacija koju Mavrovo ima. Tu je postignuta sinergija , Ingra više neće morati plačati kooperante, već će svoje projekte skoro u potpunosti moći izvoditi vlastitom radnom snagom. I tu očekujemo bolji povrat od kapitala naravno. Znamo što i to znaći. Dokapitalizacija tvrtke je izvjesna ove godine, po ovim cijenama sigurno neće biti. Inaće tvrtka se trži po cijenama praktički od prošle dokapitalizacije koja je bila po 35 000 kuna. Tada je tvrtka imala nešto preko 400 milja ukupnjih prihoda i dobit kudikamo manju nego danas. Mirovinski fondovi, kao što znamo kupovali su velike količine na cijenama između 50 000 – 60 000 kuna. I oni će doći na svoje to je sigurno. Sva 4 mirovinska fonda u dionici, znamo što to znaći. Dugoročnu sigurnost ako ništa drugo. Trenutna fundamentalna vrijednost dionice je po svim pokazateljima govori da je dionica podcjenjena u sektoru, kao i u usporedbi sa sličnim tvrtkama u EU i USA. Sve ima na temi INGR. S time da ovdje valja naglasiti da je perspektiva jedne Ingre, u pogledu povečanja dobiti i prihoda sigurno veća od sličnih tvrtki vani. Financijski prihodi koji su mnogima bili trn u oku, su eliminirani zadnjim izvješćem. Iako nema ništa loše u tome da tvrtka višak novčanih sredstava ulaže u financijske vrijednosnice, zadnjim izvješćem pokazalo se da operativni dio poslova i te kako dobro posluje, profitabilno. Bez da se išta novo čak i ugovori prihodi i povečanje dobiti su osigurani, koga zanima , neka malo odvrti temu INGR. Po zadnem izvješću , a i nekima prije se da naslutiti da je tvrtka " morala " skrivati dobiti , posebno onu operativnu. Tako nešto je i normalno jer prevelik rast nije dobar, postepen solidan rast kroz duže vrijeme bolji je za samu cijenu dionice.Evo ukratko ono što mi je prvo palo na pamet, kad si već tražio očitovanje.

Ovome bih samo nadodao, da tvrtka u takvoj ekspanziji , gdje je free float relativno mali ,odnosno gdje se većinski paket može kupiti dogovorom sa par većinskih dionica, potencijalno lako može postati meta preuzimanja. Zbog konstrukcije samih dioničara, ovdje naravno ne postoji mogučnost istiskivanja malih dioničara , barem ne na naćin da se mali dioničari pri tome ne dobiju i više nego fer cijenu.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Upravo si me podsjetio dodatno, dakle u pravilu bi trebalo prihvatiti u zagrljaj dionice koje imaju perspektivu a gdje je Uprava ili NO, nakrcan s dionicama. PA upravo je njima prvima u interesu da se vrijednost tih dionica podigne zar ne? A oni iz prve ruke mogu utjecati na to.
Takva je u prvom redu INGRA, ali i neke druge poput recimo VART ili ADPL.

Pa cuj kad me vec vuces za jezik, ja bih radije, ako vec uprava mora biti nakrcana dionicama da su onda nakrcani po cijenama koje visestruko nadmasuju nominalu a ne da mogu prodavati iste te dionice (kojima su nakrcani op.a.) uz znacajnu dobit i za vrijeme kataklizme, sodome i gomore te sloma trzista

a ti kako ti drago

vise ja vjerujem Mudrinicu koji je HT kupovao prvi dan na 410 nego Closeheimeru ili-kako-mu-je-vec-ime koji se Ingrom krcao djabelabe, djabaleze ili kako-ti-drago – besplatno
[/quote]

PA zadnje što su kupovali,kupovali su u dokapitalizaciji po 35 000 kuna. Što se HT-a tiće , to je tvoje viđenje koje ja poštujem. ALi naravno mislim drugačije.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

vise ja vjerujem Mudrinicu koji je HT kupovao prvi dan na 410 nego Closeheimeru ili-kako-mu-je-vec-ime koji se Ingrom krcao djabelabe, djabaleze ili kako-ti-drago – besplatno

mudrinić je kupio ht-a za par posto (ako i toliko) svoje prijavljene godišnje plaće. najbolje da je rekao da mu je dionica preskupa.

Moj dragi tigricu, dok god ti vjerujes da ‘ovakvi kao ja’ ruse tvoju dragu burzu dotad ti na njoj nije mjesto…

"ovakvi kao ti puta 20" mogu itekako napraviti rusvaj na burzi…

sentiment se ne dogadja slucajno – netko ili neki ga kreiraju.
ti si sudjelovao u kreiranju panike prosli put – pasalo ti to sada ili ne.
da nije tako ne bi nas dvojica sada o tome diskutirali…

Hm, cuj, dragi, sad vec forsas bezveze i postajes lagano naporan. Jos jednom cu napisati da malo previse emotivno prozivljavas moje napise. Tu ova ‘diskusija’ staje… ja uvijek radije odabirem prijatelje koji ce mi reci zasto da nesto NE KUPIM nego me nagovarati da nesto KUPIM! a ako je tebi to rusenje sentimenta, drukeraj i ostalo – a sta da ti ja radim

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

@ nathan47

Što se prociejne HT i Ingre tiče, možemo opet baciti okladu, uzet ćemo današnju cijenu INGR i HT, pa da vidimo za godinu dana, jel može?
Btw. dužan si mi većeru za jednu takvu okladu koju smo bacili početkom 2007. moj pulen INGR, nadjačao je Tvog VDKT , u ne malom postotku. Nisi zaboravio?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close